CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

modroocka2
30. bře 2009

já to podle cyklu brát nemůžu protože jsem ho měla zkrácenej OPU bylo 12. den takže to beru podle stáři poupátek.. včera jsem to ukazovala manžovi jako rostou co dělají a tak, ale asi mu to moc neřeklo...on je raději hladí a pusinkuje..:-d

lenickan
30. bře 2009

no ono u toho IUI je dobré i to že se jim pomůže překonat řada překážek, takže to % pravděpodobnosti je maličkato vyšší než přirozeně...
určitě modroočko: u tebe je to jasné podle dnů od ET🙂 takže stejně budu testovat dříve než ty🙂

lenickan
30. bře 2009

no mne se manžel taky ptá v jaké by to bylo ted fázi kdyby to jako všechno dopadalo dobře🙂
byla bych štastná jak blecha, ale i kdyby to nedopadlo tak budu vděčná, že jsem vůbec měla ovuli

modroocka2
30. bře 2009

No právě...budu Ti to závidět..☹

lenickan
30. bře 2009

no to je otázka jestli bude co, ta pravděpodobnost hraje do karet spíše tobě🙂

modroocka2
30. bře 2009

No to možná jo, ale budeš mít jistotu..a to já bych chtěla mít taky...
Dneska mě pobavila neteř... jak se děti dělají ví..má 2, ale když jsem jí začala popisovat jak probíhá IVF koukala jak z jahod... vůbec nedomyslela, jak se dr. dostane k vajčíkům, prý si jen myslela, že přijdu a oni mi tam dají mimísky... je vidět, že lidi, co to nepotřebují nemají skoro žádné povědomí jak to funguje a co musí lidi pro miminko podstoupit...☹

lenickan
30. bře 2009

ano tu jistotu mít budu - taky mám ráda jistotu a to napětí mne deptá🙂
Kolik je neteři? To víš Leni, nemáme to jednoduché ale zase třeba my vůbec netušíme co to je mít rakovinu, nebo jinou nemoc... díky bohu!!

len
30. bře 2009

Nooo, Modroocko, však on chlap, co se diví, že je k FSH přibalená injekční jehla, taky stojí za to 😀

anakolut
30. bře 2009

Ahoh holky, mohu se zeptat, jak probíhá první návštěva u Apolináře, jak dlouho to trvá a jáká vyšetření následují. Ve čtvrtek tam s manželem jdeme a já začínám být pěkně nervózní.

len
30. bře 2009

Anakolut, tak 15 minut - pohovor a odběry krve a spermatu, nic nepříjemnýho a teprve pak se na základě diagnózy dohodnete na dalším postupu 😉

lenickan
30. bře 2009

anakolut: probíhá to spíše jako pohovor. U manžela budou chtít krev+spermio u Tebe záleží jaký budeš DC, mne rovnou vyšetřoval na koze + UTZ na krev jsem šla o 4 dny později na Karlák. Neboj se o nic nejde jsou moc hodní a běží to jako na drátkách - žádná ztráta času🙂
Já jsem měsíc od prvního vkročení k apoli měla za sebou 1 ovuli a 1 iui🙂

anakolut
30. bře 2009

Díky. Uf, tak to snad zvládneme. Můj problém je cybějící ovulace, clostyl nezabral. Za jak dlouho po první návštěvě Vám začali píchat stimulační injekce?

lenickan
30. bře 2009

len: a proč vlastně nejde FSH do tablet? Nevíš?

modroocka2
30. bře 2009

Leničko neteři bude v černvu 25..🙂 je to mladá úspěšná mamina...první dítě si pořídili, když brala antibiotika a ta zrušila antikoncepci..a mají z toho krásnou mazanou tříletou holčičku. No a když už byla doma, řekli si, že by chtěli ještě jedno a do měsíce byla těhotná, takže k tomu mají skoro 9timěsíčního klučinu...🙂 někdo má hold štěstí..
A máš pravdu, každý ví to co k životu potřebuje...
Len, tak takový případ je taky k zulíbání...🙂

lenickan
30. bře 2009

anakolut: přesně můj případ ani po 7 měsících s clostilem jsem neměla ovuli... a podívej měsíc u apolu a ovule je na světě a první IUI ...

len
30. bře 2009

Jó, Leni, je to jiná látka, jinak se vstřebává, asi by se z trávicího traktu nevstřebala nebo by se nedalo tak přesně nadávkovat...

Anakolut, na to se ptej Lenicky, tý začali píchat docela brzo, ne? 😉

anakolut
30. bře 2009

lenickan: Co je to prosím DC. Tak to je super, že u´ž po měsíci ovulace. Ultrazvuk mi opakovaně dělala moje doktorka právě kvůli ovulaci a nějaké hormonální krevní testy mám také za sebou. Vše bylo v pořádku, jen ta ovulace vůbec není.

