CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
11. pro 2008

Zítra? Teda gratuluju, zázraky se dějou 😀 Tak pak poreferuj, budu moc držet palce 🙂

saralinda
autor
11. pro 2008

Larri, zítra? Tak to je super.To jsi měla štěstí. Přesně jak psala Len. Žádost o IVF ti vyplní sami a schálená bude za 2-3 týdny. Takže rychlovka.
Dej vědět, jak jsi dopadla. Určitě budou všichni milí.
Jaržembovská bude na 3 měsíce pryč? Tak to se asi prodlouží čekací doby. Mě přijde, že ona tam byla furt 🙂 Je to škoda, byla optimistka.

larri
12. pro 2008

Tak holky,kdybych mela ohodnotit car apolinar hvezdickama jako v hotele,tak jich davam 5.Sestricka co me vcera objednavala byla dneska stejne mila.Doktorka Jarzembovska mi vysvetlila uplne vsechno,dokonce zacala i kreslit,abych mela vetsi predstavu.Jeste jsem nebyla na kontrole po laparce u svoji gynekolozky,tak mi vse vysvetlila podle propousteci zpravy z nemocnice.A to,kdyz mi sestricka vysvetlovala,ze mam jit na Karlak ,tak uz prisla doktorka s zadosti pro pojistovnu.Jeste porad jsem v soku,ted uz,ale prijemne.Na Mikulase jsem plakala z vysledku po laparce,v pondeli jsem mela 35,tak jsem ani nebrala telefony a na oslavu nemela naladu.Dneska je to uplne naopak,takze si s moji drahou polivickou udelame krasny vecer.CHlapi se nemaji chvalit,pak si moc mysli,ale ten muj me hodne podrzel,tak udelam vyjimku.A vam vsem musim podekovat,ze jste tady.

len
12. pro 2008

Larri, tak to je bezva 🙂 Jsem moc ráda, že jsi spokojená 🙂
já odtamtud taky vždycky odcházím hrozně pozitivně naladěná, s přesvědčením, že teď už to prostě MUSÍ klapnout 😉 No a i když neklapne, tak aspoň kvůli tomu nebrečím předem, ale prožívám to v klidu, to se taky počítá. Naposledy jsem tam byla v úterý, nesla jsem zprávu z revize, kde mi mimojiné řekli, že nenašli pozůstatky plodu a že to může znamenat problémy a jak mě mají kontrolovat... No a šla jsem s těmahle zprávama do CARu, celá rozladěná, a ven už jsem zase vylezla rozchechtaná a přesvědčená, že teď jsem teda potratila, no, ale hned v dalším cyklu už to URČITĚ musí klapnout 😀

saralinda
autor
12. pro 2008

Larri, tak to je rychlovka a je super, že máš příjemný pocit. To je minimálně půlka úspěchu.
Jeslti se můžu zeptat - proč jsi měla laparku?

larri
12. pro 2008

Saro, zkouseli jsme to rok a pul,v rijnu jsem chodila na odbery kvuli ovulace.Ale to uz jsem rikala doktorce,ze jsem rozhodnuta pro umele pokud to nepujde.Podle spermiogramu nam rikala,ze muzu otehotnet za mesic nebo taky za tri roky.Tak asi,kdyz uz vedela,ze jsem rozhodnuta,tak mi doporucila tu laparku.Uz jsem to tady psala,ze si ale myslele,ze jsem v poho,ale chtela mit jistotu.Tak si snad umis predstavit,jaky to byl pro mne sok,kdyz jsem se probudila z narkozy =odstranene srusty a oba vejcovody nepruchozi.Ale aspon vime na cem jsme a vidis,ze aspon ten dnesek mi to vynahradil. 🙂 Len ty jsi byla taky na ivf a pokolikate? Promin,urcite jsi to tady psala. 😠

len
12. pro 2008

Larri, teprve poprvé a hned to vyšlo, ale bohužel v 8tt zamlklé těhu a revize 😔
Jinak je aspoň fajn, že ti na to tak brzy přišli a existuje na to řešení 😉 My jsme opačný případ - všecka vyšetření absolutně vzorná, akorát se prostě ne a nedaří... Přirozeně 36x nic (nedávno jsem to spočítala 😀 ) a IVF hned napoprvý, tak tam asi holt nějaká překážka bude 😒

larri
14. pro 2008

Holky,prosim vas dostala jsem papiry na Karlak kvuli hormonum a pak na testy hiv atd.. Ale ty testy delaji v car? Nejak mi vypadlo,kam s tim,protoze mi ukazovala sestricka telefon do laboratore.Tak abych nedelala problemy hned na zacatku. 😉

len
15. pro 2008

Larri, na těch papírech nahoře by to mělo být uvedeno 😉 Normálně ty odběry dělají v CARu, o víkendu si můžeš zajít i k Apolináři na pokotovost (do ambulancí), ale třeba před revizí mě posílali na krev na Karlák s tím, že mají propojenou síť, takže když výsledky napíšou na Karláku, v CARu si je bez problémů přečtou...

