CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
10. únor 2010

valmark : já tam jdu v 9 ráno, to je škoda, to se mineme.

len : tohle jsem tuhle řešila taky, jak jsem šla na přeodperační na odběr krve, tak jsem se jich ptala, jestli z toho jde zjistit, jakou mám skupinu. Oni na mě, že ne, že to stojí 200,- a nebo bych musela mít doporučení od obvoďačky. A prý "a na co to chcete vědět?" Když jsem jim řekla, že do formuláře na darovaná vajíčka, tak mi řekli, že pokud jsem byla na IVF, tak musím v papírech v CARu tu skupinu mít. Tak se na to zítra taky zeptám. A udělám si asi uzel na kapesníku, protože už taky zapomínám 😀

len
10. únor 2010

Tak se schválně poptej 😉
Protože to bych tam měla mít taky a stačilo by se jednoduše zeptat 😀 Já jsem fakt ostuda, že ve svým věku neznám svou krevní skupinu... Ideálně bych měla mít AB+, protože pak by prakticky dárkyně mohla být libovolná a naše děti by mohly mít jakoukoliv kombinaci 🙂

gabikri
10. únor 2010

len : no přesně..mě řekli na tom odběru " a kolik Vám je, že neznáte svoji skupinu?" 😕

Ale stejně se mi to zdá divné, to si do toho dotazníku přece může každý napsat co chce, to nijak neověřují??

larri
10. únor 2010

Jéééé,to jsem ráda,že nejsem sama,která nezná svoji krevní skupinu. 😉

Hezký celý den,jsem v práci,ale jenom dva dny a fičím domu na týden.To bude zase relax. 🙂 🙂

len
10. únor 2010

Gabi, zase je to na tobě, co si navymejšlíš 😉 Nevím, nakolik by protestovali, kdybychom si tam třeba já nebo Larri napsaly štíhlou vysokou dlouhonohou modrookou blondýnu (u tebe by to bylo jasný 😀 ) 😀 Ale jako proč bych to dělala, já bych ráda, aby mi dítě bylo co nejpodobnější 😉 A třeba beru, že by mohli oprávněně prskat, kdyby jim tam přišel pár oba s nedodělanou vysokou školou a chtěli mít vajíčko od dárkyně se dvěma doktorátam 😉

marketchen
10. únor 2010

Ahoj Gábinko, moc Ti děkuju.Já taky věřila, že to vyjde,ale bohužel ☹ A z KETu mám fakt hrůzu, když vidím ty výsledky ☹ Do CARu jedeme 19.2. na kontrolu a budu chtít jít do KETu hned jak to půjde, já bohužel nemůžu čekat. ☹ Dnes jsem se byla nahlásit na PÚ a žádná legrace to nebyla.Musela jsem se držet, abych se nerozbrečela nebo paní chytrou neposlala do někam.Jednají s Vámi jak s dobytkem, ještě jí z pusy koukal párek, asi ji hodně vytočilo, že jsem ji vyrušila z důležité činnosti.Ale to jsem odbočila.Proto chceme KEt zksuit co nejdřív, pak si budu muset hledat práci,a IVF zkusíme až třeba za půl roku nebo tak.Protože čekat třeba tři cykly a nemít příjem, to si nemůžeme dovolit ☹ Holky, moc Vám držím palce a přeji hodně sil a dej Gabi hned zítra vědět, jak jsi dopadla. 😵

marketchen
10. únor 2010

Ale musím hoky říct, že přesto moc věřím, že to prostě vyjde.Jdu do toho s tím, že to vyjde.Musím věřit!!!!

gabikri
10. únor 2010

len : jó holka bejvávalo..teď už jsem jen vysoká a blondýna podle toho, jak mi chytne melír 😀 😀 😀 Ale ty modré očka bych brala 😉 Jo a jinak já taky nemám VŠ a chtěla bych vajíčko od doktorky 😀

market : tak to vyjde napodruhé..a práci ani pak hledat nebudeš muset. 😉 Jo a Lence to vyšlo??

