CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

girafkag
30. říj 2018

@sagema Díky a hodně štěstí i tobě 🙂

miracleelcarim
1. lis 2018

@miracleelcarim @sagema tak uz je princezna venku,odhad mela 2 500g a v realu 2 640g.porod vyvolavany,ale slo to celkem rychle,v ut prvni tableta a streda odpoledne porod...budu na vas obe myslet 🙂 hodne stesti holky,dejte vedet

girafkag
1. lis 2018

@miracleelcarim to je uzlíček. Gratulace a hodně štěstí 😊😊🍀🍀jsi v tom Kolíně (snad si to pamatuju dobře)?

sagema
1. lis 2018

@miracleelcarim moc gratuluju! Uživej si holčičky co to jde! 👧😀😀

pepetousek
2. lis 2018

@milujicimaminkas89 Ahoj, jak jsi dopadla u doc. MUDr. Feyreislova? Také bojuji s nízkou sliznicí, tak se ráda nechám inspirovat, co na to pomůže...

amandulka
2. lis 2018

Holky nevíte prosím někdo, jestli se v Podolí dělá inseminace i o víkendu? Vychází mi teď ovulace na nedělě.. :/

veverka55
3. lis 2018

@amandulka bohužel ne o víkendu myslím delali jen opu k ivf ☹ také mi to vždy takhle blbe vyslo ☹

amandulka
3. lis 2018

@veverka55 Chjo...a co se prosím dělo?? Dělali ti IUI v pátek (i když třeba ovu je v neděli), nebo se na to radši vykašlali? A prosímtě nutili tě do stimulace?
Já tam byla už podruhé u dr řezáčové a byla jsem z ní tak v šoku, že jsem s ní vše zrušila a nahlásila se k Darebnému. Akorát tím promeškám zas další ovu 🙄

veverka55
3. lis 2018

@amandulka mela jsem tři inseminace dvě z toho z clostylbegytem. Nevyšla ani jedna.po druhem clostylbegytu jsem měla osm cyst

amandulka
3. lis 2018

@veverka55 Děkuju za info. Z cyst mám právě taky strach, proto sem chtěla stimulaci jen v případě, že bych neovulovala a ne jen tak preventivně

girafkag
4. lis 2018

@amandulka ahoj, Darebny je fajn. Níže komentář je jeho výsledek.

Podáváme zprávu, naše 1ET Timon Ray se narodil v termínu 40+0 2.11.2018 v 10:50 přičemž mé první kontrakce vzbudila v 6:20. Má se čile k světu, který zaplnil mírami 51cm a 3960g.

Všem moc držíme palečky.

sagema
4. lis 2018

@girafkag Gratulace veliká, to je kusanec 🙂 A koukám, že to byla pěkná rychlovka 🙂 Moc si klučíka užívej!

pepetousek
5. lis 2018

Holky, kdyz stimulujete u IVF, kratky protokol, uzivate i prirodni produkty? Kontryhel, jerab ptaci apod.? Dekuji moc!

girafkag
6. lis 2018

@pepetousek nic extra jsem nepoužila, ke jsem si dala ananas 😉

miracleelcarim
8. lis 2018

@girafkag juuuu...moc gratuluji,to byl porod teda rychlovka.mejte se oba krasne

sagema
8. lis 2018

@pepetousek na tenhle pokus zkouším čínskou medicínu. Mám nějakou směs bylinek, která by měla podporovat růst děložní sliznice a pak i udržení případného těhotenství. Měla by i podporovat ovulaci, což je ale v případě IVF nepodstatné. Uvidím, jak to bude účinkovat, nicméně podle středečního UZ mám sliznici slušnou, 8 mm, zítra jdu na OPU.

pepetousek
8. lis 2018

@sagema Sliznici máš krásnou..míváš i normálně takto krásně vysokou, nebo to je opravdu tou čínskou medicínou?

sagema
8. lis 2018

@pepetousek problém jsem s ní němela, vždycky jsem měla 12. DC 7 mm, teď mám 12. DC o 1 mm víc. Těžko říct, jestli to má souvislost nebo ne. Zatím jsem podstoupila 3 IUI (k jednomu nakonec nedošlo) a 3 nativy (ke dvěma nedošlo). Takže teď první celý cyklus.

pepetousek
8. lis 2018

@sagema Prosim, co to je ten nativ? To te stimuluji clostylem a pak jdes take na opu? Oplodneni a transfer? Kolik to cca stoji? Ja dnes byla na utz pri IVF, jsem 7DC a mela jsem jen 6 folikulu, sliznice cca 4,5 mm..

sagema
9. lis 2018

@pepetousek nativ je jen mírná stimulace Tvého vlastního cyklu, takže se při něm získá 1-2 vajíčka. Stimuluje se Femarou (tabletky) 3. - 9. den cyklu, pak se píchne Ovitrelle a provádí se OPU. To se dělá bez sedace, protože berou tak málo folikulů. Udělá se ICSI a 2.-3. den ET. Jelikož jsem už 100 % plátce a pojišťovna mi nic nehradí, tak nás 1 nativ stál 16 000,- Kč. Teď celý cyklus nás přijde na 50 000,- Kč, masakr. Nicméně 6 folikulů je v pohodě. Já byla dnes na OPU a ze 6 folikulů mám 4 vajíčka. Ostatní holčiny, co tam byly taky, mají 1, 4 a 5 vajíček. A všechny po stimulaci antagonistou, tj. celý cyklus.

