CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

petapal
25. únor 2011

@maruliinka zlatičko dneska jsme se ptala kdy se mohu testovat tak pry za 14dn a ja a driv ne \, a pa doktor takovy mladsi hubeny ,že taak 12den by to mohlo už neco ukazat ,ae když si ho udelam tak tri dny po transferu tak bude pozitivni kvůl tem lekům prave. to bude čekani ted holky si budu odskrtavat dny

maruliinka
25. únor 2011

@petapal
Jeje...to bude vecnost...alespon ze cekame dve na ten samy den...muzem testnout spolu ten dvanacty den jestly chces?? 😀 Me to vychazi o den driv tak bych na tebe pockala 😉 Bojim se abych nezacala krvacet nebo neco...kdybys mela mit menzes?

petapal
25. únor 2011

no naposled jsem to mela 31.ledna taky se moc bojim a to chce manža at s nim jdu do kramu moc se mi nechce ,ale asi se musime chovat dal stejne teda jen opatrneji. už mam ,ale koupeny doma test hahahah

petapal
26. únor 2011

holky to čekani je desne jeste takovejch dnů do testů tak se snažim uklizet at se zabavim ,ale stejne na to myslim každou chvilinku

larri
26. únor 2011

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-...

Nejsou ty děti nádherné???? Hned bych si je pochovala.

petapal
26. únor 2011

@larri krasny

maruliinka
26. únor 2011

@petapal
Tak to ja uz mam doma taky...a je to hrozny pokuseni... 🙂

maruliinka
26. únor 2011

cauky...chci se zeptat jaky problem by mohl po transferu nastat ze bych poznala ze neco neni v poradku? Treba krvaceni nebo neco jineho. Protoze kdyby az do testu nebyl zednej problem a pak by byl test neg. tak bych to nechapala.... ☹
Predem dekuju za radu

maruliinka
26. únor 2011

@larri
Cokoladky 🙂

larri
27. únor 2011

@maruliinka ted by si mohla mít hyperstimulák.Poznala by si to podle toho,že by si měla bolesti a hodně nafouklé břiho.Já ho teda nikdy neměla,ale je to nebezpečné.
Já teda špinila po OPU,ale po ET nikdy.To spíš budeš špinit nebo krvácet až v době,když by si měla dostat menstruaci.A pokud budeš těhotná,tak mrcha nedorazí.
Jenom ze zkušenosti,testuji,i když dostanu mrchu.Při 2.IVF jsem krvácela,ale měla pozitivní test.Nakonec to bylo mimoděložní,ale jsou případy,kdy holky krvácely a otěhotněly.
Ted na sebe dávej pozor,ale moc se nehlídej.Je brzy a zbytečně se nervuješ.Počkej,až kolem 12 dne budeš mít strach jít na záchod a utřít se 😀 😀

maruliinka
27. únor 2011

@larri
Dekuju za informace,asi se moc pozoruju je to pravda... 😅
Kdyz jsem byla poprve tehotna ale to zaridila priroda tak jsem mela menstruaci az do tretiho mesice takze jsem ani nevedla ze jsem v tom,i pres to ze jsme ho planovaly...
Ja mam spis problem v tom protoze jsem byla uz pred nejakou dobou na inj. Diphereline a po te injekci jsem to mela misto tyden tak asi dva tydny tak nevim od kolikateho mam pocitat ze bych to mela dostat...

larri
27. únor 2011

@maruliinka ted by si měla asi 14 den testovat,tak do té doby to neřeš.Bud dostaneš mrchu nebo budeš těhulka.Chápu,že nervy to jsou,ale bohužel to nemužeme nijak ovlivnit.