marketchen
10. únor 2010

Gábinko, nevyšlo ☹ Mají to ted zkoušet dva měsíce přirozeně, neboť přítel měl dobrý SPG, že se prý hodně zlepšil.

gabikri
10. únor 2010

market : tak co to tam mají kruci za statistiky..z nás tří 0% úspěšnosti 😝

len
10. únor 2010

Já mám pocit, že s tím vzděláním je to snad tak, že buď to vůbec nesledují (teda sledují, jestli příjemkyně má aspoň SŠ nebo tak něco) nebo můžeš trvat maximálně na tom, jaké máš nejvyšší sama. Ale zase - mít dva doktoráty, tak na dárkyni stejných parametrů netrvám, protože bych se jí pravděpodobně nikdy nedočkala 😉

Market, já do tý snahy otěhotnět taky hledám práci a je to na 😝 Jsem si řekla, že když už jsem teda neplodná, chci mít aspoň tu kariéru, no a houby 😒

marketchen
10. únor 2010

Len-je to opravdu špatný.Mě skončila mateřská a v práci, kde jsem dělala a dlouhé roky budovala kariéru, mě propustili pro nadybtečnost.tak jsem věřila, že se to zadaří a že budu dál doma a prd ☹ S prací to není dobré.Taže my ted zkusíme KET a když to nevyjde, tak rozesílám životpisy a budu doufat a až se někde triochu uchytím, budeme to zkoušet znovu.

Gabi - já taky nevím ☹ Z nás tří ani jedna a to se stále dr.Řežábek chlubí jakou mají úspěšnost, tak já nevím. ☹ Toho 19.2. jdu k dr.Bláhové, tak jsem zvědavá.Gabi, já ani nemám chut dělat ty dorty a to jich máme na víkend zase hafo.Ted se jdu vrhnout na Simpsnovi 😝 Doufám, že mi z toho nevylezou nějaké obludky, když jsem tak rozhozená ☹

gabikri
10. únor 2010

len : no nám řekla embryoložka, že u Apolli důrazně dbají, aby byla dárkyně přiměřeně hezká a inteligentní..že se nemáme čeho bát 😝

gabikri
10. únor 2010

market : úplně ti rozumím...mně od té doby, co lítám po IVF taky vůbec nic nebaví..ale vůbec nic 😖 Manžel chtěl jet lyžovat, ale já jsem tak otrávená, že se mi ani na ty moje milované lyže nechce 😖

len
10. únor 2010

Gabi, tohohle bych se taky nebála (i když teda bych to chtěla vidět v praxi - paní, vás nechceme, jste ošklivá 😀 To by bylo na žalobu 😀 ), jak už jsem tu psala, já jsem takovej průměr, takže dítko můžu mít prakticky jakýkoli, ale třeba u vás by to bylo horší, kdyby se vám dvěma narodilo černovlasý a černooký 😉

Jinak ty statistiky holt vyvažuje někdo jinej 😒 Co jsem byla v červnu na IVF s holkou, tak tý se chytly rovnou dvě, takže to máme dvě děti na dva transfery v ten den, no a hned je ta statistika veselejší 😀

Market, mi povídej, celý oddělení zrušený, od května posílám životopisy, pravda, teprve teď od ledna nějak aktivnějc, protože do tý doby jsem věřila, že přeci otěhotním... Ale je to oboje běh na dlouhou trať 😒 A je to na dvě věci, když nemůžu mít ani děti, ani slušnou práci 😝

marketchen
10. únor 2010

Len - moc mě to mrzí.Život je prostě nespravedlivej ☹ Tak bych Vám holky všem přála ten uzlíček štěstí.

len
10. únor 2010

Market, to se stává... Jsou na světě horší věci a dokud mám dvě zdravý ruce a nohy a hlavně mozek, tak nemám proč si zoufat 😉

mooncaa
10. únor 2010

Holky já Vám tu statistiku zlepším.
Byla jsem na UZ a je tam srdíčko (jedno). Měla jsem Jarošovou.Tak doufám, že už se tam neukážu, leda pro další mrně a pochlubit se s uzlíčkem.
Jsem 6+4. A to jsem přesně 2 týdny od OPU krvácela skoro týden a to mívám MS pouze 1-2 dny. A dělohu jsem na konci krvácení měla bez sliznice (podle mého gyn).

