CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
3. říj 2008

No škoda, pivo mi bohužel nejede 😉 Ale máme načatou lahev vína, budeme ji naším tempem likvidovat tak tři večery 😀
Jinak jsem s pícháním začala ve středu a příští středu jdu na UZV, snad tam nějaké folikuly uvidíme 🙂 Myslím, že už jsem včera večer začala lehce cítit vaječníky, tak snad je to znamení, že tam něco roste 😉
Kafe (to svoje jedno denně) jsem nahradila meltou, docela to jde, ale pořád to není ono. Zkusím ještě Karo, to si pamatuju, že bylo kafi dost podobný.

jasmina309
3. říj 2008

Leni Caro piju taky. No ale budu to muset vydržet!
Chytla mě tak šílení migréna, že nemám chut ani na vodu, natož na kávu! Mám to vždy, když stimuluju a prášek nevezmu ani náhodou!
M ám kromě bolestí hlavy i průjem a už sem i zvracela! Taky se hlásí zimnice! Půjdu spát a snad to zejtra přejde!
Jsem tedy o den pozadu, začla sem píchat ve čtvrtek 🙂

marcelli
4. říj 2008

Ahojík holky,tak jsem mezi vámi...první návštěva u Apolináře proběhla 30.9.,takže teď čekám na MS,abych se mohla objednat na ultrazvuk a dávky...Sperma máme super,jen já jeden vejcovod a po laparoskopii prý ve špatném stavu.Takže když se na ultra ukáže zánět ve vejcovodu,čeká mě znova laparka.Jinak paní doktorka Jarzembovská je úžasná.Držte mi palečky,ať je ten mrška vejcovod bez zánětu! ☹

jasmina309
5. říj 2008

Ahoj Marceli!
Tak to tě tu taky vítám! Do car chodím už rok, ale tady sem pár dní!
Dr je fakt fajn, ale je to o tom, že budeš muset taky bojovat s každou návštěvou v Car. Mě tehdy dr(zrovna Janžembovská ) oznámila, že i když sem byla dvakrát na profucích vejcovodů, tak mi to prý špatně udělali a musela sem u Apoli podstoupit laparku při níž mě oba odstranili, aby při IVF nedošlo k mimoděložnímu! No tehdy to byl šok, ale za pár dní byla operace(2 noci v nemocnici) a za měsíc už sem mohla žádat pojištovnu a už to jelo!Ivf to první se podažilo, ale v 7tt byl konec těhu, ale to už je jiná!
Takže ti chci nastínit, že se nemáš čeho bát! Jednou to vyjít musí!!! 🙂 🙂 🙂

luccii
5. říj 2008

teda holky, vy me tema vedlejsima ucinkama zastavovacky desite... jako bych se uz nebala dost 😒 ted mam posledni dobou tak spatne nalady, ze to se mnou clouma, jako bych byla nadopovana hormony a to nejsem 😕 napr. jsme sli na posezeni u kytarek se znamymi a ja se tam rozbrecela, protoze holka naproti mne je 6 tydnu pred porodem a dalsi dve vedle me se celou tu dobu bavili o svych miminkach - uplne jsem litovala, ze jsem tam chtela jit...

marcelli
5. říj 2008

Ahojky Jasmi,díky za odpověď,můžeš mi prosím tě napsat,proč ti vzali vejcovody?Mě paní doktorka řekla,že mi ho vezmou jen v případě,že se na ultrazvuku ukáže zánět,jinak mi ho nechají.Mě profuky u nás v Kolíně nedělali,protože by to nemělo cenu,už byl moc srostlý.Tu laparku mi dělali před 14 dny,takže by mě hned čekala u Apol další,takže doufám,že bude bez zánětu. ☹

marcelli
5. říj 2008

LUCCI neboj,brzy to přijde a budeme taky těhulky!!Mě taky čeká první IVF v listopadu,pokud testy dopadnou dobře,budu ti držet palečky. 🙂

marcelli
5. říj 2008

Ještě k Lucci,píšeš,že manžel má špatný sperma a jestli jsem dobře pochopila,ty máš problémy s MS a ovulací.A vejcovody máš v poho?

