CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
30. říj 2008

Asi záleží na dávce 😒 Já mám Puregon a v té standardní dávce kolem 2000 IU jsem doplácela 4000... Ale chápu, že pro někoho je to moc peněz 😔 Teď si těch 10 dní píchání vydržíš a pak už to bude jedno 😉

kacatko000
30. říj 2008

já ani nevím jak dlouho budu píchat, ale je fakt že doktorka říkala, že odběr by měl proběhnout nějak 18.11. plus mínus
Pak už se nepíchá na udržení??

len
30. říj 2008

Počítej tak 7-14 dní... Já měla těch 10 🙂 Ten FSH je vlastně na růst folikulů - jakmile je napíchnou a odsajou vajíčka, tak už ho nepotřebuješ 🙂

kacatko000
30. říj 2008

začíná mi připadat, že skoro nikdo nemá to co já, doufám, že to není nějakej blbej lék. Jsem v péči jaržembovské tak snad ví co dělá. ty sní máš zkušenosti??

len
30. říj 2008

A co máš přesně za lék?
Jaržembovská mi dělala punkci i transfer 🙂

kacatko000
30. říj 2008

No ten fostimon, zatím nevím o ničem jiném. Doufám, že to dobře dopadne.
koukala ses včera na pasti??

len
30. říj 2008

Koukala, už jsem to tu někde kritizovala 😝

Myslím, že Fostimon dávají standardně, pokud někdo neprojeví přání o něco jiného, no a v perech není... Mně šlo o pero, bylo mi celkem jedno, co je to za lék, účinkují všechny stejně, neboj 😉

len
30. říj 2008

To sem zkopíruju...

Mimochodem, ty soukromý pasti včera vůbec nebyly o neplodnosti 😒 Byly o jedný krávě, co chtěla dítě za každou cenu. A nebýt toho, že její partner měl blbý spermio, tak už si ho dávno pořídila za jeho zádama tajným vysazením prášků 😝 Navíc mi to přišlo hooodně nereálný v tom, jak to v tom CARu fungovalo - že si tam jenom tak někdo zavolal - jsem ten a ten, zničte mé zmražené sperma! Nebo jim jenom stačilo, aby ona jim ŘEKLA, že s tím partner souhlasí - vždyť na tohle všecko je potřeba PÍSEMNÝ souhlas! A taky mě dožralo, jak jednoduše to tam všecko vypadalo - fajn, 14 dní injekcí nic moc, ale pak OPU, hoďku nato ona už oplodňuje vajíčka (já se 4 hodiny po OPU pomalu belhala domů po čyřech), samozřejmě ICSI (fajn, s tím jejich spermiem možná bylo nutné, ale zase to podpoří "názor lidu" - IVF je to nepřirozený zavádění vybraný spermie do vajíčka), embrya zamrazit... No a za 9 měsíců samozřejmě porod - žádný čekání, žádná radost nad testem, prostě samozřejmě otěhotněla. Co já vím, tak pravděpodobnost při KETu na jedno vajíčko je max. 25 %, takže ano, sice to dost lidem vyjde, ale samozřejmý to není ani omylem 😝

kacatko000
30. říj 2008

přemlouvám manžu aby mi to píchal, ale nechce se mu.

Kdy dáme ten oběd???

len
30. říj 2008

Já můžu zítra nebo v příštím týdnu 🙂 Stačí, když ráno písneš a v poledne jsem ready 🙂 Chceš radši pizzerku (menu polívka + pizza/salát za 87), restauraci v jámě lvové - sídle ČSSD 😀 (hlavní jídlo cca 80 Kč, vaří dokonale) nebo luxusní secesní hotel Evropa na Václaváku (mají polední menu za 99 - aperitiv, polévka, hlavní jídlo, dezert)? 😉

kacatko000
30. říj 2008

promin musela jsem dělat oběd 😒
Já bych to nechala na ten příští týden ale dostala jsi mě s tím místem. Kde je to nejlepší podle tebe??? Já miluju dobré jídlo, takže kvalita rozhoduje 🙂

Jinak k tomu včerejšímu dílu pastí, mě se to taky moc nelíbilo, chybělo tam to podstatné a to je to, co ta žena potom ale i předtím prožívá, to dlouhé čekání, že musíš chodit po vyšetřeních a ten strach z toho, že to nevyjde. vyznělo to, že je to vlastně brnkačka a není to vůbec náročné. No prostě se mi to moc nelíbilo.

Jinak musím jít žehlit a to se mi nelíbí ještě víc 😀
Ale už se mi to tu kopí a nikdo se k tomu nemá 🙂

Tak zatím papa

claudie
30. říj 2008

Kacatko, tak to se asi opravdu neuvidíme, když tam máš být už v 9...

