• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

CAR Unica Brno

8. prosince 2016 
Hojte ženský :grinning:
@ivetule no parádička, ty seš samice...se jinak nedá nazvat :grinning: prosím nech nám taky nějakýho fleka v mrazáčcích jo?
@vodni no taky krása, 19.tého už ho uvidíš...nakonec mě ještě bude mrzet, že jedete 19.tého všichni do Brna
@croyance no Puregon fakt pohoda, jen čekám co to bude dělat, včera večer jsem to trochu cítila, ale nevím jestli to přikládat už puregonu nebo ještě MS...uvidíme další dny a hlavně ve středu. Jinak se dle rad zkušenějších nutím více pít, páč můj pitnej režim je katastrofální...snažím se 2-3 litry a zdá se mi že nedělám nic jiného než piju...docela otrava,ale musím si to hlídat, pak se snažím jíst krom zeleniny, bílkoviny, takže valím jogurty, tvarohy, mlíko a arašídy.

14. led 2011 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 jo, ty pocity mám úplně stejné :grinning: taky jsem si včera říkala jestli to je ještě MS nebo už Puregon :grinning: se asi moc sledujeme :grinning: taky se snažím pít víc, ale spíš kvůli nachlazení, no a jinak ja a zelenina - nic moc, takže si dej i za mně jo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2011 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 neboj už vám budu v mrazácích držet místo. :grinning:
@croyance holky jste šikulky jak to zvládáte. Já jsem byla bohužel taky nastydlá na OPU a jenom jedna sestřička byla nepříjemná. Jinak nikdo nic neříkal. Hlavně být fit na ET. Holky pěkně vám to utíká. :grinning:
14. led 2011 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni krása jen tak dál. Ještě chvilku a už ho uvidíš nebo je. :grinning: Budu netrpělivě čekat na zprávičku.
14. led 2011 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@croyance jo zeleniny já schroustám klidně celej talíř k večeři, to já můžu...po tom včerejším vpichu mám trochu zatvrdlinu, po dnešním už nic. Zitra budu píchat zase napravo, tak musím kousek vedle. Jen mám vždycky dilema kam to píchnout, ale snad 2 - 3 cm nehrajou roli ne?
14. led 2011 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivetule jo jasně, drž fleka...já jim pak řeknu, že moji embrouši chtěj bejt s těma tvejma :grinning: :grinning:
14. led 2011 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 @croyance kočky, já začala cítit folíky tak ten třetí den, ne nějaké bolesti, ale takové občasné jakoby dloubnutí, ale jen maličko :wink: Tak si myslím, že se vám klidně už můžou ozývat :wink: Píchání perem je naprosto v pohodě, potom ten menopur bude úplně stejná minijehlička, tak to je taky OK. Já jsem měla jen trochu problém s cetrotide - ten je na poslední dny. Jehlička sice opět úplně stejná, ale je to taková tenoučká stříkačka, a nějak se mi to blbě drželo nebo co, ale to je asi cvik - a po vpichu jsem taky měla chvíli takový červený flek na břiše. Za chvilku ale zmizel. Někoho to ještě prý i trošku pálí, ale já necítila nic.
K tomu pití, během stimulky = normální (do 2l určitě stačí). Zvýšený příjem tekutin (3l) = až po OPU, hl, v případě většího počtu punktovaných folikulů
14. led 2011 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky ještě jedna věc...na začátku jsem měla v peru 900IUI...píchám po 200IUI každej den...takže jestli si to dobře pamatuju můžu s tohodle pera píchnout ještě 3X? páč je tam prej rezerva...a nebo mám píchnout už jen 2x...to by bylo 800IUI celkem a pak dát už další pero?
14. led 2011 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 Místo vpichu - pokud pícháš jednu injekci, tak je to vlastně jedno. Jen až jich budeš mít víc, tak musíš píchat jednu nalevo, druhou napravo. Pár dní budeš mít injekce i 3, a to je potom důležité, abys na té straně, kde budeš píchat dvě, píchala min 3 cm od sebe :wink: Jinak jestli nemáš třeba modřinku, tak je úplně jedno, jestli to píchneš takřka do stejného místa, jako předevčírem :wink:
Modřinky se mi udělaly jen párkrát, ale u prvního ivf jsem si u posledního píchu vyrobila modřinu asi 4x2cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: Píchala jsem na unice a bylo to nějak ve spěchu, tak jsem se nemohla nějak soustředit a už to bylo...
14. led 2011 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni ten cetrotide mám taky už doma,ale to jsou asi ty léky co mi říkali , že neví jestli je budu potřebovat,ale mám asi jen 3 injekce, takže toho není moc, no přessně jak říkáš sem měla s perem strach abych to udělala jednou rukou, ten vpich a ještě to tam stříknout, jde to pěkně, s injekcí to bude zase změna,ale už nemám strach z ničeho.
Jo ty bílkoviny a tak sem četla že po punkci, jenže já si to musím hlídat už teď já prostě piju strašně málo, když nepočítám kávy, tak třeba 1 nebo 2 sklenice vody za celej den¨.
14. led 2011 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni jojo to jsem taky někde četla ty rozestupy mezi injekcema....takže když to píchám v lajně pod pupkem, tak v té lajně jestli je to od pupku doprava nebo doleva 3 nebo 4 nebo 5 cm je jedno? já jen abych si to nepíchala třeba už moc daleko.
14. led 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 máš dvě možnosti. V kontejneru je navíc 150 IU.
1) Buď z pera napíchat jen celé dávky, tj. 4 dávky po 200 IU. Zbytek doneseš na ultrazvuk spolu s další plnou náplní (nebo už načatou). Tam si na místě budeš stejně píchat další dávku, takže pak dáš sestře a ona ti to může natáhnout do jedné stříkačky, abys jednu dávku nemusela píchat nadvakrát.
