CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kacatko000
20. lis 2008

len ale takhle se to taky nedá brát. Vím, že se snažíš být silná a to moc obdivuju, ale strašně bych ti přála at to rychle přebolí a daslší pokus už musí být v pořádku. A budeš mít třeba dvojčátka 🙂

Zas na druhou stranu raději at to skončí ted než aby to bylo nějak nemocné a nebo se to stalo později, ale vím co cítíš já potratila v létě.

len
20. lis 2008

Já se snažím nějak se nelitovat, to by byla cesta do pekel... Prostě asi nikdo nemůže mít hnedka všecko, na co si vzpomene, to by byl teprve nespravedlivej svět 😉 Takže se to asi mělo stát a já prostě věřím, že příště už to dopadne dobře 🙂 Tělo už si to vyzkoušelo, zjistilo, že se na to neumírá, tak do toho půjde příště naplno 😉
V kolik jdeš zítra na ten transfer?

claudie
20. lis 2008

to je fajn, že to bereš optimisticky 🙂 .... musí být zase líp!!!!! 😉

len
20. lis 2008

Hele, mimochodem, Jaržembovská už mi normálně začala počítat, kdy můžu na další IVF, to je fakt neskutečná ženská 😀

kacatko000
20. lis 2008

tak to je super, ona je sice trochu blázen ale zase ten její přístup je pozitivní.
Já jdu zítra v 11:15 a ty jdeš kdy na revizi?? Vím že se tam leží do druhého dne, tak bych tě přišla navštívit, pokud tam budeš zítra

len
20. lis 2008

Hm, v 11:00 se mám hlásit v kartotéce (což je sice na druhým konci toho baráku, ale třeba se tam nakonec potkáme). Budu MOC držet palce! 🙂

kacatko000
20. lis 2008

děkuju a já tobě taky! 🙂

claudie
20. lis 2008

tak holky, ať vše dopadne co nejlépe!!!!!!!

rendulina
20. lis 2008

Nazdárek děvčátka!
Člověk tu chvilku není a ony takové novinky....
len :to mě mrzí,co se ti přihodilo ☹ Ale vidím,že to bereš překvapivě opravdu s nadhledem a máš skoro síli na rozdávání,já bych z toho byla asi na nervičky 😖 .Jsi opravdu silná holka!Buď ráda,že to bylo tvoje 1.IVF a máš tedy šanci na další "klidný" cyklus(jak ti již plánuje aktivní a na nic nečekající MUDr Jaržembovská.)

kacatko000 : tobě budu zítra držet pěstičky,ať se to řádně zavrtá v bříšku 😉
Ahojky claudie!Jak se ti-vám vede?Vše s mimískem v pohodě?

luccii
20. lis 2008

len, doufala jsem, ze ti to dopadne dobre, ach jo ☹ je mi to moc lito... cesta za mimcem dokaze byt nekdy hodne trnita... jsem rada, ze neztracis optimismus a uz s Jarzembovskou planujete dalsi cyklus - ten uz vyjit musi! 🙂

saralinda
autor
20. lis 2008

Len, drž se! Je mi to moc líto. Ty tu furt píšeš tak pozitivně a všem kásně radíš. Říkala jsem si, že je super, že se na tebe konečně usmálo štěstí a ono... Dodávala jsi mi svými příspěvky hodně energie.
Len, myslím na Tebe a příště už to vyjde. Musí!!!!

saralinda
autor
20. lis 2008

Len, jsi skvělá. Ať se tě optimismus drží.

Kacatko, držím ti na zítřek pěstičky.

claudie
21. lis 2008

rendul : mám(e) se fajn 🙂 , žádné nevolnosti ani jiné problémy zatím nenastaly....v pondělí jdu ke gyndr., má mi už vystavit těhu průkaz, tak jsem zvědavá, zda je vše OK....ale jak vidíme, stát se může cokoli a kdykoli, bohužel... ☹ ☹
kac a len: dnes na vás budu moooc myslet a držet všechny palce!!!!!

kacatko000
21. lis 2008

Ahoj holky tak jsem už po ET doma. Byly to nervy měla jsem tam být na 11:15 přišla jsem už v 11 a předemnou tam byla holčina co se mnou byla na opu, měla 16 folikul z toho 6 vajíček a 4 se oplodnily a do dneška přežilo jen 1 embryjko, tak když mi to řekla, tak jsem dotala strach kolik nám z těch 3 mohlo vydržet. Navíc měli skluz, takže mě brali až ve 12 hodin no já byla na nervy, kdyby mi aspon řekli, kolik jich máme. Nakonec přežily všechny 3 embryjka, 2 mi zavedli a prý jsou áčkový kvality, jsou osmibunečný a to třetí se možná bude zmražévat ale uvidí se jak se bude dál vyvíjet, mám si zavolat v pondělí. Holky je to zvláštní pocit, já si snima vykládám Velmi šťastný asi jsem prdlá. Jen se chci zeptat ležely jste po transferu nebo měly normální režim???

