CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

kalka
13. kvě 2008

vůbec žádný????????? ani nebyla možnost z nadvarlete nějaký odsát?????????

buresinka
13. kvě 2008

Vůbec žádný. Ne prostě nic. ☹ Ale už jsem se s tím smířila.

kalka
13. kvě 2008

a manžel se s tím už taky vyrovnal?... ono mu asi nic jinýho nezbylo, viď 😒 to je mi líto.. a je to nespravedlivý 😠 tohle by nemělo vůbec existovat.. nějaká azoospermie 😠
A kolikrát už si byla na IVF ?.. Nevadí že se tak vyptávám??? 😖

lussi
13. kvě 2008

Ahoj holky z Podolí, dlouho jsem tu nebyla 🙂 Vakoema gratuluji k úspěchu a držím palce do dalších měsíců!!! 😵
A jak to holky s Vámi vypadá? Nemám moc času dočítat ☹

buresinka
13. kvě 2008

No já bych řekla, že se s tím manžílek vyrovnal lépe než já. Ale on víceméně tušil, že nějaký problém bude, akorát jsme nevěděli jakého rozsahu. Jinak na IVF jsem byla jednou, měla jsem hyperstimulační syndrom. Pěkně jsem si to užila. 😠 Výsledkem bylo 28 vajíček, 14 se jich oplodnilo. No a ET odložili. A pak jsem byla na KET. Těch jsem zatím absolvovala 6, zatím bez úspěchu. Teď mě čeká 7. poslední. Mám dvě poslední embrya. Nechtějí se mi chytnout. Tak nevím, kde je problém. Protože jinak já jsem v pořádku. A vůbec mi nevadí, že se vyptáváš. Já jsem ráda, že se tady ta diskuse rozjela. 🙂
Lussi ahojky. Tebe jsem už dlouho neviděla, ale je pravda, že já sem nějakou dobu nechodila. Jak to vypadá s Tebou?
Já se připravuji na 7. KET, stále se nedaří. ☹

lussi
13. kvě 2008

jéé bures, tak to jsme na tom podobně, já měla taky hyperstimulák, odebráno 29 vajíček, oplodněno a zamraženo 16 kousků, zatím jsou u ledu, protože minulý cyklus jsem měla nízkou sliznici, tak se transfer odložil a tento cyklus jsem na MS čekala 52 dní, takže příští týden jdu na UTZ a dozvím se, jestli mi je zavedou teď nebo se to bude muset zase odložit.
Takže ty už máš 6 pokusu za sebou...no to je síla, ale snad je ten poslední sedmý ten šťastný, sedmička je přece šťastné číslo ne? Já jdu na první pokus (jestli se k tomu teda vůbec někdy dohrabu) a jelikož jsem optimista, tak ani nepočítám s tím, že by to hned na první pokus vyšlo, no nechejme se překvapit.
Jinak teď papkám Estrofem, tak snad mi tam nějaká ta sliznice naroste 😝

lussi
13. kvě 2008

Hele a oni fakt nevědí proč to nejde? A nějaká další vyšetření nedělají?

buresinka
13. kvě 2008

Lussi, no já doufám, že ten sedmý bude šťastný. No byla jsem ještě na hysteroskopii. Tak také dopadla v pořádku. Genetiku mám také v pořádku. No mám teď speciální přípravu před KETem. Je to od prof. Ulčové z Plzně. Tak uvidíme. O jedné věci, které jsme také hovořili, že je možné, že jsou slabá vajíčka, protože jich bylo hodně. Ale tím Tě nechci strašit, jedna kamarádka měla také hyperstimulační syndrom a 1.KET se zadařil.
Ale jinak koukám, že se stimulací jsme na tom byli stejně. No já naštěstí se sliznicí problém nemám, vždy jsem měla před KETem požadovaných 8mm. Tak fakt nevím. Tobě držím na příští týden palce, ať Ti je mohou konečně embrýsky vložit. Já teď čekám na MS, ale s tou já naštěstí problémy nemám.

remor
13. kvě 2008

Ahoj, děkuji za odpovědi (na předchozí straně). Dnes jsem byla na krvi-na hormonální profil. Jsem objednaná už za dva týdny. Byla jsem mile překvapená, že to jde tak rychle. Původně jsem si říkala, že do léta stihnete jednu konzultaci a ono to běží rychle 😉
Když si pročítám vaše příspěvky, píšete tady o IVI, ET, KET. Mohu se zeptat, co ty zkratky znamenají a co se při těchto věcech děje? Omlouvám se, zda to tady je někde vysvětlené, ale nevšimla jsem si 😅 Díky 😵

kalka
13. kvě 2008

IVF - (In Vitro Fertilizace, oplození "ve zkumavce") zahrmuje v sobě přípravu pacientky od stimulace vaječníků přes odběr vajíček a jejich oplozením až po transfer embryí zpět do dělohy ženy.
ET - ( Embryo transfer) přenos embryí do dělohy po mimotělním oplození
ICSI - (IntraCytoplasmatická Injekce Spermie) zavedení jediné spermie přímo do vajíčka
MESA - (Microsurgical Epididymal Sperm Aspiration) získání spermií operační cestou z nadvarlete
TESE - (Testicular Sperm Extraction) získání spermií operační cestou z varlete
Kryokonzervace - zamražení nadpočetných embryí a jejich uchování do přenosu
KET - transfer rozmražených embryí do dělohy
Autokryokonzervace spermií - zamražení a uchování vlastního sperma
AH - (Asistovaný Hatching ), mechanické narušení obalu embrya, které mu usnadní uhnízdění v děloze

