CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

loretana
10. pro 2011

@pikusa budu držet palce, aby to bylo ještě dřív🙂
@ivkaj já měla 3,9 kg, takže bych se vůbec nedivila, kdyby to byl cvalík🙂 Jo jo, v Podolí a i když mám z porodu a prvních dnů po něm trochu strach, straaaaašmě se na Ondráška těším, a vlastně i na ten porod, až ho budu mít u sebe🙂🙂🙂

pikusa
12. pro 2011

@jara jako v IVF cenrtu???nikd yjsme se tam s nima nesetkala.......

jara
12. pro 2011

@pikusa jj na IVF..tak to je paráda..myslela jsem, že tam jsou..tak to je dobře. 😉
Holky, jak v Podolí přesně probíhá OPU?? Jakou narkózu dávají? A kdo ty výkony dělá? Chtěla bych, aby mě oplodnil Darebáček.. 😉

ivkaj
12. pro 2011

@jara OPU probíhá tak, že přijdeš ráno, převlečeš se do košile a čekáš na pokoji, který je hned u zákrokového sálu. Já měla jednou narkózu a dvakrát analgosedaci (stejně si z toho nic nepamatuju). Po probuzení ti přijde Dr. říct kolik vajíček odsáli. Tuším, že ještě další 2hodiny zůstáváš na pokoji a pak si tě musí někdo převzít.
Výkony dělají asi všichni Dr. podle toho jak mají rozepsané služby, já měla tu čest i s Řezáčovou i s Darebným.

jara
12. pro 2011

@ivkaj děkuju za info 🙂 a potom jen dietka, viď?? Jdu na to zítra..bojím, bojím.

ivkaj
12. pro 2011

@jara pak jen klidový režim a ideálně na alší 2-3 týdny vypnout hlavu😉

jara
12. pro 2011

@ivkaj klidový režim snad i dodržím..to mi problém dělat nebude...ale tu hlavu..ajajaj..to pujde hódně špatně. Nemáš nějaký "zaručený tip"?? 😀

ivkaj
12. pro 2011

@jara no já na jaře chodila na akupunkturu k téhle paníhttp://tcmwendy.blog.cz/rubrika/uvod a pak se s knížkou vyhřívala na sluníčku. Tak teď třeba se svařáčkem okukovat vánoční výlohy a hlavně myslet pozitivně.

jara
12. pro 2011

@ivkaj to sluníčko bych brala hned teď 😉 ale je pravda, že i tahle předvánoční atmosféra má něco do sebe..snažím se tak nějak vnitřně naladit..a ta příroda!!..takový klid z ní vyzařuje...hodně mě to vnitřně nabíjí a říkám si, co se má stát tak se stane. Snažím se pozitivně přistupovat i k té horší variantě, jelikož všechno "zlé", co se mi kdy událo, se ve finále vyvinulo v "to nejlepší" 😉 Jen to člověk holt pozná až s odstupem času..

pikusa
12. pro 2011

@jara takže jdeš na OPU????budu držet palečky,at jsou krásná vajíčka a počet tak akorát 😵

loretana
13. pro 2011

@jara moc držím palce!!!

jara
13. pro 2011

@pikusa
@loretana holky, děkuju! 😉 hlásím odebráno 20 folikulů, z toho 15 vajíček. Nedávali mi celkovou narkózu, nýbrž analgosedaci..byla jsem z toho docela hodně vyplašená..Řezáčová, ať se nebojím a anestezioložka mi hladila ruku a snažila se mě rozptýlit..byly na mě hodné...ale nakonec to zas tak hrozné nebylo..nepříjemné ano, ale dalo se to vydržet..porod bude asi horší. 😀 Docela břicho cítím..dostala jsem nějakou bílkovinu v prášku..mám brát 2x denně, abychom předešli hyperstimuláku a hodně pít. Doufám, že zítra už to bude lepší. Nafouklá jsem jako balón.

loretana
13. pro 2011

@jara tak to je krásný počet, gratuluji a opatruj se!!!

