CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

maja1111111
19. črc 2012

@mabumi jasný mají volno až 11 zaří,stejně už nemám peníze ,musím šetřit a ještě máme dělat koupelnu...tak si dám aspon pauzu-- 🙂 jojo držím moc palce,!!!. jeden doktoro z poradny an endošku psal toto: doporučují Vitamín E a doporučoval, vyvaroval se např. kávy, červeného masa, sojy...) bohužel já kafe miluji,jediná má závislost.. 🙂 a kdy tam jdeš a ke komu??

darazv
19. črc 2012

@maja1111111 ahoj on si snad robí srandu?,,jasné že imunologia je doležitá pretože ak vytváraš protilatky voči embryí tak ani ivf nepomože bez podpory liekov ,,,teraz nechapem aky maš postup čo dalej?jak sa dá potlačit mrchu a k čomu je to dobré?

maja1111111
19. črc 2012

@darazv no také jsem si myslela,že si země dělá srandu..potlačím jí tím,že budu brát antikoncepci asi 3-4 měsíce...a menses nedostanu a tím pádem se nezhorší endometrioza..normálně toto dělají v hodně centrech...takže další transfer tak v říjnu listopadu....

darazv
19. črc 2012

@maja1111111 no tak to som mudrejšia znova 😉 a nieje to nezdravé že nebudeš mat mrchu?či?,,

maja1111111
19. črc 2012

@darazv nezdravé nevím,myslím že ne..spíš se bojím co udělají moje cysty v prsou a budu asi pěkně nafouklá..toho se dost bojím..když bude nejhuř vysadím to..

darazv
19. črc 2012

@maja1111111 tak držim palčeky aby bolo hlavne všetko oki a skoro sa zadarilo 😉

maja1111111
19. črc 2012

@darazv moc děkuji 🙂 já tobě taky a kdy pujdeš na laparo?

mabumi
19. črc 2012

@maja1111111 to akemu doktorovi si pisala? lebo ja som pisala Kucerovi a on mi odporucil na slovensku bielika. tak som si pozrela referencie - su dobre a napisala som tam. objednali ma na konzultaciu 28.8.
isla by som mozno do prahy, ale je ine tam byvat ked pracujes a ine tam byt po operacii, radsej budem doma. pred vianocami ma operovali a vianoce som stravila tam - nebolo to zle, ale doma je doma 😉 . aj ked sme mali 2 krat sviatky, lebo doma sme si to potom zopakovali 😎
no s tou kavou aj ja bojujem a povedala som si, ze nemôzem sa vsetkeho potesenia vzdat predsa 🙂 . ono to asi nebude tym ci vypijes 2 kavy za den alebo zjes raz za tyzden udene maso 😖 . aj ked je pravda, ze teraz sa to s tou kavou snazim obmedzit. a dala som sa na bylinky 😅

malinka_02
19. črc 2012

@zuzij presne jak pises staci jeden sampionek!!! Ten tam urcite bude 😉
@maja1111111 tak koukam si clovek fakt nevybere!

Holky mela ste nektera embryo glue?Koukala sem na to a zvszuju to.A co AH k ICSI? Rikali nam ze je to zbytecny tak nevim..

maja1111111
19. črc 2012

@mabumi bolestivamenstruace.cz(kučera).to bude asi on...no to naprosto chápu,že doma je doma.... 🙂 neumím si představit nějaké dojíždění ..tak to Ti budu moc držet palce,snad si pak ještě napíšeme jak pokračujem 🙂 ..melta je také dobrá ,ale chutná mi vždy chvilku a pak se zase vrátím ke kavě...ale jinak nekouřím a nepiju..jen to kafčo ,to neodolám , tak nějakou drogu mít musím ne 😀

darazv
19. črc 2012

@maja1111111 8.8 idem len na pokec a tam mi povedia termin cca do 14 dni 🙂

maja1111111
19. črc 2012

@malinka_02 já měla AH a icsi to jsem mít nemusela ,ale bylo mi to doporučeno,jako větší šance a prd. ☹ embryo glue jsem zvažovala,ale nakonec nedala..známé se stímto nakonec zadařilo..tak si to příště chci dát... 🙂

mabumi
19. črc 2012

@maja1111111 ano, presne tomu som aj ja pisala. nedavala som ti ten link? sa mi zda, teraz som si spomenula 😀
a toto ti napisal, ze vyhybat sa kave a cervenemu masu? a co este? lebo mne len toto - pisala som mu o tej rektovaginalnej endometrioze. tak ze on by to vybral a ze na SK je na to tento odbornik.
@malinka_02 embryo glue je AH pomocou chemickych reakcii. AH sa robi potom este laserom alebo este nejaka tretia moznost tusim je 😉
@darazv ahoj 🙂

maja1111111
19. črc 2012

@mabumi ne ty jsi mi posílala toto.. http://www.ipsen.cz/informace-pro-sirokou-verej... já mu psala mou diagnozu a chtěla jsem vědět názor--
kromě toho psal toto

