CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
11. pro 2010

@arna 😀
I tohle je úhel pohledu 😉

sarusinka
12. pro 2010

ahojky holky, tak hlasím, že jsem si udělala těhu test. Mamatest vyšel pozitivní, sice slaběji, ale čárka tam je, potom jsem zkoušela RapiClear, a ten vyšel taky, ale ty čárky nejsou moc silné. Přečetla jsem si na netu, že není moc spolehlivý. Ovitrelle jsem měla 25 listopadu, 5000j, takže dneska to je 17 dní, tak to by němělo být už z injekce.
ve středu jdu na gyndu, tak si zkusím ještě Clearblue, a uvidím. Příznaky kromě bolesti prsou a namoženého břicha nemám. Jen mám šílený kašel. Už nemám naštěstí teploty, ale ten kašel mě zabíjí...... takže to břicho je možná od kašle :D nešpiním, nic. Jen mám takový silnější výtok. Takže tak 🙂

saralinda
autor
12. pro 2010

Len - evidentně nedokáží přesně odhadnout, jak dlouho budeš na dárkyni čekat. Přeji ti, aby to bylo co nejdříve. Co se krevní skupiny týká, tak já párkrát kdysi darovala krev, tak ji vím (o potvrzení mi nic neříkali). Co se týká manžela, tak mi sestřička sama řekla, ať někdy přijde, že mu krev vezmou a zjistí krevní skupinu.

Sarusinka - potichu gratuluji. Ať je vše v pořádku.

Já jdu na cytologii ke gynekoložce již tento týden, abych měla vše v lednu připravené. Naposled jsem byla na preventivní gyn. prohlídce v ledu, tak doufám, že Dr. nebude prudit, že jdu o pár týdnů dříve, že bude mít problém s pojišťovnou.

len
12. pro 2010

@sarusinka no paráda 😎 Zopakuj ten test ještě za pár dní a když budou pořád //, cinkni do CARu a oni si tě objednají rovnou na utz, cca 3-4 týdny od OPU 🙂

len
12. pro 2010

@saralinda vidíš, mě se Ř sám ptal, jestli je pro mě ta krev vůbec důležitá, že jestli ne, ani ji nikam uvádět nemusím 😒
Jinak je mi jasný, že to nedokáží odhadnout (no, jasný mi to může bejt už dle srpnovýho odhadu po novýým roce, že 😀 ), ovšem odhad od jara až do jednoho roku je řekněme poněkud velkorysý. Jsem si říkala, že po roce strašení v pořadníku už by nějaký aspoň hrubý odhad být mohl, teď přemýšlím, jestli na dovču raději v květnu nebo srpnu a nějak mám pocit, že mé nadějné vyhlídky kamsi zmizely. Ale to mám z toho, že jsem tak zvědavá, kdybych si v klidu počkala a nikam nevolala, nemusela jsem být zklamaná 😉

Tobě někdy dělali problémy? Já dost dlouho chodila na cyto + preventivku 2x do roka, protože se doktorovi z nějakého důvodu zdály častější kontroly rozumnější, ale vždycky to šlo na pojišťovnu, jen jsem podruhé platila 30 Kč.

saralinda
autor
12. pro 2010

@len Na preventivce mi nikdy problémy nedělali. ale vždycky jsem chodila až po roce. Doktorka ale nemá až do půlky ledna žádné volné termíny, jenom příští týden, tak tam prostě půjdu a věřím, že to problém nebude. Onkoložka chce nejdříve vidět cytologii, a pak mi dá GO na darovaná. Tak chci mít výsledky z cytologie co nejdříve.
Podle mě je dobře, že sis tam zavolala, alespoň trochu tušíš,kdy by to mohlo být.
Co se týká dovolené, tak letos jsme na řádné nebyli a plánovali jsme únor 2011. Tak to nejspíš nedopadne a uvidíme, jak to nakonec dopadne.Třeba budu brát léky a čekat na konkrétní dárkyni delší dobu, a pak budu čekat, jak dopadně testík, takže nepojedeme ani v březnu. A kdo ví, jak to bude pokračovat 😉 No, uvidíme.

