CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

maruliinka
22. únor 2011

@petapal
Ten muj nastesti vcera udelal ancu dlanovku takze byl klid 😀
radsi udelej vsechny domaci prace co nejdriv at pak muzes odpocivat.
taky mame psa nebo spis to vypada jako mys mame prazskyho krysarika a porad mi lezi hlavou na notasu jak z toho jde teplo nebo co. Mate dva hafiky jo...a co je to za rasu?
Takze muzou byt i dvojcatka to je v pohode syna uz mas velkyho tak je to bez starosi takze si kdyztak ty dve vychutnas 😉
No s tim mym rostakem toho vazne moc nenaodpocivam ale alespon nad tim nebudu moc premyslet co kdyby neco...takhle se mu musim porad venovat a pes je taky jak dite takze mam o zabavu postarano... Hlavne se ted docela rozmluvuje takze na chvily nezavre pusu 🙂
No jo byl mladej,a co si prosel nepreju nikomu,navic jsem celou dobu byla tehotna a tak jsem rada ze i pres veskerej stres a bolest se malej narodil zdravej..tuk...tuk...tuk 🙂
Hlavne nikdo nechapal jak jsme ho mohly zpodit kdyz ma takovy spermiogram a ani jsme nepocitaly ovulacni dny...je to proste muj malej zazrak.
urcite ti napisu jaky to bylo,i kdyz nepocitam s tim ze to bude prochazka ruzovym sadem 😒
taky pozdravuj a honem vsechno dodelej at pak muzes jen vegetit 😀

maruliinka
22. únor 2011

@len
Jo aha...tak vidis tohle mi nejak vyklouzlo,ale nastesti ato na to asi nemelo vliv protoze nikdo nic nerikal a myslim ze jsem jich mela tak normalne asi... 🙂

len
22. únor 2011

No, spíš na ty spermie to mít vliv může, ale to máš teď jedno, pět embryí je OK 🙂

maruliinka
22. únor 2011

@len
Jaktoze to muze mit vliv na spermie? 😕

len
22. únor 2011

No, při špatným spermiu se doporučuje několik dní sexuální abstinence, aby se tam ty dobrý stačily nashromáždit.

maruliinka
22. únor 2011

@len
jo taaak ale my jsme mely zamrazeny uz tri roky takze nam rozmrazily sest vzorku a z toho jich par zivych nasly. Jinak manzel jeste ten den byl v kabince aby se podivaly jestly ma nejaky zivy a vubec nic tam nemel. Po tech lecbach a chemoterapiich,ozarovani a transplantaci je to mrtvi. Ani se nevi jestly se mu to vubec nekdy trosku obnovi... Je absolutne neplodnej. Tak jeste ze jsme mely zamrazenych dvanact vzorku a sest nam jich tam jeste zustalo pod ledem. 🙂

len
22. únor 2011

Aha, takže všecko jste měli z těch vzorků, tak to jo 🙂 Ale stejn, příště (i když samozřejmě přeju, ať už žádný příště být nemusí 😉) radši ten sex vynechte, ono by mohlo dojít k předčasnému prasknutí folikulu... Což se snad naštěstí nestalo, takže teď nezbývá, než těm pěti držet palce 🙂

maruliinka
22. únor 2011

@len
Jo jo vsechny jsou ze zmrazenych 🙂 musi to byt maly bojovnici prezit dobu ledovou a pak rozmrazeni tak snad doufam ze se jim u me bude libit po tom vsem 😀
taky ti drzim palce at uz vam konecne neco vyjde to cekani musi byt nejhorsi 😒
Jinak doufam ze uz zadne priste uz nebudeme muset absolvovat...

petapal
22. únor 2011

@maruliinka tak jsem dneska neco malo zehlila jeste si chci udelat ty nehty protože jsem to na ten odber orvala a vypada to desne . Ted varim gulas at mam už na zitra vařeno takže pomalu si sklizim je mi lip . My mame dva yorksiri maji tak 2,5kg kazdy . To jsou taky mimina no super jsem napnuta to čekani pak bude des vid jestli to klaplo nebo ne.

