CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
15. pro 2010

Sar, to je nejlepsi varianta, nemit to komu rikat 🙂 Tak snad ti daji lidi jeste pokoj a pristi jaro jsi tehotna 😉

saralinda
autor
15. pro 2010

Len, no babička se mě už jednou po telefonu ptala. Zahrála jsme to nějak do ztracena, ale nevím nevím. Ale stresovat se kvůli tomu dopředu nebudu. To mi za to nestojí.

len
15. pro 2010

Tak to máš naprostou pravdu. Ale s babičkama je to v tomto ohledu asi mnohem těžší, tam to chce značnou dávku ohleduplnosti. Já tohle vlastně ještě neřešila, protože já babičky nemám, jednu Honzovu vidím tak jednou do roka a te ve svých 95 letech se třemi syny, šesti vnuky s partnerkami a x vnoučaty ztrácí přehled, kam já vlastně patřím, natož kdy jsme se vlastně brali. Druhá babička je zase v kontaktu s tchýní, tak buď jí něco řekla nebo je nadmíru ohleduplná, protože ta se nás zatím nezeptala ani jednou. Vlastně stejně jako tchánovci, švagr nebo teta s rodinou, veškeří manželovi příbuzní jsou v tomto ohledu v pohodě 🙂 Přitom osobně jsme to řekli jen tchánovcům a to po víc jak čtyřech letech od svatby, takže na nějaké ty dotazy by zrovna oni bývali měli nárok.

ciratko
15. pro 2010

Len, je fakt vidět, že si stavař a máš takový pragmatičtější přístup 😀 😀 Jinak mě napadá, že možná znáš mojí spolužačku. Máš přímo architekturu nebo pozemní stavby na VŠCHT?

len
15. pro 2010

Mám pozemní stavby - architektura na stavební fakultě (FSV) ČVUT (VŠCHT je chemie 😉 ). Teď už tam ten obor není, ale je tam něco podobného, říkají tomu architektura a stavitelství. Každopádně já jsem jen Ing., nikoli Ing. arch.

len
15. pro 2010

Kdyžtak mi napiš do IP jméno spolužačky, končila jsem s lidma o rok mladšíma kvůli tomu Skotsku a bylo nás tam cca 100, tak jestli má stejný obor, znát bych ji mohla 🙂

sarusinka
15. pro 2010

ahoj holky, tak mi dneska u gyndra vzali krev.
Volala jsem k Apoli, vzala to sestricka Kolmanova, tak ji rikam, ze jsem si udelala par testu a vysly pozitivni. Tak z ni uplne vypadlo: je vy jste tehotna 😀 tak jsem rekla, ze se radovat jeste nechci, ze az to bude jiste, tak me objendala na pristi tyden na stredu rano 🙂 k doktorce Jarosove. U ni jsem jeste nebyla.
Znama mi udelala opet UZ, ale nic tam nebylo videt. ani tecka..... jsem pry 4tt+1 ..... tak je asi brzo vid @len 🤐
Tak snad next week. Ja se hrozne bojim mimodelozniho... doufam, ze to nebude.......ach jo... dala jsem si do fotek ty testy, jak za tri dny uplne zesilil.....

arna
16. pro 2010

@sarusinka - to je moc fajn, ze test sili, verim, ze i na utz bude brzo neco videt...🙂 Jakou jste vlastně měli diagnozu (jestli jsi ochotna to sdelit )?
Co se babicek tyka, tak to me zrovna pripada, ze s nimi je to nejlehci... Nikdo z prarodicu se nas na to nikdy nezeptal, ani to nijak nekomentovali... Ale je mozne, ze u nas je to zpusobeno tim, ze nejsme manzele... Proste je nenapadne, ze bychom chteli dite bez svatby 😀... Kdyz to se prece nedela :-P

arna
16. pro 2010

Jo a hlásím změnu stavu:
- už mě to, že nereaguju na tamoxifen, přestalo užírat
- zítra jdu na návštěvu k tý kámošce s miminem a myslím, že to bude v pohodě a těším se na to...
- snažení s definitnivní platností na čtvrt roku balím...
🙂