arna
12. pro 2010

@sarusinka> no takhle to ma vypadat 🙂 Super, potichu gratuluju, konecne nejaky uspech!

len
12. pro 2010

No, trochu tuším, že by to mělo být v roce 2011 😀
Dovča je u nás taková záchrana, jak nemáme děti, aspoň věnujeme energii tomu cestování. Takže pokud nebude darované vejce, chci do Bretaně 🙂

Dle mého pokud máš pověření od onkoložky, tak by neměl být vůbec žádný problém, doktoři to jen musí pojišťovně odůvodnit, proč dělají daný výkon častěji, než je běžné. A já měla opravdu cyto dvakrát ročně několik let za sebou a pojišťovna platila. Zvláští je, že jsem pak přešla k jiné gyndr., která koukla na dosavadní výsledky a prohlásila, že jednou do roka jí to zcela stačí, že je to naprosto OK. Přitom ten bývalý mi to z 12 měsíců zkrátil na 9 a pak prý pro jistotu rovnou na 6 😝

sarusinka
12. pro 2010

@saralanda, @len, @arna, diky za tiche gratulace 😵
holky ja vam to nechtela rikat, ale delala jsem si test uz ve stredu :D a byl tam nepatrny duchacek 😅 tak jsem ho zopakla v patek a byl silnejsi 😉 no a dneska byla uz normalni carecka 😵 jsem 12.den od ET. Takze 3 tydny od OPU vychazi po Vanocich, to by teoreticky mohlo byt uz i srdicko, a videt kolik se jich pripadne chytnulo 😵 ale nedelam si iluze, vsude se to jen hemzi zamlklym tehu, moje dve znamy ted meli zamlkle v 9tt, a revize..... 😔 takze sice jsou tam dve carky, ale clovek se zase strachuje, aby to dopadlo vsechno dobre 🙂

len
12. pro 2010

No ještě žes to tu nepsala, ten středeční bych šmahem prohlásila za čárku pregnylovku 😀
Nechci brát iluze, ale 3 týdny od OPU je to 5+0 a to teda budeš ráda ze černej flek v děloze, srdíčko se objeví nejdřív o týden později 😉 Většinou pozvou na ten první, aby spočítali černý fleky a jestli jsou tam, kde mají být, no a pak za dalších 14 dní na kontrolu srdíčka(ek), dej tomu čas 🙂

sarusinka
12. pro 2010

@len to mi bylo jasny, ze bys to napsala, tak jsem si nedovolila se o tom tady ani zminovat 😀 😎 😵
jinak OPU bylo 27.listopadu.... takze predpokladam ze ve stredu nebude videt ani prd... ale tak aspon mi veme krev 🙂
jinak, uz si take myslim, ze lezeni na to nema vliv 😀 meli jste pravdu :D ja jsem uz druhy den normalne doma fungovala, akorat ted me skolila ta viroza, pritom nechodim vuuubec ven, jen vetram, jednorazove, to se vzdycky zabalim, abych nenastydla, tak to nechapu. Holt snizena imunita aby se zavrtali, jsem rada... kaslu ale porad silene....
🙄 🙄

sarusinka
12. pro 2010

@len to mi bylo jasny, ze bys to napsala, tak jsem si nedovolila se o tom tady ani zminovat 😀 😎 😵

jinak OPU bylo 27.listopadu.... takze predpokladam ze ve stredu nebude videt ani prd... ale tak aspon mi veme krev 🙂
jinak, uz si take myslim, ze lezeni na to nema vliv 😀 meli jste pravdu :D ja jsem uz druhy den normalne doma fungovala, akorat ted me skolila ta viroza, pritom nechodim vuuubec ven, jen vetram, jednorazove, to se vzdycky zabalim, abych nenastydla, tak to nechapu. Holt snizena imunita aby se zavrtali, jsem rada... kaslu ale porad silene....
🙄 🙄

