CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

evakim
14. únor 2011

tak uz jsme vsichni doma🙂 zavedli mi dve desetibunecne emryjka a to treti bylo osmibunecne a nechali jsme si ho zamrazit, nemeli jsme na to, abychom ho nechali nejak........ , 50% po rozmrazeni je porad vysoke % asi vyssi nez u me,ze bych nekdy jeste neco vyprodukovala🙂

nali1
14. únor 2011

Ahoj holky,vidím,že je tady plno nových tvářiček,tak moc přeju ať se daří.
@vodni Moc,moc,moc gratuluju. 🙂 🙂 🙂 🙂
Chtěla jsem se jen zeptat,jestle jste některá před IVF užívala kapky Femigard,a pokud ano,tak jestli se užívají i po čas stimulace.Díky

ami33
14. únor 2011

@evakim jééé vítej , tak už je máš u sebe, to jste udělali dobře, každé embryjko dobré, u nás to taky vypadalo je se jedno bude mrazit a v den ET mě řekli že se přestalo vyvíjet, tak zbylo akorát na transfer. Hlavně ať si jim u tebe líbí a buď na sebe opatrná a šetři se.

ami33
14. únor 2011

Ták holky, sem dneska ráno jako vletěla k dr. že jako aby mě vzala krev, jenže sestřička že bez dr, nemůže a ta chodí až na osm, tak sem valila už tak pozdě do práce. Z tama jsem zdrhla dřív a zase za dr. ani krev mi nebrala, udělala rovnou UTZ, je tam dutinka, takže těhu to je a uvidí se jak dál se bude dařit a jestli se udrží. Jinak ty bolesti co jsem si myslela, že byli po pregnylu tak to byla velká cysta co mi tam praskla a mám tam další dvě malinký ,ale ty prej ani neucitím jak jsou malé, z té velké mám volnou tekutinu za dělohou, snad to nemůže věci nějak moc zkomplikovat.
Jinak další kontrolu mám 7.3. a to už bude vidět počet mimoušků. Ptali se mě na neschopenku apřišlo mi že se diví že ji nechci,ale mě to ještě přijde zbytečný a hlavně...mám dokonce měsíce dostat výpověď, tu bych na neschopence nemohla podepsat a on března dostat novou smlouvu na více peněz, což se hodí, holt musím vydržet aspoň do toho 7.3....pak uvidím.
Vodníčku.....jak je ti po tom utrouši? mě říkala dr. že po něm budu jako fest unavená...jak ty to zvládáš v práci?

vodni
14. únor 2011

@evakim jůůů, gratuluji mamko a posílám hned jeden těhuplivanec, tak ať se embryjka drží 😉

vodni
14. únor 2011

@ami33 Ahóóój, konečně jsem se proklikla k fotečce, moc pěkná 😉 Po utrouši mi není nic, zavádím ráno a večer, a v poledne polknu - a není mi to tom nic (ale polykám jen jednu). vím, že některým kočkám se při polykání fakt hodně motá hlava a jsou spací 😉

ami33
14. únor 2011

@vodni a to ráno zavedeš a ještě ležíš?...no motání hlavy bych nechtlěa, když pak sedám po práci za volant jako

vodni
14. únor 2011

@ami33 ráno zavedu a někdy ležím půl hodiny, ale někdy valím do práce 😀 Ono je to taková malá kapslička, takže ona se stejně nezačne hned rozpouštět, takže ani to ležení po zavedení nemá myslím moc smysl. Můj gyndr vlastně ale říkal, že jestli máme v práci nějak hygienické wc, tak že to mám zavádět i v práci, takže asi ležení na pracovišti ani moc nepředpokládal 😉 Já to ale polykám, protože přece jen ty kabinky...
V letáku je myslím i napsaný, že to ovlivňuje řízení, takže bych to moc neriskovala.

ami33
14. únor 2011

@vodni jojo s tím počítám to už bylo u těch globulí před opu, taky mi říkali ať si dávám slipovku. A proč polykáš jen jeden ten utroš?