len
6. říj 2008

Ahoj ahoj, vítám Marcelli 🙂
Tak už mám v sobě šest injekcí a naštěstí aspoň na mozek mi to neleze a duševně jsem snad OK. Ale hlava bolí bez přestání, i když už nemám takový ty záchvaty, kdy jsem měla pocit, že mi pukne - v podstatě je to jenom taková ta blbá tupá bolest 😒 A o víkendu se přidaly záchvaty takové únavy, že jsem jenom ležela na pohovce a nedokázala se ani pohnout 😝 Naštěstí to brzo přešlo (a za chvíli se zase vrátilo), ale asi nějak ztrácím smysl pro humor, protože když můj drahý řekl, že mám záchvat lenosti, dost mě to dožralo 😒 V sobotu jsme absolvovali rodinnou oslavu, to se docela dalo, ale neděle byla vážně krušná, ta únava se ze dne na den horší...

luccii
6. říj 2008

marcelli: asi ano, delali mi laparku v breznu

jasmina309
6. říj 2008

Marceli!
To tebe se to určo netýká! Jsi jinej případ a máš to jinak! Já měla vejcovody opět neprůchodný a předtím špatně udělaný, tak proto sem musela na odstranění!
neboj, určo to zvládneš!

Luccii- ty vedlejší účinky, mám z obr. dávek Puregonu. A taky je mi skoro 36. To je vše trochu jinak, když žena stimuluje! Neboj u tebe to určo bude bez problémů!!! 🙂

Já už mám v sobě 5 injekcí a cítím poř¨ád náběh na obr chřipku! Bolí mi i záda , jakoby ledviny) a klouby. No pár dní ještě vydržím!
musíme čelit všemu bolení a věřit v úspěch! Tak sílu všem a do boje!!! 🙂 🙂 😉

luccii
6. říj 2008

marcelli, jeste dodavam - doktorum je jedno, jestli je mam pruchodne, kdyz jdu na IVF

jasmina, no diky za uchlacholeni, ale jak vidis, len ty vedl.priznaky ma taky a je ji podobne jako mne...

len, drzim palce, at to prezijes a uz brzo se dockas vytouzenych //! 🙂

len
6. říj 2008

Luci, popravdě jsem se spíš bála, že neudržím na uzdě city a budu podrážděná a ubrečená kvůli každé kravině. Ale dokud mi zůstává dobrá nálada, tak se únava i bolest hlavy dají hravě zvládnout, tak neboj 🙂

Jinak ještě malé upřesnění - kdybys měla vejcovody neprůchodné kvůli tzv. sactosalpingu (bylo by vidět na uzv), tak by je před IVF odstraňovali, protože sactosalpinx může na IVF působit dost negativně. Takže normální neprůchodnost (srůsty) při IVF nevadí, sactosalpinx ano 😉

marcelli
6. říj 2008

Holky a kolik těch injekcí si budete píchat?Já abych věděla ,co mě čeká.A prý to pojišťovna schválí do 14 dnů ju?

tulipanekps
6. říj 2008

čauves Apolinářky, chodím tam od července. Přímo k doktorce Koryntový, byla mi doporučená, jako třída 😎
mimi plánujeme asi 4 roky, v roce 2006 jsem měla mít přirozenou cestou dvojčátka, ale v 10. týdnu jsem musela na potrat, bylo to malý a problémy... myslela jsem, že car potřebovat nebudu, ale už na to nemám nervy 🙄
zatím na co jsem se Koryntový ptala, když jsem měla pocit, že mi něco není jasné, tak vše vysvětlila a byla milá. nejdříve jsme byli oba na konzultaci u ní, manža na krvi a spermio, to nám řekla rovnou výsledky - čekali jsme asi půl hoĎky, byla milá, rozhodná a informovala nás oba konkrétně a jasně, že to vidí na IVF.
pak já na krvi 4. DC. pak UTZ, kdy jsem byla u mladý blonďatý doktorky, jméno si nepamatuju, ale doufám, že k ní už nebudu muset. koukala do karty, pak na výsledky krve, pořád se něčemu divila, jak to, že muž to má a vy ne?! a pořád se nad něčím pozastavovala a ptala se přede mnou, jestli mi má napsat na ŠŽ, kterou mám vyšší 50 nebo 100 Letrox, jako bych to věděla já?! dost depka. pak mi řekla, že mám jít další cyklus na průchodnost a že pak budeme moci počít normálně.
když jsem na něj dorazila - Dr. Koryntová nechápala, proč mě tam mladá posílá, když to bude IVF podle spermio. ale že když tam jsem, jestli chci vyšetření... tak co máš říct. na to jsem ale chodit neměla, rozhodilo mě to, vyšetření nedopadlo nejlíp... tak jsem šla na další krev kvůli ŠŽ a žádost na pojišťovnu. teď čekám na 21 DC to bude 16 a jdu si pro Zoladex.
s těma stavama, co prožíváte - potěš pánbu 😖 to snad budu raději doma, ať mě nikdo nevidí, jsem nervák a asi bych všechny v práci poslala kamsi 😀
holky, Vám moc držím palečky, jsem ráda za pokec a počtení, těžko si o tom s někým pokecáš, kdo ví kulový a je mu to i přeze všechnu snahu jedno.
nazdárek a pěkný večer bez migrén a návalů