sarusinka
12. pro 2010

teda, ten konipas dneska ale blbne 🙄

len
12. pro 2010

No, to je nějaký 4+5, to by čistě teoreticky malá černá tečka být vidět mohla 🙂 Když nebude, nezoufej 😉
A jsem ráda, žes to čekání nakonec přežila 😎

arna
13. pro 2010

Já bych nám tak přála, aby Sarusinka začala plodnou těhu-vlnu, na které se postupně v roce 2011 svezem všechny...🙂

arna
13. pro 2010

Já mám jít zítra na utz, tak jsem zvědavá, jestli tamoxifen něco vyvedl kromě depresí a svědění pokožky i s mými folikuly 🙂...
Ale vzhledem k tomu, že plodný hlen zatím není, tak to moc růžově nevidím...
Možná potřebujou čas, no...

len
13. pro 2010

@arna já taky nemám plodný hlen a ze třech kontrolních uzt po tamoxifenu byly na všech tři folikuly 😉

sarusinka
13. pro 2010

@len no ale byly to muka ti teda reknu 😀
jeden den jsem mela pocit, ze to vyslo, druhy den, jsem byla zase na 100% presvedcena, ze nic, uplne sileny. Jeste, ze mam uz cekani za sebou 😀 aspon na ten test teda 😀 ...
@arna: vzdyt i v tom horoskopu to tak je, ne? 😵 ze pristi rok hrozi tehotenstvi 🙂 tak nechapu jaktoze ja mam carku uz ted 😀

cell
13. pro 2010

@sarusinka : gratuluji 😵 😵 😵

a taky doufám, že zlá vlna je prolomena ..... těším se, až zahlásí // janka 🙂 (myslím, že už je to skoro na spadnutí)

saralinda
autor
13. pro 2010

@sarusinka Ty jsi opravdu pesimista. Nebo realista? 😀 Přidej trochu optimismu 😉

len
13. pro 2010

Jsem ji tu asi nakazila, sorry 😀 Ale taky pevně věřím, že teď už by to klapnout mělo 🙂 A mám radost, jak se to hezky během pár týdnů obrátilo, dlouho to vypadalo, že nebude ani OPU a propadne cyklus... Mně se takovéhle obraty taky dějí, ale většinou naopak, tak Sarus to vyvažuje 😀

sarusinka
13. pro 2010

@saralinda jsem hrozna co, ale ja kdyz si rikam, ze neco nevyjde, tak to vyjde 😅 tak se tim ridim cely zivot 😀 ale jinak jsem pesimistickej realista s trochou optimismu :D:D
@arna: budu drzet palecky aby tam nejaky folici byly 😉
@len ja jsem prave uz ani nedoufala, ze neco vyroste, protoze 14 dni nic, a potom behem tri dnu 12 foliku 😀 a ani bricho me nebolelo 😀

saralinda
autor
14. pro 2010

@sarusinka - definice "pesimistickej realista s trochou optimismu" se mi fakt líbí 😀 😀 😀

len
14. pro 2010

A kdo z nás do té definice nezapadá? 😀 Teď momentálně depkuju zas já, abyste věděly 😀

sarusinka
14. pro 2010

@saralinda 😀 😎 😉

@len hlavu vzhuru, budou Vanoce 🙂

len
14. pro 2010

No právě 😀 není lepšího prostoru pro depkování než sedět pod stromečkem sama s chlapem a spočítat si, že letos je to pošestý, kdy si budeme říkat - tak za rok snad ve třech! Ovšem už předloni jsem o tom značně pochybovala, tak netuším, co si budeme říkat letos, asi si v klidu naplánujeme další dovolenou na srpen 😀

sarusinka
14. pro 2010

@len Tak zase se muzes tesit na dovolenou 🙂 to my jsme si s manzelem rekli, kdyz jsem sla na kontrolu, jestli ty folici rostou, ze teda pocitame s tim, ze to stopnou, a ze si ted akoupime konecne 2 fatboye do obyvaku misto kresel. On mi zacal posilat jaky barvy se mu libi a ja mu zavolala datum OPU 😀
A co kocka, uz ji naskocil cyklus? Ta moje kastrovana ani nevi co to je 😀

janka12
14. pro 2010

Ahoj holky,
Sarusince strasne moc gratuluji a preji vse dobre.