claudie
15. pro 2008

Lar - odběr krve kvůli hormonům a HIV mi dělali přímo u Apoli,
ale minulý týden jsem byla na Karláku na odběrech kvůli zjišťování zda plod netrpí Downem a v papírech v hlavičce je přímo adresa toho odběrového centra, myslím, že to bylo č.p. 37, je to tam jak na běžícím páse, vyjedeš si čísílko jako v bance a pak čekáš až to
tvoje zabliká na tabuli a jdeš do příslušného boxu, kde odběr provedou...a jak píše Len, jsou s Apolinářem propojeni, takže výsledky se k nim dostanou...

len
15. pro 2008

Claudie, přesně tam jsem byla na to hCG před potratem - akorát jsem seděla vedle těhule, která si dost stěžovala, jak chudinka musí v těhu podstupovat pořád nějaký odběry 🙄 Jsem myslela, že jí řeknu něco ošklivýho 😝

larri
15. pro 2008

Kvuli hormonum mam jit na Karlak,ale pak jsem dostala papir na HIV,ktereho jsem si vsimla az doma.Holky,ale druhy den mam jit na Karlak a desaty na ultrazvuk po menstruaci a vychazi mi to na 2.ledna,pokud to pujde tak,jak ma.No nezacina ten novy rok dobre? Jinak jsem dneska byla vytahovat stehy po laparce,takze krome maleho stroupku,ktery sleze sam by nikdo nepoznal,ze jsem na nejake operaci byla.A aby toho nebylo malo,tak jdu ve stredu odstranit materske znamenko,po kterem bude taky jizva.Vidim,ze jsem si to umela naplanovat vyborne.Do toho me zacina bolet zub 😀,ale ja co jsem v Praze,tak jsem nebyla na nemocenske,tak proc si ji ted neuzit.Jinak na Vanoce jedu domu do Opavy,kde nemame internet,takze ted musime probrat co se da.Teda v Opave internet je,ale mamka ho jeste zatim nema.Jinak mam znamou s kterou jsme se bavily jen tak,ale od patku mame porad co resit.Byla u Apolinare na IVF a na poprve ma dvojcatka=HOLKY.Takze urcite znate nase tema. Claudie tobe gratuluji a dekuji za rady.Jenom by me zajimalo,jestli se nekdy potkame u Apoli a nebudeme o sobe vedet. Stejne je hezke,kdyz vis,ze nekoho neznas,ale presto ti rozumi. 🙂 🙂 🙂

len
15. pro 2008

Larri, začíná skvěle, mně toho 2.1. končí šestinedělí 😀
A abys v tom nebyla sama, během ledna mi budou rvát dva moudráky 😉

claudie
15. pro 2008

tak děvčata, koukám, že nám ještě chybí si zlomit nohu a budeme mít všechny nemoci a úrazy co existují 😀 😀 , ale musíme to brát s nadhledem, nebo by jsme se z těch všech doktorů a vyšetření asi zbláznily 🙂 ...přece nebudeme fňukat jako ta těhule co seděla vedle tebe Len, ne?? 😉
já jdu k Apoli ještě 22.12. na velký ultrazvuk a pokud bude vše OK už tam nebudu muset...alespoň doufám...ale už bych tam trefila asi i poslepu...
držím všem palce, ať ten další rok vyjde a splní se nám naše sny 😉 🙂 😉

len
15. pro 2008

Pravda, zlomenou nohu jsem ještě něměla 😀 Párkrát sice téměř... Ale ono už nezbývá než se tomu jen chechtat, sice to nepomůže, ale aspoň je člověku veselejc 😉
Tak ať to toho 22. klapne 😉 Já si teď od nich dávám pro změnu párměsíční pauzu a nijak mi to nechybí 😉

saralinda
autor
16. pro 2008

Larri, mě taky poslali na 2-3. den cyklu na krev k Apoli (a to i to HIV, taky jsem si toho papíru nejdřív nevšímla a ukázala jsem to na Karláku sestře, která dává pořadové číslo, a ta žekla, že je to taky u nich) a pak 10. -12. den na ultrazvuk.
Jinak já jsem obědnaná taky na 2.1. na 10,30 - začínájm moje první IVF - tedy bude první injekce, která navodí přechod. Takže jsem si vyzkouším, co budu prožívat o několik (doufám že hodně) let později 😀
Larri, tak se tam mpžná uvidíme.
Já budu přes svátky taky u nišich, takže taky bez netu. 🙂 ☹

larri
17. pro 2008

Ahoj Saro,ja nejsem objednana k Apoli 2.1.,ALE JDU ASI NA Karlak v tom terminu.Nevim,jak to bude ted s MS po te laparce.Dneska jsem byla vyriznout to znamenko a reknu vam ,ze mi v tom pekne skube.A to jeste,kdyz mi to doktorka zasila tak jsem na to koukla a vypada to strasne. hodne mi to stahla,tak doufam,ze ve finale to nebude tak strasne.Porad myslim na to,ze vam tam chci dat nejakou moji fotku,ale radci pockam na vanoce,to budou aktualnejsi. Saro a ty jsi odkud? Teda,jestli ti to nevadi.Pokud ano,pochopim to.A co ty Len,nic nepises,snad je vse v poradku nebo,ze by bylo tolik prace? 😀

len
17. pro 2008

Larri, jsem plně pracovně vytížená organizací vánočního večírku 😀
Ale jinak OK, žiju, od zítřka zase začínám s Mojžíškou 🙂

saralinda
autor
17. pro 2008

Larri, není to tajné - bydlím v Praze (i když původem jsem odjinud - ale kdo v Praze není 🙂 )

larri
18. pro 2008

Saro,ja jsem myslela,kam jedes k rodicum? Je mi jasne,ze kdyz chodis k Apoli,tak bydlis v Praze.Ja totiz nedavno zjistila,ze kdybych bydlela na morave,tak bych musela jezdit do CAR v Ostrave.A ta kritika na ne,jsem rada,ze jsem v P raze. 😕 Len,ja se nestacim divit,co ty vsechno stihas. 🙂 .Neznam te,ale myslim si,ze budes hodne aktivni,spolecenska, mila a zarovrn trochu jako matka TEREZAˇ=tim myslim,ze pomuzes komukoliv,jak jen muzes.A takovych lidicek je uz malo. Hezky den,at se vam v praci dari.Kdo je doma,tak at si to uziva. 🙂

len
18. pro 2008

Jéje, Larri, tak já doufám, že tě nikdy nepotkám - aby žil na světě někdo, kdo má o mně takovýhle hezký představy a nepřišel o iluze 😀
Jinak já nejsem z Prahy a chodím k Apoli, ale fakt je, že v praze pracuju a chodím sem k většině doktorů 🙂 A taky tu byla spousta holek z Litoměřic...

saralinda
autor
18. pro 2008

Larri, rodiče mám z Trutnova, tak pojedu na svátky tam.
Jj, jsem ráda, že jsem v Praze. Co se týká doktorů, tak je to veliké plus. Kdybych bydlela u našich, tak bych musela jezdit do Hradce Králové (cca 50km) a to by bylo autobusem a místní dopravou na celý den. Takhle to přeci jen v práci není až takový problém.

larri
23. pro 2008

Ahoj holky,hezke proziti vanocnich svatku.Hodne zdravicka,stesticka a at se nam v pristim roce splni nas spolecny sen. Mejte se hezky a po svatcich at se tady opet sejdeme. 🙂 🙂 🙂

luccii
23. pro 2008

ahojky holky, preju vam vsem krasny Stedry den a do pristiho roku hodne stesti a zdravi!!! 🙂

larri
4. led 2009

holky,vy uz si nechcete predavat informace? Saro, jak jsi dopadla? Ja jdu na Karlak zitra,pak ten ultrazvuk a pak uz to doufam pojede. Luci a ty vsechno v pohode? Ted jdu do prace,snad se nekdo ozvete.PA

len
4. led 2009

Ahoj Larri 🙂
Já nějak žádné nové informace nemám, rozhodli jsme se s manželem, že tomu dáme šest cyklů šanci zase přirozeně, takže případné další IVF až v květnu...

saralinda
autor
4. led 2009

Ahojky, tak já byla u Apolináře tento pátek 2.1., byl to 21. den cyklu. Píchli mi injekci na "uspání vaječníků" - navození přechodu a udělali mi UTZ. Cysty jsou naštěstí stále malé, takže mi je předem píchat nebudou. Píchnou je až při OPU. Byla tam zase Jaržembovská a byla milá.
14.1. mám jít na Karlák na krev a 15.1. na UTZ a napíšou mi rozpis stimulace.

Holky nevíte, když si nechci připlácet za pera, tak můžu docházet na injekce k nim, nebo musím chodit k obvoďačce? Míchá se to vždycky ráno, nebo je daná nějaká jiná hodina?

len
4. led 2009

Sar, myslím, že klidně můžeš chodit k nim a o víkendu k nim na pohotovost. Myslím, že je jedno, jakou hodinu si stanovíš, ale měla by být pořád +- stejná...

saralinda
autor
4. led 2009

Len díky za rychlou odpověď. A kde jsi přes svátky lítala, nebylo tě tu vidět 🙂

larri
4. led 2009

Je,Jarzembovska tam je? To mam radost.Saro,jestli jsem to dobre pochopila,tak ty jsi 19 dnu pred nez ja.Takze mas velky ukol=davat mi info co me ceka.