CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

malinka_02
24. lis 2012

@maraida tak budeme drzet palce a snad to tentokrat klapne..

maraida
24. lis 2012

Holky díky 🙂
Já dnes dostala MS,takže mi to vychází,že začnu 14.12. V pondělí zavolám do podolí a objednám se.

pikusa
24. lis 2012

@maraida já to ještě ani nedostala.....tak snad brzy dostanu.....

danci70
24. lis 2012

@sofie1974 díky za vysvětlení 🙂 Já bych samozřejmě chtěla nanejvýš krátký protokol,doufám,že mě nebudou přemlouvat do dlouhého.právě se bojím těch hormonů a co to se mnou udělá...

maja1111111
24. lis 2012

@maraida ahojky já měla také dlouhý protokol,je mi 34 myslím ,že záleží na vaječnících jak rychle pracují...měla jsem 11folíku a 10vajíček oplodněných... 🙂

maja1111111
24. lis 2012

@malinka_02 jsem natom stejně,chtěla jsem to dostat do ruky a když jsem volala..tak to mám prý v papírech u doktorky 😠 a ani jsem se nedozvěděla co mi našli...dostala jsem prednison a hotovo

malinka_02
24. lis 2012

@maja1111111 no ja prednison mela uz ted 2 mesice pred ketem,ted ho zase neberu..ale manzelovi nedali nic a to ma ty protilatky 😠

darazv
24. lis 2012

@pikusa ahojky ty si robila dalsi test a bol negativní? ☹

pikusa
24. lis 2012

Ano včera a byl úplně negativní

malinka_02
24. lis 2012

@pikusa to ne moc mrzi ☹ a dnes si nezkousela? To je fakt jeste horsi nez nenajit ani ducha.. znam to..

maja1111111
25. lis 2012

@malinka_02 já to měla stejné předtím asi 13den jsem měla slabou čárku a pak jsem šla do práce a za 3-4h jsem to dostala..A když jsem to říkala Darebnemu ,říkal že to byl špatný test...že je krev negativní 😠 ztoho sem byla fakt hotová..fakt je lepší čekat na krev

malinka_02
25. lis 2012

@maja1111111 to ja radsi testnu ale az fakt 10 den kdy uz je to jasny,driv uz testovat nebudu po ket,po et kde nehrozi carka z pregnylu mozna.. Ja si nedokazu predstavit byt v praci a volat na krev ze je negativni a slozit se v praci..

pikusa
25. lis 2012

No jsem ráda že jsem nebyla nadšená a kdybych šla s nadějí na krev a pak negativní tak nevím. Tak jsem si pak udělala právě ještě jeden a nic. Tak už vím jak vypadá falešný duch ale je to fakt na hlavu.

malinka_02
25. lis 2012

@pikusa moc me to mrzi..ta nadeje je fakt jeste horsi kdyz proste nic..

pikusa
25. lis 2012

@malinka_02 to ano. Ale horší bylo když bylo vše ok krásné hcg a pak najednou revize v 6.týdnu.

malinka_02
25. lis 2012

@pikusa to je jasny ☹ tak daleko sem se jeste nedostala .. 😢

pikusa
25. lis 2012

@malinka_02 no doufám že nedostanes a až budeš těhotná jako že budeš tak vše bude v pohodě

sofie1974
26. lis 2012

@malinka_02
A ty jsi teď byla na imunologii na 2. kontrole? Nebo na první? A prednison teď bereš/nebereš?

julie74
26. lis 2012

Ahoj všem, připadám si jako blázen, ale vůbec mě nenapadlo, že patrně není legální použít jako dárce spermatu bratra? Pro IVF samozřejmě, jinak se to asi dohodnout dá, můžu-li být vtipná. Víte o tom něco ?

sofie1974
26. lis 2012

@julie74
Já si myslím, že když přes spermie darovaného dárce, musí to být anonymní. Stejně jako u darování vajíček-můžeš si sice sehnat třeba sestru, aby jsi se posunula v pořadí, ale stejně ti CAR pak zajistí anonymní dárkyni.

julie74
26. lis 2012

Mluvili jsme s kamarádem mého přítele, MUDr. gynekolog a ten ani neuvažoval o nějakém zlepšení a rovnou na něj vypálil, jestli mám sestru. Já tedy jsem o mých šancích přesvědčená, ale u přítele to nevidím. Ale přijde mi zábavné říct sestře, jestli by nemohla jít darovat NĚKOMU vajíčka, abych já se posunula v pořadí. My jsme z prostředí církve a sociální práce, ale tohle je trochu divný. TAK A TEĎ VYPADÁM JAKO SOBEC. NEPLODNÝ A JEŠTĚ SOBEC. To mám tedy zase pěkné nové téma. A dneska jsem zkusila kéčitele, a nikdy jsem to nezkoušela a věděl i když jsem mu předem všechno neřekla. Byl docela dobrý.