len
16. pro 2010

@sarusinka 4+1 je na ultrazvuk strašně brzo.
A jinak ti teda povím, že jsi snad ještě horší případ než já 😀
Nejdřív tu šílíš, že ti nic není (každá jiná by se z toho radovala), pak testuješ týden po transferu (styď se za to! 😀 ) a pak strašíš s mimoděložním. Proč by to měl být zrovna mimoň? A od toho bude ten UTZ, to teda budeš 5+1? no to by nějaká ta černá skvrna být vidět mohla. A hele - kašli na všecko. Testy máš pozitivní, tak už další nedělej - co se dozvíš? Stejně silná čárka nic neznamená a kdyby náhodou začla slábnout, sice to taky nic moc neznamená, ale zase budeš vyšilovat. Na nějaký ultrazvuky taky kašli, proč myslíš, že je v CARu dělají tehdy, kdy je dělají? Prostě ať uděláš cokoliv, má daleko větší šanci tě to vystresovat nežli uklidnit a navíc - absolutně NIC to neovlivní. Po deseti testech/ ultrazvukách nebudeš o nic víc/ míň těhotná, než jsi teď 😉 Ví, že je to hrozně těžký, ale zkus trochu vypnout, nezkoumat se a čekat. O ničem jiným těhotenství není. Teď jsi na tom naprosto nejlíp, jak jsi v téhle fázi IVF vůbec být mohla, tak nezlob 😉

len
16. pro 2010

@arna zkus vlézt do jiné diskuze a určitě se dozvíš, že známá to taky zabalila a na dovolené otěhotněla 😀 Ne, myslím, že děláš dobře, vypnout taky někdy pomůže a dokud není šance nulová, což u tebe není, nemusíš mít žádné výčitky, že ses na pár měsíců vykašlala na doktory.
Já včera dojedla poslední Tamoxifen. Po zařazení do pořadníku jsem měla dva cykly jen tak, šest tamoxifenových, tři jen tak, dalších šest tamoxifenových... Pokud mi po každém tamoxifenu narostou tři folikuly, právě jsem propásla asi čtyřicet příležitostí 😀 A to jsem prosím pokaždé ovulovala a pokaždé jsme se milovali celý cyklus.

arna
16. pro 2010

@len: já do jiných diskusí nelezu naprosto záměrně. 🙂
Řekla bych, že za jeden rok vytvoříš víc vajíček, než já za celý život...🙂 škoda, že to nestačí...:-/
@sarusinka - len to myslím napsala moc pěkně... 🙂

ciratko
16. pro 2010

@sarusinka já tě úplně chápu 😉 Pořád se snažíme, abysme otěhotněly, a když už to víme, tak se zase bojíme, aby to všechno bylo o.k. Jestli to nemají lepší ty, co to zjití náhodou až v 2. měsíci těhotenství 😀 😀
Já jdu na ultrazvuk až za 14 dní, to bych měla být v 6. tt. Ale těch 14 dní bude krušných ohledně myšlenek "co kdyby" ☹ ☹
Zkouším na to nemyslet, ale nejde to. Tak si aspoň představuju, jaký to bude v létě, až budu doma na mateřské. Si říkám trochu pozitivního myšlení ještě nikomu neublížilo. 😀 😀

