CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

pikusa
10. čer 2011

@loretana tak neměla bys tatarák...syrové maso....pak nějaké plesnivé sýry a tak....
já toto nějak neřešila,dala jsem si na co jsem měla chut 😀
Po prvním trimestru i každou neděli u babičky decinku vína

loretana
11. čer 2011

@pikusa to je pravda..🙂 já jak jím pořád zeleninu, tak bych pak doma a o víkendu nejradši knedlíky, guláš, zelí, svíčkovou, kachnu - samá zdravá jídla🙂🙂🙂

pikusa
11. čer 2011

Mě říkala dr.--tělo si řekne na co má chut,ale všeho s mírou

pikusa
17. čer 2011

Tak copak copak podolandy???? 😀

loretana
20. čer 2011

Holky, tak mě už se v pátek a přes víkend, i dnes, dostavily nevolnosti... zatím nezvracím, ale žaludek mám na vodě a všechny pachy mi ho zvedají dál... ráno jsem otevřela lednici a musela jsem jí zase rychle zavřít🙂🙂🙂

macous
20. čer 2011

Ahoj holky,
tak jsem pobyla na chatě s mojí ségrou a našema prckama (ségra o půl roku mladšího klučíka), teda byl to nakonec docela boj, těšily jsme se obě dvě na pohodu, Matýsek byl zlatej, ale Kubík pořád bulel a chtěl být výhradně u mámy na ruce, což prý normálně nedělá, byl to děs, ségra nebyla schopná vůbec ničeho, ani mi pomoci umýt nádobí apod., tak si říkám, jak se mám, že není Maty závisláček 😀 😀 😀

Já teda taky jím na co mám chuť (kafe nemůžu ani cítit, dnes jsem zkusila alespoň Meltu - a nic moc zážitek), musím přiznat, že u Matýska jsem všechno řešila a dodržovala, ale tentokrát to neřeším, dokonce jím i sýry s bílou plísní, prý vadí hlavně ty se zelenou - takže třeba nivu nejím, ale jinak si dám s manžou i pivko po jídle apod. A do 16 tt jsem nejedla skoro nic - střídmost především 😀 😀 😀 😀
Nemůžu říct, že bych si jídlo užívala, spíš se pořád cpu a zajídám, jinak mě bolí hned žaludek, ale neužiju si absolutně nic, a už si nedělám ani iluze, že by se to do porodu měla zlepšit 😅

pikusa
20. čer 2011

@macous ty joooo ty už jsi 20.týden 😲 😀
@loretana no dobrá známka těhu....snad tě nevolnosti moc nepotrápí 🙂

loretana
21. čer 2011

@macous
@pikusa ahoj holky... to musí být hezk pocit, když člověk dojde k závěru, že ten jeho drobeček je vlastně nejlepší🙂🙂
Taky se snažím vyvarovávat těm rizikovým potravinám, ale zrovna v neděli jsme byli u tchána s tchýní a automaticky mi nalili víno a k večeři byly játra🙂🙂 víno jsem tedy nevypila, jen si párkrát srkla a jater snědla jen půl...
teď se pořád motáme ve věčných výmluvách, proč nepiju - u rodiny, u známých, je to teda na palici... ale rozhodli jsme se, že jestli bude UTZ příští čtvrtek v pořádku a bude srdíčko a všechno tak, jak má být, rodičům a nejlepší kamarádce to už řekneme - příští čtvrtek bych měla být 8+6 tt...

macous
21. čer 2011

@pikusa jo jo, teď to všechno nějak letí 🙂 ve čtvrtek mám velký utz s měřením, tak doufám, že to bude v pořádku a taky že už bude vidět, co to vlastně bude 😀 teda, že se prcek tentokrát ukáže 😵 😵

@loretana já bych to rodině klidně řekla, taky jsme to doma řešili, kdy to říct, ale pak jsem si řekla, že to řeknu těm, kterým bych pak stejně řekla, že to mimi vzdalo 😉 a jak ti jinak je? Snad ti zůstanou jen nějaké ty menší nevolnosti, myslím, že to bohatě stačí 😀

loretana
21. čer 2011

@macous máš pravdu... vnímám to i tak, že stejně jako my, i rodina "prožívá" naší dlouhodobou snahu o miminko a léčbu neplodnosti a i proto je už nechci natahovat🙂
ano, zatím jen drobné nevolnosti, dnes mě vzbudily ve 4 ráno:( taky pořád lítám na záchod🙂 ale asi nejhroší je malátnost, únava takové ty stavy na omdlední... když třeba stojím v MHD, radši na další zastávce vystoupím, protože se mi motá hlava, udělají mžitky před očima a než se skácet, tak radši vystoupím🙂 trpím na to odjakživa, ale teď je to mnohonásobně horší....
Ale co, pořád se to dá a v porovnáním s tím, jak si to prožívala třeba ty, se to srovnat nedá... uvidíme, co přinese čas...🙂