maruliinka
27. únor 2011

@larri
🙂

len
27. únor 2011

@maruliinka následná MS se vůbec neodvíjí od té předchozí, právě kvůli Diphereline a dalším hormonům. Čistě teoreticky kdybys už nebrala žádné léky a ona by došla, čekala bych ji tak 12-16 dní od odběru vajíček. Ale tím, že bereš ten Crinone, ten ji hodně často dokáže odsunout, i když ženská těhotná není. Takže to, že nepřijde, taky nic neznamená. Já při úspěšném cyklu začala 12. den špinit, pak to odeznělo, 15. den od transferu jsem udělala test a byl pozitivní. V dalším cyklu jsem začala špinit až 16. den, udělala jsem test, byl negativní, tak jsem vysadila léky a teprve poté došla za další dva dny MS. Celý ten cyklus na hormonech mi trval 45 dní (normálně mívám tak 23) a to jsem těhotná vůbec nebyla.

cell
27. únor 2011

a já začala špinit 10. den a 14. den, kdy jsem měla testit, jsem se rozkrvácela .... a taky z toho nic nebylo

padla na nás zimní únava, a tak surfuje po netu a hledám, kam by se dalo v dubnu vyrazit za slunkem, ale je to bííída ☹

maruliinka
27. únor 2011

Hm...tak to jo...Ocekavala jsem to na pristi tyden,ale jak pisete tak to tak byt vubec nemusi...Tady neni nikdy vubec nic jisteho...ach jo...no jen aby se mi obloukem vyhla...docela bych si to zaslouzila...kdyz tedy pominu to nejhorsi ze by se to v tom pripade nepovedlo,tak zase ten bolebrich po celem tomhle mesici stimulace a hnusnych vysetrenich 😒
Snad budu mit stesti a povede so to...
Mivam takovy lochtani v brise,nemela jste to nektera z vas? Jak motylci kdyby my tam litali,je to docela fajn ale nekdy to trva i dve tri hodiny... 🙂

cell
27. únor 2011

@maruliinka : ono to asi není o tom, co si "kdo zaslouží"

asi nejlíp by bylo se nepozorovat. Za léta mého snažení jsem už dle příznaků byla těhotná mockrát, teď už se snažím právě o opak a je mi líp. Ale chápu, že je to těžké ....

len
27. únor 2011

Jojo, jak píše Cell, kdyby to bylo o nějakejch zásluhách, půlka těhotnějch čeká deset let a půlce neplodnejch se to podaří napoprvý 😉 A příznaky-nepříznaky, cítila jsem se lautr stejně v cyklu, kdy jsem otěhotněla, jako v tom co ne.

@cell já mám v dubnu v plánu Londýn (tátovi k šedesátinám) a pak budeme mít s chlapem desetiletý výročí, tak ho oslavíme v jednom hotýlku na Vysočině. Ale popravdě ani od jednoho bych si moc tepla a sluníčka neslibovala 😀 I když na tý Vysočině mají saunu 😉 Jen pevně doufám, že tam nepohubíme všecky spermie měsíc před IVF.

Zítra v jedenáct jdu na tu hysteroskopii, furt se to ve mně mele, jestli se pak mám vracet do práce nebo si vyčerpat den dovolené, to jsou starosti, co? 😀

larri
27. únor 2011

@len nechci být sprostá.Až budeš mít po zákroku,pujdeš domu,lehneš si do postele,vezmeš nějakou knihu a budeš odpočívat!!!!!!

cell
27. únor 2011

@len : my plánujeme velkou cestu po Indii, ale předtím jsem si říkali, že bychom si dali minirelax - zatím jsem našla docela slibný Turecko, ale kdo ví ... potřebujeme volno jako sůl, neměli jsme od loňského června, i Vánoce jsme jeli ve službách nonstop a tělo signalizuje, že už stačí 😒

dej si den volna ... já šla po OPU do práce a bylo tok ok, ale příště radši půjdu domů 🙂 držím palce!!!

len
27. únor 2011

@larri když mi sami doktoři říkají, že to nic není a nebolí to... Je to bez narkózy. No uvidíme, rozhodně nejsem žádnej workoholik a hrdinka, co neobětuje pitomej den dovolený, když se necejtí. Naopak když se cejtí, nebaví ji plácat se zbytečně doma. Po OPU jsem se teda necejtila ani omylem 🤐