saralinda
autor
16. pro 2010

@ciratko Myslím, že si nevybereš. Někdo to zjistí třeba až v 2. měsíci, ale pak si zase vyčítá, že třeba pil, kouřil,…. Třeba já to zjistila v 9tt (normálně jsem 1x odmenstruovala a obecně mé cykly bývaly dost dlouhé). To jsem ale nevěděla, že už je to 9.tt. Myslela jsme si, že jsem normálně v 4.- 5.tt. Takže větší klid jsem rozhodně neměla. Navíc jsem na kontrolu na gyndu nijak nepospíchala – říkala jsme si, že půjdu až v 6tt, že to už bude snad něco vidět. No, a pak to byl o to větší šok. Když jsme k dr. Dorazila s tím, že jsem těhu a lehoulince špiním (dodnes děkuji Len, že mě vyhnala k doktorce, ať nečekám na další den – to byl víkend. Zachránila mi tím asi život.) a oni mi řekli, že jsem už v 9tt+něco a že je to mimoděložní. Za pár hodin jsem byla pod kudlou. Byl to dost šok. Navíc, už mi šlo asi opravdu o život. To špinění bylo totiž už od vnitřního krvácení a když mě začali operovat, tak už jsem v sobě měla půl litru krve. A to jsem ještě dopoledne byla vysmátá a to, že jsem v práci furt něco zapomínala, jsem s radostí přičítala „těhotenské demenci“. A ono – mozek už asi neměl tolik krve, jako by chtěl. Jen tak mimochodem – v sobotu to bude přesně rok. A musím říci, že za ten rok to dost přebolelo a jsem v pohodě. Samozřejmě, že to ve mně bude furt a nikdy asi nezapomenu.

eustoma
16. pro 2010

apolenky ale uzaj si novodte pekne myslienky...
ja ked som zistila ze som tehu, nic negativne ma nenapadalo. ako par ludi spomenulo kde co v diskusiach a tak. ale ja som mala prijemne myslienky. proste ta postupnost je jasna:
1.) folik -> 2.) vajicko + schopne spermiky -> 3.) // (dialnice 😉) -> 4.) embrijko -> 5.) babo 😉. medzi 3 a 4, aj 5 moze byt kde co ale bez toho to proste nejde. a budete tu, ci onu situaciu riesit az nastane. ziadne myslienky co keby... a co ako..., proste nic take si nepripustajte.
my sme sa zvycajne nedosali k 1, taze ked sme zistili ze sme uz pri 3, bola som stasna ako... ja ani neviem popisat ako co. jednoducho som bola mimo 2 dni. takze kocky dialnice su super uzasne. a treba si to uzit. ja viem je to tazke, no treba pre to spravit co najviac. len to napisala vyssie pekne.
posielam vsetkym velky kus optimismu. veliky. mam ho dost 😉. kusok si necham, ale zvysok vam posielam cely 😉.

@ciratko myslienky na leto na materskej su urcite dobry zaciatok na pozitivne myslenie 😉
@sarusinka pocuvaj len, pekne ti to napisala 😉.

eustoma
16. pro 2010

juj, a pardon za preklepy, za cesko-slovencinu... ach jaj... pardon. snad nieste s too pohorseny. teda aspon v to dufam 😉.

len
16. pro 2010

Sar, zas ty mé zásluhy nepřeháněj, já tě nikam nevyhnala, jen jsem ti říkala z vlastní zkušenosti, že já bych pak celej víkend prostresovala... Všecko jenom o tom, že já jsem posera 🤐 Čekala jsem, že tě tam uklidněj, ani v nejhorším snu by mě nenapadlo, že to skončí takhle 😔

arna
16. pro 2010

Jaj, těhule, já rozumím tomu, že má žena asi strach ze všeho možného... Ale jste na fakt nadějné cestě a ta embrijka si zaslouží trošku vaší důvěry...🙂
Co já bych dala jenom za to vidět dvě čárky na testu...🙂
( Si asi počkám alespoň do dubna na nějakou tu pregnylovku 😀)

len
16. pro 2010

Sar, to už je to vážně rok? 😕 Nojo, to to letí... Já měla teď v pondělí rok od zařazení do seznamu dárkyň, akorát na Lucii si pamatuju 🙂

Eustoma, to máš těžký, já se k prvním (a posledním 😀) // dohrabala asi po třech letech snažení a že bych pak byla nějak neskonale šťastná... Stresovala jsem hrozně (akorát jsem teda jako Sarus netestovala jak divá a nezkoušela předčasný ultrazvuky 😀 ) a černý myšlenky mě samozřejmě taky napadaly, avlášť, když jsem zašpinila (což se opravdu u mě nakonec ukázalo jako problém). Ale ten tvůj optimismus je samozřejmě nejlepší, pokud ho zvládáš, jedině dobře 🙂

arna
16. pro 2010

@eustoma - to je příjemné číst tu jednou optimistický komentář. 😉
Ta posloupnost je taková jednoduchá a jasná... A já trubka když se horko těžko vyjimečně přehoupnu přes jedničku, tak hned u dvojky se zarazim : 😀 Jesi já to nějak nekomplikuju... 😎

eustoma
16. pro 2010

@len sa ma pravdu, nebyt par tvojcih rad tuna, tak tiez cakam co a jak bude dalej. takto donutis ludi to v ten moment riesit.