Ale my byli jasní, špatný spermio - hodně (málo a líné), jeden vejcovod ucpaný a druhý bez fimbrií a to u toho bez fimbií vaječník nad dělohou, tak ani folikulíky z něj nedostali.
U mě teda celkem rychlovka 3. prosince prvně u Apo, o týden později výsledky (laparku jsem měla v září od svého Dr.), hned jsem vyfasovala léky na IVF a 1.1. jsem začala stimulovat, 9.1. OPU o 3 dny později transfer 2 embyek (víc jich nebylo). Jinak z 8 folikulů odsáli 4, 3 vejce, ISCI, 2 se vyvíleli dobře a zavedli,3. se přestalo vyvíjet den po transferu.

Tak na Vás prskám těhu prskanec ať také brzo otěhulíte. Bacha je nakažlivý.
Pppppppppppppppprrrrrrrrrrrrrrrrrsssssssssssssssssssssssskkkkkkkkkkkkkkkk!!!!!!!!!!!!!!!!

gabikri
10. únor 2010

mooncaa : júúúú, tak supeeer...moc moc gratuluju 😵 😵 😵 😵 To už se pozná,jestli jsou dvě nebo jedno?? 😕

valmark
10. únor 2010

Mooncaa, gratuluju moc moc moc!!!
Koukám, že si to měla teda fofr 🙂
A doufám, že je tvůj prskanec opravdu hodně nakažlivý 🙂

Já jdu zítra na kontrolu, co se děje s folíky. A pevně věřím, že se aspoň nějaký vyvíjí tak jak má.

eustoma
10. únor 2010

jejejejej mooncaa super. som rada ze niekto dviha statistiky 😉. gratulujem, nech sa mimisek pekne drzi a pekne rastie.

len
10. únor 2010

No vida, víc vás takových, ať ty moje tři mizerný roky u Apoli hezky vyrovnáte 😉

neme
11. únor 2010

ahoj holky,
tak vás jdu taky povzbudit. Dřív jsem se občas napsala. První IVF únor 2009, pak KET květen a nic...Pak jsem šla na 2.IVF na konci listopadu. Byla jsem v podobné situaci jako Len. Hledala jsem od září práci a ejhle, v listopadu jsem vyhrála dvě výběrová řízení.Podmínka byla nástup ihned.Takže tři dny po ET jsem nastoupila do nové práce ☹ . Dělám daně a účto. Na konci roku docela stres, uzávěrky. Za 14 od opu krvácení, test negativní. Ani jsem nebrečela. Prostě jsem měla novou práci a začínala jsem nový život. Prima kolektiv, dobré penízky, jen ten stres a hodně práce...za 14 od té menstruace opět krvácení. To jsem byla už dost nervozní. Byly zrovna svátky, já neměla žádný test. Tak až před Silvestrem jsem si koupila test a přes krvácení byl pozitivní! Takže i když máte hned po ET test negativní a krvácíte, tak neni nic ztraceno. Dneska začínám 14 týden. Miminko je zatím v pořádku. Ovšem jsem bez práce 🙂 , dostala jsem ve zkušebce hned výpověd, když jsem krvácela, musela jsem týden doma ležet...ale je mi to jedno.jsem šťastná,že se to povedlo. Pevně věřím, že se vám to všem taky povede. Já nemám jeden vejcovod a druhý špatně průchozí.
Takže holky, hlavu vzhůru, jednou to určitě vyjde. Moc vám držím palečky, vím jaké to je. Je mi 33 let a snažili jsme se dva a půl roku....U Apoli jsou opravdu odborníci.
Teď mám zas hrozný strach, aby bylo miminko v pořáku a došli jsme až do konce.
Mějte se krásně a hodně štěstí! 🙂

len
11. únor 2010

Neme, tak tohle je nakonec šťastné řešení, ne? 🙂 Já se momentálně utápím v pocitech, že nemám ani dítě (ani vyhlídky na něj), ani práci...

