CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

evulatko
28. říj 2012

@japro, hodne stesticka🙂 Parkovat mas nejlespi na Karlove namesti, jestli se to nezmenilo, tak je 40kc za hodinu a odtamtud k Apolinari tak 10 minut pesky🙂 U Apolinare to taky nekdy jde, ale vetsinou misto neni...

japro
28. říj 2012

@evulatko paráda děkuji moc 🙂

martinka87
28. říj 2012

@japro ahojky.... Tak to moc drzim palce a preji stastnym manzelum brzy vytouzene miminko v brisku!!! 😉
Ja sice jela vzdy autem a pokazde jsem zaparkovala.... Maximalne jsem nahazela 50Kc a ikdyz jsem cas nedodrzela, nikdy me zadna pokuta necekala!!! Bud jsem parkovala pred urologii, pred samotnou porodnici nebo pak v dalsi ulici, ale pokazde mista byla!!!! 😉 kolik budes chtit nechat zavest se budou ptat urcite!!! Ptali se nas vzdy nekolikrat! 😉

martinka87
28. říj 2012

@mooncaa tady k nam na Odolku.... Puvodni byl ok, protoze jsem nikdy zadne problemy nemela, takze vzdy jen preventivne cytologie a nazdar.... A ted po prvni tehu kontrole me rozhodil, ze jsem si ho nasla na znamylekar.cz a zhrozila jsem se ☹ takze jdu hned pryc.... ☹
Jj, mas pravdu, za 4 tydny uz musim registrovat.... Premyslim.... Asi prvni je Apolinar, pak Bulovka a pak Melnik 😉

japro
28. říj 2012

@martinka87 Děkuji moc jsi hodná 🙂 už aby bylo 14.11. no víš to parkování jde o to cesta busem nevadí do Prahy i pro nás lepší a i Parkování ale jde o to že když si vzpomenu co bylo tenkrát když sem byla po narkoze a odběru vajíček tak sem plakala bolestí jediná na pokoji tak cesta domu busem to bych asi nedala, proto se ptám dopředu na parkování. Budeme tam toho 14.11 cestovat hodně brzo vubec ani tu nemocnici neznáme na netu se mi ukazujou 2 místa to bude něco to tam najít kam máme jít ještě tam asi budem i volat at to upřesníme a pak najdem . s tím dotazem kolik předtím to bylo tak že se podepisovalo lejstro a bez otázky se zaváděli dvě. a nechaji rozhodnutí na nás či nák poraději? ale dvojčaty by sme asi rádi 🙂 jak si to řešila ty? a jinak gratuluji a držím palečky at cvrček roste jak má 🙂

martinka87
28. říj 2012

@japro chapu, ja po obou odberech taky skucela! Poprve jsem si nechala dat neco proti bolesti, ale podruhe uz jsem nechtela a za par hodin to preslo.... Byla jsem vzdy rada, ze muzu sednout do auta a odjet, jeste dochazet nekam na MHD by se mi fakt nechtelo ☹
Moc nevim jak Ti to vysvetlit, kdyz to tam vubec neznate ☹ ale kdyz projedete okolo Vaclavaku, dvoje svetla projedete rovne a posledni ulici pred Nuselakem doprava (drzte se v pravem pruhu, do jine ulice vpravo odbocit nejde)... Na konci ulice doprava (to budete pred urologii a vpravo se da parkovat), pak dalsi hned doleva a za par metru jste pred hlavnim vchodem do porodnice, po vasi leve ruce se da vsude parkovat!! Kdyz ani tady nebude misto, tak dojedete na konec teto ukice, date se doprava a po cele delce teto ulice (je fakt dlouha!) se da po prave strane parkovat!!! 😉 pak se jen budete pesky muset ten kousek vratit 😉
Nam nechali rozhodnuti na nas, protoze od letosniho dubna kdyz zavedes prvni dva ETy jen jedno, tak mas 4 hrazene IVF....

