CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jarkabilik
16. únor 2009

jeany tak to i ten můj mě obskakoval a opatroval až jsem si říkala že jsem jak nemohoucí 😀

lucifirek
16. únor 2009

doufám,že ne na moc dlouho 😀

jarkabilik
16. únor 2009

lucifirek to víš chlapy jsou přeci jen opatrnější 😀

lucifirek
16. únor 2009

no,jo no. Jak kdy? 😀

lucifirek
16. únor 2009

holky jdu si na chvíli lehnout,pakna vás mrknu.

jeany
16. únor 2009

Zuzy a kde jsi ty?
Jary, tak si to všechno aspoň v klidu vyřídíš. Já jsem se ptala manži a on říkal, že se sexíku nebojí. Minule jsme měli půst asi týden, ale tentokrát to nechám třeba 14 dní, pro jistotu, aby se nic nestalo.
Snad to teď už vyjde. Přesně jak píše lucifírek, moc tomu věřím, ale taková malá pochybnost tam je.

jarkabilik
16. únor 2009

jeany víš jak se to říká až se štěstí unaví sedne i na nás a konečně bude mimi 😉

hhaanka
16. únor 2009

Luciferku, to máš pravdu, taky jsem se těšila na to, jak mi bude blbě, jak budu blít, a vidíš, vůbec mě to nepotkalo. Jen jsem do 16 tt pořád plašila, bála se bacilů a byla na sebe možná až dost opatrná, užívat jsem si to začala pak a teď už vstupuju do poslední třetiny a začínám mít obavy z doktorů. Ne z porodu jako takového, vím, že to bude mooooc bolet, ale z doktorů, aby něco neposrali. Slyším o tom až příliš často a to máme jednu z nej porodnic – Havl. Brod.

Lenulinko, nakupuju zatím jen tak jemně po sekáčích. Když se mi něco líbí, tak to koupím, když je to větší. Pořád vybírám kočáry, nemůžu se v nich vyznat, kosmetiku mám asi všechnu, plíny žádný kromě balení jednorázovek. Uvažuji o vícevrstvých bavlněných, ale nevím. Na to člověk musí mít náladu probírat se netem a hledat informace, někdy mě to chytne, ale spíš si říkám, že mám ještě trochu čas, i když se to krátí🙂

Ivetule, jojo, bříško mi už vyrostlo pořádně, ale zatím mi překáží jen když se chci otočit v posteli. Trochu se zadýchávám, ale jinak je to pohodička. Jsem doma, koukám, jak za okny sněží, dělám mám pořád co, takže ty dny hrozně letí a za chvíli pojedu do porodnice🙂

Jojo, holky, chlapi transfery prožívají každý jinak. Ten můj byl trochu vyjevený z prvního transferu, ale u všech dalších jsme si říkali vtipy a čekali, až budu moc slézt a pojedem na obídek. Vždycky jsme z toho měli hroznou bžundu, že tam manža ani nemusí být a přesto budu těhu, že to má jednoduchý, ani se u plození nezadýchá a tak🙂 Doma mě tedy moc nehlídal, to spíš tchýně, vařila nám, abych nemusela a tak jsem se mohla hezky válet, jenže to dlouho nebaví🙂 Půst jsme drželi jen těch 5 – 6 dní, bála jsem se spíš já, a teď je to naopak. Jak vidí břicho, bojí se manža a pořád se ptá, jestli nekope a jestli to bobkovi nemůže ublížit.To je od něj hezké, ale v těhotenství je sex normální a já rizikovku nemám, tak co. Snažíme se to prožívat úplně normálně.

jeany
16. únor 2009

Hani, tak ti to letí. Dívám se, že už jsi ve 27 týdnu. Uběhlo to co a budete mít květňátko. Budeš si chtít říct, jestli to bude holčička nebo chlapeček? Víš už jméno? Taky se děsím, ne porodu, ale spíš komplikací, které můžou nastat.
Dnes ráno mě manža překvapil, když jsme míjeli školku, tak mi řekl, že tam bude chodit naše Verunka, že ji tam bude každé ráno vozit. Dřív chtěl hrozně kluka, ale dnes už je mu to asi jedno a snad se mi zdá, že by snad raději i tu Verunku. My už máme vybrané jména spostu let a měnit to nebudeme. Holčička bude Veronika a chlapeček Martínek. 😉

luciiiie
16. únor 2009

Ahoj holky...tak jsem se konečně rozhoupala vám sem něco připsat. Je dobře, že existují stránky jako tyhle, člověk se dozví spoustu věcí. V prvé řadě chci poděkovat a pozdravovat Lucifírka, protože díky tobě vím, co mě zítra čeká (jdu na odběr) a nejsem z toho tak vystresovaná (stejně jak se znám, nebudu ani spát) ☹ Všem vám moc přeju, aby nám to vyšlo.. 🙂

lucifirek
16. únor 2009

Ahoj luciiie,moje jmenovkyně 😀 od toho jsme tu,já jsem taky ráda,že tu holky mám,aspoň člověk ví,do čeho jde a co ho čeká.Jdeš taky na Unicu?

