CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

starovka
23. říj 2008

Ahoj kacatko vůbec si nemusíš připadat hloupě,také jsem poprvé šílela,ale pak už mi to ani nepřišlo,nepočítám s tím,že by nám vyšla ta IUI a tak se pomalu začínám připravovat na rozpíchaný zadek.Je pravda,že nervíky mám na pochodu občas se ani nepoznávám,někdy je to dobré,ale pak vylítnu jen pro maličkost.Nevím co bych si počala nemít takovou podporu manžela. 😵 Ale věřím tomu,že jednou to vyjde,tedy jestli na to budou finance 😀

jasmina309
23. říj 2008

Starovko vítej!
Taky sis užila kočko, koukám... 😒 . No co víš, třeba zrovna ivíčko vyjde! Držím palce! 🙂
Kacátko- a z tebe mám upřimnou radost! Jak ste to hezky vyřešili! Vidíš, že jsi nezvolila špatný CAR! Přeci jen všude je úspěch i neúspěch prostě dán zdravím té které pacientky! A neboj, zvládlo nás to spousta! No k tomu píchání, ono to nic není, když máš na to! Kámoška si to bodala do stehna! Já sem docházela na středislo k obvodnímu! Píchala mi sestřička a na poslední HCG- Pregnyl sme sjeli jednou na pohotovost a jednou ta sestřička mi bodla do zadku doma! 🙂
Stálo mi to třeba jednou gumový medvídky, jednou kinder čoko, jednou Milku, Toffife a bonboniru mořských plodů! 🙂 🙂 🙂 . Bydlíme vedle střediska, takže to šlo.

Jo a ted si vzpomínám, že se tu někdo ptal odkud jsem? Vesnička má středisková 🙂 🙂 🙂 se jmenuje Brozany nad Ohří.

Hezkej večer!

claudie
23. říj 2008

Starovko, také tě zdravím...
Chce to opravdu pevné nervy a velké odhodlání vytrvat a zkoušet to, dokud to jde. S pracovní neschopností jsem se už napevno rozhodla, práce se odkládá na neurčito 🙂
Kacatko, divně si připadat určitě nemusíš. Já mám taky za sebou první pokus - vypadá, že úspěšně, ale nervy pracovaly na plné obrátky a člověk prostě nemůže přestat na to, co ho čeká a co všechno se může stát...
Nemáme to holky jednoduché ani jedna z nás... Ale musíme být alespoň trochu optimistické a věřit, že to vytoužené mimi nakonec přijde....

jasmina309
23. říj 2008

Claudie, hezky si to napsala 🙂

jasmina309
23. říj 2008

Já také marodím! Ale od obvodní dr a kdybych chtěla, tak si skočím na gyndu a budu marodit od nich! Jenže to bych udělala, leda, že bych otěhotněla!
Měla sem před IVF v práci problémy(nebraly ohled a ve stresu se nedalo dělat, a ještě ke všemu spíš fyzicky). Takže sem doma v klidu a přemýšlím co bude, kdyby...

starovka
23. říj 2008

To je pěkné,ano musíme věřit.Jinak všem děkuji za přivítání.Ještě k těn injekcím,já jsem to vyřešila po svém,manželovi jsem dala do ruky pomeranč a koukej se to naučit,pak mu jen stačilo ukázat do jakých míst se to píchá a šlo to samo,poprvé jsem také chodila na středisko.Jo a musím říct,že od sestřičky jsem měla zadek samou modřinu tak jsem si řekla,že je jedno kdo mi je tam nadělá,ale nakonec od manžela nebyla ani jedna malinkatá.

claudie
23. říj 2008

Jasmino, to jsi mi zrovna napověděla od koho si nechat vystavit PN. V sobotu udělám ještě jeden kontrolní testík a pokud se potvrdí těhu zaběhnu v pondělí ke své gyndr. a nechám si napsat ten krásný papír s modrým pruhem. Zítra do práce nemusím, takže budu vegetit.
Děvčata, přeji vám všem příjemný večer 🙂

len
24. říj 2008

Ahoj ahoj 🙂
Vítám Starovku 🙂 A jaký vy máte problém, že to berete v trochu netradičním pořadí - IUI po IVF? 🙂

Kacatko, sice nejsem z Prahy, ale denně tu pracuju, tak kdybys chtěla někdy pokecat a měla cestu do centra, můžem zajít na oběd 🙂

kacatko000
24. říj 2008

Ahoj len to bych byla ráda, pokud by tě to neobtěžovalo. Len prosím můžeš mi posla tvůj email?