pepetousek
12. lis 2018

@sagema Jak se daří vajíčkům? 🙂 Nechaly se oplodnit? Vyvíjejí se krásně? Já byla na utz dnes, ve ST jdu na odběr...prosím tě, když mám ve ST odběr, tak dnes mám večer píchnout ovitrelle, ale POUZE ten, žádný cetrotide na zabránění prasknutí folikul - měla jsi to také tak? Koukala jsem do papírů k 1. IVF, kdy jsem chodila k Darebnému a ten mi k ovitrelle tehdy dal ještě cetrotide, pak den pauza a další den odběr...tak jsem v mírných rozpacích, zda na něj Řezáčová nezapomněla, neměla dnes zrovna sdílnou náladu....moc děkuji!

pepetousek
12. lis 2018

Prosím i jiné holky o zkušenosti.... ty, které jste podstupovaly krátký protokol, měly jste 2 dny před odběrem již pauzu od Gonalu (popř. jiné stimulace) a i od Cetrotide? Jak jsem psala příspěvek výš, ve ST jdu na OPU a dnes, tj. v PO, mám píchnout pouze Ovitrelle....3 roky zpátky u 1. IVF však Darebný dával ještě k ovitrelle Cetrotide, tak jsem lehce v rozpacích, zda také nepíchnout ještě...

sagema
13. lis 2018

@pepetousek píchla jsem si Ovitrelle už bez Cetrotide. Měla jsem to tak od Řezáčové i od Bahníkové.
A vajíčkům se daří dobře, všechna se oplodnila, 1 zaostává. Dneska mi 2 blastocysty vrátili, tak doufám, že se nějaká chytne 🙂 Mají dneska už nějakých 20 buněk 🙂
Na zítra držím palce, ať máš dost kvalitních vajíček 🙂

pepetousek
13. lis 2018

@sagema Děkuji! Snad budu moct zítra napsat také dobré zprávy, jako ty 🙂 Takže 2 výherní a třeťátko do mrazáku 😉 Můžu se zeptat, jaký máte problém, že podstupujete ivf?

sagema
13. lis 2018

@pepetousek držím moc palce ☺️
Tomu třetímu se nechá čas do čtvrtka a uvidí se, jestli se bude mrazit.
Náš problém je hlavně věk. A to můj. 40 let na první dítě je prostě moc ☺️

lenjav
14. lis 2018

Ahoj, momentálně jsem 5. den po KETu třídenního embrya. Naděje si nedávám nikterak veliké, sliznice byla jen 5 mm, ale v nativním cyklu. Co mě ale zarazilo bylo, že mi vložili třídenní embryo, i když mám zamražené čtyři blastocysty. Stalo se Vám to některé také v Podolí? Bylo mi na to řečeno, že jim ženy takto dobře těhotní. To mi jako odpověď moc nestačí . Nemám samozřejmě ty zkušenosti a znalosti jako doktoři, ale 5 mm sliznice mi vhodná na transfer nepřijde, a že by osmi buňka byla lepší než blasta? to už teprve ne! Tak mě jen zajímá, jaké zkušenosti máte vy. Děkuji 🙂

veverka55
14. lis 2018

@lenjav možná nechteli placat ty lepší blasty kdyz byla nižší sliznice a nevím zda se třídenní embryo nezavrtava později a nedoufaji ze sliznice jeďte poporoste. Každopádně pokud vajíčko nevypadá perfektně a je jen jedno dost často dávají třídenní a doufaji ze mu v děloze bude lépe než pod milroskopem

pepetousek
15. lis 2018

@sagema Tak jak vypadá třetí embryjko? Už je v mražáku? 😉

Mně včera odsáli 9 folikulů (8 vajíček zralých, 1 napůl zralé), podařilo se oplodnit těch 8 zralých, tak uvidíme, jak to bude pokračovat, nic není vyhráno..

pepetousek
15. lis 2018

@lenjav I u 3denních embryjek je šance, mám kamarádku, která po vkladu 3denního embryjka otěhotněla 🙂 Pokud je to kvalitní embryjko, tak nezáleží, kdy se vloží do dělohy přece 😉 Spíš mě překvapuje, že udělali transfer i s 5mm sliznicí, u jakého dr. jsi byla? Když jsem měla já nižší sliznici, tak mi KET vždy stopli, v mém případě chtěli aspoň 6mm, i když jejich tabulky říkají 7-8mm pro transfer, ale jsem po revizi a od té doby mám se sliznicí problém, nechce mi růst, ani po stimulaci..

pepetousek
15. lis 2018

@lenjav Ale názor @veverka55 dává smysl, 3denní ebryjko se zavrtává později, než 5denní, takže je tak šance pro sliznici ještě poporůst 😉