saralinda
autor
21. lis 2008

Kacatko, to je super! Gratuluji. ˇUplně mi klepalo srdce, když jsem četla tvůj email. A dočetla jsem se k dobrému konci. Ať se embrijkům u tebe líbí a to příštích alespoň 8 měsíců. držím moooc pěstičky a těším se na další zprávičky.
Jinak nevím, zda ježet, nebo ne. Ale já bych asi ležela. Koukni, co psala Len.
Tfuj, Tfuj, Tfuj - Ať se tě štěstí drží.

amulet
21. lis 2008

Len, to je mi líto. Příště to už určitě vyjde.
Kacatko, super. Posílej jim do bříška hodně energie, samé dobrůtky a vůbec je rozmazluj, aby se jim u Tebe líbilo.
Já dnes na kontrole dopadla dobře, ten vaječník, co mi zbývá, je prý v pořádku (ani cystu tam neviděl), jen folikuly. Krev asi taky dobrý. Příští měsíc kontrola a v lednu snad začneme. Jen jsem se zapomněla zeptat, jestli se můžeme snažit přirozeně nebo jestli hrozí mimoděložní těhu, když je vejcovod ucpaný. Nevíte? Jako že by se spermijka k vajíčku dostala (přece jen je menší), ale oplodněné vajíčko by asi neprošlo do dělohy a mohlo se uhnízdit někde jinde?
Jinak pěkný víkend, tady se čerti žení.

saralinda
autor
22. lis 2008

Amulet.tak to je super, že máš vaječník vpořádku. Jen tak dál. Co se týký snažení, tak podle mě normálně můžete. Přeci jenom - kde kdo má neprůchodný vejcovod a ani o tom neví a snaží se a žádné mimoděložní z toho není. No, ale nejsem odborník, tak počkej, co ti napíší ostatné holky.
Holky, už chumelí i v Praze a je to mooc pěkné. Přeji pěkný víkend.

len
22. lis 2008

Ahoj holkz... Tak už to mám ya sebou, cítím se o dost líp... Pokud máte někdo náladu na detailnější pocit, prvě jsem se vzpsala do snažilek nad věcí...
Kacatko, pěkně je tam opatruj a na nějaký ležení kašli 😉 Embrzjka jsou teď jak yrníčka prachu a nijak y tebe vzpadnout nemůžou, naopak přiměřený pohzb pěkně prokrví dělohu, abz se jim am líbilo 😉 Jak říkala Jaržembovská - na uhníydění má vliv kvalita děložní sliynice a kvalita embrzí. Ani jedno nemáš šanci ovlivnit, natož pohzbem nebo ležením. Tak to nepřeháněj, šetři se, ale neboj se chodit ven - já neležela ani pět minut a povedlo se 🙂 Bohužel moje diagnóya nakonec souvisí právě s tou špatnou kvalitou embrza, yamlklé těhotenství se prostě ležením nespraví... Moc držím palce 🙂

kacatko000
22. lis 2008

Ahoj len moc tě zdravím, myslela jsem na tebe a jsem moc ráda že si podala o sobě zprávu. Stejně tě obdivuju holka já po potratu probrečela 2 dny. jsi silné děvče a určitě se příště zadaří a bude z toho krásné mimi. někdy zopakujem oběd co ty na to???

Já mám jen v břiše takové bublavé pocity, pořád to ve mě praská a bublá, tohle mi vždy dělá krátce před a během menstruace, tak budu doufat že jsou to jen střeva.

len
22. lis 2008

Kacko, já probrečela tz dva dnz předtím, teď to ye mě nějak spadlo a hroyně se mi ulevilo... Asi nejšílenější bzl ten pocit, že v sobě nosím mrtvý embrzjko 😔

Oběd určitě, v prosinci už budu normálně v práci 🙂

Hele, nebláyni, na MS je strašně bryo, ta nedorayí dřív jak ya týden po ET... Já na ni měla příynakz takz pomalu od ET, to všecko dělají tz šílený hormonz, předpokládám, že takz bereš Utrogestan 2-2-2... Tak věy, že ten yamaskuje úplně všecko 😉 A neděs se případného špinění, u mě to ynačilo uhniyďoání. Teprve špinění v 7tt bzl problém...

kacatko000
22. lis 2008

len četla jsem ten podrobný popis na snažilkách s nadhledem, chvikama se mi draly slzy do očí taky, ale vidím že to nejhorší je pryč a ted už to bude jen a jen lepší a ani se nenaděješ a bude druhej pokus. Len můžu se zeptat, psala si o špatné kvalitě embryjek, to už jste věděli při ET?? Kolika buněčné byly když ti je záváděli a říkali ti kvalitu??? promuin, že se takto ptám, ale moc mě to zajímá.

len
22. lis 2008

Kacko, bohužel takhle na yačátku jsou schopni jakž takž odhadnout, jak se budou vzvíjet následujících pár dní... Snahou IVF je prostě to, abz se embrzo yahníydilo - ta patná prostě tohle neyvládnou... Ale jak se bude vvíjet ya několik dalších týdnů - to je ve hvěydách 😒 Embrzo roste podle nějakého "programu," který má yakódoaný v genech, no a kdzž narayí na yávažnou chzbu, kterou neumí obejít, tak se yastaví a nevzvíjí dál. Ale bohužel takhle daleko věda ještě není, jsou schopni najít konkrétní genetickou poruchu, ale ne yjistit najednou všechnz tz milionz možných mutací, které mohou nastat... Ber to tak, že kdzž ti yavedou embrzo špičkové kvalitz, má daleko vzšší pravděpodobnost, že se uhníyd, než embrzo podprůměrné. Ale holt 20 % těch uhníyděných to nedotáhne do konce, neyávisle na jejich poátečním stavu. Vzhráno není nikdz...