martinka87
28. říj 2012

@japro uff, to jsem sepsala roman 😀
A dekuji moc za gratulaci!!!! 😉

japro
28. říj 2012

@martinka87 to jo tedy to ses pochlapila :D děkuji moc , sem ted študovala debatu kolik si holky zaváději a jak jsou hormony náké placené a náké lepší a dopláceji se více. To bude něco pro mě takové rozhodování. Děkuji za cestu a je to tedy v budově kde je porodnice? chápu to dobře? to je paráda že mi to tak píšeš nebudem muset cestovat o pul dne dříve :D děkuji

petulak1988
28. říj 2012

@japro ahojky no muzu ti jen rict ze v pronatalu jsem byla take a nebyla jsem spokojena delali tri IUI a pritom vzdy tomu davali malou nadeji ,na laparoskopii vubec neslyseli pry je to zbytecne ze urcite mam pruchozi vejcovody ,pritom mam PCO ...takze jsme porad jen platili za hormony atd... no a s pritelem jsme se take rozesli a ted jsem stastna s novym pritelem ktery k tomu ma uplne jiny pristup a vsechno....no u apolinare misto nic moc ale vetsinou jsme zaparkovali a na hodinu je tam parkovani myslim za 20korun..

japro
28. říj 2012

@petulak1988 děkuji , tak ti koukám že máš tu samou zkušenost s pronatalem tuny hormonu a konec vztahu :D i já sem moc štastná že to tak dopadlo a rozvedla sem se i když tenkrát mě to sebralo to jo, to dá rozum. Přeji ti hodně štěsí a díky za napsání .

martinka87
28. říj 2012

@japro jj, je to v budove, kde je porodnice! 😉 projdes hl. vchodem okolo pani v okynku, projdes dverma a das se rovne.... Jedny dvere, druhe dvere a dojdes do cekarny na UTZ a CAR, tam si sednete a cekate 😉 😉
Ja jsem mela leky bez doplatku, platili jsme jen ICSI a v druhem cyklu mrazeni, tot vse!! 😉

japro
28. říj 2012

@martinka87 paráda 🙂

martinka87
28. říj 2012

@japro naopak mi prijde dost zvytecne platit X tisic, kdyz jsou i ty leky bez doplatku dobre.... To radej koupim neco miminku 😉 ale samozrejme na ne nekdo nemusi reagovat, to je pak jina....

japro
28. říj 2012

@martinka87 jj to jo no nechám to co poradí doktoři 🙂

martinka87
28. říj 2012

@japro jasnacka, urco poradi dobre! 😉

mooncaa
28. říj 2012

Wow, tady to najednou jede. S parkováním neporadím, při prvním IVF jsme zaparkovali bez problémů (sobota a sněhová kalamita) a při druhém mě vyzvedávala tchýně a ta nemá řidičák, tak jsme jeli MHD. Teda nejeli, skočil pod metro sebevrah a šli jsme pěšky až na Masaryčku a pak vlakem domů. Ale já byla celkem v pohodě, neměla jsem moc folikulů, jak jsme zjistili, tak to záleží na množství, protože každý folikul napíchnou extra zvlášť, takže čím víc tím víc to pak bolí.

@japro Takže Ti pak nakonec nezavedli ani jedno embryo, nebo nakonec jo a 2? Ono se to počítá i zpětně, takže kdyby nezavedli nic (nebo to jedno) tak pokud by sis teď nechala zavést jen jedno, tak máš nárok na 4 pokusy celkem (počítá se do toho i to 1. IVF).
Já měla při 1. pokusu 2, tak teď už mám nárok jen na 3 IVF celkem, i když teď už nechávám jen 1 zavést.

Jo a léky já měla ty nejlevnější hrazené, účinná látka je prý stejná, liší se jen asi výrobce a hlavně aplikace (a teda taky cena). Ty levné musíš jezdit na injekce, nebo Ti to musí píchat někdo, ale může klidně i manžel, když si troufne. Ty dražší jsou v peru a aplikovat si je může člověk sám (jako inzulin). I tak člověk něco stejně doplácí jako třeba ISCI, mražení. Jo a u Apo se za prodlouženou kultivaci nic neplatí a délku určuje embryolog a ne tvoje finance jako v soukromých.
Já mám z Apolináře dobrý pocit, takže Vaše rozhodnutí jít sem chválím.