@cell já jsem pořád ještě nabitá tím Izraelem na přelomu října a listopadu, ale jinak už bych taky vzdychala, cestování mě nabíjí energií (i když to není zrovna do tepla). Včera jsem dostala průvodce po Bretani, tak teď vzdychám a vymýšlím si, co všecko tam v srpnu uvidíme 😵 Ale vůbec by mi teda nevadilo, kdybych trávila srpen s hlavou v záchodový míse z důvodu těhotenství 😉

larri
27. únor 2011

@len neříkám,že to bolí....,ale kdy máš možnost si udělat v pondělí pěkné volničko,když už budeš v práci ráno chybět.

larri
27. únor 2011

@len kdy plánujete to IVF?

cell
27. únor 2011

@len : i tak bych se na to vykašlala a prodloužila si víkend 🙂 mě Izrael až tak moc nenadchl, měla jsem docela jiné představy, ale bylo zajímavé to vidět. Bretaň je krásná, klášter St Michel 😵
já bych si poblinkala taky docela ráda 😀 😀

maruliinka
27. únor 2011

@cell
Ja vim...jenze jsem doma s malym teda uz neni moc maly jsou mu tri a kousek a tak clovek to ma porad v podvedomi... Ale budu se snazit 😀

maruliinka
27. únor 2011

Jo jinak jsem taky zapomnela napsat ze hned den po transferu jsem dostala antibiotika na zanet mocaku takze se modlim aby bylo vse jak ma byt...mam proste pech... Ani se neptam jestly jste je nektera mela protoze urcite ne. Ale zase doktorka Jarzembovska doufam ze jsem to naspala spravne 😅 rikal ze je brat muzu tak uvidime... 😖

len
27. únor 2011

@larri asi začátkem května. Dlouhý protokol z folikulární fáze, takže OPU cca konec května.

@cell my měli ten Izrael takový dost spartánský, spaní po hostelech a tak, ale pět noclehů bylo na břehu Galilejskýho jezera a my chodili plavat každé ráno ještě před snídaní, jsme oba vodníci a vzpomínáme na to doteď, kam se hrabe nějaký moře, nejlepší koupání za hooodně dlouhou dobu 😵
Bretaň tak nějak chceme hezky "do sbírky" ke všem těm keltskejm a megalitickejm památkám, co jsme objeli v poslední době po západní Evropě 🙂 A na St. Michel se těším obzvlášť, předloni jsme byli v Cornwallu na ostrově St. Michael, je to taky takovej hrad a kostel a zahrady na ostrově kousek od břehu, tak chci porovnat.

@maruliinka určitě ti dali atb, která se můžou v těhotenství, netrápila bych se tím. A užívej dítěte, pro mě je zatím i to první kdesi v nedohlednu 🙂

maruliinka
27. únor 2011

@len
Urcite bude neboj... 😉 i kdyz uz by si mohlo pospisit 🙂

len
27. únor 2011

Zatím se teda nejvíc klepu z toho, že po mně chtějí, abych tam zítra naklusala v 11 nalačno, to asi pojdu nebo budu mít přinejmenším náladu tam všecky zakousnout, bez snídaně jsem nemožná 😝 OPU sice bylo taky nalačno, ale aspoň to bylo brzo ráno a měla jsem žaludek sevřenej stresem a kvůli zvětšeným vaječníkům jsem stejně byla přecpaná po dvou soustech, tak mě to tak moc netrápilo 😀

cell
27. únor 2011

@len : a chuděrko, to oni chtějí nalačno, kdyby Tě přece jen pak museli uspat, ne? Mě by to nevadilo, já stejně nejsem moc zvyklá snídat, ale pokud jsi, je 11. hodně daleko. Aspoň je jídlo další věc, na kterou se pak můžeš těšit. Máme tady moc dobrou pizzerku s výborným rizotem 😉 jak jsem si povšimla, někteří návštěvníci odsud tady jídávají 🙂