len
7. říj 2008

Ahoj Tulipanek 🙂 Vidíš, se mnou Koryntová zrovna moc hovorná není :-/ Nic proti ní po odborné stránce, ale osobnostně mi spíš sedne Řežábek... Ale o tom to asi je, že každýmu sedí jiný přístup 😉 Dost se divím, že tě s tou štítnicí neposlali k endokrinologovi, dokud se to nestabilizuje. Mně ji kdysi rovnali asi půl roku, teď jsem na stálých dávkách. Jo a začínat by se mělo na malých a pak případně navyšovat, protože když najednou začneš tělu cpát stovku Letroxu, způsobíš mu tím pěkný šok 😔 Tak snad už to budeš mít dobrý 🙂

Marcelli, já dneska píchla sedmou a zítra jdu na další kontrolu a uvidí se, jestli a kolik toho budu muset napíchat dál 🙂

Jinak už docela solidně cítím vaječníky a plochý bříško zmizelo někde v dáli (ale váhu si držím) - snad to všecko nezpůsobuje jeden ohromnej folikul 😀 Taky míváte při stimulaci stavy (bolesti) jako před MS?

myskyva
7. říj 2008

ahoj len
já myslim že to je dobrá zpráva že už cejtíš vaječníky - je vidět že pracujou 😉
Jak jsi to vyřešila s tou Mojžíšovou?Dohodly jste se na nějakym čase?

len
7. říj 2008

No, s mojžíšovou... mám pořád zamluvený to jedno datum a zítra snad budu moudřejší 😉
V kolik ty jdeš zítra na tu kontrolu? 🙂 Na UZV?

myskyva
7. říj 2008

tak zítra uvidíš 😉 víš ke komu jdeš?
Já už se zejtra nikam nechystám,včera jsem si skočila na krev a HCg jenom 17,5 takže embrio to vzdalo

tulipanekps
7. říj 2008

ahoj len, k normálnímu gyndaři taky chodím k chlapovi a je super 😵 tady jsem měla pouze tyto dvě dr, tak nemůžu porovnávat. 😉 až bude po 16. poreferuju, ale já vlastně prý půjdu pouze k sestře, která mi vše vysvětlí. ale kdybych tomu nerozuměla, určitě se k někomu probojuju 😀 držím palce, ať vše dobře postupuje a pracuje.
myskyvo, na to se těžko něco píše, je to smutný, ale drž se, určitě bude líp... sice to možná ještě potrvá...
dobrou noc.

len
8. říj 2008

Mysky, to je mi moc líto ☹ Ach jo, oni asi mají nakonec pravdu s tím testem 17.DPET...

Jinak Mojžíška se mi moooc omluvila, že to na recepci zblbli a celý příští týden tu nebude 🤐 Vyměnily jsme si pár mailů, napsala mi, že po roce cvičení a pravidelných návštěvách u ní jsem pěkně srovnaná a ta návštěva před ET, není nutná. Tak snad má pravdu.

Jinak včera na mě dolehly ty hormony v plné síle - hlava mě začala třeštit už v práci, doplazila jsem se domů a na půl hodiny padla do postele. Načež jsem blbec chtěla být statečná, cítila jsem se už mnohem líp, takže jsem se zvedla a udělala k večeři zeleninový salát. Sotva jsem dojedla svou porci, hlava začala bolet, že jsem měla pocit, že to fakt nepřežiju. Nějak jsem se doplácala do postele, kde jsem se hodinu převalovala a nemohla usnout, ale fakt jsem neměla sílu dojít do kuchyně pro prášek. Normálně jsem ležela v posteli, brečela bolestí, ale nebyla ničeho schopná. Nakonec se mi podařilo doplazit se k batohu na druhém konci místnosti a zavolala jsem Honzu. Naštěstí byl už kousek od domu. Doběhnul, objal mě, ale moc mi pomoct nemohl. Pak mi pomohl se dobelhat na záchod, kde jsem vyzvracela kompletní obsah žaludku - mám pocit, že tolik jsem toho nezvládla za týden. Chudák Honza mi držel vlasy, sundaval řetízek... Povzdychla jsem si, že oběd za 150 skončil v míse, tak namítnul, že tam by přece skončil tak jako tak 😀 Pak aspoň žaludek přestal zlobit, i když hlava třeštila pořád, ležení ale nepomáhalo. Došla jsem do kuchyně, Honza chroupal salát a já se naproti němu klepala v záchvatu zimnice. Jo, pak jsem si vzala Valetol (ve chvíli, kdy už jsem nabyla dojmu, že ho žaludek udrží). Zalezla jsem do postele, Honza na mě natáhnul tlustý ponožky a pořádně mě zahrabal do peřin a mně se konečně podařilo usnout.