lucifirek
16. únor 2009

Luciiii držím na zítra palečky. Tyto dny jsou asi nejhorší,člověk je takovej rozbolavělej,ale až budeš mít miminka u sebe,tak na to všechno zapomeneš. Hlavně buď v klidu. není to nic hroznýho. A jak jsi ¨na tom jinak,jaké máte problémy a kolik máte folíků? Určitě ti tady všichni,jsou tu mnouhem zkušenější,rádi poradí. Já jsem byla také poprvé.

lucifirek
16. únor 2009

Zuzka zase někde lítá 😀 po nákupech 😀 😀 😀
Jeany,už víš do čeho jdeš a díky tomu budeš určitě víc v klidu. Já vím,do čeho jdu kvůli vám a jsem za to moc ráda.
Já mám teda dneska stravu,nechtělo se mi nic vařit,tak jsem sidala špagety s kečupem,tak to jdu napravit a dám si aspoň jogurtíka ovoce.
Je Haniiii,já vlastně zapomněla,do Havl.Brodu jezdí od nás taky dost rodit,protože Nov. Město moc vyhlášený není,i když ta porodka ještě jde.
Tak to tě možná bude rodit moje gynekoložka MUDr.Mašková. Mají společnou ordinaci u nás ve Žďáře její maminka a ona. Je taková chladná,ale je prý hodně dobrá. Když si vzpomenu,jak mi oznámila,že nebudeme mít dětí,tak jsem se rozbrečela,moc se s tím nemaže,ale jinak si nemůžu stěžovat.
Já proti sexíku nic nemám,ale manža má prostě strach,tak ho budu muset uklidňovat,ať nemá strach. V Brně řekli půst týden,tak ví,o čem mluví.
Jeany,vidíš,jakého mášhodného manžu,nebudeš muset prcka vozit do školky. Manža by chtěl taky aspoň jednoho kluka,ale myslím,že až bude i holčička,tak bude štastnej. My máme už dlouho vybrané jméno pro kluka Jakub. Ale druhé jsméno pro kluka a jména pro holčičky zatím ne. Já bych ráda Anničku,manža chce Lucinku. Tak uvidíme

luciiiie
16. únor 2009

Ano, taky na UNICU. Už to na mě pomalinku dolehává..bože už ráno..uf uf.. Ale mám to jako ty, jsem na ten den taky sama, takže mi přítel bude velkou oporou i na pokoji. Už jsem doufala, že bude od všech injekcí pokoj a to nejhorší mě snad ještě čeká v podobě Agolutinu a mega jehel 😀 Problémy jsou jako asi u většiny tady z nás. Přítel má málo spermií a ty co by stály za to, jen stojí a tupě hledí na místě 😀 Měla jsem z toho všeho strach, všude se psalo jaká je to zátěž na psychiku, ale mě to tak strašný nepřipadne..možná proto, že je to náš první pokus a nevím, jak chutná hořké zklamání a doufám, že to ani vědět nebudu..musí to vyjít..nám všem..věřím tomu. Navíc ve středu mám narozeniny a pokud se povede něco oplodnit a šupnou mi to zpátky v pátek, vychází nám testování přesně na přítelovi narozeniny...Byl by to krásnej dárek..pro nás oba.. 😀

luciiiie
16. únor 2009

No u folíků mě popravdě poprvé zamrzl úsměv na tváři, protože mi připadne, že jich všechny měli narozdíl ode mě nějak moc či co. Já měla při první ultrazvuku na jedné straně 8 a na druhé 4 a to byli ještě vzrůstově menší, než by měli být..to jsem měla slzy na krajíčku, že v něčem zaostávám. Zvýšili mi hormony a za dva dny jsem měla na jedné straně 10 a na druhé 6 a největší měřili 18mm. Doufám, že do zítřka se tam ještě něco vyklubalo a ty stávající stihli ještě povyrůst.. Přeju si, aby tam bylo něco zralýho 🙂

lucifirek
16. únor 2009

Luciiie ničeho se neboj. Tak to máme stejný,ty manželovi spermouši jsou stejní lenoši. Mě to taky před začátkem stimulace přišlo strašně složitý i manžovi a že to bude štrašný na psychiku,ale jakmile začneš,tak to tak strašný není,injekce jsem snášela v pohodě. A z Agolutinu strach neměj,u nás měl větší strach manža,než já. Ta jehla má fakt 4cm,ale sám teďříká,že ho to začíná bavit. A mě to vůbec nebolí,lehnu si na bok,uvolním se a nedívám se (protože kdybych viděla ten nápřah,tak bych asi zatnula sval 😀 ) a manža píchne a za chvíli to je. Ani mě potom nebolí zadek.
Uvidíš,třeba si nadělíte krásný dáreček,ty dodatečně a manža to bude mít přímo. My bychom měli případně krásný dáreček pod stromeček,trošku předčasně,ale krásný. Ale to vy byste měli taky pod stromeček 😀