ivkaj
13. pro 2011

@jara no vidíš, to je moc pěkný počet;o) Na břicho si klidně vem ibalgin a opravdu hodně zavodňuj.

pikusa
14. pro 2011

@jara no super počet....odpočívej,bumbej a dej vědět,až budeš volat jak se jim daří 😵

jara
15. pro 2011

@loretana
@ivkaj
@pikusa holky, děkuju. 🙂 mám 9 luxusních embryí..prý na ně dle slov embryoložky budeme koukat přísným okem, když chci zavést jen jedno. 😀 Transfer nejspíš v pátek nebo o víkendu. nechala jsem si prodlouženou kultivaci.
Jinak břicho bolí..dnes už je to lepší, ale zase jsem začla špinit..myslíte, že je to normální nebo mám začít stresovat?? jak jste to měli vy po OPU?? Snažím se hodně odpočívat. Včera jsem jen ležela. Dnes jsem se pustila i do vaření, ale na úklid prdím...Fungovaly jste normál nebo jste upřednostily klidový režim a jak takový klidový režim vypadal??

pikusa
15. pro 2011

@jara no super.....mě taky zaváděli 1 😀 já chtěla vždycky jen jedno
No já teda víkend po OPU proležela.....ale mě brali 30 folíků,měla jsme 23 vajíček,tak mírný hyperstimulák.....tak mě bolelo břicho.
špinění je asi z toho zásahu do čípku...bud zatím v klidu a fakt si dej oraz a dělej jen to nutné.....

ivkaj
15. pro 2011

@jara teda pěkná úrodička, já měla tolik snad ze všech tří pokusů dohromady. Při tom posledním a úspěšném pokusu jsem byla doma s manžou, prostě taková malá dovča. Lenošila jsem u TV, nechala se obskakovat a chodili jsme na procházku. Jo a taky jsem ujídala chilly čokoládu, někde jsem vyčetla, že i to pomáhá 😎
Ale je fakt, že ze všeho nejvíc mi asi pomohlo že jsem se vykašlala na stresovou práci.
Tak krásné svátky, třeba u vás budou letos kouzelné 😵

jara
15. pro 2011

@pikusa a kolik ti vydrželo embroušků do přenosu??
@ivkaj tak já to mám podobné. Jsem doma už od stimulace (vlastně před, jelikož jsem byla nemocná a nechtěla jsem nic zanedbat a pořádně to vyležet, abych mohla být fit na stimulaci a na piškota 😉 ) a takový vnitřní klid, jaký prožívám právě teď, jsem snad ještě nezažila (před tím taky stresy v práci). Jsem ráda, že se nemusím nervit v práci a jsem pěkně v klídku a v teple doma..fakt jsem za to vděčná.
Holky, jen tak na okraj...Dr.Darebný je docela kus, ne?? Jsem před ním vždycky taková nervózní... 😀 A ten jeho přístup..já ho fakt žeru! 😀 😅

pikusa
15. pro 2011

@jara měla jsem 23 vajíček,z toho 31 použitelných a všechna oplodněná metodou ICSI.....
6 jich nechali na prodlouřenou,zbytek zamrazili.....
A 1 mi pak zavedli.....2 nedali právě kvuli hyperstimuláku.
No a pak jsme rozmažovali na KET--to jsme byla 2krát,jednou jsem otěhotněla,ale nedopadlo to....kdyby jo,už ted mám další dítko a pak další nedopadl vůbec......sama nevím,kolik jich tam ted mám
Jo a dr.je super...jen já chodím k dr.řezáčové,k němu jen někdy

jara
15. pro 2011

@pikusa a z toho jednoho zavedeného je teď matyášek? V jaké fázi embryo bylo, nevíš? Několikabuněčné, morula nebo blastocysta?? Říká se, že blastocysta je nejlepší pro zavedení a má vysokou úspěšnost pro nidaci. Ale do takové fáze vyvoje dojde jen pár embryí..někdy vůbec žádné.

jara
15. pro 2011

@pikusa jo a jinak Dr. Řezáčová je taky fajn..ale nemá tak osobní přístup jako pan Dr. Darebný.