no s ukludnenim v nemocni to chce tiez dobre nervy. ja mam nejaky strach z bielych plastov, tlak uz pri dr. mi stupne na 130/80, ina sa cez 100 nedosanem. mozno aj preto ze dr. je fakt fesak 😉 😉. takze syndrom biele plasta u mna funguje 😉. a ked som prisla do nemocnice, tak oni maju povinnost informovat o stave a pripadnych prognozach. niekedy by to clovek radsej nevedel. taze nebyt mojho dr. prestresujem 2 tyzdne v nemoncici. nastastie moj dr. je kludas a vzdy ma ukludnil 😉.

sarusinka
16. pro 2010

@len rozkaz 😀 😀 😀 😀 uz na to nemyslim 😀 pujdu namazat linecke, a ozdobit, to prijdu na jine myslenky. ja jsem hroznej plasan 🙄 ja dalsi testy nedelam, akorat bych se fakt nervovala, udelala jsem si jich dohromady asi sest. Postupne silily. Takze ted uz na to prdim, a pockam co na to UTZ 🙂

@ciratko jsou ti sileny nervy vid, cetla jsem to, ze jsi to sem ani nechtela psat, ale clovek se nemuze ani radovat, jak se proste boji 😒 clovek dlouho ceka natehotenstvi, a kdyz se povede, tak se porad boji, aby to bylo v poradku.
Holky, co jdou v 8tt treba, ty jsou na tom opravdu nejlip, protoze tohle je fakt sileny 😀 Jeden den clovek boli prsa vic nez druhy den, tak uz si myslim, ze je neco spatne 😀

@arna jasne, ze napisu diagnozu 🙂 do kvetna 2009 jsem byla hodnocena jako uplne zdrava holka, a potom se tam gyndrovi neco nelibilo, proste porad cysta, ktera vypadala jako sactosalpinx. Tak me poslal na laparku, kde se diagnoza potvrdila, takze mi vzali pravy vejcovod. Mela jsem sileny srusty toho posledniho stupne, deloha srostla s mocakem, slepe strevo v chronickem zanetu prirostle na delohu s vajecnikem a vejcovodem, ani se nedivim, ze jsem nemohla otehotnet normalne. Potom mi chybela ovulka, a o druhem vejcovodu pry nemohli rict, ze by byl taky zdravy. Snazime se tak od ledna 2009-ale spis to bylo tak, ze tomu nechame volny prubeh.
V listopadu 2009 probehla laparka, v kvetnu 2010 lazne, v srpnu 2010 prvni sezeni u Apoliho, no a dalsi mesic uz Rezabek posilal zadost o IVF, protoze pokud mame spatne spermone, manzel ma spatnou morfologii,jsou pomaly, i kdyz pry na OPU mel normospermie, tak nevim jestli tomu pomohlo, ze prestal kourit, myslim ze hodne 😉 tak jedno nechali oplodnit spontanne, to bylo pomalejsi ale prezilo do 3 dne, tri oplodnili ICSI, a zbylo jen jedno. No tak ty dve mi tam soupli. Nemam endosku, ani snad PCO. Tak jsem doufala, ze situace bude v deloza dobra 🙂 pri transferu jsem mela sliznici pres 10mm .... tot ma diagnoza 🙂

len
16. pro 2010

Sarus, jestli zvládáš nemyslet na rozkaz, tak gratuluju, to musíš mít krásnej život 😀
A sakra, jakto, žes neotěhotněla napoprvý, když nemyšlení je zaručenej všelék na neplodnost? 😀