neme
11. únor 2010

ano, jsem šťastná 🙂 . Moc dobře vím, jak ti je. Já hledala práci 3 měsíce, bylo mi 32, všude se mě ptali na děti. Odpovídala jsem,že máme rodinu.Nic víc a nic míň, a stačilo to..Zákon schválnosti fungoval,chtěla jsem mít ET někdy v půlce listopadu, abych od prosince mohla do práce. Ale mé tělo mě trošku pozlobilo. Měla jsem cystu a mentruace přišla o týden později. Měla jsem docela nervy, abychom vůbec stihly ET dřív, abych neběžela rovnou z ET do nové práce 🙂 . Dr. Bláhová to komentovala slovy, tak to když jdete do nové práce, tak to určitě budete těhotná. Tak to většinou funguje 🙂 .
Já byla už taky zoufalá. Ale nějak věřím tomu, že jak jsem se zaměřila na tu práci a hlavně jsem tomu moc nevěřila, že by to vyšlo, abych nebyla zase zklamaná, tak možná proto to vyšlo...Nevím. Nemám vyhráno.Neboj, jednou to určitě vyjde.

len
11. únor 2010

No vida, tak teď už jen najít tu novou práci, abych mohla otěhotnět 😀

gabikri
11. únor 2010

Ahoj holky.

Tak jsem zpátky od Apoli. Bohužel jsem se dozvěděla verdikt, který jsem více méně očekávala. Že zkoušet další IVF to nemá cenu. Že pro to udělali maximum a že když byly dvakrát tak mizerné výsledky, dál je to zbytečné.
Ř mi to řekl s citem a myslím, že docela na rovinu. Zbývají tedy už jen darovaná. Mám tu dárkyni, co je známá známé, která tam kvůli mě šla ( to je co, vůbec se neznáme) a ta tam byla 20.1. Příští měsíc si má jít na výsledky z genetiky a když budou o.k. tak jí další měsíc začnou stimulovat. Počkám si na to a kdyby jí to nevyšlo, tak bych šla asi do soukromého CARu, kde to bude rychleji. Ř mi to řekl jasně, pokud je pro vás důležitější čas než peníze, doporučuji soukromý CAR. ( když neseženu dárkyni)

len : ptala jsem se na tu krevni skupinu, a v kartě to není, musí se to extra nabrat za tímto účelem. Ale to v případě, pokud na tom budeš trvat, aby mimi mělo stejnou skupinu.

neme : tak to je moc hezký příběh se šťastným koncem..gratuluji 😵 😵

len
11. únor 2010

Gabi, to mě moc mrzí 😔
Zase je lepší to vědět rovnou a nic si nenalhávat, že ta šance je opravdu nepatrná... Ono v těch soukromých CARech by tě klidně stimulovali až do aleluja, jenom kdyby jim z toho něco káplo 😒 Tak máš aspoň ještě dva pokusy k dobru, to máš 50 000 ušetřenejch... Moc držím palce, ať se rozhodnete, jak se rozhodnete, no a taky aby ta "tvá" dárkyně byla zdravá a darovala co nejvíc vajíček 😉

A taky moc díky za zprávy s krevní skupinou, tak já si ji příště nechám nabrat. Protože manžel má 0 negativní, tudíž na mé skupině záleží opravdu hodně.

gabikri
11. únor 2010

len : no co se dá dělat, třeba to vyjde hned napoprvé s tou dárkyní. Ale ptala jsem se, jak je to s mrazáčkama. Tak pokud má dárkyně hodně vajíček, že zbyde na mrazáčky, tak máš zamrazíno. Pokud ne a nevyjde to, musíš zase čekat dva roky a nebo shánět novou dárkyni. To je, co?

len
11. únor 2010

No, ono je to logické... To máš jako tobě samotné nikdo nezaručí nějakou minimální "úrodu," tak ti ji nemůžou zaručit ani od dárkyně 😒