CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

ivkaj
4. bře 2012

@malinka_02 já už si výsledky nepamatuju. Nevím, jestli se dá spermiogram nějak vylepšit - v dnešní době by člověk musel úplně změnit životní styl (omezit stres, bydlet ve zdravém prostředí, jíst a pít zdravě, přemýšlet nad tím co má chlap oblečené, jak sedí, ...) Je toho prostě hrozně moc co spermie může ovlivnit. A žádné vitamíny ani potravinové doplňky nám na zlepšení nezabraly.
ICSI je vpíchnutí vybrané spermie do vajíčka, dělá se v případě zhoršené kvality a pohyblivosti spermií nebo při nízké počtu vajíček. Proč se kvůli tomu musí na genetiku už si nějak nevzpomínám.

Klidně si ty dotazy napiš na papír a zeptej se na příští konzultaci.

pikusa
5. bře 2012

Malinka....my měli genetiku právě kvuli metodě ICSI.....a to se dělá při špatném spermiu....
takže s IUI já zkušenosti nemám....

maja1111111
5. bře 2012

@pikusa Ahoj chtěla jsem se zeptat ,psala jsi že jsi měla cysty a co stím jako dělají?...Je to problem při IVF..to je hruza já mám snad uplně všechno..13,3 jdu poprve do podolí,tak se bojim co mi řeknou...všem doržím moc palce 🙂

pikusa
5. bře 2012

@maja1111111 hele asi 2 nebo 3 cykly mi odložili stimulaci kvuli cystě...
a pak jsme říkala,že takhle tam můžu jezdit do nekonečna....tak mi dr.darebný bral krev a zkoumal nějaký hormon.....jestli ta cysta bude vadit nebo ne......a na stimulaci nevadila
jinak nedělali nic a

maja1111111
5. bře 2012

aha tak některé cysty vadí a jiné ne..a co když vadí???,problém je ,že sami nezmizí...tak jak tedy toto vyřeší to nevím...cystu mám už roky a když nedělá problém ,tak jí nikdo nevindá..jen se sleduje..no tak uvidím co mi řeknou...děkuji za info🙂

malinka_02
5. bře 2012

@maja1111111 no mě vlastně gynadař vubec nic nezjistil.. jen mi pořád říkal že máme rok čekat, pak sem už byla naštvaná tak že mi udělá folikulometrii a že to vypadá že asi mám strusty po zánětech močáku (to poznal asi z výrazu mýho 😀 ) a že budu muset na laparoskopii tak sem řekla že jak to ví když ještě nic nedělal. Tak mi udělal 3UTZ a ovulace dle posledního normálně proběhla podle toho mi řekl že asi neovuluju!! Podle jednoho cyklu co ovulační byl. A že mám jít do CARu. Pak sem mu řekla že chci spermio tak mm šel do podolí a vyšlo špatně. A jinak mi nic nedělali. Ale asi by cystu poznal dřív při běžných UTZ ne?
A když sem ted šla na gyndu že se mi rozházel cyklus dal mi proveru a zase neudlěl ani HP. Jo a nedal mi cytologii že je 10 měsíců stará a že mi udělá novou a at příjdu 12DC takže jdu zítra poprvé do podolí a nemám ani citologii. No spíš sem chtěla vědět co nás tam čeká od začátku ..

pikusa
6. bře 2012

@maja1111111 hele,už je to dlouho,tak snad nekecám...
že prý kdyby byla pořád a nějak vadila,že mi jí odstraní přímo tam,že to nebolí a je to ambulantní zákrok.....

studentkakarolina
6. bře 2012

Ahoj
jsem studentka VOŠ zdravotnické, oboru všeobecná zdravotní sestra. Jako téma absolventské práce jsem si vybrala "psycho-sociální problematika asistované reprodukce". Tímto bych Vás chtěla požádat o pomoc s vyplněním dotazníků. Vše je anonymní. Ráda Vám koncem dubna pošlu výsledky mého průzkumu. Pokud máte zájem mi pomoct, napište prosím na email vodickova.karol@gmail.com.
Přeji krásný den 🙂

zelvik
6. bře 2012

Ahoj všem, nechci vám sem lézt, ale jdu k vám na radu, přecijen už máte za sebou víc 🙂 Dneska jsem byla v Podolí na ultrazvuku (23.DC, mrcha by měla dorazit cca v pátek nebo v sobotu) před naplánováním stimulace na IVF. Čekala jsem, že vyfasuju už arsenál injekcí a ono nic. MUDr. Řezáčové se nezdála výška sliznice - měla jsem 18mm. Ani jsem se nestačila zeptat, čemu by to vadilo. Tak mě chce vidět první den menstruace, nejdéle třetí. Máte s tím některá zkušenost? Jak probíhalo vaše vyšetření před stimulací? Moc moc děkuju za jakékoli info a všem vám tu přeju brzké a úspěšné těhulkování 😉

pikusa
6. bře 2012

@zelvik hele,nevím,proč a co se jí nezdálo.....ale jukne na tebe ještě až dostaneš MS a pak ti hned dá určitě léky.....stejně se začíná 2.-3.den cyklu.....
Já taky byla na UTZ 2.den cyklu a hned ten den jsem začala 😵

evulatko
6. bře 2012

@zelvik, ze vam sem lezu... Mne prijde sliznice 18mm hoodne vysoka, treba jsi tehotna🙂

pikusa
6. bře 2012

@evulatko no taky mě to napadlo 😀 že je těhu 😵

evulatko
6. bře 2012

@pikusa, no ja jsem jednou sla do CARu kvuli tomu, ze porad neprichazela menstruace, doktor na me kouknul a mela jsem sliznici 14mm a jak se pak ukazalo, tehotna jsem skutecne byla. Sice to tenkrat nedopadlo, ale to je vec jina🙂