len
24. říj 2008

Kacatko, máš ho v IP 🙂 To platí pro každého, kdo by měl cestu do centra - příjemnou společnost u oběda uvítám kdykoliv 🙂

kacatko000
24. říj 2008

len tak jsem ti poslala na email aspon fotečku at víš jak vypadám. moc ráda bych šla oběd, šlo by to příští týden??? Na přesnej den se ještě domluvíme, mám nějaký lítání po doktorech. A co děláš teda pokud to není tajné 🙂
Jinak jak se cítíš???

len
24. říj 2008

Jasně, příští týden kdykoli (mimo úterý, samozřejmě 😉 ).

rendulina
24. říj 2008

len: co jsi myslela tou případmou PGD????
Víš, občas se neorientuji v tolika skratkách -Již jsem tě jednou prosila o přeložení některých z minulích odpovědí ale zatím jsem se nedočkala.No,a tuto opět neznám.Jsou někde třeba vysvětlivky(na netu...?)
A k tomu FSH-to mám zjistit kde?Jak ho mám vysoké?Do karty nahlídnout nemohu a nikdy mi to v Apoli neřekli.

S tou Mojžíškou ještě nevím ale nepříjde mi,že by se mi nějak zvlášť spevnila figura a s tím sebevědomím je to stále stejné?! Tak že to má na tebe nějaký neobvykle pozitivní až záhadný vliv 😅
Vím,že to můj problém (Mojžíška) nevyřeší ale přesto jsem to chtěla zkusit.

A přecházet do jiného centra...?A podstupovat veškerá vyšetření znova(..genetiku,imunologii atd?)To asi ne.

Darovaná vajíčka-četla jsem,že si musíš najít svoji dárkyni,která stejně nepřipadne přímo pro tebe(musí to být vše anoymní)ale posuneš se ve frontě o pár měsíců čekání dopředu.Norm.se čeká 6-9 měsíců,takhle "jen"3 měsíce.A částka z roku 2005 tam činila 63000kč.Což je darda!!!

Jinak vítám nové CAR-evny od Apoli
claudie : připojuji se ke gratulaci a souhlasím s tou neschopenkou 🙂-to víš,buď pěkně v klidu!

starovka: také mě zaráží ten váš zláštně otočený způsob 3xIVF - a nyní IUI??Že by jste měli IUI dárcovské(spermie) po neúspěšných 3 IVF?Nám to již bylo také totiž nabídnuto 😖
A koukám,že máš také pevné nervy a svatou tpělivost-jako já ale co člověku zbívá,viď?
Dávám plus tvému manžovi,že tak zdárně dokáže zastoupit zdr.sestru.To můj by to asi nerozdýchal-jak vydí injekci,otáčí hlavu stranou,nedělá mu to dobře.Ale já přemýšlím,že si příště k tomu Fostimoni zažádám také o injekce a zvládnu to sama a bude po courání.(teda zda nám poj.odsouhlasí ten náš 5 cyklus).

kacatko000:díky za tvou podporu!!! Ale občas mě mé síli opouští,tak to musím zase někde rychle dobít-jako baterky.V práci mi někdo řekl,že vypadám spokojeně.To byl na velikém omylu-když ke spokojenosti nám chybí to nejdůležitější...No, na venek se to zdá všem.Holt Prodavačka musí být i tak nějak herec a vykouzlit na svém obličeji úsměv a příjemné naladění.V jádru se člověk užírá ale to oni nevědí :-/
Jsem moooc ráda že vám to vše dopadlo OK i s tchýňovou-je to na dobré cestě,jen tak dál 😉

jasmine: na bydliště jsem se ptala já.Brozany- to je co by kamenem.Mám tam švagrovku 🙂
Pardón za můj opět maxi vzkaz ale když už sem skočím,tak raguji na každého. 🙂 😉 😀

len
24. říj 2008

Uf, Rendulino, ptej se a když to přehlídnu, ptej se znovu, jsem občas trochu zmatená 😀

FSH je folikulostimulační hormon (ten samý, co si pícháš při stimulaci). Jeho hladina 2.DC je celkem reálným obrazem stavu vaječníků - pokud je nad 10, signalizuje to, že vaječníky už pomalu vyhasínají, a pak už bohužel na každou stimulaci bude ozva velice slabá... Ale předpokládám, že ti hormonální profil dělali (jedno z prvních vyšetření) a kdyby se jim to nezdálo, řekli by mi to. Kdyžtak se zeptej, já měla něco kolem 7.

