CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zubajda
12. led 2009

ahoj janach...fakt??... a v kolik ?.. já v 10... 🙂... a proč tam jdeš ???... 🙂

janach3
12. led 2009

v 10.45h, ale vždycky jsem tam o něco dřív. Někdy bývají ve skluzu, tak se možná potkáme, ale nepoznáme. Jdu se domluvit co dál, asi naplánujeme 2IVF.

zubajda
12. led 2009

janach... hm.. tak doufam, ze ti to dobre dopadne...zrejme asi prvni IVF nedopadlo.. zkouseli jste i jine metody?.. IUI??... jsem novacek, takze se asi blbe ptam, promin... jak to rychle u nich probiha??.. ceka se dlouho??... nebo hned neco navrhnou a pak se hned jedna???...

len
12. led 2009

Zubajdo, fakt to ber dle situace... Já na IVF čekala dva roky, někdo ho má hned (tj. od podání žádosti za 1-3 měsíce - dle délky cyklu) - fakt záleží především na diagnóze a jak moc na to spěcháš, to se asi nedá nijak zobecnit 😉

janach3
12. led 2009

Zubajdo, to je v pohodě, když jsem tam šla poprvé, tak jsem taky chtěla mít co nejvíc informací. Chodím do CARu od loňského března. Nejdřív jsem dostávala léky na podporu ovulace a snažili jsme se sami, pak 2x IUI. Když se nezadařilo, tak imunologické vyšetření, které nedopadlo dobře a v prosinci IVF. Přijde mi, že to zas tak dlouho netrvalo, při každé návštěvě jsem měla pocit, že se něco děje, že se snaží. Tak doufám, (když už tam musíme chodit), že z první návštěvy budeš mít dobrý pocit, na tom si myslím taky záleží.

len
12. led 2009

Janach, tak, u nás se celé ty dva roky taky pořád něco dělo 🙂 Asi to bylo i tím, že jsme nijak nechvátali, takže jsme zkoušeli všecko možné, u nás IVF nebyla nutnost, protože naše diagnóza je idiopatická neplodnost, ale prostě poté, co si tam s náma hráli 25 cyklů, jsme usoudili, že už je načase 😒 Ale rozhodně to neberu jako ztrátu času 🙂

zubajda
12. led 2009

díky moc.... je to pro mě něco nového, tak proto tak hltám informace... a hlavně jsem zvědavá.. můj gynekolog mi toho moc neřekne.. a ani toho moc neřeší... jediný jeho plus bylo, že mi doporučil tu laparku, no.. ale tím ho nechci samozřejmě nijak shazovat, má tam vždycky milion ženských...

zubajda
12. led 2009

len.. co znamená idiopatická neplodnost???...

len
12. led 2009

Jasně, ptej se, ptej 🙂 Ale my tu nejsme doktoři, takže ti můžeme přesně říct, jak to tam chodí, ale konkrétní postup u tebe se prostě dozvíš až na místě dle tvých konkrétních výsledků 😉

janach3
12. led 2009

Len, ztráta času to určitě není, ale asi bych neměla trpělivost.Trpělivost není zrovna moje silná stránka. My jsme se snažili asi 2 roky než jsme tam šli poprvé a jsem ráda, že to šlo rychle. Mám imunologickou příčinu neplodnosti, tak pak už na nic nečekali a šli jsme na IVF.

zubajda
12. led 2009

len.. jojo, já vím, že určitě záleží na výsledcích... jen zkušenosti jiných jsou také hodně vypovídající.. a také mě dle nich můžou napadnou otázky, jejichž odpovědi potřebuji třeba znát, ale nevěděla bych, že něco takového existuje a jak se zeptat, a tak...

len
12. led 2009

Jano, kdybys věděla, jak já jsem netrpělivej člověk 😀 Ve všech ostatních ohledech... Ale u neplodnosti jsem najednou měla pocit, že dokud nic nenajdou, tak to prostě musíme zkoušet a zkoušet 😒 I tu imunitu jsme měli bez problémů, prostě nic, výsledky vzorné, většina holek v CARu nám může závidět, ale konečný výsledek je nakonec stejný 😒 Jasně, kdyby něco našli, tak se k tomu taky dokopeme mnohem dřív, ale takhle jsme pořád doufali 😒

