CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

nadad
1. lis 2007

Ahoj holky, tak jak se dnes máte? 🙂 Vůbec mě to dneska v práci nebaví. Zítra nebo pozítří to mám dostat 😉 Docela se i těším, protože se konečně budu moc objednat 10. den na ultrazvuk 🙂 A začne se něco dít.
Mondour- krásný jména si pro miminka vybrala, chlapečka Sebastiánka si taky přeji moc, ale u holčičky zatím nevím 😉

vakoema
autor
1. lis 2007

Ahoj Nadad, to jsme nejmin dve, co nas to v praci neba! Kolegyne, co je tehotna tady zrovna resi, kdy bude v praci naposledy - presne za mesic. Jak ja ji zavidim.... A tobe jeste ultrazvuk nedelali?

nadad
1. lis 2007

Dělala mi ultrazvuk při první návštěve, pak jsem čekala ž to dostanu- skoro 3 týdny ( ještě se mi to zpozdilo) ☹ pak byly náběry a spg, pak jsem zase čekala asi 14 dní na výsledky, byla jsem objednaná a dr. řezáčová mi řekla, že je podle výsledkuů vše ok a mám se objednat až to dostanu na 10.den, bude sledovat folíky- no, takže jsou z toho 2 měsíce čekání 😉

U nás v práci je spousta těhotných a mé kolegyni se před 3 týdny narodil kluk. pamatuju si, jak na začátku února přišla do kanclu, sedla si a řekla, že je v 7 týdnu. Myslela jsem, že ji uškrtím ( snažily jsme se spolu stejně ) 🙂 .Povedlo se jí to za 9 měsíců. Taky jsem jí to moc záviděla. No, a je listopad a já pořád nic ☹

lussi
1. lis 2007

Dobré ránko holky 🙂

vakoema
autor
1. lis 2007

Jojo, taky jsou vsechny kolem tehotny a to se snazej maximalne pul roku a uz jsou tehule 😠 A ty si Nadad myslis, ze ovulaci normalne mas?

lussi
1. lis 2007

no v mém okolí jsou těhotní snad všichni, takže se můžu alespoň tady vykecat, protože s těhulkama už se o tom povídá špatně, teda alespoň mě 😒

mondour
1. lis 2007

Ahojky 😵

nadad
1. lis 2007

Ahoj lussi 🙂

vakoema- já vlastně ani nevím. Někdy to na sobě poznám, že mě pobolívá v podbřišku- udělala jsem si ovu test a vyšel pozitivní, tak jsme na to doma hupsli, ale bez úspěchu. Někdy necítím vůbec žádné příznaky. Teplotu si neměřím. Nabírali mi krev 3-5 den cyklu a dr. řezáčová mi řekla, že je u mě důležitý, že nemám ovariální selhání. nevím, jestli se z těch náběrů pozná, zda došlo k ovulaci. To jsem se neptala. Jinak cykly mám celkem pravidelný - 28-32 dní, ale zrovna minulý měsíc, když jsem čekala na mrchu, abych šla na ty náběry, tak jsem to dostala až 36 den a asi 14 dní předem mě bolel vaječník- možná nějaká cysta. Vždycky před mrchou pár dní špiním, to mi přijde taky divný.
Jak je to vůbec- když není ovulace, tak se mrcha dostaví nebo ne? Asi se blbě ptám, ale mám v tom nějaký zmatek 🙂

Těhulí je hrozně moc, kamarádka rodila u Apolináře a museli jí nechat i po porodu do rána na hekárně, neměli volný pokoj. 🙂

nadad
1. lis 2007

Lussi - s těhulkama se o tom ani moc nebavím. Každá se mě ptá a co já? jestli už jsem těhu? Tak pomalu začínám odpovídat, že to vlastně momentálně ani moc neřeším, abych měla klid 😉

lussi
1. lis 2007

mondour jak je? To vypadá krááásně těch 10tt v profilu 🙂
jsem zvědavá na pikus jak dopadnou v CARu dneska.
nadad kamarádka rodila v srpnu v Motole a taky neměli pokoj 🙂

lussi
1. lis 2007

nadad no já už říkám, že se nám to teď nehodí kvůli práci a stavbě domečku, takže jsme to museli odložit a mám svatý klid 🙂

nadad
1. lis 2007

Lussi- ono to ani jinak nejde. Dostala jsem se už do stavu, kdy mi bylo líto, že to nejde a přišla jsem si, že jsem snad jediná v mém okolí. Příště už bych to neudělala, že bych všem řekla, že snažilkujeme 😒 Je lepší, nechat si to pro sebe.

