CAR Unica Brno
Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly
Stručné shrnutí
- V CAR Unica Brno pacientky popisují běžné protokoly stimulace s medikacemi Diphereline, Puregon, Menopur a následnou punkcí (OPU), transferem (ET) a možností zamražení embryí (KET).
- Diskuze ukazuje, že ICSI se v praxi používá při výrazně sníženém spermiogramu (příklady 3 % nebo 7 % „dobrých“ spermií) a že PICSI je zmiňováno jako dostupná alternativa pouze v laboratoři Helios.
- V diskuzi byly specifikovány konkrétní ceny: doplatek za ICSI 1 100 Kč za každé další oplodněné vajíčko nad základní rozsah, zmražení 4 embryí za 4 400 Kč a 500 Kč za každé další embryum; někteří pacienti uvádějí, že klinika občas poskytla „bonus“ a doplatek nepožadovala.
Nejčastější otázky
Q: Jaké medikace se běžně používají při stimulaci v CAR Unica Brno?
A: V diskuzi pacientky uvádějí Diphereline (agonista), Puregon (gonadotropin), Menopur, Agolutin (inzulínový způsob aplikace do n. gluteus podle uživatelek), dále se zmiňují antikoncepční Marvelon, metformin a „Langerin“ jako léky, které někteří pacienti užívají v souvislosti s hormonálními problémy.
Q: Kdy se v praxi doporučuje ICSI místo klasického IVF?
A: Pacientky uvádějí, že ICSI doporučují při výrazně špatném spermiogramu (příklady z diskuze: 3 % nebo 7 % normálních spermií) nebo při problémové morfologii, zatímco při dostatečném počtu pohyblivých spermií někteří zmiňují možnost zkusit IVF.
Q: Kolik stojí oplodnění ICSI a zamražení embryí v uvedených případech?
A: V diskuzi jsou konkrétní částky: 1 100 Kč se zmiňuje jako platba za každé další oplodněné vajíčko ICSI nad standardní počet; zmražení 4 embryí je udáváno jako 4 400 Kč a za každé další embryum 500 Kč; někteří pacienti ale hlásili i rozdílné částky nebo „bonusy“.
Q: Co je PICSI a kde je údajně dostupné?
A: V diskuzi je uvedeno, že metoda PICSI (výběr spermií podle hyaluronanu/DNA) je podle účastnic prováděna pouze v laboratoři Helios.
Q: Jak se aplikuje Agolutin podle zkušeností z diskuze?
A: Agolutin je v diskuzi popisován jako injekce aplikovaná intramuskulárně do hýžďové oblasti (do zadnice) a v praxi ji mnohdy aplikoval partner; procedura vyžaduje správnou techniku (aspiraci), aby se nezasáhla céva.
Q: Kolik vajíček lze očekávat po stimulaci podle zkušeností v diskuzi?
A: V příspěvcích jsou konkrétní příklady: pacientka popisuje odběr 23 vajíček, jiné příklady uvádějí 15, 17, 13 vajíček; tedy počet výrazně kolísá a v diskuzi se uvádějí hodnoty od ~10 do 23 získaných oocytů.
Závěry z diskuze
Shoda
- ICSI se v praxi často volí při špatném spermiogramu jako řešení pro zvýšení pravděpodobnosti oplodnění.
- Standardní medikace při stimulaci, které pacientky jmenují, zahrnují Diphereline, Puregon, Menopur a Agolutin.
- V diskuzi jsou popisovány konkrétní ceny: 1 100 Kč za každé další ICSI-oplodněné vajíčko a 4 400 Kč za zmražení 4 embryí, 500 Kč za každé další embryum.
Sporné názory
- Některé účastnice tvrdí, že ICSI je nezbytné při nízkém spermogramu; jiné v diskuzi poukazují, že IVF umožňuje přirozenější „výběr“ spermií a může být prospěšné, pokud je dostatečný počet kvalitních spermií.
- Některé pacientky uvádějí, že klinika na Unice občas neprováděla průběžné kontroly hormonů (prolaktinu) mezi cykly, zatímco jiné uvádějí, že jim léky/odběry byly indikovány a provedeny.
Otevřené otázky
- Jaká je standardizace a aktuální praxe Unica Brno ohledně kontroly prolaktinu a dalších hormonů mezi stimulacemi?
- Jaký je přesný a stále platný ceník doplatků za ICSI a za zmrazení embryí na Unica Brno (v diskuzi se objevily různé částky a „bonusy“)?
- Do jaké míry PICSI v Heliosu zlepšuje výsledky u párů s poruchou spermatu ve srovnání s ICSI a za jakou cenu?