sarusinka
16. pro 2010

@len no to teda fakt nevim 😝 Koryntova mi rekla, ze to neni vyloucene, ale ze bych treba cekala dva roky..... a ze kdyz chci uz mimi ted, ze nemame proc cekat...... 😵

ciratko
16. pro 2010

Já jsem se ochudila o ty // na testu, protože jsem chtěla testovat až další den - 14. den po inseminaci a na kontrole jsem byla 13. den a tam mi rovnou vzali krev. Ale asi si ten o víkendu dopřeju a testík si udělám, ať mam taky nějaký důkaz v ruce 😀 😀

len
16. pro 2010

Jsem si dělala srandu, kolik lidí, co s tím nemá zkušenost, ti poradí, že stačí na to nemyslet a jsi v tom 😝 Jó, obzvlášť s tvou krásnou diagnózou to nemyšlení zaručeně zafunguje - rozruší srůsty, záněty ustanou, spermie se vzmátoří... Jednou jsem tu četla radu o nemyšlení i ženský, co měla odstraněný oba vejcovody 😉 Prý zázraky se dějí a nesmíš se na to upínat 😝

eustoma
16. pro 2010

tak holky liecba jasna... nemyslet 😉 😉 😉 😉. keby to co i len trosku fungovalo, tak uz mam aspon trojicky 😉 😉 😉.
mna vie vytocit, ked mi taku hlasku povie dr. (moj stary gynekolog). to som myslela ze vybuchnem na neho priamo v ordinacii.
@len - ta holka bez vejcovodov, asi bola dobre informovana o svojom stave... na to neni co dodat.

sarusinka
16. pro 2010

@len vzdyt ja vim, ze to byla sranda 😉 ale Koryntova tohle fakt rekla 😀 jenze ja si myslim, ze proste ty spermie jsou jednou nahore a jednou dole, a kdyz mam jen jeden vejcovod a ojedinelou ovulku, tak bych cekala tak 10 let.... 🙄

@ciratko udelej, ja jsem si rikala, kdyz jsem si tenkrat tady na konikovi prohlizela fotky, ze ja takovej cvok nebudu, abych si kazdej den delala test 😀 jenze to je takova radost videt smouhu a potom dve carky 😀 tak jsem do toho taky spadla 😀 manzel, kdyz videl ty dve carky, tak mel taky radost 😀a rad mi chodil kazdy dva dny pro novy testy 😅

amelik
16. pro 2010

Ahoj,

já jsem chodila také k Apolináři, všichni byli profesionální a vše nám dobře vysvětlili. Byla jsem tam i na dvou inseminacích a nakonec se nám to podařilo přirozenou cestou a nyní máme dvouměsíční holčičku. Apolinář mohu vřele doporučit, jen termíny na objednání jsou delší díky množství pacientek 😢

len
16. pro 2010

Sarus, jo, mně Koryntová v únoru 2007 dávala půl roku, že jsme oba zdraví a není důvod, proč by se do září nezadařilo 😉 A k dobru dávám s oblibou svou obvoďačku, která před třetím IVF pronesla - třeba když budete myslet vvesele a optimisticky, nebude těch polyploidních embryí tolik (aneb jak já říkám - veselá mysl = zdravá genetika 🙂)

Amelik, tak to je fajn, že nakonec přirozeně. Já teda za ty 4 roky, co tam straším, měla první akorát tu dlouhou objednačku (cca 2 měsíce), ale od té doby mě vždy objednali přesně na ten termín, co jsem chtěla 🙂

saralinda
autor
16. pro 2010

Já jsem náhodou taky byla pozitivní, když jsme zjistila, že jsme těhu. Furt jsme mímu říkala, ať se pořádně drží (a opravdu se drželo, ale na trochu špatném místě ), že se mu u nás bude líbit. U mě byl dost velký zázrak, že se zadařilo přirozeně, takže z toho jsme měla velikou radost a říkala jsem si, že i kdyby čistě náhodou to nevyšlo, tak to prostě jde. Povedlo-li se to jednou, povedlo by se i podruhé. Nakonec je vše jinak, ale těch pár dnů (3,5) bylo krásných. Byla jsem jak v oblacích.