Endometrióza obvykle v mírné nebo minimálně fomě výsledky umělého oplození neovlivňuje. Jiná situace je u rozsáhlých a pokročilých forem tohoto onemocnění, nebo když endometrióza postihuje stěnu děložní - myometrium. Tady se opravdu může uplatnit negativní vliv na oplození. Pro případnou léčbu je možné využít potlačení mensturačního cyklu na 3 měsíce silnými hormony - GnRH analoga a pak ihned navázat umělým oplozením.
Po umělém oplození se někdy na přechodnou dobu hormonální stav ženy mění. Může se objevit i silnější menstruace. Mělo by to postupně odeznít. Poto se také dělají určíté pauzy mezi pokusy. Estrogen endometriózu spíše zhoršuje, naopak gestageny působí proti endometrióze. Proto se také někdy používají k její léčbě. Vitamín E bych doporučoval, vyvaroval bych se např. kávy, červeného masa, sojy

maja1111111
19. črc 2012

@darazv to jsem našla o dlouhodobém užívání antikoncepce

🙂
Dlouhodobé užívání neškodí

Přirozený stav hormonální rovnováhy pradávné ženy lze napodobit podáváním moderních nízkodávkovaných přípravků. Přestávky v jejich užívání jsou zbytečné, nepřinášejí žádné výhody, spíše naopak (krevní ztráty, úbytek železa, bolesti apod.) Již dávno bylo prokázáno, že dlouhodobé užívání mikropilulek nevede ani ke hromadění hormonů v organismu a nesnižuje bezpečnost přípravků ani jejich antikoncepční spolehlivost, kterou spíše zvyšuje. Stejně tak neovlivňuje pozdější plodnost, ale naopak ji zachovává pro delší dobu.

mabumi
19. črc 2012

@maja1111111 aha, tak ano, toto si mi uz niekedy pisala - cast. a prave to ma nastartovalo ked som si precitala ze rozsiahla endometrioza môze ovplyvnovat umele oplodnenie. preto som skusala dalej nieco najst a tak som sa dostala aj ja k nemu 🙂 .
tak si dam urobit imunologiu a pôjdem na tuto konzultaciu a potom uvidim co dalej. nevzdame to 😉

maja1111111
19. črc 2012

@mabumi to je jasný ,že to nevzdáme 🙂 ..sem tedy zvědavá co se dozvíš..tak pak písni a držím moooc palce!!!!! 😉

mabumi
19. črc 2012

@maja1111111 jasne ze hned napisem. ale som objednana az 28.8. dalo sa uz 8., ale to chceme ist na dovolenku. ale vsetko ma svoj cas 😉

murecka76
19. črc 2012

Ahoj holky, jdu za váma poprosit vás o radu, mám dnes občas na papíře, trošku hlenu, jsem dnes 7den po KET 😒 . Měla jste to některá taky ? Děkuji za odpověď. Jinak nemám žádné příznaky ani těhu, ani MS. 😒

murecka76
19. črc 2012

Jinak teda srovnám přístup lékařů v CARU před 4roky a teď a nedá se to vůbec srovnat, opravdu už je to i tam o něčem jiném než bylo. Je i více klientů, nikdy se nevzpomínám, že bych tenkrát čekala takovou dobu jako teď 😠 ☹

Přeji vám, aby jste už měli všechny své miminka v bříšku!!!! 😉

darazv
19. črc 2012

@murecka76 neboj to može byt dobré znamenie uhnizdenia 😉 držím silno palčeky budeš si robit aj testík či to nechas na krvičku?