loretana
22. čer 2011

ahoj holky,
musím se s Vámi o něčem poradit... když jsem byla minulý týden u dr, říkala mi, ať už pomalu uvažuji o porodnici, protože v Praze se musíme reagistrovat už 14+0 tt... Já tak nějak automaticky myslela, že Podolí, byla jsem o tom přesvědčená už dlouho před tím, než jsem vůbec byla těhulka, mám k němu soobní vztah díky CARu... ale teď jsem si tady četla různé diskuze a několik holek strašně kritizovaly Podolí a líčily hrůzostrašné scénáře... Tak Vám mě to nějak vyděsilo a rozhodilo...:( Přitom už několikrát jsem takhle brouzdala na nějakém serveru, tuším "moje porodnice", vychází naprosto nejlíp ze všech pražských porodnic... já nevím nevím, ale budu se muset v nejližší době nějak rozhodnout....

pikusa
22. čer 2011

Ahojík holky....
@loretana šla bych do podolí......jako recenze budou špatné u všech porodnic---každá jsme jiná a každá za "dobrou"porodnici považujeme něco jiného..
mě spíš šlo pak i o pobyt s prckem....jestli tam je to hezké,jestli mají nadstanart a tak.....
porod samotný je jen pár hodin....jde o péči a klid po porodu..

loretana
22. čer 2011

@pikusa máš pravdu... konfort na pokoji není takový jako v té porodnické části, která je špičková.. ale i tak, jsou tam 2-3 holky na pokoji i s mimi, minus je, že tam není na pokoji WC a sprcha, je jen na chodbě.. ale velké plus je, že vedoucí všech oddělení šestinedělí je dr. Darebný🙂
Akorát teď jsem četla několik dechberoucích příspěvků na dr. Žáčkovou (snad je pořád i v CARu) a kolik napáchala "škod" při porodu, opravdu hrůzostrašné historky:( že je nekomunikativní, necitlivá při vyšetřeních, že se vyjadřuje dost hrubě a hlavně, že u porodu je naprosto strašlivá... takže to mě vyděsilo a budu se modlit, aby na mě nepadla řada:(:(:(
Piku, máš pravdu, vždy budou hlasy pro a proti a nedá se z toho moc usuzovat... já jen, že mě to vykolejilo a musela jsem se Vám s tím svěřit🙂

pikusa
22. čer 2011

@loretana hele.....co vše já slyšela na naší porodnici.....a já byla spokojená.....

pikusa
22. čer 2011

http://www.emimino.cz/porodnice/podoli/
tady to jsi četla???asi jo vid....většinou pozitivní

loretana
22. čer 2011

@pikusa a můžu se zpeta, kde jsi rodila?
Ano, tady i na koníkovi, myslím, že to byla stejná pisatelka, ale i spousta dalších, tuším, že i vendi...
je to tak, najdou se špatné recenze, ale převaha je těch pozitivních, takže jsem zase uklidnila a svojí volbu - Podolí, měnit nebudu...
I když jsem slyšela, že se zde musí registrovat k porodu přesně 14+0, ani o den dřív ani později... a i když mají otevřeno od 7, čeká se už od 5 hodin, berou totiž jen 12 holek... no, je to teda sranda, ale nevadí, já si počkám, klidně několik hodin🙂
a k té Žáčkové - já snad neslyšela jedinou pozitivní reakci, jak je možné, že si jí tam pořád nechávají?????