Zubajdo, čistě laicky si tipnu, že bude záviset na konkrétním stavu tvé endometriózy. Jestli se jim to bude zdát blbý, tak asi IVF co nejdřív, ale jestli to bude jen na hraně, asi by nejdřív zkusili stimulaci a časovaný styk, popř. IUI a nějaký čas vás jen sledovali...

zubajda
12. led 2009

len.... ve středu napíšu, jak ten tvůj tip vyšel.. 🙂....

len
12. led 2009

Jasně, určitě se ozvi 🙂

lenkacar
12. led 2009

len kačí 000 tu nebyla že? jak jí asi je holce podvyživený..my řešíme diety a ona chudinka je polomrtvá hlady..

larri
12. led 2009

Nejdete do car zitra,jdu na ultrazvuk ve 13.00,asi ne,co.Skoda 🙂 Holky,dejte si nejake znameni,at se potkate.Myslim,ze,kdyz si koupite blesk a budete ho mit vruce,tak si toho vsimnete.To je blbost,co?

lenkacar
12. led 2009

pomeranč to je holky tutovka 😀

len
12. led 2009

Lenko, byla někdy koncem týdne... Byla v nemocnici na kapačkách (kvůli váze), ale už je OK a obě mimča se mají k světu 🙂

Larri, já většinou čtu MF nebo luštím sudoku 😀

zubajda
12. led 2009

larrii..lenkacar.. 😀.... ty joo, já budu ráda, že najdu ten CAR... znám tam jen endoskopické odd., ... a hlavně budu nervozni.. 😒

zubajda
12. led 2009

to já budu ještě k tomu všemu hledat všechny papíry.. a průkazku pojištěnce... a tak... 😀

lenkacar
12. led 2009

koukej kolem sebe a kdo bude koukat stejně vyjeveně 😀 je určo od vás z diskuze..

zubajda
12. led 2009

nakreslím si na čelo modrýho koníka.. 😀

lenkacar
12. led 2009

hlavně aby si to někdo nespletl s monoklem 😀

zubajda
12. led 2009

heleď, nepodceňuj mé malířské umění.... 😎 😀 😉

len
12. led 2009

Zubajdo, hned u vchodu chodbou doleva, dojdeš až nakonec, zahneš doprava... a jak tam bude sezení u oken, tak proti němu jsou dveře s nápisem CAR a nástěnkama s miminama - nelze minout - tak tam se posadíš a budeš čekat, dokud si tě nezavolají 🙂

larri
12. led 2009

Len,ja myslim,ze blesk se necte 🙂 Zubajdo,mi to vysvetlila sestricka takhle.Vlezete dovnitr,pak vlevo,rovne a pak vpravo a jste u nas.Uz vis,presne,ne? Az vlezes dovnitr,tak to z tebe spadne,ja se bavila s doktorkou jako kdyby to byla moje stara znama.Taky mne poslaly na pokladnu a nasla.Jenomze jsme tam tri ze stejnym jmenem a dokonce s jednou jsme stejny rocnik a den nebo mesic stejny.Porad jim to delalo neplechu.

zubajda
12. led 2009

len... ale tam doprava nejde, ne?.. tam je ta G5?.. jestli teda neblbnu...

janach3
12. led 2009

Zubajdo, já moc kreslit neumím. U mě by to jako ten monokl rozhodně vypadalo. Tak radši nějaký jiný znamení 🙂

len
12. led 2009

Zubajdo, myslím, že na www.apolinar.cz mají mapku 😉

No proto nosím tu MF, protože ta se číst dá 😀 Většinou... A taky ji dostávám v práci 😉

zubajda
12. led 2009

díky, díky...našla jsem mapku... 🙂....