PGD je preimplantační genetická diagnostika. Pokud je podezření na nějakou konkrétní genetickou chorobu a je dost vajíček, tak z každého cca 3. den po OPU odeberou jednu buňku a zjistí, jestli tohle konkrétní embryo tu chorobu má nebo ne. Pak vyberou ta zdravá. Jenomže myslím, že v tvém případě by to nepomohlo - jednak jsi snad genticky OK a i kdyby ne, tak se ti přestanou vyvíjet všechna vajíčka, není z čeho vybírat ☹

Které zkratky ještě potřebuješ? Běžně tady kolují PK, AH, ICSI, ale ty určitě znáš 🙂

Mojžíšová... já ti nevím, ale přišlo mi, že v diskuzi tady na Koníkovi si ji chválila skoro každá, i když zrovna nevedla k těhotenství 😉 Možná bych poradila zkusit jinou fyzioterapeutku, třeba zjistíš, že děláš něco špatně... No a nebo to na tebe fakt nezabírá, pak bych se na to vykašlala 😉

Jinak nemyslím, že by u Apolináře byli špatní, ale občas ten přístup "překopat všecko od základů" v životě zabírá - a zdaleka nejen v otěhotnění 😉 A nebo aspoň zkusit konzultaci jinde, ono občas neuškodí vidět zcela jiný pohled zvenčí, prostě víc hlav víc ví... Ne, že by u Apolináře dělali cokoli špatně, ale mají svoje zajeté postupy a třeba zrovna tobě by pomohlo něco, co jinde dělají a tady ne... Nevím, netuším 😔

S tou dárkyní je to opravdu dlouhé čekání, ale jsem si téměř jistá, že ta částka není tak strašně vysoká, jak píšeš 😕 Protože Apolinář je celkově jeden z nejlevnějších a když se kouknu na ceníky jiných ˇ(http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...), tak se to darované vajíčko pohybuje kolem 5-10 000. Částka sice taky nic moc, ale pořád lepší než to, cos psala 😉 Na druhou stranu vůbec netuším, jestli by darované vajíčko v tvém konkrétním případě na něco bylo - to by ti určitě měli říct doktoři 🙂

Každopádně neházej flintu do žita, já vím, je to fakt těžký, když ti život hází klacky pod nohy, ale nevzdávej to! Moc ti přeju, aby se to jednou podařilo! 🙂

rendulina
24. říj 2008

len: díky za tvou vyčerpávající odpověď-jsi hodná 😉
na to FSH se budu muset optat ale také si myslím,že kdyby něco,tak mě upozorní oni.

S tím PGD-to nevím ale genetika dopadla dobře,také nic závažného nezjistili.Ale je fakt,že se pokaždé ten vývoj vaj.vždy zastavil-svedli to na špatné nastimulování a při dalším pokusu mi nechaly stejné dávky?!Jak jsem již psala nikdy se nepodařil žádný mrazáček.

K těm zkratkám:ano je to to PK a AH.Páč ISCI již znám(je to náš případ)

K Mojžce:má fyzioterapeutka je dobrá-mobilizaci mám za sebou již 3x a na posled řekla,že jsem již nyní řádně srovnaná.Zda dělám něco špatně?To by mi neřekla,že je vše v normě,ne?Je pravda že mě třeba nebolela tolik záda-když se člověk pravidelně 2x denně takhle protáhne a zacvičí tak je to jasné.

A k tomu darovanému vajíčku-proč myslíš,že by v mém konkrétním případě jakoby bylo k ničemu???Nerozumím jak to myslíš. 😅
A k té ceně= tato částka není finální 5-10tis.je pouze za dárkyni + se připočítávají ještě nějaké částky a to za ISCI a něco,co nehradí pojišťovna-a když se to vše nasčítá je to pěkná suma 😨

jasmina309
24. říj 2008

Jéééé obídek s Len? To zní lákavě! 🙂 🙂 🙂 🙂

Rendulíno opravdu to ještě nebal a bojuj! 🙂 Jestli si nikdy nebyla na Porodnici- Poradna Karel Řežábek, tak doporučuju si přečíst , al nebo se vyptat našeho pana primáře na to co tě kolem toho našeho problému, nejvíc zajímá.
Jinak by mě teda zajímalo odkud jsi ty? Mohly bysme se třeba sejít my tady na severu 😎
Claudie- mě už vystavovala i obvodní dr(s vycházkami od14 do 18h) a obv gynekolog, samo bez problémů) neomezený vycházky a po potratu mi řekl, že kdykoliv budu zase chtít, a potřebovat , třeba už od stimulace, že mi to zas vypíše). Takže taky si postěžuj třeba, že máš v práci stres a že máš obyvy o dítě atd. Teda lhát nemusíš, ale každej dr není jako ten můj...

