CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
18. lis 2010

Při kyretáži jsem měla celkovou, při OPU vždycky taky, ale já měla minimálně 5 folikulů pokaždý.

saralinda
autor
18. lis 2010

To jsme nikdy neslyšela, že by se muselo čekat, až doplyne 3-měsíční doba, na kterou pojišťovna IVF schválila. Mně ho třeba vždycky schválila na dobu neurčitou – to bych pak do dalšího pokusu nemohla podle této teorie nikdy. Spíš mi přijde, jestli Bláhová nechtěla, aby si tvé tělo zase trochu srovnalo hormony a pak že zase zažádají.

noween
18. lis 2010

Blbě jsem to řekla, je celková, ale prý netrvá tak dlouho, jako když někomu dělají endoprotézu. Pak vám povím, jak to bylo, třeba to fakt hodně záleží na situaci a když má někdo málo folikulů, tak se to dá bez toho zvládnout. Nechci na to teď moc myslet, chci se na stimulaci těšit 🙂

len
18. lis 2010

@saralinda záleží na pojišťovně, VZP opravdu měla lhůtu jen 3 měsíce.

len
18. lis 2010

Noween, ta narkóza je tak 10-20 minut, opravdu krátce.

saralinda
autor
18. lis 2010

Mně odsávali cysty bez narkózy. Je to to samé, jako když odsávají vajíčka z foliků. Cysty mně brali tuším 2 nebo 3 a bolest to byla hrozná. Pravda, zabolelo to vždycky jen krátce (sekunda), ale slzy mně tekly a sestře jsme asi rozdrtila ruku. Je pravda, že já jsme na bolest dost citlivá.

markett_a
18. lis 2010

@saralinda ... jj. jak rika len, ja jsem musela kvuli veku prejit k VZP a ta to ma takhle, na tri mesice...

gabikri
18. lis 2010

Ahojky,
protože jsem se dost rozkrvácela,
ráno jsem byla na gyndě. Můj gynekolog tam nebyl, byla tam za něj jiná doktorka.
Ta mě požádala o tel. do RF a po dohodě s lékařem na telefonu mi píchla injekci Agolutan
a udělala ultrazvuk. Podle jejího vyděšeného výrazu mi ale bylo jasné, že situace je dost špatná.
Říkala do toho telefonu, že to moje krvácení je dost silné, což je.........zešpinila jsem jim tam celé křeslo.
Do toho břicho bolí pořád jak na menzes.
Teď jsme volala na HCG, tak je 487 což se jakoby trocu zvedlo, ale zase testy co mám doma slábnou.
Nechce se mi věřit, že při takovém silném krvácení by z toho mohlo něco být 😖 😖
Mám prý ležet, brát léky a v pondělí na kontrolu.
Tak mi držte palce, aby se stal zázrak 😉

len
18. lis 2010

@gabikri prosím, teď už naprosto kašli na papírové testy, momentálně mají nulovou vypovídací hodnotu 😉
hCG stouplo, takže moc držím palce, vždycky vzpomenu na Týnku, ty zázraky se dějí, budu moc držet palce! 🙂

janka12
18. lis 2010

Tady to dnes zase proudi 🙂 . To je dobře.

Musim se "zastat" cen za IVF v Pronatalu v Praze. za chvili to budou 2 roky, co tam moje dobra kamaradka byla na svem 1. a poslednim IVF, ze ktereho ma krasna zdrava dvojcatka. Neplatili tam nic - nez doplatek za leky (mela Gonal).

Ja o minimalce / nativu do budoucna rozhodne uvazuji. Uvazovala jsem o tom uz driv, kdyz jsem se u APOLI kvuli letnimu provozu a pak rekonstrukci nemohla dockat zahajeni IVF. Je mi to blizsi nez IVF kvuli vyrazne nizsi narocnosti pro organismus z hlediska stimulace, mozneho hyperstimulaku atd. Ovulaci totiz mam, s tim problem neni. Pak mi tu ale Len celkem asi rozumne shrnula, ze pri IVF je vyrazne vyssi sance, je to na 3 pokusy hrazene atd. zkratka jsem si rekla, zkusim to. Ale do budoucna to kazdopadne mam v hlave. Mne totiz navic (nevim proc) celkem hodne vadi celkova anesteze pri odberu vajicek. vim, ze se to da absolvovat bez ni, ale to bych asi nelamala pres koleno z mnoha duvodu. Cetla jsem nejake diskuse k nativu a nevychazelo to tam pacientky az tak silene draho, takze je to dalsi moznost, pokud to situace paru dovoluje.

janka12
18. lis 2010

@gabikri DRZIM PALCE!

gabikri
18. lis 2010

@len : prý dutinka 3 mm tam je, ale nechce se mi věřit, že při takovém množství krve ( jako normální menzes) by z toho mělo něco být. Jak to měla týnka, hledala jsem to teď v historii, ale nenašla, ta ležela dokonce s tím krvácením v nemocnici, že jo?