vakoema
autor
1. lis 2007

Nadad, i kdyz nemas vubec ovulaci, tak se menses dostavi - u me je to cca jednou za 35-7 dni. Mne uz delali snad stovku ultrazvuku a nikdy ovu nebyla 😢 Vtipny je, ze me taky kolem 20.dne boli vajecnik a pred menses spinim - nevim cim to je. Asi vajecniky nefunguji, tak jak by mely....

nadad
1. lis 2007

Vakoema a náběry, které se dělají 2-5 den cyklu ti dopadly jak? No jo, to špinění je fakt divný. Ale když jsem to řezáčové oznámila, řekla mi, že by to srovnala antikoncepce a že to teď řešit nebudeme 😉 Tak jsem z toho jelen. Ale dřív jsem to špinění neměla, je to u mě poslední 2 roky.
Uvidíme na ultrazvuku, jak dopadnu.

lussi
1. lis 2007

vakoema a ještě ti nepřišli na nějkou konkrétní příčinu proč nemáš ovulku nebo bereš nějaké léky? 😅 Já si myslím, že budu mít asi taky nejspíš problém s ovulkou nebo spíš už mě napadlo, že mi třeba nepraská folikul, ale to by asi na utz poznali 😕 Už jsem z toho prostě magor.
nadad máš recht, já kdybych tušila, že nám to nepůjde takhle dlouho tak bych taky držela jazyk za zuby a nikomu nic neřekla.

nadad
1. lis 2007

Lussi- mě taky napadlo, že se mi folikul utvoří, ale nepraskne, ale myslím, že by to na utz 😉 mělo být poznat. Pokud tě tam zvali každý den na folikulometrii, tak určitě.
Jak dlouho se celkově snažíš o mimi?

lussi
1. lis 2007

jojo, na folikulometrii mě zvali 🙂 Snažíme se tři roky, od září 2004, tak si říkám, že do roky bych snad už otěhu mohla 😀

nadad
1. lis 2007

Neboj Lussi, určitě se to povede co nejdřive!! 🙂 🙂 Já si to plánuji tak, že bych chtěla mít mimíska v bříšku do léta... nejdřív jsem to plánovala letos do léta a nic, tak aspoň do toho příštího 😀 Snažíte se celý ty zatracený 3 roky intenzivně? Mně se někdy stane, že na sobě cítím ovulku, ale k tulení stejně nedojde- buď jsme unavený nebo pryč a někdy mi je blbý skočit na to jenom kvůli tomu. Mám radši, když je to spontánní, když se chce nám oběma 🙂

lussi
1. lis 2007

nene, ten první rok jsme to nějak neřešili, druhý rok mi trvalo než jsem se dokopala jít k doktorovi, protože jsem nějak pořád doufala, že nebudu muset 🙂 No a řešíme to až letos a taky doufám, že do léta bude mimís v bříšku 🙂 A s tím tulením máš taky pravdu, ono je to těžký, když člověk přijde utahaný z práce a tak.
Hezké by bylo kdybychom otěhotněli teď na Vánoce co? To by byly krásný svátky! 🙂