Ale tz se s tímhle vůbec netrap, ber to krok ya krokem, ykus nestresovat a až najdeš //, tak VĚŘ!!! Věř tomu, že to bude dobrý, že máš 80% naději, že se ti v červenci narodí ydravé miminko, a těch 80 % je strašně moc 😉 Tu smůlu jsem si tu už vzžrala ya vás já 😉

saralinda
autor
22. lis 2008

Len, jsi silná osobnost. Ať ti to vydrží a brzy jsi maminou.

len
22. lis 2008

Děkuju 🙂 Já budu, teď jsem si tím nějak jistější než kdzkoli předtím...

saralinda
autor
22. lis 2008

Len, to je dobře, že tomu věříš. Pozitivní myšlení, to je základ (alespoň já tomu veřím). Jo, jo, je to tak - co tě nezabije, to tě posílí (věř, že jsem pravdu tohoto přísloví poznala - po operacích, kterými jsem si prošla....teď už to vidím taky jinak než tenkrát).
jinak právě jsem dočetla tvé příspěvky na snažilkách nad věcí ☹ Je dobře, že už je to za tebou. Nech to tam a vykroč pravou nohou do lepší budoucnosti. Držím pěsti.

kacatko000
22. lis 2008

len děkuju moc za slova podpory a moc si toho vážím a o to víc, když ted máš za sebou takové trápení. mě řekli že embryjka maj áčkovou kvalitu ale moc tomu nerozumím. Vím, že ted už musím jen a jen čekat a věřit jim, protože už to nemůžu ovlivnit. Ale tobě děkuju

tulipanekps
23. lis 2008

ahoj holky, nějaký den jsem jen nakukovala a aktivně nepsala, monemtálně taky nechci nic moc psát, dočtu si vás, ať to nejsou jen výkřiky... listopad je nějaký depresivnější než obvykle a proto navrhuji, že si zazpíváme, ať se nám trochu uleví... asi odpoledne nebo zítra se zase zapojím... jsem 10. den et a co jsem neměla dělat, tak jsem udělala, testovala jsem a z předchozí naděje, euforie a optimismu jsem spadla hubou přímo na zem. všechny dosavadní příjemný pocity a příznaky jsou rázem pryč. ale ještě počkám na 14. den... pak se tady ještě stavím. omlouvám se za vlnu negace, která mne zachvátila a já jí takhle hrkla do pléna... pardón...

len
23. lis 2008

Tulip, tos fakt neměla dělat 😉 Pěkně počkej, testni znovu ve středu, to už bude úplně jasno a neházej flintu do žita, však doktoři vědí, proč radí tak pozdní testování... A ač to zní asi hodně divně, momentálně si přeju, abych ten test tehdy taky našla negativní 😔

tulipanekps
23. lis 2008

len, moc ti věřím a je mi to i za tebe líto, je to zklamání a beznaděj, se kterou nic nenaděláš, prostě to tak je... znám to, jaký to je se dočkat // a vlastně za pár dni to je úplně jinak. už je ti líp? jak jsem jen tak v letu přelítla příspěvky, jsi hodně statečná a smekám před tebou. nejhorší je se s tím smířit. horší to je v momentě, kdy se blíží pomyslný porod a ty ještě nejsi v tom a máš kamarádku, která byla v tom stejně jako ty a ty pozoruješ její dítě růst... ale to tě nechci deptat... len, máš mrazáčky nebo půjdeš do dalšího ivfka? jak jsem četla máš aspoň práci, která tě baví... sice možná teď blbá útěcha, ale vím, proč to píšu. jakmile budu mít sílu to tady dočíst, určitě ještě písnu. páčko.

len
23. lis 2008

Tulip, bohužel mrazáčky nemáme, až na toho jednoho statečnýho ve mně se ostatní ve vývoji zastavili třetí den... Popravdě nevím, co dál, jestli hned další IVF nebo to zase zkoušet přirozeně, no, mám ještě tři měsíce na rozmyšlenou 😉
Jo, práci mám fajn, ale stejně si teď od ní budu chtít na týden odpočinout, nabrat nějakou duševní energii a sílu zodpovídat na dotazy kolegům, kteří mě viděli v pátek ubrečenou, jak se plížím po chodbách... Zítra se tam musím stavit s neschopenkou, snad jich moc nepotkám 😔