CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
8. lis 2010

No, zase do toho IVF je to taková investice, že kdybys měla třeba leidena, je dobrý to předem jistit a nedozvědět se to až po třech potratech. Asi je to dost drsný, ale nejspíš to berou tak, že když ženská dovede otěhotnět přirozeně, jeden-dva potraty ji až tak nerozhází, zatímco když už do samotnýho otěhotnění musí investovat desetitisíce, je dobrý to mít podchycený dopředu 😒 A jo, je to byznys 😒 V soukromých CARech by mi asi nevěřili, že se dá otěhotnět po IVF za 30 Kč (pokud teda není nutný ICSI, tam jsou ty příplatky podobný všude).

noween
8. lis 2010

Vážně za 30Kč? 🙂 Ceník Podolí jsem ještě neviděla, tak raději počítám s ICSI 10tis. Hlavně že nepotřebujeme MESA nebo TESE, to stojí okolo 15tis. Zlatá oligo oproti azoospermii, odběr z tkáně by muž rozdýchával hodně špatně, když se to týká takové choulostivé části těla 😀

Je fajn vědět, jestli máme nějaký rizika nebo ne. Samozřejmě doufám že ne a že jsme komplet 46XX a 46XY. Leiden se dá ale taky řešit, ne? Nějaký léky na ředění krve, třeba Varfarin? No, nebudu si raději vymýšlet katastrofický scénáře, genetika je moc složitá na to, abych ji do sebe nasoukala za pár večerů.

len
8. lis 2010

No, pokud vystačš se základníma lékama a nemáš to ICSI, tak fakt 30 Kč a fakt jsou tu za ty peníze už nějaký těhule 😀 ICSI do tý desítky je tak reálnej odhad, Apoli má 4 do dvou vajíček a 6 nad tři.
Jo, Leiden se snad řeší těma lékama na ředění krve.

noween
8. lis 2010

Jsem zvědavá, kolik vajec snesu. Je to pro mě hrozně nový a nevím, co mám od toho čekat, takže jsem moc ráda za tuhle diskuzi, kde se hodně dozvím. Když už to musí být, chci vědět, do čeho lezu.

sarusinka
8. lis 2010

@noween: taky doufam, ze snesu hodne vajicek :D:D ....

len
8. lis 2010

To je těžký, on může být někdo stokkrát informovanej od lidí, co to absolvovali, a stejně ho to překvapí 😉 Asi jako jsem exot, co po Puregonu zvracel 🙂 a koneckonců nechoďme daleko, po dvou IVF jsem se cítila jak starej mazák a překvapilo mě úplně všecko 😝

noween
8. lis 2010

Aspoň jsem se dočetla, že potřebuju noční košili, kterou si musím koupit. 🙂 A že po OPU asi hned nepojedu do práce, jak jsem si naivně myslela.

len
8. lis 2010

Jo, já košili taky kupovala na OPU speciálně 😀 A z práce opravdu ne, absolvovala jsem to třikrát a ač jsem narkózu snášela vzorně, ten den jsem byla naprosto vyřízená 😉 ET se z práce podniknout dá, vyzkoušeno s pozitivním výsledkem 🙂

sarusinka
9. lis 2010

ahojky holky, mam za sebou druhou injekci a od vcerejska me boli docela dost hlava. Je mozny ze to je od toho? Prsa taky boli, ale s tim jsem smirena, ale ta hlava....... nechci aby me bolela celou dobu stimulace..... ☹ radsi at me boli bricho....

len
9. lis 2010

@sarusinka co máš za injekce? Mně příšerně třeštila hlava po Puregonu. Jednou to šlo až do zvracení. Ale jinak během stimulace na to můžeš vzít prášek proti bolesti, to ničemu nevadí.

len
9. lis 2010

Teď koukám, že máš v pasu Fostimon. No, třeba to na tebe působí podobně, tak jen abys věděla, že ani po mnohem dražších injekcích mi nebylo o moc líp 😖

sarusinka
9. lis 2010

@len: no mam prave Fostimon. vcera me zacala trestit od odpoledne, dneska zase. rano to je pohoda, ale po obede do zaclo ☹ vzala jsem si Novalgin, a uz je to lepsi. ale nechci si po celou dobu brat prasky na bolest hlavy. vcera jsem musela jit i spat. zvracet se mi nastesti nechtelo. A tebe to bolelo po celou dobu stimulace? doufam, ze nebudu muset pichat silnejsi davky.... to fakt jinak chcipnu..... 😒 nejradsi bych se videla doma s hadrem na hlave...... ach jo..... a jeste to stipe jak blazen... pokud prvni IVF nevyjde, jako ze s tim pocitam, tak priste jdu do pera.... fakt....