No a teď něco veselejšího - ráno mi bylo fajn 🙂 Byla jsem na té kontrole a postěžovala si na svoje problémy, tak mě dr. (Jaržembovská) povzbudila, ať se těším na těhotenství 😀 Pak mi koukla na vaječníky, vypadá to dobře - na pravém roste cca 6-7 folikulů a na levém jenom 2. Každopádně to celkem ujde, doufám, že bude ve většině vajíčko a že se oplodní... A uchytí... Dle statistik se tak z cca 10 folikulů narodí jedno dítě. Stimuluju ještě do pátku, v sobotu si zajdu na pohotovost a nechám píchnout 10 000 IU Pregnylu, no a v pondělí bude odběr 🙂 Beru si na to den volna, pak už bych tu měla být pořád. Jo a jinak mám povolené všecko, takže jestli se nebude opakovat včerejšek, večer jdeme plavat 🙂

myskyva
8. říj 2008

len 😲 😲 tak ten včerejšek byl teda hustej 😔 todle se mi při stimulaci teda nestalo

folikulů je tak akorát,oni se občas i překrejvaj takže jich může být i víc,já měla na poslednim utz 9 folikulů a nakonec po OPU z toho bylo 10vajíček 😉 Navíc když jich je míň tak se nemusíš tolik bát OHSS 🙂
V pondělí OPU?sakra já mám dobrej odhad 😀

len
8. říj 2008

Výbornej 😀
Já jsem s tím počtem spokojená, hlavně, když nebudou prázdný 😉 Při troše štěstí by to mohlo být tak 6-7 vajíček, 4-5 oplodněných - dvě zavést, dvě zamrazit... Jsem optimista 😀

myskyva
8. říj 2008

co jinýho zbejvá po takový době snažení než to brát s nadhledem 😀 😀
Když už nic jinýho aspoň IVF odhalí nebo vyloučí jinej problém.Pro mě to mělo jedno pozitivum,už vim že ve folikulech mám vajíčka,že jsou schopný se oplodnit i bez ICSI a že se i vyvíjej,takže už zbejvá snad jenom chyba v uhnizďování a to se bude špatně zjišťovat 😅

len
8. říj 2008

Jo, taky můžou přijít na to, že jsou folikuly prázdný nebo se žádný vajíčko neoplodní... Má při těchhle počtech smysl PK?

myskyva
8. říj 2008

oni ti jí na vlastní žádost udělaj,ale názor řežábka je,že je to moc velký síto a může to vyřadit i embria který by v děloze jinak vydržela - přeci jenom přirozený prostředí je lepší než uměle nahrazenej roztok

len
8. říj 2008

Já bych o PK uvažovala, kdybych třeba měla 10 oplodněných vajíček, ale co to budu pokoušet, když jich bude jenom pár? Jediným účelem PK je vybrat ta nejlepší, ale ono když není z čeho vybírat, tak je zbytečné je trápit - u mě jim stejně bude líp než ve zkumavce v laboratoři 🙂

myskyva
8. říj 2008

mě dělali PK před zamražením zbylích embrií a z 5jich zůstaly 3.Tak buď to neni až takový síto nebo jsem ideální embria 😀
Těžko říct co je lepší ale taky si myslim že v přirozenym prostředí je to nejlepší.

Sakra ještě před pár lety by mě nenapadlo že budu jednou řešit takový problémy 😅

len
8. říj 2008

No, to mě taky ne 😒 Zatím to nechám plynout, ale nějak mám sama se sebou zkušenost, že papírově jsem vždy naprosto zdravá, akorát ten závěrečný efekt se nedostavuje 😀

myskyva
8. říj 2008

no já myslim že i v CARu jsou z nás už nešťastný - aspoň mi to tak připadá když se mě při každý návštěvě zeptaj "ženská co s váma?" 😀 😀