Já právě se nestačím divit, když holky, co chodí jinam, píší, že za hrazený pokus IVF musely doplácet klidně i 30-40 tis.

martinka87
28. říj 2012

@mooncaa vid, taky vzdy zasnu, kolik tam nechaji dobrovolne penez!!! ☹

evulatko
28. říj 2012

@mooncaa
@martinka87
holky, nehazela bych je vsechny do jednoho pytle🙂 Ja ted chodim do soukromeho centra, uz nesplnuji podminky na uhradu pojistovny, takze si to platim sama a platim tam vzdycky podstatne mene, nez bych platila u Apolinare🙂

mooncaa
28. říj 2012

@evulatko Tak napiš víc, kam chodíš a kolik platíš, třeba se mi to bude hodit (teda doufám, že ne). Je fakt, že jen píšu zkušenosti holek, co někam chodili a tak a jedná se jen o pár center, co já píšu, neznám fakt všechny. A je mi jasné, že všem nejde jen o prachy a taky je to hlavně i o lidech.

evulatko
28. říj 2012

@mooncaa, Reprofit v Brne🙂 Ja bych uz nemenila, jak pises, je to hlavne o lidech🙂 Samotne IVF stoji vsude 26 tisic (u Apolinare mozna stale 22, to nevim), ale mne tam doktor pokazde nauctoval jen 13tisic🙂

japro
28. říj 2012

@mooncaa ahoj ;) to je dobře že se to rozjelo aspon něco zjistím , všem moc díky 🙂 to prvně mi vlastně ani jedno nezavedli , ale muj doktor mi řikal že to je brané už jako jeden pokus tak prej už mám jen dva, tak to bylo tenkrát před 6 lety ale jak to je ted, nevím no. Hormony sem tenkrát brala asi s doplatkem 2t. a píchala sem si je sama pamatuju že mě ani na vybranou nedali v tom pronatalu. A co jsem měla embria v zmražená tak sem dala na zkoumání aspon k něčemu dobrému to bylo ale že jsem to oplakala ..........
@evulatko
@mooncaa
@martinka87 a ted ještě rada holky rádi bychom dvojčátka ;) dvě mušky jednou ranou :D to by bylo užasné už taky nejsem nejmladší ;) co myslíte kolik si pak nechat zavést? je to předčasová otázka ale netušila sem že to tak je a co tedy poradíte?

mooncaa
28. říj 2012

@japro Dříve se dalo, když nedošlo k zavedení embryí (teda z důvodů, že nic nebylo k zavedení) žádat ještě 4. pokus. Ale muselo se žádat extra pojišťovnu, jinak se to opravdu počítalo jako normální pokus. Teď je ten nový zákon a platí zpětně, takže teď je důležité, co máš v dokumentaci pojišťovny, či v Pronatalu. Pokud tam máš, že nebylo zavedeno žádné, tak bys mohla mít nárok až na 4 pokusy, pokud tam máš zavedeno 2 (protože to bylo v plánu), tak jen na 3 pokusy celkem.
Já bych pak počet embryí odjíjela od toho. Pokud bys mohla mít o ten jeden pokus víc, tak bych nechala zavést 1 embryo a pak už s dalším pokusem je to jedno jestli zavedeš 2. Pokus máš stejně jen celkem 3 pokusy zavedla bych rovnou 2. Ono se to fakt nemusí povést dvojčátka. Já je teda taky chtěla, měla jsem 2 embrya na 1. IVF a z nich mám 1 holčičku, druhé se pustilo.
Jinak Apolinář by nejraději zaváděl jen 1 embryo, protože vícečetné těhotenství je rizikové. Já už teď chci taky jen jedno, protože fakt 4 děti mi stačí, ale 3 ne. 😀

japro
28. říj 2012

@mooncaa a 2 je max?

mooncaa
28. říj 2012

@japro 2 je max, snad i ze zákona, jen některá centra to porušují, když třeba několikrát IVF nevyšlo a embrya jsou některá slabší. Takže vím o jedněch trojčatech - nabízeli té holce pak redukce, ale nešla do toho. U Apo Ti 3 rozhodně nedají.

japro
28. říj 2012

@mooncaa aha tak já si řikala že bych chtěla 3 :( tak to je škoda no u nás to je ještě složitější o to že budeme mít darované sperma. Proč to nemít ještě víc složité........

nikohlava
28. říj 2012

@mooncaa Ahojík, děkuji ti moc. Jinak my jsme byli poprvé v lednu. Dohromady bylo kolem 20vajuch ale z toho se chytlo 13 a ve finále jich zůstalo 8. V pátek mi řekli, že mám dorazit v pondělí. V pondělí jsem dorazila zůstali pouze dvě krásný, tak je vložila. A žádné na zamrazení nezůstala. ☹ Jinak jsem si zhruba 10dní píchala injekce. A chodíme na ivf.