Nebo:
2) Na peru nastavíš dávku 200, zapíchneš a budeš stlačovat co to půjde. Pokud ale v náplni nezůstalo dost jednotek, tak píst (to co stlačuješ palcem) nedosáhne až ke konci (k "tělu" pera) - zůstane povytažený a na "počítadle" jednotek nebude nula. Vytáhneš jehlu, píst necháš tak jak je, nic nenastavuješ, vyndáš náplň (bude úplně prázdná), doplníš novou náplň, dáš novou jehlu, zapíchneš a dotlačíš ten píst až na nulu.
14. led 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 já mám na svém špekatém břuchu dostatek místa :grinning: Takže to bude individuální, ale myslím 5cm ok. Já to píchala asi v takové vzdálenosti jako na tomto obrázku (ale můj břuch je asi 4 násobný než u téhle slečny :grinning: ) Někdy i trochu výš - asi tam jak má palec...
14. led 2011 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni no to zkusím sama na dvakrát, nevím jestli na tom ultrazvuku by to se mnou někdo řešil...a jak ty píšeš že píst zůstane vyjetej, dám další náplň a dopíchnu, to není problém, to nezní složitě.
14. led 2011 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni nö do těch míst to píchám :grinning: tak já mám taky na výběr, špek mám fajnej na píchání,ale ta slečna si tu kožní řasu teda dělá řádnou, já si ten špek teda tak nemačkám.
14. led 2011 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 jo, neměla jsem s tím nikdy žádnej problém - píchala jsem to tak několikrát :wink:
Ten cetrotide asi mít budeš (je v krabičce) - dává se poslední dny k tomu, aby folikuly nepraskly a měly čas pěkně dozrávat. Možná ale budeš mít míň menopuru (dávají v obálce), to záleží na tom, kolik dnů budeš stimulovat
14. led 2011 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 já když sedím, tak mám takovou pěknou pneumatiku nebo možná spíš vlastně takovej balón :grinning: Takže kdybych si chtěla chytit špek, tak vlastně držím celý břicho :grinning: :grinning: :grinning: Aspoň někdy je to výhoda :wink: píhání do plochýho pupku jde určitě hůř...
14. led 2011 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni cetrotidu mám 3 krabičky a menopur v obálce no, ani nevím kolik tam toho je, ale stejně si myslím že budu dokupovat ještě puregon měla jsem 2x900 a doktor říkal, že se může stát , že mi to nevyjde.
14. led 2011 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni tak se prozatím loučím...dík za info...jdu obědovat a ty se opatruj..odpo ještě nakouknu...pápá :wink:
14. led 2011 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 jj, tři krabičky cetrotide, to je běžné - 3 dávky. Já měla teď to prodlužování, takže jsem měla pak o jeden cetrotide víc.
S dokupoiváním puregonu - ono obvykle po ultrazvuku kombinují dávku s tím menopurem, takže ti vlastně zbyde puregonu víc (tj. už jsem to myslím psala, kdyby nechali 200 IU, tak vyčerpávat 125IU puregonu a k tomu 1 ampuli menopuru, ve které je jednotek 75). A ještě jsou tam ty zbytky, takže vlastně máš celkem hodně... Většinou stačí dokupovat menší náplň. A někdy, když folíci rostou třeba rychleji, se denní dávka taky snižuje, takže je zapotřebí ještě méně :wink:
14. led 2011 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@ami33 pa a dobrou chuť
14. led 2011 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,tak jsem po KET-mám 2 časný blastocysty..všichni byli moc příjemný,ted nastane to čekaní..uff..už to zažívám po 4..mám neuspěšné 1IVF,z 2 IVF sme meli dárce..a máme Matýska..a ted 2 KET..na jaře jeden a ted druhý a poslední..
no jinak tam dnes bylo tkový optimistický prostředi :slight_smile: nikdo tam nebyl jen paní co zrovna vychazela s krsáným ultrazvukem a sestřičky na recepci se rozplývaly..a pak přišla novopečená maminka se pochlubit s miminkem a přinesla fotku na nástěnku..takže se rozplyvaly znovu...tak to bylo takový pěkný po tom KETu..
14. led 2011 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni :slight_smile: ahoj. Nádherný testík :slight_smile: Já chci taky takovej.... :confounded:
14. led 2011 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Všem přeji krááásný víkend :wink:
14. led 2011 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@evakim Chce to čas a tak nějak se s tím srovnat, každépádně držím pěsti v tomto pokusu. Já si tu hodnotu FSH nepamatuji, každopádně už tehdy říkal pan doktor, že to není tak hrozné, aby to tak blbě fungovalo :sweat_smile: , ale bohužel to tak blbě funguje.
14. led 2011 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@monika19 Držím pěsti!!! :slight_smile:
14. led 2011 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já byla dnes na UTZ, sliznice prý roste pěkně a brzy na to vlítneme :wink: . Docela mě to zase nakoplo!
14. led 2011 v 18:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@misha83 :slight_smile: Ty jdeš na KET??
14. led 2011 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@mufinka0 Nn, ale na cyklus s dárkyní, takže něco obdobného.
14. led 2011 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@monika19 ahoj tak držím palečky at se zadaří. Kdy budeš testovat. Tak se zkus šetřit,ale ono to moc s malíma dětma nejde. My jdeme na to v neděli.
:slight_smile:
14. led 2011 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek