CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zubajda
6. led 2009

já si tam vezmu s sebou BT cykly...at to vidi...
Taky mas tak kratke cykly?.. no ja si myslela, ze jsem exot..i s tou ovulkou... bes... mam pocit, ze ani ten folikul nemuze rychle narust do toho 8DC...

len
6. led 2009

Ale naroste, neboj, viděla jsem ho tam mnohokrát 😉 Já teda většinou ovuluju až 10.-11.DC, ale 8.DC už mám ve "sbírce" taky, přišla jsem 8.DC na folikulometrii a už byl prasklý 😝 Takže příště prý radši dřív 😉
Potom poreferuj 🙂

zubajda
6. led 2009

taky něco muj gyn. mlel o možné nedostatečnosti žlutého tělíska....to ani nevím, co je...

zubajda
6. led 2009

a na tu folikulometrii tam chodis bez objednani???....

len
6. led 2009

Ne, to si vždycky zavolám na začátku cyklu a řeknu, na kdy chci objednat...
Jinak nedostatečnost žlutého tělíska se mi nezdá, to se projevuje krátkou luteální fází (od ovu do MS), kterou ty máš ale dostatečnou (minimálně 11 dní)... I když už to na mě jedna dr. zkoušela taky, prý krátký cyklus = nedostatečné žluté tělísko. Hahaha, taky to může být "jenom" brzká ovulace 😉
Omlouvám se, jdu si teď koupit něco k obědu, kdybys cokoli potřebovala, ptej se 🙂

lenickan
6. led 2009

Ahoj len prosím Tě co si osobně myslíš o Femigardu? Myslíš že bych jej mohla/měla zkusit na srovnání a ev. na podporu ovu?

zubajda
6. led 2009

díky moc len, dobrou chut....

len
6. led 2009

Leni, popravdě netuším, nemám zkušenost, se svými pravidelnými cykly jsem nikdy takovéhle věci nezkoušela... Ale co piju, je čaj z bylinkářství v dlouhé, jmenuje se VZ. Pila jsem ho loni před IVF, dostala jsem na něj reference z několika stran. No a když jsem šla v prosinci k té nové Mojžíšce, vytáhla na mě ten recept taky, tak ho piju zas 🙂 Je to kúra na dva měsíce, stojí asi 300-350 a co si pamatuju, trošku mi protáhnul luteální fázi...

lenickan
6. led 2009

len, tak já jsem si ho objednala zkusím ty 3 měsíce🙂 na netu jsem našla dost kladné reference, tak když nepomůže tak určitě neublíží když jsou to bylinky ne?

Jinak jsem už zoufalá:( ve čtvrtek jdu na první mojžíšku.... a v pondělí k doktorce jsem zvědavá co mi řekne... co se mnou bude dělat.

Myslíš si že může na mne zabrat clostil, když už jednou nezabral? ALE byl nasazen bez horm. profilu, 3.-7.DC půl tablety, během léčby mne nekontroloval až vždy cyklus bez léčby 18DC vzal krev a z té usoudil že ovu nebyla...
od 20DC jsem přitom brala utroš... takže kdyby ovu chtěla přijít později tak si již nepřijde vid?

len
6. led 2009

Leni, já teda zastáncem toho, že bylinky nemůžou uškodit, rozhodně nejsem... protože velká část i těch "chemických" léků je z výtažků z bylin, ono to, co dokáže pomoct, umí v jiném případě i škodit... Teď teda nemluvím konkrétně o Femigardu, ale určitě bych dr. řekla, že ho bereš 😉 Když už o tom mluvíme, je tu pár holek, kterým bordel v těle nadělal i "zázračný" kontryhel...

A zoufalá nebuď, Mojžíška je super a pořád jsi ještě zdaleka nevyčerpala všechny možnosti 😉 Minimálně půlka Clostilu nic není, dávky se dají zvyšovat až na několik tablet...

lenickan
6. led 2009

to máš pravdu len...říkám si že pokud by mi dle horm. profilu udělala léčbu na míru a kontrolovala mne a pak ev. píchla pregnyl tak by třeba ovulace mohla být vid?
Když jsem měla pozitivní ovu testy a ovu stejně neproběhla tak to znamená že LH se tvoří ale co ten FSH?
Až ted budu mít konečně výsledky

zubajda
6. led 2009

len..muzu se jeste na neco zeptat??... jak to je s placenim tech ruznych zakroku v Apolinari???

saralinda
autor
6. led 2009

Janka12 – ať se manža nebojí. Přítel měl z toho taky obavy, zda se mu to povede v nějaké kabince. Zda „obstojí jako chlap“ Nakonec byl veku snad během minuty a já se zděsila, že to vzdal (bylo mi ho líto, chlapi jsou na to přeci jenom dost citliví). A on byl už hotov a měl své odevzdané  Myslím, že mu nakonec i pomohlo, když zjistil, že někteříkolegové z práce to taky absolvovali, a tak mu to asi přišlo docela normální.