🙂

kalka
13. kvě 2008

Jinak ještě:

IUI - inseminace

😉

remor
13. kvě 2008

Kalka, děkuji za info. Myslím, že jsi tady psala, že se rozhoduje o IUI. Jak to probíhá? Jak dlouho se snažíte? Odkdy chodíte do CARu?

kalka
13. kvě 2008

snažíme se přesně 2,5 roku... a z roho rok a půl lítáme po vyšetřeních.. byla jsem i na laparce.. No a jak probíhá inseminace (IUI).. byla jsem na jedný u Apolináře.. nezadařilo se.. takže.. přišli jsme s manželem v den ovulace a on odevzdal spermíky a oni je pak do mě přímo vpravili takovou velkou injekcí s dlouhým zobákem.. takový jako dlouhý zahnutý placatější brčko.. nebo jak bych ti to vypodobnila... a to mi zavedli děložním hrdlem.. no a pak vstříkli.. půl hodinky jsem ležela a pak šla dom.. A do CARu v Podolí chodíme od března.. A teď jak půjdeme na IUI v Podolí.. a teď tady v Podolí mi vysvětloval doktor, že před tím IUI mi budou stimulovat.. nějaká podpora ovulace.. půjdu párkrát na ultrazvuk, aby věděli jak rostou folíky (ty pak praskají a z nich vyskakují vajíčka) no a v tu nejvhodnější dobu se dostavíme oba s manželem... on jim dá spermíky... oni z nich vytáhnou ty nejvíc čilý.. pak je dají do nějaké tekutiny, která jim usnadňuje cestování.. pak je i s tou tekutinou šoupnou chvíli do centrifugy, aby se pořádně roztočily a zvýšily svojí aktivitu a šup a poputujou mi zase tím dlouhým brčkem do mě 🙂 .. a pak budu jen čekat na pozitivní testík.. a když nic tak to zkusíme ještě dvakrát.. a když pořád nic, tak půjdu na IVF... chceme to odskoušet.. i z toho důvodu, že na IUI má ženská nárok 6x ročně a to každý rok... tak proč to nevyužít.. na IVF jen 3x za život... a pak je to za šíleně moc peněz..

remor
13. kvě 2008

díky za vyčerpávající info, hned jsem chytřejší 😉 🙂

murecka76
13. kvě 2008

Tak mi se chystáme do Podolí zítra, manžel jede na spermiogram, tak doufáme, že už budou leukocyty přeléčeny a bude vše v pořádku. Posledně nám embryoložka řekla, že by jsme mohli zkusit i IUI, z ničeho nic se zlepšil spermiogram ze 3mil na 12mil/1ml, tak jsem zvědavá jak dopadneme, manžel teď totiž užíval Eregmu max power a zinek. Nechtěla jsem o IUI ani slyšet (mám strach z té malé pravděpodobnosti a už nejsem nejmladší),ale jak vás tady čtu tak s věkem jsme na tom stejně mně bude 32 v prosinci, tak zvažuji, že bych do toho asi taky šla. A dnes jsem se dozvěděla, že moje kamarádka po 2IUI čeká dvojčátka. Tak to asi taky zkusím, ale záleží na výsledcích spermiogramu, původně máme v kartě napsáno IVF - ISCI.

kalka
14. kvě 2008

murecka76

Ahojky🙂 Pokud můžu doporučit.. zkuste dřív dvě tři IUI 😉 než půjdete na IVF... Já to vnímám tak, že pro to musíme s manžou udělat všechno, aby to šlo tou pokud možno nejsnažší cestou.. než se uchýlíme k IVF.. 🙂 Ke kemu chodíš v Podolí?..

pikusa
14. kvě 2008

Ahoj holky 🙂
tak já dnes 51 DC a pořád nic ☹
Jinak mě je 33 a ted se snažíme 3.rok.TAKŽE TAKY ŽÁDNÁ SLÁVA 😒

buresinka
14. kvě 2008

Ahojky všem, 🙂

Murečku, pokud budete mít dobré spermio, určitě bych nějaké IUI vyzkoušela. 🙂 A s věkem si opravdu nelam hlavu, když jsem si někdy posteskla kolik mi je let, tak mi dr. Řezáčová řekla, že jsem ještě mladice 😀 .