maruliinka
22. únor 2011

@petapal
Tak to jsou mali hafanci 🙂
To cekani bude husty,protoze jsem ani nemohla dospat do dneska jak to dopadlo a ted tohle,ale clovek musi byt v pohode aby se nahodou neco nestalo... tesim se.
Budes tam volat i zitra jak to s nima vypada???
Ja jo...musim se ujistit ze je to tak jak ma byt. A v jake jsou fazi...
Kdyby nam to oboum vyslo tak by jsme mely skoro stejne stare 😀

petapal
22. únor 2011

@maruliinka no ja nevim jestli tam budu volat to se může volat vickrat ju ja myslela,že jen dneska hihihihi to jo meli by jsme stejne stare deti 😀

maruliinka
22. únor 2011

@petapal
Muzes tam volat i zitra i pozitri jak to vypada. Ptala jsem se jestly muzu zitra zavolat a ona rekla ze samozrejmne jo 🙂 Tak si pis ze uz v deset budou mit telefon. Jen se chci ujistit ze se deli tak jak maji,ze se nezasekli 🙂
urcite nam oboum to vyjde 😀

petapal
22. únor 2011

@maruliinka 😀 no jasne ,že vyjde hihihi chtela jsem se te zeptat me posledni 4dny boli dost prsa boli te taky jestli je to z tech hormonu asi jo vid. \zitra si začnu neco vkladat od 'C. ty určo taky ja ted čumela na diskuzi o dojčatkach 😀

maruliinka
22. únor 2011

@petapal
Me boli strasne bradavky... to je z tech hormonu. 😒
Co si budes vkladat... ja jsem nic nedostala...

maruliinka
23. únor 2011

Ahojky chtěla jsem se zeptat jestly když jste některá z vás šla na transfer tak vám před tím předepsali nějaký vaginal. gel nebo něco podobného. Protože kamarádka dostala Crinone proto aby se tam mimčům více líbilo. Tak jestly máte nějaká zkušenost...???

len
23. únor 2011

@maruliinka buď dostaneš Utrogestan (takové bílé kuličky) nebo Crinone (gel v tubičkách) - v obojím je stejná účinná látka a obojí funguje stejně.

maruliinka
23. únor 2011

@len
A to dostanu kdy? V pondeli jsem byla na punkci a nic mi nedali. Tak mam si o to kdyztak rict... Ty jsi to taky brala?

len
23. únor 2011

@maruliinka měla jsem oboje (teda ne najednou - někdy to a jindy to druhé). Brát jsem ho začala večer po transferu. Tak kdyby ti náhodou nic nepředepsali (ale pochybuju, že by zapomněli), tak se připomeň. Jinak to není nic, bez čeho by se otěhotnět nedalo, ale tak prvních 14 dní po transferu je dobré ho brát. V jiných centrech berou i dýl, ale to už nemá nijaký zásadní přínos.

maruliinka
23. únor 2011

@len
Tak ted jsem z toho docela zmatena,protoze jestly na to zapomneli tak by me to pekne nastvalo...
A myslis ze kdyz jim to zitra reknu a oni by mi je teda dali,tak ze to jeste ma cenu brat kdyz by to bylo takhle opozdene?

len
23. únor 2011

@maruliinka po TRANSFERU jsem to začala brát - ten jsi ještě neměla 😉 Takže když ti to v den transferu předepíšou, začneš to brát úplně normálně, nikoli opožděně 🙂

maruliinka
23. únor 2011

@len
JO taak jsem natvrdla spletla jsem si to s tou punkci...,dekuju za info a za vysvetleni jsi hodna. Tak zatim pa pa pa 😉

len
23. únor 2011

Dobrou 🙂

maruliinka
24. únor 2011

@len
Tak uz mam v sobe dva snehulaky,tak uvidime... a dostala jsem ten gel crinone 🙂 Za 14 dni tehu test tak nevim jestly do te doby vydrzim teda spis manzel... 😀
Zitra mam volat jak jsou na tom ty zbyli tri embrya jestly se maji zamrazovat nebo jestly to nema cenu. Tak dam vedet...tak zatim pa pa a jeste jednou dekuju za uzitecne informace 😉

len
24. únor 2011

Bezva, gratuluju a držím palce 🙂
A koukej vydržet s tím testem 😉

petapal
24. únor 2011

@maruliinka super tak at ti krasne rostou a povede se to ja jdu zitra tak se moc tesim.

petapal
24. únor 2011

holky ja jsme furt nafoukla bricho mam jak tehu už ted i když včera jsem papala čočku ,ale je to možne od odberu vajiček mit zvetsene bricho.

len
24. únor 2011

Mírně zvětšené ano (nikoli jak v pátým měsíci), ale nemělo by být bolestivé, potíže s dýcháním a tak (na zadní straně lejster k podepsání byly popsané příznaky hyperstimuláku). Ale pokud normálně chodíš a funguješ a nemáš velké bolesti, samotné zvětšení břicha je celkem normál.

sponiarka
24. únor 2011

@maruliinka Ahoj tak přeji hodně štěstí
@petapal Ahoj já měla taky trochu nafouklé břicho.Na zítra ti držím palce at je všechno v pořádku

petapal
24. únor 2011

@sponiarka dekuji moc

maruliinka
24. únor 2011

@sponiarka
Dekuju moc snad vyjde alespon jedno. 🙂