Jinak pěknej víkend!

rendulina
24. říj 2008

jasmine: no,vždyť jsem to již navrhovala někde na minulé stránce,že bychom se mohli třeba někdy někde srazit?když jsem se zmiňovala,že myskyvy je také z Ltm,ty z Litoměřicka(teď vím,že z Brozan)a já přímo z Ltm. 😉
A s len bych na obídek až saze zavítam do Phy také klíďo skákla. 🙂

rendulina
24. říj 2008

jasmine:a to je někde na stránkách na netu?Ta poradna Řežábka(porodnice)a ten náš primář,jak píšeš?

rendulina
24. říj 2008

A neboj,zatím nic nevzdávám... 😵 Jdu do všeho ale je to dlouhá,komplikovaná a nespravedlivá cesta za štěstím 😒

jasmina309
24. říj 2008

Rendul, ano je! Zadej si do vyhledávače- Poradna Karel Řežábek- a už můžeš číst! Můžeš se i zaregistrovat a ptát se...
Tak jo, srazíme se až pojedu do Ltm, tak ti to sem hodím a dáme řeč, ju 🙂

rendulina
24. říj 2008

OK-jasmine 😉

jasmina309
24. říj 2008

Hodně moc, je ta naše cestanespravedlivá! Kdybych před lety tušila, s čím budu bojovat dnes, tak bych tomu neuvěřila!
Dceru sem měla tehdy spíš , že zrovna se stala a tak to bylo spíš v nevhodnou dobu a dnes děkuju bohu, že mám aspon jí!
S prominutím, a ohledem na ostatní tady...
O druhý dítě sem se s prvním manželem snažíla hned za další dva roky po Terezce a a 3 roky na to nic nepřicházelo. Pak sme se rozvedli.
Ted s přítou sem už 6let a z toho 5 se snažíme o sourozence pro Tery(je jí 14,5).Je to opravdu boj! 🙂

kacatko000
24. říj 2008

Ahoj holky je tu některá z vás která si dostala injekce Fosti... něco já si to pořád nemůžu zapamatovat 🙂
a kdo vám to píchal?? Manžel to odmítl, že je mu špatně jen když to vidí, takže asi budu muset chodit každý den někam do nemocnice. jak ste to dělaly vy? A bolí to do zadku??? 🙂

jasmina309
24. říj 2008

Kacátko ahoj!
Injekce se jmenují FOSTIMON. A když si přečteš výše, tak se dozvíš, jak to kdo bodal!
Např já sem stmulovala 3 krát a vždy sem kvůli každý injekci docházela na středisko k obvodní a sestřička se se mnou ochotně domluvila i na víkendy! Neplatila sem nic za to píchání, jen čokolády a tak za ochotu.
Injekce do zadku je sice někdy nepříjemná, ale dá se to vydržet! Záleží taky na dávce a citu sestříčky(nebo kamarádky , která by balo ochotná tě píchnout).
Moje známá si to píchala sama a to do stehna... a říkala, že se to dalo... 😎
Kdybys píchala sama, tak ti v caru dají injekce i jehly!
Hodně štěstí na píchání! To je na tom všem asi to nejmenší! Horší je podle mě to čekání do testu! Vleče se to A mozek pracuje....

claudie
24. říj 2008

Zdravím vás všechny...
Jasmina má pravdu, čekání na test je daleko horší než pár píchnutí.. Já píchala Puregon 1x denně po dobu 10 dnů (měla jsem pero, takže aplikace probíhala do "kožní řasy" na bříšku - tenhle termín mě fak dostal 😀 , takže děvčata, žádné špeky, ale kožní řasy!) a šlo to celkem v pohodě, zvládala jsem to sama. A jedinou injekci do zadečku (Pregnyl) mi s radostí "šlehnula" má drahá polovička, nebolelo to, snad jen trochu štíplo. Myslím, Kacatko, že není třeba mít žádné obavy. 😉

starovka
25. říj 2008

Ahojky holky,včera jsem se k vám nedostala tak odpovídám teď.Ještě jednou díky za milé přijetí. Odpověď na váš dotaz:Po laparo mi zjistili neprůchodnost obou vaječníků,takže jsme začali s IVF.Po 3 nezdaru,když jsem se byla domluvit na 4 IVF mi paní doktorka Koryntová udělala profuky a kupodivu zjistila,že levý je průchodný na 90%,tak jsme začali s inseminací,ale moc nadějí nám stejně nedávají,spíš prý vyjde IVF.Ale na druhou stranu jsem byla ráda,že si od těch dávek hormonů odpočinu.Jinak manžel má sperma v pořádku.