pikusa
6. bře 2012

@evulatko no před KET mám vždy cca 8-10mm....a to je tak 18 den cyklu....takže 18 je fakt dost 😀

zelvik
6. bře 2012

@evulatko @pikusa no holky, to by byla teda pecka a začla bych věřit na zázraky, ale teď mám dojem, že cítím břicho jako na mrchu, sice 24. DC, ale třeba už ta vysoká sliznice chce pryč...No uvidíme, kéž byste měly pravdu 😎

pikusa
6. bře 2012

@zelvik to by bylo vid 😵

zelvik
6. bře 2012

@pikusa No, po 5 marných letech a s mojí endometriozou bych fakt valila oči. Ale test dělat nebudu - zklamání se ušetřím. A ty pokračuješ jak? Jdeš do dalšího pokusu?

pikusa
6. bře 2012

@zelvik nevím....ted prostě nevím...
asi jo,jen pořešit kdy.....za měsíc mi končí mateřská,tak nástup do práce a uvidíme

maja1111111
7. bře 2012

@pikusa aha no ja mam cystu v prsu ,už roky ,měla jsem tenkrát fibroadenom a ten mi doktor vyndal a když jsem mu říkala at mě zbaví te cysty ,tak říkal ,že je to zbytečný zákrok na víc..že stačí ,když se bude sledovat...mám to tak ,že někdy před menses se mi zvětší a pak zase splaskne...je to vážně svinstvo...snažím se pít ruzné čaje na pročištění organismu a na cysty...ale myslím ,že uplně stejně nezmizí... ☹

pikusa
7. bře 2012

@maja1111111 hele vidíš...já jí měla i při stimulaci,takže pak i při těhu.....a nevadila......

maja1111111
7. bře 2012

@pikusa tak to je dobře ,no mám tam jít v uterý poprvé ,tak snad to nedostanu...a nebudu to muset posunout...slyšela jsem ,žem Mudr. Řezáčová moc nemluví,tak to abych si napsala seznam a na vše se ptala 🙂

pikusa
7. bře 2012

@maja1111111 hele nemluví,fakt se na to připrav,já byla ze začátku někdy i mimo,že mi jako nic neřekla....a že nic nevím ....šup šup a byla jsem venku

zelvik
7. bře 2012

@maja1111111 @pikusa Ahoj, no s tím jsem se taky už setkala, vždycky než se zmůžu na dotaz, potřese mi pravicí a jsem venku ze dveří 😒 Tak jsem pak ze všeho jelen a lovím info na netu a tady 🙂 Ale není jediná, než jsem přišla do podolí, chodila jsem do Gennetu a tam jsem vyfasovala MUDr., která byla Slovenka nebo Ruska, vím já - ona byla ještě nemluvnější, taks e to dalo houby poznat 😀 . Z té jsem páčila všechno....

ivkaj
7. bře 2012

Cysty jsou problém, protože by stimulaci mohli růst a třeba při prasknutí způsobit potíže. Taky mě pěkně potrápily 😝

Když tu rozebíráte Dr., tak včera jsem byla u Darebného na 3D UTZ a je pořád tak přijemný a úžasný, až se divím, že ho to státní zdravotnictví při jeho vytížení nesemlelo 😅

Řezáčovou jsme jednou zažili i spontálně povídat, až jsme se s manžou nestačili divit. Byla čerstvě po dovolené, tak měla asi ještě plno elánu 😵

pikusa
7. bře 2012

@ivkaj tak po dovolené je ted.....to by mohlo klapnout....taky jse jí tak párkrát zažila 😵

zelvik
7. bře 2012

@pikusa No to nevím, já tam byla včera 😀 a moc toho nenavykládala

pikusa
7. bře 2012

@zelvik aha...tak to už asi zážitky opadly 😀

malinka_02
7. bře 2012

@zelvik já tam byla včera taky a taky nic moc nevykládala
Jinak ahoj holky, tak manžovi vzali krev já čekala na Ms dneska došla tak pojedu na krev zítra, pak stěry a manžel spermio, měl ho z imunologie a oni chtějí vlastní, ale vyčetla z něj že má protilátky proti spermiím, tak sem zvědavá. Chtěla bych se zeptat ještě prosím na cysty příjde hned nebo až pak? Mě nikdy nikdo o cystách neříkal, a jak dlouho trvá v CARu spermio? Na té imunologii sme čekali měsíc. Holky a je tu někdo kdo jste šli na IUI a vyšlo to nebo jste všechny měli problémy a ke stimulaci ste se dostali až za pul roku, rok? Děkuji moc..potřebuji nějakou naději..

pikusa
8. bře 2012

@malinka_02 já to taky dneska dostala.....
já mám cysty protože mám polycystické vaječníky.........tak je mám vlastně pořád
spermio je hotové ještě ten den.....musej to udělat,ale výsledky vám asi po telefonu neřeknou...to pak až půjdete pro výsledky--tvé krve a tak vám to řeknou
a problémy jsem měla a ke stimulaci se dokopala až skoro po roce.....ale jsou holky co za 2 měsíce,je to strašně individuální

malinka_02
8. bře 2012

dneska jsem tam byla a objednaný jsme za 14 dní 2 dny po spermiu..Tak sem zvědavá. A to si měla kvůli těm cystám? Mě nikdy neříkali nic o cystách ani ničem jinym. Jen mi říkala že mám malou dělohu ale jnak nevíc v čem by mohl být problém, uvidíme po tom HP ale spíš myslím že to bud u manžela..