len
9. lis 2010

Začalo mi to někdy kolem 3. dne, pak to kulminovalo. Přesně jak popisuješ, začínalo to odpoledne a večer už to bylo nezvladatelné. Někdy kolem 7. dne mi bylo nejhůř, pak se to zlepšilo, ale to už zase začínalo pnout břicho. Prášek jsem brala dvakrát, jinak zabíralo hodně pít, zdrhat dřív z práce a jakmile jsem cítila, že to přichází, padnout do postele a zaspat to. Podruhý jsem byla doma, tak jsem spala furt. Opravdu jsem daleko hůř snášela stimulaci než pak to čekání po ET, osobně bych doporučila neschopenku na tu dobu do ET, pak už ne 😀

sarusinka
9. lis 2010

@len : aaaa boze ☹ ani mi to nerikej..... dneska jsme dostavali odmeny, tak nemuzu tak rychle zdrhnout, je to teda naprd...... nechci si brat neschopenku, to je tak na 14 dni? a to jeste musi leky zabirat. premyslim ze si v patek skocim za znamou na sono, at se mi podiva, jak to roste..... ke Koryntovy jdu az v pondeli. bricho vubec necitim, ani vajecniky, jen ta hlava. v praci mam taky docela stres, takze to tomu moc neprida, doufam, ze pak nebudu mit vystresovany vajicka 😀 😀 😀 clovek to musi brat s humorem, jinak by se zblaznil co..... 😠

len
9. lis 2010

Já měla stimulaci 10 dní a opravdu mizerně mi bylo tak 3x, zbytek se dal vydržet. Ale jsem jedna z mála, ostatní to snášeli OK 🙂
Je fajn, že pracuješ, to nádherně zaměstná hlavu a člověk pak nemá čas myslet na blbosti 🙂 Vůbec mé IVF komplet v pracovním procesu bylo z těch všech nejúspěšnější...

cell
9. lis 2010

@len : pokud by pracovní nasazení mělo vliv na otěhotnění, tak jsem těhu .... šla jsem do práce i po OPU (v půl devátý ze sálu a už ve 12 v ambulanci) ..... ale je to všechno moc zlé, mám 1 bobíka, z dalších 3 embryjek nevydrželo k zamrazení ani jedno, takže si nedělám moc iluze, že vydrží aspoň tohle. Smiřuju se s faktem, že 1. IVF je pasé.
Ale stimulace Fostimonem u mě bylo naprosto ok, někdy to pálilo dost, ale jak jsme zjistili, bylo to spíš alkoholovou dezinfekcí (takže když jsme chvilku počkali, až se odpaří, bylo líp) a i teď utrogestan 2-2-2 ani nevím, že jím

len
9. lis 2010

@cell abys to neměla jak já, mně zavedli dvě, zbylá 4 v mističce pochcípala nejpozději do 3. dne a já těm dvěma uvnitř dávala nulovou šanci. // byly fakt šok 😉 Takže ztraceno není vůbec nic, věř mi, oni zavádí to nejlepší.
Každopádně ldyž by nic, máš to vyzkoušený, víš, co to obnáší, znáš své reakce...
Ale obdiv, že jsi byla 3 hodiny po OPU provozuschopná, to já teda ani náhodou 😝

cell
9. lis 2010

@len : jo já ani nespala potom, jen si teda absolutně nepamatuju cestu ze sálu, jen jse si pamatovala číslo 7 - což se jak se posléze ukázalo byll počet folikulů. Pak jsem ani nespala a přišlo mi hodně hloupý, když pro mě cca po 2 hod přišla sestřička, že mě doprovodí na wc. Bohužel jsem se teda před sestřičkama prokecla, že jdu do práce, takže manžel musel slíbit, že mě nepustí a já taky, což jsem dodržet nemohla, neb jsem měla jen půl dne dovolené. Čímž se jim na dálku omlouvám .... ale jinak to nic hroznýho nebylo a celkově teda musím říct, že zubař je horší. Trénink do dalších ivf 😠 , ale dík za povzbuzení, snažím se věřit, ale moc to nejde