Ja sem ted vubec nelezu, protoze nechci sirit "blbou naladu" 🙂 . Testovat bych mela nejdriv ve CT, ale jak jsem tu psala pred tydnem - me presvedceni je bohuzel jednoznacne a jsem si jista, ze se potvrdi, prestoze Len "takove pocity (uz den po transferu) neuznava" 🙂 . Mrchu ocekavam kazdou chvili, bricho ji avizuje.
Mejte se!

len
14. pro 2010

@janka12 přes to všecko doufám, že se ozveš hned, jak uděláš test, ať to dopadne, jak to dopadne 😉

@sarusinka víš, ono po těch šesti letech, kdy se děsně těšíme na dovolenou, bychom třeba nějakou změnu uvítali 😉 Všemožné náhražky už mě přestávají bavit.
Kočka furt nemrouská a navíc jsem byla včera na jednom kočkofóru sepsuta, že si vůbec dovoluju chtít od bezpapírovky koťata. Jednou. Jsem nezodpovědná sobecká mrcha, abyste věděly, k tomu mi na jejím zdraví vůbec nezáleží 😎 A jako bonus informace na závěr - porod bolí. Takže abychom raději adoptovaly, co? 😉 Značně mi to připomnělo situaci, kdy do diskuze o umělém oplodnění vlítne někdo s jediným správným světonázorem, proč že se snažíme otěhotnět, když jsou plné dětské domovy. Ach ta logika!

arna
14. pro 2010

Ahoj,
tak já se přidávám k depkování...
Včera jsme s mužem byli vybírat vánoční dárky pro děti v příbuzenstvu...
Bylo to moc hezký a bavilo nás to... Muž (který si jinak co se našich vlastních dětí týká, snaží držet odstup) sám od sebe spustil, jak moc se těší, až budeme takhle vybírat dárky pro nějakého svého prcka... A tak jsme si na tom trošku ujeli, probírali tam ty barevný leporela a snili....
Bohužel mi připadá, že kdykoliv si troufnu být tak drzá, že třeba začnu jen SNÍT o tom, že bych mohla jednou mít svoje vlastní miminko, tak mě osud dá jasnou zprávu, co si o tom jako myslí:
dnes utz 12. DC: pravděpodobně na tamoxifen nereaguju. Nebyl žádný dominantní folikul, jen nějakej 10mm mrzák a to ještě asi na té straně, kde mám ten vejcovod stejně asi neprůchodný...
Když jsem říkala, že ovuluju (pokud vůbec) až kolem 18. DC, tak mě MUDr pozvala ještě na pátek, ale moc optimisticky se netvářila...
Takže z IUI asi nic nebude, léky do zahraničí taky nedostanu (taky proč, když na ně nereguju), naše další naděje je IVF... Ale momentálně tomu nějak vůbec nevěřím...☹(
V pátek jsem měla jít na návštěvu okouknout prcka od bývalé kolegyně z práce, jestli ten utz dopadne blbe, asi se budu muset z okukovani mimina omluvit... Bych to asi neustála...☹
Jinak si chystám asertivní odpově'd na veškeré dobře míněné rady, kterými mě příbuzenstvo v čele s vlastní matkou zahrnuje (typu nesmíš na to myslet) a jejichž frekvence se díky vánočním návštěvám jistě zvýší na nesnesitelnou úroveň:
" Nezlobte se, ale mě nezajímají zkušensoti ani rady od nikoho, kdo to neprožil."
Tak.
😀

a je to pravda, fakt me to nezajima, jak nejaka jejich teticka nemohla otehotnet, pak jela na dovolenou a hned byla tehotna....