pikusa
16. pro 2011

@jara ano,jedno embryo je Matyášek.,.,...ale jaké bylo embryo ož nevím....no po 5ti denní kultivaci
a jojo je fajn,jen někdy dost nemluvná

loretana
17. pro 2011

@jara já chodila k dr. Řezáčové a hrozně mi vyhovoval její pragmatický přístup, já to nějak tušila nebo jsem věřila, že mi jen nemaže med kolem pusy, ale že mě opravdu otěhotní a nakonec jo🙂 Dr. Darebný je taky fajn, já bych ho chtěla moc v těhu poradně nebo u porodu🙂

pikusa
17. pro 2011

@loretana teda holka.....už to máš za pár co...
to tak strašně uteklo.....si pamatuju jak jsi byla na začátku

jara
18. pro 2011

@loretana tobě vkládali kolika buněčné embryo? A měla jsi ICSI metodu?? Já jim tam také hrozně věřím..jak Darebnýmu tak i Řezáčové..myslím, že jsou to opravdu profíci..zatím u mě velká spokojenost. Tentokrát ani nenám žádné nervy jako u prvního pokusu (ten byl v jiném caru).

@loretana stále chodíš do Podolí na kontroly? Nevím jak to je, když jsem z jiného města, jestli bych mohla do Podolí také chodit až do porodu nebo musím pak po 3.měsíci zpět ke svému gyndařovi..?? Ale to je stejně asi předčasné řešit.. 😉

pikusa
18. pro 2011

@jara jak je????
Já to mám do podolí daleko,tak mě dr.po potvrzení srdeční akce "propustila" a už jsme chodila ke své dr......
ale pokud bys chtěla chodit tam,myslím,že klidně by to šlo

loretana
18. pro 2011

@pikusa ahoj Piku, viď, já ani nevím, jak to mohlo tak rychle utéct🙂 ale já se taaaak strašně těším na toho našeho prďolku... možná je to tím, že ta cesta k němu byla trnitá a delší, nejž jsme plánovali a mysleli, ale já zažívám takové nepopsatelné očekávání a ohromnou radost, užívám si každý den s bříškem ( i když o problémech v těhu už vím své🙂 ) a vyhlížím den, kdy ho budu držet v náručí🙂🙂

@jara já otěhotněla posledním "přirozeným" pokusem po hormonální stimulaci léky, takže na IVF nakonec ani nedošlo🙂 nejdříve jsem udělala test, tuším 16 dní po ovulaci a plánovaném pohl. styku a byla slabounká čárka na testu, druhý den byl pátek, já jela ráno do Podolí na krev a v 11 si měla zavolat pro výsledky a bylo to tam🙂 objednali mě za 14 dní k Řezáčové, ta mě uvítala s úsměvem od ucha k uchu, že takhle by si to představovala pořád, a udělala utz, kde už bouchalo srdíčko🙂 a odeslala mě ke své dr... ta možnost tam zůstat tam asi je, ale nevím, ke komu by si chodila, co CARu už pochybuji... a vrátím se do Podolí až koncem těhu, předpokládám že tam budu chodit od ledna, protože tam budu i rodit....

jara
18. pro 2011

@pikusa dobré, dobré...já to mám do Podolí také daleko, ale říkám si, že tam jsou opravdu odborníci..ale to je opravdu ještě předčasné řešit.. 😉 jsem se naučila nekoukat a neplánovat moc dopředu, jelikož vždycky tě to pak hodí na cestu, o které jsi ani nevěděla, že by jsi jí mohla jít..ale jdeš. 😉
@loretana tak to je ideální stav otěhotnění..to muselo být radosti, viď? 🙂 tak užívej ještě bříška..za chvíli už nebude..zato místo toho bude malý uzlíček. Nechali jste si říct, jestli to bude holčička nebo klučík??
holky, máme zamraženo 6 kousků. 2x po 3 kusech...jsem si ani nemyslela, že toho bude tolik na mražení.. 😅

pikusa
18. pro 2011

@jara no mě tam vadí,že to mrazej po 3 kusech.....já chci vždy jedno a pak jsou ty 2 na vyhození.......