A jinak teď jsem tam v pátek byla u Apolináře 🙂. V kolik jsi tam byla v pátek???

Holky všem vám moc děkuji a také držím palečky 🙂.. Doufám, že budeme co nejdříve těhulkovat 🙂

mooncaa
28. říj 2012

@japro Ty jo, to manžel/partner nemá ani ťuk?
Manžel má blbé výsledky, ale říkali, že na IVF to stačí. Já mám neprůchodné vejcovody. Teda jeden mi zprůchodnili, ale zase ho kousek chybí, asi ho ustřelili, když ho zprůchodňovali. 😀 (dělám si srandu)

mooncaa
28. říj 2012

@nikohlava Já byla v pátek objednaná na 9.45, ale dovnitř jsem šla cca v 10.20. Měla jsem kočárek s prckem.
Teda to muselo být zklamání, že z 20 nakonec jen 2 a pak se ještě nechytnou.
Já měla poprvé 4 folikuly odebrané (a 4 se odebrat nepodařilo), z toho 3 vejce, oplodněno 3, jedno se přestalo vyvíjet, zavedeno 2, jedno se pustilo a z jednoho je 2-letá slečna.
Teď 7 + 3 folikuly, ale ty 3 byly malé, tak je ani nebrali, v 7 folikulech 6 vajec, 3 špatné, 3 oplodněny, jedno se přestalo vyvíjet, jedno zavedeno, jedno zmarazeno, to zavedené se chytlo, ale v 5tt se pustilo, teď jdu v pondělí opět na UZ a naplánují KET.

zavoralova
29. říj 2012

Ahoj,my asi s IVF u Apolináře končíme...jak už jsem zde psla ,absolvovali jsme u Apolináře 2IVF a 2KET,po prvé se to chytlo,ale ve 3měsíci zaniklo,od té doby stále nic,jezdím k mudr.Řežábkovi,ketrému už bylo divné ,že i když je u mě problém endometrioza,že to stále nejde,udělali mi horu vyšetření až po rozsáhlou finančně nákladnou genetiku,kde se nic nenašlo..,až jsem si pro jistotu vyžádala znova štítnou žlázu,..tvrdili mi ,že ji dělali na začaátku 1 IVF,našli se velmi vysoké hodnoty.,bylo mi doporučeno vyhledat si endokrinologa,vyhledáno,výsledky odfaxovány,a nasazeny velké dávky hormonu.Bylo nám řečeno,že až se štítná žláza trochu sklidní a zmírní nám dávky,nebude problém pokračovat v IVF,ale ouvej.Minulý týden jsem byla na kontrole u endokrinoložky,ta mě seřvala,že jsem geneticky z rodiny zdědila nějaký gen,knevím zda to napíšu přesně Blacerorův syndrom.Tudíž abych to zkrátila..endokrinoložky tvrdí,že kdyby mi ty testy před IVF udělali na štítnou.... tak by zjistili,že mi IVF nesmí dělat.vůbec mi prý neměli nasazovat hormony na stimulace,jelikož tím vše zhoršili..ted nás čeká operace na odebrání štítné žlázy a možná za 2 roky až vše srovnají budeme moci na další IVF. Zítra jedu k Apolináři se bud hádat nebo se dohodnout jak si to představují dál..a budu si chtít vyžádat dokumentaci,zda testy dělali nebo ne.....jinak Vám všem držím palečky at se dočkáte svého vysněného..po této zkušenosti,jsme se s manželem utvrdili v tom,že jdeme do adopce,a nebudeme se už ohlížet a čekat ..

mooncaa
29. říj 2012

@zavoralova Tak to je teda síla. Napiš jak jsi u nich pochodila. Je to teda úplně zbytečně prožbrblané 2 IVF. Ach jo.

Já jdu v sobotu na KET, ale měla jsem Vokroje a pořád mě přesvědčoval, že až další měsíc ve stimulovaném cyklu. Přitom ani Řežábek, ani Jirsová, ani další Dr. (nevím jméno) nic o stimulovaném cyklu na KET nehovořili. Nakonec teda vše zařízeno. Ale nejdřív se vymlouval, že Ti předešlí to chtěli dělat ve stimulovaném cyklu, pak, že není Pregnyl (setřička, ale řekla, že je), pak, že v sobotu se nedá dělat KET, ještě před tím, že folikul je moc velký (22 mm). No nemám z něj moc dobrý pocit.