luciiiie
16. únor 2009

No to je vlastně pravda.. 😀 Luci kdy jsi naposledy večer jedla? A to jsi na pokoji ležela už od půl deváté? A za jak dlouho jste jeli domů? Já si teď vůbec z těch nervů neuvědomuju co můžu a co nemůžu, sakriš.. 🙂 Nikdy jsem pod anestezií nebyla. Možná stupidní dotaz - byla jsi namalová? A ten prášek ráno bez zapití..to bude boj 😀

lucifirek
16. únor 2009

Tak to jsi neměla málo, já měla na 1.utz na pravo 9 a vlevo 5 folíku a byli taky většinou malí. Pak jsem měla 12 a 6. A do punkce jich bylo 23,ale zralých jen 13. No a vidíš,nezbyli žádní, do dneška 3, dva zavedli a poslední nebyl vhodný na zamrazení. U jaké jsi byla Dr. mě Frgala říkal,že je to přiměřená reakce.

luciiiie
16. únor 2009

Uf, tak to mi spadl folikul ze srdce teda.. Jo Luci, taky jsem chodila k Frgalovi, jinak u toho "vstupního pohovoru" jsme byli u prof.Malého, ale toho jsem od té doby neviděla 😕 Kolik tam bylo lidí na sále?

lucifirek
16. únor 2009

Jedla jsme naposledy kolem sedmé. O půl deváté vzali manžu na odběr spermia,pak jsme čekali asi do půl desáté a kolem desáté mě vzali na sál a za deset minut budeš spátky. Kdyžtak se prospinkáš. Já už teda neusnula. Jestli ti to pomůže,tak ti povím,jak to proběhne tam. Na pokoji se převlékneš do noční košilky,pak si pro tebe přijde sestřička,pantofle si odložíš přede dveřmi operačního sálu. Dr. se ti představí a možná i anestezioložku.Lehneš si na stůl hodíš nožky nahoru 😀 a anestezioložka ti píchne kanylu a za chvilinku už spinkáš. O tom,co ti dělají nevím 😀 😀 😀 . Pa se probereš,nebo tě probudí,pomůžou ti dojít na pokoj a dají ti mezi nožky vložku. To je vše. Pak můžeš ještě spinkat. Přijde za tebou doktor,říct ti,co a jak. Pak sestřička vyndat kanylu. A pak embryologové,aby vás informovali o foliklech. Asi tě po té punkci bude bolet bříško,ale dá se to vydržet. V dalších dnech doporučuji si dát nějaké jogurtíky. Pomáhá to na to nafouklé břicho. A hodně pít. šetřit se a odpočívat. Mě z narkozy nebylo špatně ani jednou,byla jsem jak rybička. Po punkcy cysty mě břicho nebolelo vůbec. Po punkci vajíček to bylo horší,ale na umření to fakt není 😀 😀

lucifirek
16. únor 2009

No prof.Malý moc nebývá na ambulancích. Já byla u všech. Většinou u Frgaly,jednou u Otevřela. Zákroky mi dělal - punkci cysty Frgala a punkci vajíček a transfer Gogela. Ten je taky fajn.

lucifirek
16. únor 2009

Jeany,ty už jsi to v práci asi zapíchla viď a jela domů,tak to hezky odpočívej. A pa zítra. 🙂

lucifirek
16. únor 2009

Luciiii odkud jsi?

luciiiie
16. únor 2009

Jsi hodná, zas mi ubyl nějakej ten šedivej vlas 😉 Stejně s tím nic nenadělám. Když to přežili všechny přede mnou, přežiju to taky, ne? Doufám, že jim tam nebudu brblat nějaký hovadiny 😀 Navíc tam bude se mnou drahá polovice, takže to je zas nějaká pozitivní energie navíc 🙂 Mám takový bodavý bolesti vpravo dole a strašně citlivý bradavky. Ty jsi měla cystu?

luciiiie
16. únor 2009

Černá Hora

lucifirek
16. únor 2009

Aha,tak to ani nevím,kde je,asi z daleka. Já taky byla ráda,že tam byl manža se mnou. JJ když jsem začínala se stimulkou,tak na prvním utz byla folikulární cysta tak tu mi hned odsáli. Ale to bylo zrovna v pondělí a bylo to děsný strašnejch lidí,čekala jsem od rána do dvou odpoledne,to mě teprve vzali na sál. No děs.

luciiiie
16. únor 2009

To je kousek od Brna 😀 Jinak pocházím z Vyškova, Černá Hora mi do té doby taky nic neříkala 😀 😀

macinta
16. únor 2009

Teda holky, vy jste akční...píšete o sto šest 🙂 Zdravím Luciii 🙂
Luciferku, tak jak se cítíš?

lucifirek
16. únor 2009

Tak to jo Luciii.
Ahoj maci,teď mi je výborně. 😉

jarkabilik
16. únor 2009

luciiiie myslím si že ten prášek hltem vody zapít můžeš než dojedeš ani nebudeš vědět že jsi prášek zapila já ho tehdy normálně zapila hltem vody a nebyl problém 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru