CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lichtakova
18. lis 2010

s cell se známe ještě z brms, měly jsme svatbu v jednom roce 🙂

larri
19. lis 2010

Dobré ráno 🙂 ,tak já mám poprvé v životě mrazáčka 😉 Zustal jenom jeden,ale i tak je to u mě zázrak.

len
19. lis 2010

Larri, super 😵 Moc dobře tě chápu, já neměla po třech IVF taky nikdy nic 🙂

barbika
19. lis 2010

@larri držím palce!!!!!
Já si dneska dělala test a nic.......

Holky, chci se zeptat na kolik asi tak vyjde IVF u Apoli, když si ho musíte hradit?? My už jsme možnosti u pojišťovny vyčerpali, tak by mě zajímalo, kolik si asi tak máme připravit...

larri
19. lis 2010

@barbika ,podívej se k AKNYT do albíčka.Má to tam vyfocené,ale bez léku.
☹ ☹ to je mi líto....

cell
19. lis 2010

@barbika : to je mi moc líto!!!

já jsem netestila, nabrala jsem si dnes hcg, výsledky ještě nejsou, ale špinění od pondělka se dneska už spustila čerevná, tak tomu žádný šance nedávám ☹ ☹ ☹

len
19. lis 2010

Barbika 22500 plus leky plus pripadne icsi, mrazeni a tak. Rezabek mi spocital, ze i s darkyni se vejdu do 40000.

Cell, Barbika, ach jo, takze to vypada, ze tentokrat nikdo nic?

sarusinka
19. lis 2010

ahojky holky, koukala jsem na cenu IVF, a odebrani vajicek plus kultivace v laboratori stoji asi 11 000,- pojistovnu. kdyz se k tomu pricte jeste transfer, tak nechapu proc je to tak drahe. pojistovny proplaceji minimum, ale centra si muzou udelat cenu jakou chteji...to je hrozny.... a to si jeste leky clovek hradi ze sve kapsy...... takze to vyjde jednou tolik co pojistovnu....

cell
19. lis 2010

tak konec všech nadějí .... hcg 2 ☹

sarusinka
19. lis 2010

@cell ☹ ☹

len
19. lis 2010

Cell, ach jo ☹

Sarus, pojistovna caru proplati za komplet ivf bez leku 26000, mam to ve vypisu. Tuto castku uctuje vetsina caru samoplatcum. Apolinar jim uctuje jen 22500.

barbika
19. lis 2010

@cell to mě mrzí ☹

len
19. lis 2010

Jo, jinak jsou v tom jeste ultrazvuky, konzultace a narkoza.

len
19. lis 2010

Cell, ach jo ☹

Sarus, pojistovna caru proplati za komplet ivf bez leku 26000, mam to ve vypisu. Tuto castku uctuje vetsina caru samoplatcum. Apolinar jim uctuje jen 22500.

janka12
19. lis 2010

@barbika @cell Ahoj holciny, to jsou dnes smutne zpravy od obou. Je mi to moc lito. Snad to vyjde priste. Kez by!

len
19. lis 2010

Holky, mam pocit, ze takhle je to tu vzdycky. Nejaka blba vlna, kdy netehotni nikdo, a pak se zase zazracne dari vsem...

larri
19. lis 2010

☹ ☹ néééé,já už nechci blbé vlny ☹ ☹
Holky,co na to říct....

arna
19. lis 2010

cell, barbika... ach jo, myslím na vás... k sakru.

len
19. lis 2010

Larri, ty jsi tu teď od toho, abys tu vlnu přerušila přeci 😉 Na pár blbejch už jsi se svezla, tak teď začneš tu úspěšnou, na který se pak svezou holky v dalším kole.

noween
19. lis 2010

Ach jo, špatné zprávy od holek, to mě moc mrzí ☹ Hlavně ať už brzo začne ta dobrá vlna.