len
30. bře 2009

Modroocko, mám ho doma 😀

lenickan
30. bře 2009

modro: tak to je nádherná idylka🙂 taky bych chtěla nic netušíc počít🙂) 😀

lenickan
30. bře 2009

DC= den cyklu
anakolut: vem si s sebou výpis z karty at doktor ví co s tebou už dělali. Já byla u apoli 18DC - opět bez ovulace. Mám totiž PCO - polycystická ovaria - nemáš to taky?
22DC jsem měla odbrer krve (na progestreron a pohlavní choroby, HIV a tak, to budou brát maželovi taky), 25DC průchodnost vejcovodů. A 2DC první injekce FSH a pak už to jen lítalo...🙂

anakolut
30. bře 2009

lenickan. Aha, tak to mě nenapadlo. 😀 Já už když jsem se tam šla v únoru objednat, tak mi s sebou doktorka taky dala nějaké papíry. Mám zrovna menstruaci, tak to mě prohlížet nebudou. PCO snad nemám, nevím. Jak Ti na to přišli? Myslela jsem si, že by to oblevil ultrazvuk a nebo tak krev. Myslím si, že právě třeba ten progesteron (´další hormony)a chlamydie mi dělali, ale vše bylo v pořádku.

lenickan
30. bře 2009

no nějaký problém tam bude když není ovulace. A délka cyklu?
Mne PCO objevili z UTZ a krve ale trvalo jim to - jsou opatrní než něco takového vyřknou. Takže mne rok léčili pak přišli na PCO a zase léčili pak mi dosla trpělivost a šla do CAR.
Uvidíš co ti řeknou. Kolikátý budeš DC když tam půjdeš?

anakolut
30. bře 2009

Já jsem do CARu těšila, že nám tam snad pomůžou, ale teď se bojím, protože pro mě je to takové definitvní, že klasickým způsobem se to nepodaří a musím doufat, že medicína bude lepší než tělo.

Holky, jak se vyrovnáváte s tlakem okolí? Já svoji neplodnost tajím. Ví to jen dvě kamarádky. Nedokážu to přiznat okolí, které mě neustále drtí dotazy: "A kdy plánujete mimčo?" Vždycky odpovídám, že zařizujeme byt a že se snažím v práci dostat na lepší místo. A pak doma v kouzku brečím nad jejich neomaleností. Co jim na to říkáte? Mám strach přiznat pravdu, protože bych nesnesla ty soucitné či škodolibé pohledy.Já jsem se nikdy nikoho neptala, kdy plánují dítě, a to i v době, než jsem zjistila, že máme problém. Přide mi to tak intimní otázka. Aasi jsem dost přecitlivělá, ale přijde mi to, jako kdybych se třeba tety nebo tchýně zeptala: Jak často máš orgasmus.

len
30. bře 2009

Anakolut, na to odpovídám buď "jednou bude" nebo "až bude, tak bude" 😉

anakolut
30. bře 2009

lenickan: půjdu tam 4.DC. Délka cyklu 30 - 31 dní. Teď jsem měla 3 týdny zpoždění, takže samozřejmě falešná naděje, ale po provedení negativního testu jsem neměla už sílu jít k doktorce. Už jsem si řekla, že to nechám na ten čtvrtek. Jak se Ti PCO projevoval a jak Ti ho léčili?

lenickan
30. bře 2009

anakolut: jak dlouho se snažíte? Neboj se oni ti ovulaci vyvolají a pokud to je jediný problém tak budeš do roka těhule a nemíš jít hned na umělé, vždyt inseminace vlastně nic není, vše se děje v bříšku🙂 samo... bud ráda že víš co ti je horší to mají Ty které ovulují jako hodinky a nic!!!!
Na okolí se vyprdní - nic jim neříkej to je jasné - i nejlepší kámoška dovede být v tomto mrcha!
Vymlouváš se dobře, vědí prd řekni že jsi v práci povýšila a máš neodolatelné podmínky - puknou závistí🙂 nebo řekni, že jste si naplánovali exotickou dovolenou takže to tendle rok ještě neřešíš a tak...
Vědí prd co ty cítíš!!!
Kolik Ti je?

lenickan
30. bře 2009

no 4DC už asi krev brát nebudou, ale uvidíš... udělají ti určo tu průchodnost.
Jak jsi brala ten clostil? Myslím dávkování a od kdy do kdy a kolik cyklů. Na UTZ jsi chodila ten cyklus kdy tě léčila nebo až ten následující?

U mne se projevuje jen dlouhými cykly 38DC - 47DC jinak nic ostatní holky nemají mrchu vůbec (bez injekce-vyvolávačky), jsou obézní - nadváha je další příznak (já mám 56kg/164cm takže normální váha a vždy jsem byla spíše drobek) nadměrné ochlupení - já nemám skoro žádné, zvýšený testosteron.

uvidíš určitě si s tebou poradí🙂)

len
30. bře 2009

Leni, berou 2.-4.(5.) DC, takže by se to mohlo stíhat 🙂

lenickan
30. bře 2009

u PCO máš nerovnováhu mezi FSH a LH hormonem, já mám nízké FSH - folikulo stimulační hormon který způsobuje růst a dozrávání folikulů ve kterých je vajíčko. Mne nerostli folikuly - ale po FSH injekcích rostly krásně🙂
Absenci ovulace ti gyndr. potvrdila z utz nebo i z krve ?

lenickan
30. bře 2009

aha len tak to jsem nevěděla mne vždy říkali 2.-3.DC no tak to by bylo super.... zvládli by horm. profil a podle něj od dalšího cyklu dali léčbu🙂))