nadad
1. lis 2007

teď v novinách vydávali dvd lidské tělo- strašně hezky udělaný a bylo tam vysvětlený a ukázaný početí, těhotenství, porod... co se týče toho početí- žena může otěhotnět 30 dní v roce- to je fakt moc málo- trefit se do toho s tulením 🙂 a je i spoustu jiných faktorů, který ovlivňují, jestli se zadaří nebo ne. Takže je to docela věda. 😉 I Když pro někoho je to tak prostý... Ale Lussi a holky- až se to povede, budeme si toho aspoň vážit a mít neskutečnou radost 🙂
Taky jsem si říkala, že by bylo krásný mít mimíska v bříšku do Vánoc a mít to pro miláčka jako krádný dárek 🙂 Snad se zadaří 😉

lussi
1. lis 2007

jo o tom vím, ale bohužel než jsem to sehnala tak mi to vyprodali, slyšela jsem na to samou chválu, prý to bylo super udělaný 🙂
Věda to teda, je mluvíme z vlastní zkušenosti, viď? 😀

pikusa
1. lis 2007

Ahoj holky,tak jsem doma 😉
takže nám nabrali krev,mě jednu ampuli a miláčkovi 2,naše krev poputuje do Krče a přítelova ještě do jiné nemocnice.A vysledky?4-6 nedel. ☹ takže zase čekáme ☹ sestřička se moc omlouvala,že laboratoře nestíhají a páru na IVF nebi ICSI je strašně moc.Takže mám volat 1.týden v prosinci a jestli to tam bude,dá nám termín konzultace.Já s tím čekáním tak nějak počítala.
Takže cestou zpátky jsem si musela ale udělat radost a mám nový kabátek.

Lussi,já pořád taky oddalovala návštěvu CARU,pořád jsem doufala,ale dnes už bych to udělala jinak a šla dřív.Ale co se ted dá dělat.

vakoema
autor
1. lis 2007

Ja mam vysetreni krve z 3-5 DC v poradku...Takze doktor vlastne nevi...Brala jsem 8 let antikoncepci, pak jsem vysadila a hned otehotnela, pak potrat a pak ani tuk 😖 .Podle ultrazvuku folikul naroste jen pri stimulaci lekama,a le nikdy nepraskne. Ach jo, me uz to fakt vytaci...Vsechno je to na dlouho - vzdycky cekat na dalsi mesic co zas bude...A ja jsem takova ta netrpelivka

mondour
1. lis 2007

Pikusa:
Tak drzim palecky.
U nas to bylo taky na dlouhe lokty.Ale cekani se nam vyplatilo.

nadad
1. lis 2007

Pikusa, taky držím palečky 😉 To čekání je dlouhý a úplně tě chápu, že sis koupila nový kabátek, aspoň tě to potěšilo. A co se dá zjistit z těch náběrů? 🙂
Vakoema, uvidíš, že se to povede a nebude to dlouho trvat a budeš mít mimíse v pupíku 😉 Taky jsem netrpělivá a vytáčí mě zdlouhavé čekání, ale jinak to bohužel nejde.

pikusa
1. lis 2007

Nadad,přesně si to nepamatuju,vysvětlovala nám to asi před 2 měsíci genetička.Zkoumají nějaké ty chromozomy X a Y a aby se předešlo vrozeným vadám,prý po stimulaci a pak při odběru vajíček a spermií se vybere to nejlepší,no snažila jsem se najít nějaké stránky ale je to tam ne mě moc složitě napsané,tak vlastně sama nevím 😕

nadad
1. lis 2007

Pikusa- aha,tak hlavně, ať ti to dobře dopadne 😉 Co se týče genetiky, taky to úplně nechápu, je to složitý 😠

pikusa
1. lis 2007

Jo Nadad,hlavně at jsou výsledky v pohodě a budu i já 🙂

nadad
1. lis 2007

Lussi- věda to fakt 😉 je, ale mi jí to brzy nandáme!!!
Hodně holek říká, že je to o psychice, myslet na něco jinýho a pak to jde jak po másle 🙂 Ale nemyslet na to- mně to teda nejde ☹

nadad
1. lis 2007

Pikusa- třeba budeš mít to štěstí a už za 4 týdny budeš vědět co a jak a nebude se ti to prodlužovat 🙂 6 týdnů- to jsou skoro 2 měsíce, to je hrůůůza 😒