sarusinka
19. lis 2010

pridavam se ke spatne vlne........

prisla jsem ted z Apoli, byla tam dr. Hrazdilkova, koukla na folikuly a zavolala si Blahovou k tomu, aby se poradila. od minule neporostly ani o milimetr. uz si picham 12 den.dostala jsem tedy 4 ampule a v utery znova kontrola, a pokud nic, cyklus se prerusi...... pry jich tam mam hodne, ale jen 7 milimetrovy. Vajecniky moc nereaguji.......... ☹ ja vim ze prvni IVF nevychazi, ale proc porad opakuji, jste mlada, jste mlada......vycerpali mi davku na pojistovnu, takze jsem si ted dokupovala Fostimol za 3700,- ..... ja vim, ze proti vasemu je to nic...... ale jsem trochu zklamana, ze nedojde ani k ET....... 😢 pochybuju ze za 4 dny povyrostou skoro o 1 centimetr.......

len
19. lis 2010

Sarus, to je mizérie 😒
Není pravda, že první IVF nevychází (třeba u mě bylo jediný, který jakž takž klaplo), ale spíš jde o to, že oni ty dávky na začátku nastavují dle svých zkušeností s tím, jak kdo asi tak může reagovat, kdybys byla o 10-15 let starší, dají vyšší od začátku a nečekají nijak vysokou odezvu. Takhle je to poučení pro příště, že holt na tebe musí jinak. A je to sice pokus na pojišťovnu, ale pokud je bez ET, tak se nepočítá do těch tří, takže kdyby teď nedošlo ani k OPU, budeš mít ještě stále tři hrazené pokusy 🙂

Jinak je určitě furt lepší poslouchat, že jsi mladá (což je ostatně pravda), než když ti před to přidají přívlastky typu "relativně, vlastně docela, celkem..." jako mně minule, když embryoložka zjistila, že už mi pěkných pár let není těch 26, jako když jsem tam vlezla poprvé a všichni mě vítali - jé, vy jste mladinká, no to to půjde rychle! 😉 A rozhodně je lepší furt slyšet, že jsi mladá, než že už ti toho času moc nezbývá 😀

sarusinka
19. lis 2010

@len: ty dokazes vzdycky zlepsit naladu 😵 jinak nevim, ale myslim si, ze od zahajeni stimulace jit na na ultrazvuk az dalsi tyden,mozna si me mela pozvat uz v patek,a zvysit davku hned..... to uz ted asi nema cenu resit.... rikala mi, ze mozna by byl i kratky protokol. Jenom premyslim, jestli si mam tedy priplatit za Puregon pen, nebo jestli nestaci kdyztak Merional, kdyz obsahuje to LH, ktery pomaha taky k uzrani vajicek? ach jo..... nevim pro co se rozhodnout...
kazdopadne jsem si rekla, ze kdyz to teda nevyslo, tak si koupim permici do fitka aspon trochu neco zhubnu. Chtela bych chodit na ten PowerPlate.....
nepocitam ze dojde o OPU, to bych si musela asi pichat vic, nereagovali ani na tri ampule, a ted mam 4.... tak by se musel stat zazrak....
kdyz nedojte ani k OPU, kdy se muze dat dalsi pokus? pokud by byl tedy kratky protokol...?
@barbika, @cell : mrzi me to..... ☹

noween
19. lis 2010

Jojo, taky jsem vlastně "docela mladá". To zní, jako když Vám někdo řekne, že jste "docela hezká." 😀

Sarus, tak hlavně že máš ještě 3 pokusy, jak říká Len, příště na to půjdou určitě jinak a lépe a radostněji. Vycházejí prostě z nějaké statistiky na základě zkušenosti, ale co člověk, to unikát.

noween
19. lis 2010

Jo, Len, Ty bys to mohla vědět. Určují ty hormony jak podle věku, tak podle váhy? Když mám hraniční nadváhu, asi mi toho dají víc? Potřebovala bych minimálně 5kg zhubnout, ale nejde to, zatraceně, po prvních 4kg se mi váha zastavila a nic.

len
19. lis 2010

Sarus, zkus příště ten Merional, jestli ti hrozí, že bys musela dokupovat dávky, tak ten je výrazně levnější, dej mu šanci 🙂
Jinak na utz jsem byla vždycky 6.-7. den stimulace a problémy nebyly, ale já byla až do OPU vždycky vzornej pacient 😒
Něco hodně podobnýho jsem zažila před Vánocema loni, kdy ani nedošlo k OPU, bylo to teda fakt špatný, ale Vánoce mě docela rozptýlily, nějak jsem si to pořádně porovnala v hlavě a nakonec dospěla k názoru, že je asi furt míň špatný ukončit to v týhle fázi, než podstupovat narkózu, nechat do sebe píchat, cpát se tunou hormonů a pak v půlce prosince řešit, že to neklaplo, no to už by bylo rovnou na Bohnice. I když teda zase rok předtím byl ten potrat, takže já si umím Vánoce opravdu užívat 😀 Jsem zvědavá, co se po.... letos, zatím nic novýho. Akorát jsme chtěli nechat zabřeznout kočku a tý po vysazení antikoncepce už nenaběhnul cyklus, teď jsme kompletně neplodná domácnost 😀 Nicméně beru si z ní příklad, ji to rozhodně netrápí 😝 😀

len
19. lis 2010

Noween, jako že máš BMI někde kolem 25? Tak to si myslím, že vidí daleko radši, než když se někdo plácá pod 20. A myslím, že ty dávky nijak nenavyšují, tohle nic není. Jinak mně se váha vždycky zastaví na 60, i kdybych se rozkrájela, takže jsem 60 prohlásila za svou stansard váhu a hotovo, nehodlám se tím stresovat, i když nějakých 55 by samozřejmě bodlo 😉

Jinak Sarus, asi nechají proběhnout tuhle MS hned po stimulaci, pak další a při té třetí bys snad mohla začít stimulovat, to bude někdy začátkem příštího roku.

sarusinka
19. lis 2010

@len: nase kocka je zase komplet vykastrovana, takze jsem si s ni povidala kdyz jsem dostala Zoladex... 🙂 jnak @noween ja mam taky nadvahu, myslela jsem, ze to vidi, rekla jsem jim i kolik vazim a merim, ale stejne podle toho hormony neupravili. Ted me akorat boli hlava ze zvysenych hormonu a kdyz vim, ze to je zbytecny.... ach jo....
ja jsem si vsechno cetla zpetne v historii, takze vim jaky jsi to mela. to muselo byt strasny....... ale je fajn, ze uz to vsechno beres s humorem. asi bych obrecela vic kdyby nevyslo ET.... a to by bylo pred vanocema...... takhle, vim, ze jsem tam ani nic nemela, ani vajicka, tak aspon ze tak....

kralka
19. lis 2010

Ahoj holky, koukám, že musím dost dočítat. Tak doufám, že máte některá lepší zprávy. Já hlásím, že páteční test a pondělní krev byli negativní ☹. Tak teď doufám, že se někdo bude věnovat mým bolestem v podbřišku, příčina bude nějaká banální a někdy koncem února nebo v březnu půjdeme do dalšího IVF.
len - i já testuji až 14 den 😉

len
19. lis 2010

Kralko, i ty? 🙄 No to je tejden 😝
Pamětnice (Sar, Larri...) si vzpomenou na týden, kdy tu došlo ke třem OPU a ani jednomu ET.
Já testovala 16. 😀 Podruhý jsem chtěla vydržet až do 17., ale MS mě předběhla 😝
Jinak jaro tu teda bude příští rok veselé, já nějak doufám, že to už se mi ozvou s tou dárkyní, půjdu do toho s vámi 🙂