darazv
19. črc 2012

Ahojky holčiny nebojte raz to musí vyjst či to bude dnes alebo o mesiac o rok proste jedneho dna budeme vytužene maminy o to vačšia radost bude ked budeme mat mimi v naručí pretože kto toto nezažil (ivf) nikdy nepochopí,,mna by v živote nenapadlo že ked mi budu tikat bilologicke hodiny budem mat problemy otehotnet a prekonavat dlhú trať,,po piatom neuspešnom trensfere ma vytočil moj dr - čo nám to robite? vy sa tomu vzdorujete,,,nemožte na to mysliet a bla bla tak to ma vytočil riadne sa ho pytam či si robí srandu?,,,poslednom čase sa stretavam dvomi vetami ktoré nenavidim prva- a čo ty kedy budeš tehotna?,,,druha- netreba na to mysliet!!! alebo ešte- ved ste mladá máte času ,,,ano mam 30 ale priatel má 36 ,,,holky z celeho srdca vam prajem uspešny a hlavne plodny rok 😉 budte silné inak to ani nejde,,,

murecka76
19. črc 2012

@darazv já se nebojím 🙂 🙂 🙂 , jen mi to zarazilo, už si to nepamatuji jak to bylo po ET 😉 😉 , může to být možná i vyšší sliznice před MS tu čekám v neděli. Testit určitě budu, už je testík koupený, asi to zkusím v sobotu. 🙂 🙂 🙂

malinka_02
19. črc 2012

@maja1111111 a myslíš že to nějak pomůže? On jeden říká třeba že ICSI už natrhne obal a pak nené AH třeba a někdo zas že je.. tak si vyber.. ☹
@mabumi to lepidlo by mělo pomáhat až pak v děloze aby se embryo chytlo stěny lépe..
@darazv no přesně mi mluvíš z duše..

maja1111111
19. črc 2012

@darazv no to mi povídej ,já měla dnes uplně po náladě a změnila jsem na něho docela názor...mě bude za chvilku 35 a dítě nikde(takže toho času ,mám opravdu málo)...nevím jak dlouho to vydržím zkoušet,ty prášky mi nedělají dobře....a on mi řekne / kvuli endometrioze/..no to byste potřebovala otěhotnět,to mě také pobavilo. 😀 ..ale ani na imuno mě nepošle...No holky musíme se držet !!!!!,ten kdo to nezažil a nemá dítě nepochopí...

maja1111111
19. črc 2012

@malinka_02 je to bud a nebo..někomu ano a jinému ne..těžko soudit

malinka_02
19. črc 2012

@maja1111111 no právě, jeden doktor řekne že k ICSI je AH zbytečné a jiný že ne..

mabumi
20. črc 2012

@malinka_02 a ides na ET alebo KET? mne povedali, ze po zmrazeni niekedy tie embryjka maju hrubsiu tu blanku a treba tomu pomôct AH. ale ten sa da urobit bud laserom alebo chemicky - ten chemicky = lepidlo. mne to robili laserom. a vzdy som mala aj ICSI. AH len raz, teraz naposledy. no nepomohlo ani to 😒 . ale tak mozno tebe pomôze. drzim palce 😉
AH laserom aj lepidlo - vsetko sa to robi preto, aby sa embryo lepsie zahryzlo az v maternici
pomocou ICSI sa prepichne len vajicko, nie embryo. podla mna to nestaci ak ma byt skutocne ta blana hruba. ale to si len ja myslim, to nemam od lekara. to v prvom odstavci ano 😉

malinka_02
20. črc 2012

Tak dnes docela zklamani..mam 5 velkych foliku 19mm. a 1 mensi na druhe strane+ 2 maji 11mm tak ty nepocital.Odber bude v pondeli s tim.ze nebude narkoza ale jen silne leky.Mel ste to nekdo??Z toho teda nejsem vubec nadsena....Asi je jich malo tak proto ale ja se poseru strachy byt vzhuru!!!! A sam rekl ze 1 pokus je spis zkusebni ze moje reakce neni uplne nejlepsi spis podprumerna a ze to muze vyjit a pri dalsim pokusu ze dame vyssi davky.. To mel radsi mlcet..
@zuzij co ty? Jak pokracujes?

zuzij
20. črc 2012

@malinka_02 já měla dnes docela ficak 😉 volala jsem do Podoli a řekli mi ze se vyvinuly 2 embryjka. A pry jestli jsem schopna dorazit na pul 12. Tak jsem vyrazila a ted jsem doma i s 2 bublinkami; -) jinak já jsem to taky měla bez celkové narkozy. jen kapacku do žíly. Ale dá se to přežít.