vodni
14. únor 2011

@ami33 Je, tys odpověděla na tu nedopsanou zprávu 😉 jsem ji trochu změnila... 😉 No ráno a večer jsem doma, tak doma to zavádím. A v poledne polykám, takže polykám jen jednu tu dávku. No a už jsem tu psala, že jsem se se svým gyndrem dohodla na pomalejším vysazování - na unice mi řekli vysadit po ukončení 8tt, ale začala jsem špinit, tak jsem pokračovala. Ale špinění bylo jen 2 dny a hodně malé, takže už jsem začala s tím snižováním - nevysazovala jsem to tak jak říkali na unice (tj. z 2-2-2 každý den snížit o jednu tabletu), ale vždy snížím o jednu a tak to užívám víc dnů. A pak další... Takže momentálně už užívám 1-1-1

ami33
14. únor 2011

@vodni aha, takže ty už snižuješ...no já kvůli tomu řízení asi budu zavádět i v práci, máme tam jedno wc, kde chodím jen já a 2 chlapi, takže úklid je stejně na mě, takže tam mám čisto, no zkusím to nějak natrénovat, to bude ještě sranda 😀

ami33
14. únor 2011

jo teď sem si na něco vzpoměla....toho 7.3. jak jdu na utz, tak si mám vzít jako moč, nevíte někdo na co? krev mi nikdo jako nebral a do toho 7.3. ani nevezme a chtějí moč, jsem z toho jelen.

vodni
14. únor 2011

@ami33 Já na každou těhotenskou poradnu mám moč taky přinést, tak asi tak... 😉
Nebo ti udělají hCG aspoň z moči - když jsem byla v laboratoři na krev, tak jsem řekla, že chci hCG, a oni se ptali jestli z moči nebo z krve. Tak třeba mají ještě nějaké další metody jak z toho zjistit hladinu hCG aspoň trochu přesněji než jen podle čůracího papírku 😉

ami33
14. únor 2011

@vodni No jo je to možný a v čem tu vzácnou tekutinu nosíš jako? Já si dtejně zítra udělám test, budu dělat ob den, mám ještě tři.

vodni
14. únor 2011

@ami33 Já na to u doktora vyfasovala speciální zavíratelný zkumavky 😀 Ale když jsem to někdy někam nesla, tak v nějaké lékovce...
JJ, jasný, že jakmile začneš testovat, tak prostě není zbytí, musíš testovat každý den 😎 To znám velmi dobře 😎

ami33
14. únor 2011

@vodni no to mi nic nedali, zkusím zjistit jestli se nedá něco koupit v lékarně, stejně tam jdu zítra pro utroš. Já si řekla že budu testovat ob den a manžel mi říkal, že to chce jednou vidět jak ty čárečky se dělají, tak budem zítra ráno než pojedu do práce. 🙂

vodni
14. únor 2011

@ami33 v lékárně by ti určitě měli nabídnout i nějakou uzavíratelnou lékovku, kterou by šlo použít...

ami33
14. únor 2011

@vodni taky si myslím, paní mě tam už zná, nejdřív na vitamíny sem tam chodila, pak na ty dezinfekční polštářky na ijekce, pak testy těhotenský, teď to bude utroš a ty lékovky a ještě asi zkusím nějakej těhu čaj v lékarně koupit.
Hele ty teda už nebereš ysilinu listovou jak jsi psala, ale bereš už jen vitamíny, myslím tzy jsi psala že bereš Femibion nebo jak se to jmenuje. Má to dost té kyseliny listové? nerada bych něco podcenila.

vodni
14. únor 2011

@ami33 Na Unice mi řekli při potvrzovacím ultrazvuku, že stačí dávka z běžných těhuvitamínů, ale já ještě pořád dobírám zbytky listovky, kterou jsem nasyslina během těch 3 pokusů... Ale už mám jen pár tabletek.
Krom toho beru Femibion 800, tam je 800 mikrogramů listovky (pro srovnání, v acidum folicum je 10 miligramů, takže mnohem víc). Jestli ti zbyla, tak to určitě užívej dál, příp. si nech od doktora nechat napsat další.
Od 12tt přejdu na Femibion 400, tam je listovky míň, ale zase to obsahuje jiné věci, které jsou důležité zas pro to další období a s doktorem zkonzultuji, jestli si nenechat napsat listovku i na pak... Ona je hlavně důležitá při vývoji těch hlavních orgánů, takže potom snad už tak ne..
Jinak těhučaj jsem koupila v normálním obchodě - resp. čaj bez kofeinu a chemických přísad. Je v tom šípek, meduňka a ještě cosi.
Taky jsem si koupila elastiq proti striím - tak si kup hned taky něco, ať to má paní lékárnice potvrzené 😀 A taky, kdyby to byly dvojky, tak by to chtělo už začít kůži připravovat 😉