cell
9. lis 2010

píšu strašně, omlouvám se 😔

len
9. lis 2010

Jo, zubař horší, tak to souhlas. Já to první IVF brala fakt jako pokus, i kduž se nakonec ukázalo jako nejúspěšnější 🙄 Jinak já si z posledního IVF pamatovala, jak říkali - bylo tam jen jedno vajíčko. Tak mi to šrotovalo v hlavě, že jim jako řeknu, že se na něj vykašlu, že jedno nechci a notabene do něj cpát prachy za ICSI... 😀 No a nakonec se ukázalo, že vůbec nevím, kde jsem to jedno vajíčko vytáhla, že byly tři, což mi totálně rozhodilo mé plány a pak už jsem jim tam všecko jenom poslušně odkývala 😉

cell
9. lis 2010

já zas volala manželovi a říkám mu, že nic nevím, nic si nepamatuju, jen číslo 7, což nevím, co znamená, protože počet vajuch to asi takhle brzy nebude. Pak jsem měla radost,když mi pípla sms, že z těch 7 folikulů je 5 vajec, že jsem si aspoň něco pamatovala. Ale jinak sorry, darovat jsem chtěla, ale nebylo z čeho ☹

noween
9. lis 2010

@sarusinka On se taky mnění tlak, mně hlava třeští už od soboty a to na ničem nefrčím. Třeba to přejde. A pícháš to v pohodě?

Možná bych na začátku taky zkusila normální injekce, ale je to ještě strašne daleko. Zatím mám jen tu čest s Utrogestanem, a to jsem lezla po zdi a bylo mi na zvracení skoro pořád. Řvala jsem i u reklam na vložky, prostě horor, a po ET se to bere taky, panejo.

len
9. lis 2010

Cell, 7 vajec je zcela OK (já měla poprvý 6, podruhý 10, potřetí 3, ale když pak odečtu ty polyploidy, tak 4, 2 a 0), ale při tomhle počtu bys byla cvok, kdyby ses hnala do dárcovství, to tak leda kdybys jich měla 15 pěknejch a to opravdu není moc častý 😉

Noween, já paradoxně hůř snášela nižší dávky Utroše (2-0-2, 1-1-1), když jsem pak vyfásla plnou dávku 2-2-2, tak bych jenom spala a spala, ale žádný náladičky se kupodivu neprojevily.

markett_a
9. lis 2010

@sarusinka ... ahoj, ja pichala taky minuly mesic Fostimon, necitila jsem vubec nic, byla jsem OK, pichala jsem si 4 davky denne cca 10 dni... ale vysledek nic moc... jen jeden folik, tak ted doufam, ze kdyz zmenim hormon, ze to bud e lepsi, doufam! 🙂

cell
9. lis 2010

len: 7 folíků-5 vajec , byla jsem drobet zklamaná a když se pak oplodnily jen 4 a 3 umřely, byla jsem včera na mašli ☹

markett_a
9. lis 2010

@cell ... tem poctum nejak nerozumim, z 5ti se 4 oplodnily a 3 umrely? 😕

len
9. lis 2010

To si nevybereš, já měla jeden den 10 a druhej mi volaj, že se jako oplodnilo všecko, ale správnej počet chromozomů maj jen 2, to jsem taky myslela, že mě odvezou 😀 No nic, no, hlavu vzhůru, dokud nebude negativní test, stát se může všecko 🙂

cell
9. lis 2010

@markett_a : no je to tak - bylo 5 vajíček, oplodnily se 4 - čili vznikly 4 embryo, jedno mám zavedené, zbytek se kultivoval ku mražení, ale postupně se všechny přestaly vyvjíjet, takže k zamražení není nic ... a čekáme, jestli zabojuje aspoň ten ve mně 😔

Len: já to tak beru, co se má stát, stane se

markett_a
9. lis 2010

@cell ... ach taaak, tak preju, at se pekne drzi... ja mela jen jedno vajicko, to se oplodnilo ale prestalo se vyvijet... takze jsem ani k ET nedosla 😠

cell
9. lis 2010

@markett_a : tak ti aspoň nebudou počítat pokus, ne?