ivkaj
22. čer 2011

@loretana Já jsem si v Podolí prošla různá odd. - klasickou gyndu po laparce (to byl pro mě vcelku šok, jak vybavením, tak přístupem sester), rizikáč (tam už to bylo o něčem jiném - koupelna i WC u pokoje a super sestry) a nakonec jsem i rodila (jen jsme měla tu smůlu, že všechny nadstandardy byly plné, ale zase to štěstí že jsem chytla aspoň poslední postel, ty po mě už posílali pryč).
Domluvila jsem se s Darebným a chodila i k němu do poradny, tedy za cenu, že jsem si tam vždycky poseděla, ale ono to k jiným Dr. nebylo lepší. Jen na porod jsem se s ním domluvit nestlihla (porodila jsme o 2týdny dřív) a byť byl v té době ve službě (jen na jiném odd), tak mi k porodu nezavolali. Stejně si myslím, že u porodu je nejdůležitější porodní asistentka, je s tebou víc než Dr. tedy pokud nejde o komplikovaný porod. A my jsme měli PA moc fajn, nijak nezasahovala, chválila a podporovala a když byl potřeba nějaký zásah, tak vysvětlovala.
Porodní sály jsou fajn a já si u porodu nemůžu na nic stěžovat. Samotné odd. je návrat v čase. Sestry některé normální a některé moc fajn. Díky jedné trošku ráznější sestře se mi podařilo krásně rozkojit a kojím do teď. A co se týká Darebného, tak toho jsem za celý pobyt viděla jen jednou a to díky tomu, že jsem měla po porodu nějakou podezřelou sraženinu a na odd. se musela udělat kontrola UTZ.
Můj názor je, že všechno je o lidech a o tom jak se sama na porod připravíš 😉

loretana
22. čer 2011

@ivkaj moc děkuji za pozitivní odpověď!!! Je to pravda, nemůžu čekat zázraky, luxus, jen bych chtěla mít štěstí na porodní aistentku a lékaře... "nepohodlí" v podobě záchodu a koupelny na chodbě člověk oželí...
Můžu se zeptat, nevíš náhodu, jestli jde, aby při první kontrole v Podolí, potom, co mě tam odvelí moje dr, si vybrat lékaře, ke kterému se dá chodit na další kontroly? Já jen, že bych rovnou vyloučila Žáčkovou🙂🙂

ivkaj
22. čer 2011

@loretana myslím, že by volba lékaře neměl být problém. Za sebe ti dám ještě doporučení vynechat i Dr. tuším že se jmenoval Zikmund (takový velmi postarší pán). Byla jsem u něj v poradně párkrát po propuštění z IVF a poradna probíhala stylem - jak se máte, mám se dobře, tak nashledanou (bez jakékoliv prohlídky). Prohlídnul mě až ve 23tt když jsem tam ztropila lehce histerickou scénu. Chtěla jsem mít před odletem na dovču jistotu, že je vše v pohodě. Pak už jsem si raději poseděla v čekárně k Darebnému.

loretana
23. čer 2011

@ivkaj jeee, tak to je opravdu vtipný přístup🙂🙂 děkuji za tip... určitě mě ještě nějaké otázky napadnou, tak já bych se pak kdyžtak zase na tebe obrátila, ju?🙂🙂🙂

pikusa
23. čer 2011

@loretana já rodila v České Lípě....
kamarádka se registrovala taky,šla ráno na 7 a byla 5.na řadě....

loretana
23. čer 2011

@pikusa aha, no já myslím, že je to právě doména Prahy, tyhle registrace, i když nevím, jestli je to ve všech pražských porodnicích...
a Piku, kdy vyrazíš do Podolí?🙂

pikusa
23. čer 2011

@loretana jo je to jen v Praze......holt hodně rodiček asi,ale je to blbý
No já ted čekám,až to dostanu a od toho dne stimuluju--léky mám doma a pak 10.den na UTZ

loretana
23. čer 2011

@pikusa moc ti přeji, aby jsi to dostala co nejdříve a už se zase něco dělo!! Jaký DC jsi?

pikusa
23. čer 2011

@loretana něco kolem 22 😀 já ani přesně nevím 😀

loretana
23. čer 2011

@pikusa vím, že máš dlouhé cykly, stejně jako já, ale určitě půjdeš v červenci do Podolí, na to dám krk🙂🙂🙂

pikusa
23. čer 2011

@loretana no ted to není tak strašný....s tím cyklem,tak uvidíme 🙂

loretana
23. čer 2011

@pikusa určitě to bude brzy🙂

macous
23. čer 2011

Ahoj holky,
jste se nějak rozpovídali, tak vás dočtu zítra, jdu vám jen říct, že mi dnešní poradna dopadla dobře, proběhl druhotrim. utz. a mimi ve všem odpovídá a je v pořádku, má okolo 25 cm a váží cca 430 g, co to bude je stále ve hvězdách, protože to mimi tají a nechce se odhalit, lehala jsem si na boky a dr. mi dělala pak i utz spodem, že by to mohlo být vidět lépe a stejně nic, takže mám další kontrolu až za 5 týdnů a jestli jsem zvědavá, jestli to klapne 😀 😵 každopádně jsem ráda, že je vše v pořádku 😵
tak zítra dočtu a přidám své zkušenosti s Podolím 😉

loretana
24. čer 2011

@macous gratuluji, je to krásná zpráva!!!!🙂