Zmíněné značky a firmy
Unica Brno, Helios, CRM Zlín, Gyn-Fiv Bratislava, Modrykonik.cz, Beremese.cz
Zmíněné produkty a metody
Diphereline, Puregon, Menopur, Agolutin, Marvelon, Metformin, Langerin, ICSI, IVF, PICSI, OPU/punkce, ET (embryotransfer), KET (zamražení/transfer zmražených embryí), spermogram, zmražení embryí (cryopreservation)
Místa a osoby
Brno, Pardubice, Bratislava, Zlín, Libavá, dr. Frgala, dr. Gogela
katysku ja poprvé měla také dlouhý protokol a 24 vajíček..te´t podvakrát mě dali antagonistu a take mě špatně reagovaly vaječníky(folíci nerostly stejnoměrně a nakonec i popraskaly) takže 2IVF jen 4 vajíčka... no teť 3IVF opět antagonista ..zvedli mě dávku ..sice bylo získaných 11 vajíček ,ale prý je doslova hledali..... slibovali mě,že mě take vrátí dlouhý protokol,ale nakonec antagonistu s většíma dávkama!!!
tak to teda nechápu suuu,když ti slibíli že ti vrátí dlouhý protokol proč ti dali zase ten krátký..já budu v říjnu trvat na tom dlouhém.Po něm jsem měla 16 odsátých a 7 oplodněných,dvě moruly mi zavedli a zbytek asi vyhodili,říkali že jsou Béčkové a ty nezamrazují.Po prvé jsem i otěhotněla,ale nakonec bylo zamlklé a pak mi zjistili trombolfilii.Asi kvůli ní mi dali ted ten krátký,ale když byl l ničemu tak už ho nechci.Nezeptala ses náhodou proč ti dali znovu ten krátký že?
Jinak ti Suuu držím pěstičky at ted všechno dopadne tak jak má🙂)a potichounku ti závidím🙂
katysku ja totiš měla po tom dlouhem protokolu OHSS a i tet na toho antagonisty mě jeden vaječní reagoval přehnaně,ale nakonec to asi zase popraskalo.... před OPU jsme musel píchat pregny 5000 a ten den ráno ještě HCG 150 a den před tím taky..... prý mě řešili na poradě a dojhofli se že takhle to bude nejleší...
holky, chtěla bych se zeptat 😒 ??? Užívám 4 den Marvelon,mám začít užívat i kyselinu listovou,nebo stačí zároveň se začátkem injekcí????? Děkuji za Vaše názory.... 🙂
@katysek77 Ahoj, ono je to těžko odhadnout, jak budou vaječníky reagovat. Byly tu kočky, které měly celkem dobrý začátek, a pak prostě folikuly popraskaly, tj. proběhla ovulace. A když praskne třeba i jeden folikul, tak už nejdou použít ty ostatní ☹ Reakce, jak bude folikul růst se dá trochu vypozorovat po prvních folikulometriích, ale někomu to prostě skáče různě, folikuly rostou nerovnoměrně, takže ani doktoři nemůžou bohužel ovlivnit vše ☹ Já měla opačný případ, první dlouhý protokol a velmi špatná reakce, pak dvakrát krátký antagonista a mnohem lepší. Je to strašně individuální. Ale pokud ti není jasné, proč jsi měla to nebo ono, určitě se zeptej na auditu - se mnou to vždy důkladně probrali a odpověděli na vše...
Ahojky.Tak jsme dnes byli nafasovat na unice léky a rozpis.Vysypali jsme 25000 a domluvili se na dilataci čípku.Musí říct že pan doktor gogela byl super,vůbec mě netrápil,zusil to,nešlo to tak hned že mi to udělají pod narkozou.Jsem ráda,protože loni za ,,za živa" to bylo hůzný.Tak ted čekat na po než doberu antiko a pak na mrchu a hurá na píchání.Manža už se strašně těsí na agolutin. 😢
@lenceslava Jůůů, už je to tady, honem jeden velký těhu plivanec pro štěstí, chyteeeeeeej 😵 😵 😵
Ahoj holky,tak jsem dnes musela navštívit pohotovost,jelikož jsem začala krvácet. ☹ 😒 Mimísek se měl k světu,ale pan doktor mi našel myom 55 x 32 mm velký.Moc se na to netvářil,dal mi léky a klid na lůžku.Prý můžeme mít vyhráno až v 16. tt ☹ ☹ ☹ Jinak zatím stále hrozí potrat. 😠 ☹ ☹
@durma Jejda jejda, držím pěsti aby to dobře dopadlo. Dávej na sebe veliký pozor a moc odpočívej.
dobré ráno holky tak po sílícím testíku přišla rána...dnes ráno jsem trestla nějakým jiným testíkem 10a čarka žádná ☹ nechápu to........
holky tak na testíku je jen duch nemusím ho hlet je z raní moče že??ale prostě je to ohodně slabší jako z 8 dne po ET a to jsme dnes 12 den...už by měla být čárka vidět!!!!