Rendulina:Budete žádat o 5 pokus?Nejsem v obraze promiň.To u vás nedošlo k ET?

rendulina
25. říj 2008

starovka: O 5 pokus bude psát CAR,protože se nám naposledy(minulou sobotu) na punkci nevydařilo žádné vajíčko-byly prázdné.Tudíž k ET nemohlo ani dojít ☹ A pojišťovna prý může udělat výjimku.Tak že uvidíme a snad se nad námi slitují.Jinak již nevím :-/
Když si přeskočíš tak o cca.2 stránky zpět,tak to tam vše píšu.Páč kdybych to měla psát znovu,tak to opět zabere snad celou stránku a ostatní by mě "ukousal"i 😉

jasmina309
26. říj 2008

Ahoj kočky v neděli!
Probudila sem se s parádní bolestí hlavy! Musím jen doufat, že se to nezvrtne v migrénu, jako při stimulaci! Jinak blindím a mám zimnici a je mi falt zle! Tak snad doufám, že dnes NE!
Za jiných okolností mi normálně zabere IBalgin a bolest je za chvíli pryč!
Včera sme byli na procházce a prý je inverze a od tý doby sem to mírně zaznamenala a i když si mažu čelo mentolovou vodičkou a mám na něm mokrej hadr,tak aspon tak se snažím to zahnat!

Jinak všem pěknou neděli! 🙂 🙂 🙂

len
27. říj 2008

Ahoj ahoj 🙂
Rendulina, ono je to s tou genetikou těžký - zkoumají jenom ty nejčastější mutace, jenomže jsou tisíc jiných, které se nevyšetřují a přitom můžou taky způsobit problémy 😒 Jenomže PGD se dělá, když je na nějakou konkrétní mutaci podezření, což u vás není 😔

Zkratky - PK je prodloužená kultivace (embrya se nezavádějí 2-3 dny po OPU, ale až 4-5, aby se zjistilo, která se nejlíp vyvíjejí), jenomže to je u vás taky k ničemu, když se nevyvíjejí žádná ☹ U nás zkusili PK na nezavedená embrya a nepřežilo to žádné 😝
AH je asistovaný hatching - obal vajíčka se nařízne, aby se lépe uhnízdilo - ale v podstatě se zjistilo, že zdravé vajíčko s přirozeným hatchingem (klubáním) problém nemá a nezdravé stejně nepřežije 😒 Takže u Apolináře už se to téměř nedělá.

No, jestli jsi s fyzioterapeutkou spokojená, tak je vážně divné, že to na tebe nijak "nezabralo" - nemyslím jen z hlediska těhotenství, ale spíš takového toho lepšího pocitu, že je ženská rovná, zpevní se jí zadek, zeštíhlí pas... Já to na sobě začala pozorovat během pár měsíců pravidelného cvičení 🙂

S tím darovaným vajíčkem - já netvrdím, že by to u vás bylo k ničemu, jenom že já osobně absolutně nejsem schopná posoudit, jestli by to u vás k něčemu bylo - tohle bych nechala stoprocentně na doktorech 🙂 Co se týče té ceny, tak to asi fakt bude cena za celý cyklus, kdyby ti teď pojišťovna neudělila výjimku, tak bys už byla samoplátce, co? ☹

len
27. říj 2008

Kacatko, právě proto jsem si připlatila za ta pera, protože pro mě by fakt bylo hrozně složité chodit každý den k dr., to bych chodila denně do práce na desátou... Takže jsem měla pera a píchal mi je manžel - do kožní řasy na břiše, jak tu bylo řečeno 😀

Jinak já jsem na tom tak, že v sobotu jsem začala špinit, ale už to zase přešlo... Takže čekám na test do čtvrtka. A co Jasmina? Už testovala? Dnes jsme 14 dní od OPU... No hlavně, ať už je to líp 🙂