Pikusko, s tou MS je mi to líto. ☹ To se pak děsně natahuje. Tak snad už brzy dorazí. Držím palce.

pikusa
14. kvě 2008

Buresinko,snad si to brzy rozmyslí a dorazí 😉 právě to natahování a čekání je nejhorší 😖
Mizím,musím nakoupit a ještě na chajdu tak se stavím večer 😕

buresinka
14. kvě 2008

Pikus, přesně tak, čekání je nejhorší. Někdy mám pocit, že se poslední dobou můj život řídí podle toho, kdy mám nebo budu mít MS. Ale musíme doufat, že se to podaří brzy prolomit. 🙂

murecka76
14. kvě 2008

Tak jme doma z Prahy. Výsledky budeme mít v pondělí tak jsem zvědavá. Ale bude-li to jen trošku možné zkusíme IUI také.
Kalko chodím k Dr.Darebnému, dnes jsem se objednávala taky k němu, tak snad to vyjde a nešoupnou nás zase k někomu jinému.
Čekání na MS taky dobře znám, poprvé v životě mi vynechala zrovna, když jsem měla jít na krev na hormonální profil, úplně vynechala nepomohla ani vyvolávačka, a dostala jsem to další cyklus úplně přesně na den. A už zase šlape jako hodinky.
Hezký zbytek dne. 🙂

pikusa
14. kvě 2008

jsem zpět 🙂
Buresinko,nejhorší asi je,že se to pak odráží na mé náladě a jsem taková.....no na nic 😒 JO PSYCHIKA.to je svině......pardon 😉

buresinka
16. kvě 2008

Pěkný pátek holky, 🙂

Pikusko to máš pravdu, s tou náladovostí je to hrozné, ale snažím se být v klidu. 🙂
Jinak jak to s Tebou vypadá? Co MS, už dorazila?
No mě už dorazí každým dnem, tak se budu moci objednat na UTZ. 🙂

lussi
16. kvě 2008

Taky přeji pěkný pátek a ještě pěknější víkend 🙂
pikusko tak cooo?

pikusa
16. kvě 2008

Ahojky,no pořád nic 😖 to je ale fakt MRCHA 😠 😠 😠
Jinak přeji krásný víkend všem tady 🙂

murecka76
19. kvě 2008

Ahojky, dnes jsme byli na konzultaci, výsledky spermiogramu rozhodli a bylo nám navrhnutu IVF ISCI, 5.6. jedu na ultrazvuk a měla bych už mít schválené léky na stimulaci, takže bych měla okolo 10.6. začít stimulovat. Jinak pan doktor byl zase moc ochotný a vše nám skvěle vysvětlil. 🙂

buresinka
20. kvě 2008

Ahojky, včera se sem nebylo možné dostat a pak už jsem neměla čas. Murečku, tak to jsem ráda, že jste s panem doktorem spokojení. Je to hodně důležitě a začíná se Ti to blížit. A pak také nasedneš do vlaku. 🙂

Pikus tak co? Jak to s Tebou vypadá?

Lussi, jde tento týden na UTZ, tak držím palce.

A co Vakoema? Už si byla na UTZ?

A co Kalka?

No a se mnou to je tak, že jsem v sobotu dostala po 26 dnech MS (teď se mi nějak zkrátily cykly) a jsem na Pá objednaná na UTZ. Tak jsem zvědavá.

lussi
20. kvě 2008

ahoj holky, včera to nějak bláznilo, chtěla jsem nakouknout co je nového...
Pikus ta Tvoje mrcha je fakt peklo!
murecku super, držím palce ať to jde jako po másle!
buresinko děkuju, snad se zase něco nepo.ere. Mrcha po 26ti dnech...to je slušný 🙂

pikusa
20. kvě 2008

Ahoj holky,tak u mě beze změn,pořád nic ☹ 57 DC 😲 😖
ve čtvrtek jdu k dr.tady u nás,tak snad dostanu injekci a pak to pojede 😉
Murečko,to je super,že se do toho pustíte 🙂

kalka
21. kvě 2008

Ahoj holčiny🙂 Tak třetím rokem skoro každý měsíc oplakávám příchod mrchy 😢 a včera jsem paradoxně se radovala, že mrcha dorazila 😀 .. čeká nás v pátek pravá jihočeská veselka, tak si budu moct žbluňknout.. jenom trošičku.. 😉 aby se nálada uvolnila 🙂 .. No jo.. brali jsme 21.3.2008 v Praze... ale celá manželova rodina je v Jižních Čechách.. a nejbližších je tam asi 30 40 lidí.. takže nám přichystali překvapení a na tento pátek nám vystrojili druhou veselku... takže si umíte představit jak asi dopadneme 😀 😲 😀 Tak mi holky držte palečky.. nemám ráda být středem pozornosti, ale věřím, že to bude pěkný 😉
Jo jinak u mě nic teda nového.. další konzultaci máme 12.6. a už jsme rozhodnutý, že půjdeme dřív tak do tří IUI než kejvneme na IVF... Holky všem krásný den... i když prší, ale od zítra už to má lepší a v pátek má být nádherně 🙂 papulík 😎