Hodně jsme s manželem přemýšlely,že mě se embryjka vždy chytnou a nakonec nic???? asi vždy embryjko přestane růst a odejde...takže jsme došly k závěru...že jsme opravdu šťastní,že vubec mame Terezku
@suuu Je mi to moc líto ☹ Ale testovala jsi opravdu hodně brzy, takže kdo ví, jestli to opravdu nebyly ještě dozvuky stimulace... před OPU jsi píchala kolik jednotek Pregnylu? To je dávka vyšší než se dává po ET (to jsi psala, žes neměla), a ta dávka před OPU může v těle přetrvávat min. 10 dnů, u někoho prý i déle (četla jsem tu o kočce, která měla ještě víc než dva týdny po něm // a přitom u ní k ET vůbec nedošlo, takže těhotná být prokazatelně nemohla).
No a jinak, je to blbý, taky mám za sebou biochem. těhu, embryjko se chytlo a pak to vzdalo ☹ Testovala jsem ale až v oficiální den, tj. nějakých 16 dnů po ET. Čárky byly 2, pár dní malinko sílily, pak už zůstávaly pořád stejné a začaly pomalu blednout, no a to už jsem šla na krev, chtěla jsem mít jistotu. Když jsme to pak rozebírali při auditu, tak nejspíš to bylo našimi hodně špatnými spermiemi, ale to je hodně individuální asi. Zkus se na auditu zeptat, čím to může vším být... Mě tak nějak povzbudilo, že jsem věděla aspoň možnou příčinu a měla nějakou představu, co bychom ještě mohli udělat (manžel se začal ládovat různými vitamíny, aminokyselinami apod.).
A přesně jak píšeš, máte Terezku, vím, že touha po druhém dítěti je asi velká, ale my třeba víme, že druhé dítko nikdy nebude a každý den hladíme bříško a jsme šťastní, že se to aspoň jednou podařilo 😔
vodní děkuju za povzbuzení...take máme špatný spermiogram.....touha po druhem miminku jak píšeš je obrovská,ale take jsme ráda za to že máme to jedno zlatíčko ... nooo asi to bude docela rozmazlenej jedínáček 😀
@lenceslava ahojky, přeji hodně úspěchů a hodně vajuch 😉 zároveń mám na Tebe pár otázeček ohledně PICSI? Kolik na Unice stojí, jak dlouho ho tam provádí a jaké s touto metodou mají výsledky? Řekli Vám k této metodě při kionzultaci něco víc, zrazovali Vás od ní , nebo doporučovali? já nad ní dost přemýšlím, i když máme spermio "jakž takž", tak si myslím, že bysme tím nic nepokazili, co myslíš?
@drndapetka Ahoj. Sám pan gogela nám PICSI nabízel,přitom na začátku roku to nedělali.Stojí to pouhé 3000 navíc.Jaké mají výsledky to opravdu nevím to by ses musela zeptat tam,ale mi ho stejně chtěli ale dřív než jsem si o něj řekla nám ho pan doktor nabídl sám.Rozhodně se tím nic nepokazí.Pan doktor nám to rozhodně doporučil,takže za mě JDI DO TOHO 🙂
Ahoj všechny....jé tu je nových holek....chci vám jen všem dodat optimismus a naději. Jak vidím tak naše milá vodní, je tu vždy pro všechny při ruce...i tehdy pro mě byla. Holky vodní je příklad toho, že nikdy se nemá ztrácet naděje a vždycky se to může povést a já jsem příkladem toho, že i přes katastrofální spermio se to povedlo napoprvé přes ICSI. Držím všem palečky.
Vodní....už se to krátí viď...strašně to uteklo....dnes jsem koupila první pleny a ubrousky, kdyby náhodou, ať mám aspoň do tašky do porodnice. Držte se s prckem
Čau.Přijela jsem z unici.A rozhodně ne s dobrou náladou.Pokus se odsouvá nejméně o dva cykly.Důvod? Moje frnda stávkuje,dilatace se nepovedla protože mám velmi stažené děložní hrdlo a zakloněnou dělohu.Prostě jim to nešlo a ještě se mi tím zákrokem asi nějak podřel ten čípek a je třeba aby se zregeneroval(nejméně čtyři týdny).Sakra práce já se snad nedočkám. 😠 ☹
@lenceslava Leni to snad ne ☹ to je mi moc líto...do prčic práca, fakt. A to ti dělali pod tou narkózou? tak ať je čípek brzo fit..chjo 😒
@luciiiie děkuju.JJ Pod narkozou.Byl tam pan primář a nějaký nový pan dr,ale simpatak,říkal že to většinou není problém,ale v 00nic procentech se stane to co u mě.Už bych si na to měla pomali začít zvykat že to co u jiných je min % je u mě max%.No nedá se nic dělat.Už jsem se těšila že za čtrnáct dní budu doma sedět na vajuchách a ono nic.Říkám si jestli tohle všechno není nějaký znamení.

Jinak vám všem přeju at je pro vás tohle ivf ÚSPĚŠNÉÉÉ!!!🙂