saralinda
autor
18. lis 2010

Gabi, Týnka krváclea špinila dost dlouho. V jednu chvíli dokonce krvácela tak, že myslela, že potrácí. Prý to vypadalo úplně stejně, jako když někdy před tím potratila. Prostě krve opravdu hodně. V nemocnici jí řekli, že odkrvácela skoro všechnu děložní sliznici...a i přes to všechno se Hanička uržela a je teď u Týnky v náručí. Držím ti pěsti, aby se i tvije embryjko drželo pevně. A pokud je dutinka stále v děloze, naděje určitě je.

gabikri
18. lis 2010

@saralinda 😕 😕 😕 Kéž by se stal zázrak podruhé ☹ No já mám krev jak při kterékoliv jiné menzes, ale že by ze mě lítaly kusy, to ne. Děkuju 😉

gabikri
18. lis 2010

@janka12 : díky 😉

len
18. lis 2010

Tak, týnka už za sebou měla MA, biochemické těh. i mimoděložní, takže dobře věděla, jak to probíhá... Takže když se jí to rozjelo přesně stejně, moc nadějí už tomu nedávala, ale nakonec to dobře dopadlo 🙂

gabikri
18. lis 2010

@len : já si to pamatuju, jak psala že odjíždí do nemocnice a pak se dlouho neozývala. No je to opravdu křest ohněm a já si naivně myslela že po // na testu se mi svět zalije sluncem 😝

len
18. lis 2010

Ale houby, pro mě to tehdy bylo pár týdnů permanentního stresu 😝 A to mi to vlastně všecko probíhalo vzorně, netestovala jsem, na krev jsem nechodila, ultrazvuk v nejlepším pořádku... a stejně jsem se klepala 😒

larri
18. lis 2010

@gabikri je mi to líto,ale nevzdávej se.Dokud není rozhodnuto,věřím,že budeš bojovat.A netestuj už!!!!!

Bohužel já,pokud neporodím,nebudu věřit ,že mám vyhráno. ☹ ☹

larri
18. lis 2010

@saralinda pokud já vím,tak pojištovna vždycky schvaluje na tři měsíce.Já jsem taky měla napsáno na neurčito,ale před každým IVF doktorka posílala žádost a moje 207 ji jenom odepsala souhlas.

lichtakova
18. lis 2010

ahojte holky, že se vkrádám do diskuze-nevíte, jak je na tom cell? Já vím, že tady byla některá s ní před 14 dny na KETu
a nechce se mi jí psát
moc moc všem držím pěsti (i sobě),ať k nám ty dětičky brzy doletí 🙂

len
18. lis 2010

Lichtakova, výsledek Cell zatím nevíme.

lichtakova
18. lis 2010

chjo, já jsem jí psala v pondělí, jak se má, tak psala, že nějak začná špinit a byla smutná, ale pak snad další den, že se to nerzjíždí....naděje umírá poslední, to je takový blbý čekání ☹

len
18. lis 2010

To je no, tak snad bude se šťastným koncem 🙂

lichtakova
18. lis 2010

snad 🙂

barbika
18. lis 2010

@lichtakova byla se mnou, ale taky nevím jak na tom je.... Doufejme, že dá brzo vědět!!!!!!!!!!

lichtakova
18. lis 2010

@barbika a co ty?

barbika
18. lis 2010

@lichtakova no já jsem nedočkavě testila už v neděli - 9 den a nic tam nebylo. Ale říkám si, že to bylo hodně brzo. A taky jsme si nechávali dávat 1 embryjko, tak pochybuju, že by se něco ukázalo.
No a zítra 14 den to chci zkusit a testovat a uvidíme. Žádně příznaky nemám, jenom dneska pociťuji takové svědění a napínání prsou. Ale to může být příznak čehokoliv...
A Ty jsi taky po ET??

arna
18. lis 2010

tahle diskuse je opravdu nezmerna studnice vedeni a zkusenosti, hodne mi pomaha se zorietovat v moznostech a rizicich 😵
@gabikri - drz se, myslim na Tebe!

lichtakova
18. lis 2010

@barbika nejsem, my se začali snažit loni na jaře, letos na jaře jsem zašl az asvým dr., jestli by se s tím nedalo trochu něco podniknout (mám PCO), takže jsem šla na HP a dva cykly folikulometrie, manžel na spermio, vše o, takže jsme se dohodli, že další cyklus začnu zobat clostil a na ten už nedošlo, prootže jsem otěhotněla, ale bohužel jsem měla missed abort v 7tt....to bylo v červnu, takže od té doby zase čekám, jestli se na nás usměje štěstí...
proto jsem psala, že tohle čekání je blbý, já jsem zala špinit a chodila na utz dvakrát týně a pokaždý mi řekli, že to nevypadá dobře, ale aspoň to nakonec naštěstí odešlo samo a nebyla nutná revize.