Myskyva – mooc gratuluji. Díky že jsi napsala. Takové příspěvky prostě ukazují, že to funguje.

len
6. led 2009

Zubajdo, všechna vyšetření jsou zdarma (pouze 30 Kč poplatky). Jediné, za co jsem platila, byl Pregnyl (vždycky mi dali recept na tři balení - cca 200 Kč) a pak jsem si připlatila pohodlnější léky k IVF (cca 4000). Ale jinak je Apolinář holt státní CAR, takže ti nebudou nutit žádné "zaručené" metody, pokud je opravdu nebudeš potřebovat...

zubajda
6. led 2009

moc dekuju za odpoved.... 🙂

len
6. led 2009

Leni, podle čeho víš, že ovu neproběhla, kdy byly pozitivní ty testy? Hele, je-li FSH, rostou folikuly. Rostou-li folikuly, pravděpodobně prasknou (ale je dobré je sledovat a případně píchnout Pregnyl) 🙂

lenickan
6. led 2009

vím to podle krve 18-20DC Měla jsem ten cyklus pozitivní, a opravdu pozitivní ovu test a dle krve ovulace nebyla... tak co s tím?

lenickan
6. led 2009

sliznice prý krásně vysoká což by na ovu svědčilo ale dle krve ani tuk🙂
je to už cca 3 měsíce stará záležitost ted čekám na další schůzku u doktora, mám ten metformin, ale prostě cyklus kratší není...

len
6. led 2009

A kolik dní po tom pozitivním testu jsi byla na odběru krve?
jinak co s tím... tipla bych zvýšit Clostil, kontrolovat ultrazvukem, pokud nezabere, ještě zvýšit, popř. stimulovat přímo injekcema FSH. Ty už zabrat musí, protože těma se stimuluje i na IVF, je to jenom otázka dávky...

len
6. led 2009

Dle mého dokud to nebudou sledovat ultrazvukem, tak nemůžou říct, nakolik to zabírá 😒

lenickan
6. led 2009

no test jsem si dělala okolo 15dc. a na krvi jsem byla okolo 18.-20.DC a stalo se mi to takto několikrát....
takže clostil ve vyšší dávce + průběžné kontroly a ve správnou dobu pregnyl?
Len a co si myslíš o těch injekcích v případě přirozeného snažení není to blbost?

len
6. led 2009

Jestli máš OK hlen, průchodný vejcovody a manžel OK spermio, tak ty injekce by měly nastimulovat vaječníky a pravděpodobnost přirozeného styku je srovnatelná s pravděpodobností IUI 😉 Důležitý je správný načasování, ale to se zajistí tím Pregnylem - dostaneš pigáro do zadku a instrukce "dnes a zítra sex" a pak budeš mít stejnou 15 % šanci, jako každá zdravá snažílka... Čili nemusí se to povést hned, ale naděje tam určitě je 🙂

len
6. led 2009

Vlastě když bude víc vajíček, šance je ještě o něco vyšší... Ale zase jich nesmí být moc.

amallie
6. led 2009

Ahoj holky, můžu se zeptat, můžu jít k Apolináři sama, bez manžela? Mám problém s cyklem, jestli je muž v pořádku nevím, ale nechci ho stresovat, když jsme ve skutečnosti díky mé chybějící ovu nezkusili ani jeden cyklus........ 😒 Myslím tím, normální cyklus, ovulace, sex a pak čekání. To ještě neproběhlo, ovu totiž není. Vezmou mě bez něho?

saralinda
autor
6. led 2009

amallie, podle mě by cyklus měl řešit tvůj gynekolog. Na upravení cyklu a ovilaci ti něco dá.
CAR bude určo chtít vidět i manžela. Spermiogram je jedno z prvních vyšetření. Nemá cenu trápit vším možným ženu a nekouknout se na sperie.

amallie
6. led 2009

Hm, tak toho jsem se obávala. Můj gyndař je totiž naprosto nemožnej a na ovu mi nic nedá. Nacpal mi duphaston a nazdar. Což Řežábek v poradně psal, že je na nic 😠

len
7. led 2009

Amalie, jak píše Sar, aspoň na první návštěvu budou chtít chlapa vidět. Pokud bude spermio OK, dál už ho trápit nebudou, ale nedají ti jediný lék, aniž by znali jeho výsledky. Může se třeba stát, že by ho měl hodně špatné, tobě by půl roku nenásilně rovnali ovulaci a pak bys stejně skončila u IVF... Ale neboj, to spermio nic není, do hodiny jsou výsledky a když to bude OK (jako že většinou je), tak dál už tam budeš chodit sama 🙂

lenickan
7. led 2009

len děkuji takže před injekční stimulací bys určitě chtěla podstoupit vyšetření hlenu a vejcovodů?
Resp. asi jen vejcovodů, jelikož ten hlen - bych prvně musela mít ovu vid???

Víš Len já mám takový tušení že u mne ovu probíhá ale pozdě asi 35DC protože to mám opravdu luxusní hlen a nikdy jindy v cyklu to nemám....je to možný???

len
7. led 2009

Leni, moc se omlouvám, ale už se zcela neorientuju - tys měla laparku?

Jinak ovu 35.DC možná je, zkuste napřít snažení tímto směrem 😉 Ovšem ta stimulace by ji měla posunout na mnohem dřív.

lenickan
7. led 2009

nene neměla jsem nic... jen 3měsíce clostil.. v malých dávkách