malinka_02
26. lis 2012

@pikusa dekuju moc, si hodna!
@sofie1974 byla sem na prvni s manzelem,on tam byl predtim ale omylem,mel se objednat na spermiogram ale omylem se objednal misto caru na spermiogram..
@julie74 teda ted nevim jesrli myslis bratra nebo sestru?? Myslim ze pouzit jako darce spermatu bratra je vlastne incest 😀

julie74
26. lis 2012

no to se mi nepovedla slohová práce - v mém případě sestru, v případě přítele bratra. My jsme totiž dostali za úkol přemýšlet o dárcích oba dva. My jsme takový pár snů

sofie1974
26. lis 2012

@malinka_02
Stejně ale nechápu-byla u vás zjištěna alergie a ty teď nebereš prednison? Nebo čekáš, co ti řeknou v v CARu?

malinka_02
26. lis 2012

@julie74 a co mate za problem? A to v podoli?

sofie1974
26. lis 2012

@julie74
Pokud máte výsledky, že vám doporučují dárce, asi nemá moc smyslu v Podolí hovořit o nativu. Co jsi psala o AMH, bych to viděla laicky spíše na dárkyni vajíček než spermijek, ale uvidíš, co ti v Podolí doporučí

malinka_02
26. lis 2012

@sofie1974 manzel tam byl pred rokem -omylem se na spermiogram misto do caru objednal na imunologii, vysledky mu vrazili na chodbe a ze to neni spatny a cau, sli sme do caru tam mu udelali scuj spermiogram s tim ze potrebuji jine testy ..pak sme byli na ivf a 2 ket ktery nic nevyslo tak sem si vydupala imunologii..pred prvnim ket mi dali prednison v caru ze je to pred ketem dobre,ket nevysela rekli ze o mam brat kdyz chci na dalsi hned,ale nebyla oculace tak se cekalo dalsi mesic pam uz byl ale nevysel a ja tak brala prednison 2,5 mesice a vysadila sem ho jak ki rekli v caru po negativni krvi. Sli sme na tu imunologii 22.11. Vysledky budou az za mesic (myslim ze spis v lednu kdyz tam jsou vanoce) a kdyz sme tam byli a odpovidali na ty jejich otazky tak ten dr rika vy uz ste tu byl (na manzela) a mel ste spermiogram nic moc a zvysene protilatky proti spermiim. Ale to mu pred rokem nerekl. Takze pred rokem to mohli resit u nej a mohli sme mit sanci prirozene a neresili..

julie74
27. lis 2012

@malinka_02 jsme na tom tak, že přítel bral léky na vyhřezlou plotýnku a ph při spermiogramu bylo tak nízké, že všechny spermie pomřely, už je nebere, ale vždycky to byla kvalita na ICSI. Jak rádi by jsme se k ní vrátili. Jdeme na kontrolní SPG v lednu. Já mám nízké AMH, ale tam s tím dárcem moc nesouhlasím, našla jsem spoustui příkladů kdy to šlo i tak, navíc všechny ostatní hodnoty mám v pořádku. A právě MUDr. Machač v Reprofitu a cca i dost velká část zejména mladších lékařů tvrdí, že vajíček bude míň i při velkých dávkách hormonů, tak je výhodné zkoušet nativ nebo minimálku. Bude jich málo tak jako tak. Tak se chci objednat na folikulometrii, aspoň něco by to snad mohlo říct. A ten tvůj poslední mail, když si představím , že by takhle "přesné" informace podávali v autoservisu, to by byl řev.

adriene
27. lis 2012

@julie74 Asi je lepší nejdříve zkusit vlastní vajíčka, než darovaná... už logicky. Co se té stimulace týká... kolik vajíček si oni myslí (popřípadě ty), že by se jich vytvořilo? Já jich měla třeba po IVF též vcelku málo... ale do minimálky mě jít rovnou nenapadlo. Respektive... když ti pojišťovna hradí IVF, vyplatí se si alespoň něco nechat zaplatit... minimálku si musíš přece jen hradit sama. Navíc po minimálce pak po vyčerpaných pokusech IVF můžeš vždy sáhnout... ?
S tím dárcovstvím... to je pro mě taková etická otázka.. no :( Přece jen si každý, kdo daruje musí uvědomit, že pak někde můžou (budou) jeho děti.. Co se Podolí týká, tam se snaží dárkyně téměř přestymulovat, aby mohly odebrat hodně vajec a ty pak rozdělit mezi 3 příjemkyně. To samé se děje se spermiemi... rozdělují na více dávek... Do budoucna se mi to zdá jako velký problém... 😒

julie74
27. lis 2012

@adriene No to je další téma, jsou země kde je VELICE OMEZEN počet darování, už si nevzpomínám jak je to u nás, ale nic moc, ale pak samozřejmě je zde možnost, že se potkají poloviční sourozenci. Částečně vychováváme dceru přítele s prvního manželství, střídavá péče, o vlastní geny mi tolik nejde. Ale nevím kdo je ten někdo kdo jde darovat vajíčka, respektive jednu takovou paní znám, a dost mě to děsí.