Ty včerejší "Soukromé pasti", tak to bylo fakt trochu mimo realitu. Lidem, kteří o tom moc neví, se to pomocí takovýchto informací zkreslí ještě víc... A hlavní představitelka byla opravdu kráva (máš pravdu Len) 😝

len
30. říj 2008

No tak jestli chceš fakt dobré jídlo, zvolila bych ten Lidový dům 🙂
Koukni na www.hybernia.cz pod poledním menu si můžeš vybrat, na co máš chuť, a dle toho zvolit den, kdy tam půjdem 😀 Mám tam 20% slevu 😉

kalka
30. říj 2008

Ahojky všici 🙂

Len.. tak už si do toho přeci jenom praštila a už pícháš??? 😉 Já dneska budu píchat třetí den.. taky mám Puregon.. jakou dávku si denně pícháš?.. 🙂

len
30. říj 2008

Kalko, píchala jsem 10 dní 200, ale už je to dýl, dneska jsem našla // 😉 Tak ti přeju, ať dopadneš brzy stejně 🙂 A co žes zdrhla od Apolináře - nebyli na tebe hodní?

kalka
30. říj 2008

Len! no nekecej.. no nekecej!!!!!!!!!!!!! já padnu!!!! Moc gratuluju! moc moc moc! 🙂

Já byla u Apolináře jen na jedné IUI... a pak už se všechno odehrávalo v Podolí.. prostě tak nějak to přišlo samo 😉

kalka
30. říj 2008

Letím dom.. hezký večír! 🙂

len
30. říj 2008

No nekecám 😉 Ale taky jsem málem padla 😀
Tak to vidíš, já tam zvládla IUI 4x, ale pak už mi nějak došly síly... Jsem si tuhle spočítala, že se tam s náma plácali skoro 25 cyklů 🤐 No tak snad už doplácali, já byla hrozně nevděčná pacientka 😀

rendulina
30. říj 2008

len: velikananánská gratulace 😉 🙂
jsi důkaz,že to opravdu "funguje".Ne, jako že tě tu čtu a najednou ti to opravdu vyšlo.Člověk tu již strácí naději a .... No,uvidíme zda nám povolí ten vyjímečný 5 cyklus a jak potom zase někdy dopadnu?!

hozny
30. říj 2008

Ahoj děvčata , len moc gratuluji kolik jseš, já jsem dnes 25 den po KET a už nám tluče srdíčko jsem 5+5 a už mě od Apolináře poslali k mému ginekologovi a ten mi hned dal těhotenskou knížku tak je to konečně pravda.Holky zázraky se dějí já už ani nedoufala Režábek pořád zhubnout to nepujde a ono to vtom vubec není zlatá Jaržembovská vubec mě nestresovsla a na nic nečekala a je to tu.Všem vám přeji moc a moc štěstí at se zadaří.K Apolináři už jezdit nebudu ale opčas na vás kouknu jestli neva.pa

myskyva
31. říj 2008

Ahojte
Tak sem se přišla podívat co len 😵 😵 gratuluju,teď už jenom hodně štěstí ať to dobře pokračuje 😉

kacatko,fostimon je tem základní hrazenej pojišťovnou,na pytel aplikace ale účinek stejnej jako všechny ostatní.
Já po něm měla 10 vajíček při minimální stimulaci,tak neboj 😉

len
31. říj 2008

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Ach jo, holky, já to tušila, že jak si udělám test, můj klídek přestane a začnu být nervózní, aby to dobře dopadlo 😝 Zvlášť, když mi chlap řekl, že to ještě nic neznamená 😠

kalka
31. říj 2008

len hlavně klid.. přece všici víme, že ten tvůj mužskej je přece trochu jinačí 😀 😀 😉 a hlavně klídek.. určitě není důvod panikařit 🙂

len
31. říj 2008

No, to on je 😀 A má prostě pravdu v tom, že teď už to není na mě a dopadne to, jak to dopadnout má 😉

kalka
31. říj 2008

a my budeme věřit, že to dopadne dobře 😉

len
31. říj 2008

Tak já to taky zkusím 😉

myskyva
31. říj 2008

len dopadne to dobře.......teď už mám prvenství zasloužilýho pacienta Apolináře pod palcem já 😀 😀 😀
Kdy se budeš obědnávat na UTZ? v pondělí?

kalka
31. říj 2008

výbornej nápad 😉

já ti normálně posouvám dny očima... když si vezmu, že ještě celý příští týden budu muset píchat, tak mi to přijde děsně dlouhý.. a to pak ještě máme sjednanou prodlouženou kultivaci.. měla jsi jí taky prodlouženou?.. a doporučili nám ICSI...

len
31. říj 2008

Mysky, tak já ti to prvenství nebudu brát, vůbec o něj nestojím 😀 V pondělí testnu a když bude čárka sílit, objednám se na následující týden...

Kalko, dle mého nemá moc cenu dopředu o ICSI nebo PK spekulovat...To se všecko uvidí až dle počtu vajíček a kvalitě spermia. My měli spermio výborné, takže jsme do ICSI nešli - a oplodnila se všechna vajíčka. A naopak bylo jich jen 6, takže nemělo cenu je trápit PK, zaváděla jsem už za dva dny. A nakonec mi to dalo za pravdu - dvě byla vyřazena hned den po oplodnění a další dvě se přestala vyvíjet už třetí den (den po transferu) - kdo ví, jak by to dopadlo, kdybych i ta dvě, co jsme zavedli hned, trápila v mističce... Nikdo mi nevymluví, že u mě je jim stejně nejlíp 😉

kalka
31. říj 2008

Nám to ICSI doporučili kvůli tomu, že naši spermoníci mají prý kolem sebe jakési vákuum z kterého se jim nechce vylézt.. ale řekli nám, že to ale neznamená, že když si to zaškrtneme v žádosti, tak že to tak bude.. prostě podle situace.. rozhodne o tom embriolog... a to samé se týká i tý prodloužený kultivace... tak prostě uvidíme jak se potvůrky budou chovat 😉