vodni
14. únor 2011

Tak pa pa, frčím domů 😉

ami33
14. únor 2011

@vodni o ty léky zatím beru všechyn dál i estrofem, jen přejdu za 5 dní z Agolutinu na ten utroš + to beru Calibrum a to nevím vůbec kolik to čeho obsahuje. No až to doberu asi dám taky ten Femibion, už sem o něm vícekrát tady na koníku četla. A ten elastiq to je krém? No jsem si to už říkala, že stím mazáním bych měla začít co nejdřív, ať je kůže vláčná. A to mažeš čím, tím elastiqinem? Taky bych měla zase začít více pít mlíko, jogurty jím denně a ze sýru nic moc, když plísně nesmíme a měkké taky ne, tak občas ten tvrdej, asi pojedu na mlíku a jogurtech, ještě mi tam manžel koupil tvaroh, no fuj, nějak to do sebe grankem dostanu.

vodni
14. únor 2011

@ami33 ha, ha, plísně nesmíme 😀 no jo, já taky hermoušek oplakala ☹
Hlavně hodně pít (vodu), to je důležitý, tak 2l denně, musím se trochu nutit...
Mlíko - já taky spíš ty jogurty, ale i tvaroh, různé mléčné bionápoje...
Jo, mažu se tím elastiq - krém v tubě v lékárně http://www.lekarna.cz/elasti-q-telovy-krem-prot... Pamatuju totiž, když jsem trochu nárazově "vyrostla", tak k tomu mám celkem sklon. proto jsem začala co nejdřív.
Femibion složení: http://www.femibion.cz/cs/slozeni/
Calibrum babyplan složení: http://www.calibrum.cz/default.aspx/cz/chc/cali...

jezulicka
14. únor 2011

@evakim jůůů tak to máš hezkou úrodu tak si je hezky opatruj v bříšku a gratuluji... 😉

evakim
14. únor 2011

@vodni moc dekuji 🙂 mamko🙂

evakim
14. únor 2011

@jezulicka moc dekuji, ted uz "jen" uz at se udrzi a jsou zdravi mrnousci🙂 doba do testu je moooooc daleko🙂

mufinka0
14. únor 2011

@vodni Čauky maminko, mám na Tebe dotaz,...ty baštíš ten Femibion už od doby stimulace??? Nebo až po potvrzení těhu?? Na NT sceering jdeš kdy?? To už bys mohla mít fotečku 😉

pampeliska36
14. únor 2011

ahojte holky... jsem se na vas prisla podivat a to je teda novinek 😀

@evakim gratuluju a ted uz jen cekat v cekarne a pozitivne myslet a ono to dobre dopadne 😉

@ami33 potichounka gratulka a jen at to vsechno jde podle toho nejkrasnejsiho scenare!!!

@vodni kdyz vidim to tvoje cislo v kolikatym jsi tydnu... dela mi to NESKUTECNOU radost 😀 😀 😀 a moc se z toho tesim!!!

... no a ostatni AHOJTE VSECHNY!!!!!!!!!

evakim
14. únor 2011

Holky chtela bych se Vas zeptat, zda nektere z Vas neblo trochu divne po ET, pri IVF mi takto urco nebylo, boli me dost pravy vajecnik a je mi tak divne jakoby na zvraceni a boli me desne hlava, vzhledem k me velmi slabe reakci na stimulku a vysokem FSH mi rikal doktor, ze v mem pripade nehrozi ten stimulacni syndrom. Mozna je to spis reakce na Pregnyl, dneska jsem ho poprve pichala spolu s Agolutinem (4den po OPU), doktor mi jen rekl, ze pokud by mi bylo blbe po druhem Pregnylu tak ten treti uz pichat nemusim, jenze rano mi nic nebylo tak jsme to s nim ani nemusela konzultovat, ale od odpoledne je to takve divne. diky

evakim
14. únor 2011

@pampeliska36 moc dekuji, cekarna bude dlouha 🙂 a doufam, ze konec bude uspesny🙂

teckovanaorchidej
15. únor 2011

@pampeliska36 ahoj holka, tak jak to s tebou vypadá?
vodni, jak jak u tebe?
už se tozaase schází, ještě Petka.a hrošíci
Holky držte se.
muifko, jak se máš?
všem hodně štěstí a radostných zpráv.
Jávalím za chvíli do poradny, vypadám jako mamut, musím se zeptat, jestli si je doky jistý, že je tam fakt jen jedno 😀 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru