CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
15. bře 2012

@martinka021 ahoj 🙂
hlavně je potřeba, abys nekojila ☹ chce to pak po kojení cca 3 měsíce pauzu, aby se srovnaly hormony, než se do nich začne zase zasahovat...
Jinak určitě je nejdřív konzultace, (hormonální profil mi tehdy nebrali), ale pokud máš problémy se štítkou tak určo to chce zkontrolovat, případně nasadit léky. Samotný transfer je hned v tom cyklu po dobrání antikoncepce. Já jsem brala dopředu samozřejmě listovku a pak jsem nasadila estrofem (na růst děložní sliznice), pak se k tomu přidaly injekce agolutinu (nejsem si jistá jestli to bylo až v den transferu nebo spíš tak 3 dny předem??). Přeju hodně štěstí 😉

martinka021
15. bře 2012

@jimmy1 ahoj, doufala jsem, že mi odpovíš Ty 🙂 Během druhého pokusu jsem sem chodila jenom číst (měla jsem strach, že to nedopadne a tak jsem nepsala a pak už jsem měla pocit, že to snažilky bude štvát, když se přidám jako těhu) a tak mám pocit, že Tě znám 🙂 Dokonce naši kluci se jmenují stejně (to je náhoda, co?) Dobrovolně přiznávám, že jsem špatná matka a nekojím 😅 Takže to by šlo. Děkuju za odpověď a potěšila jsi mě, to se píchá jen agolutin. To je super!!! Já teda budu mít ještě injekci na ředění krve, ale i tak je to nesrovnatelně míň. Dodatečně gratuluju k těhu 😀 😀 😀. Už víš co to bude?

jimmy1
15. bře 2012

@martinka021 🙂 to že nekojíš, přeci neznamená, že jsi špatná matka 😝 pro tuhletu situaci je to naopak výhodou 😎 Tak kdy to teda asi budete zkoušet znovu?? A kolik máte mražáčků??
Díky za gratulku, čekáme holčičku Klárku 😵

martinka021
15. bře 2012

@jimmy1 supeeeer, vy budete mít páreček, to je krásný 🙂 bledá závist 🙂 máme tři mražáčky, ale všechny v jedné pipetě, takže pokud to zvládnou dva, dáme dva a doufám, že aspoň jeden to zvládne 😨 To s tím mým kojením nekojením byl vlastně záměr, já jsem se dočetla, že je tam potřeba pauza mezi kojením a KET, tak jsem to ošulila záměrně a kojila jsem jen v šestinedělí 😝 chtěli bysme transfer v červnu, takže jsem si říkala, že se objednáme na začátek dubna a když ten transfer vyjde dřív, tak proč ne. Ty máš drobky z KETu nebo z ET? Mám dojem, že jsem někdy v průběhu četla, že z KET, ale jistá si nejsem.

jimmy1
15. bře 2012

@martinka021 Martínek je z KET a Klárka z čerstvého ET 😉 a je úúúplně jedno jaké pohlaví dítko má, zázrak je, že vůbec jsou 😵

radule21
15. bře 2012

@luciiiie Ahoj,my jsme tak před půl rokem platili 1000,- Kč na rok . Tak doufám, že je to slále stejné.

martinka021
15. bře 2012

@jimmy1 tak doufám, že u nás to bude taky tak, Martínek z čerstvého ET a druhé z KET 🙂 trochu se bojím, že ta šance je menší, ale ono to nějak dopadne 🙂

martinka021
15. bře 2012

@luciiiie my platili 1000 v listopadu 2011, tak snad je to stejné

luciiiie
15. bře 2012

Holky děkuji vám 🙂

lnk
16. bře 2012

@luciiiie ahoj, já platila teď v lednu 1000 Kč - zůstává to stejné... 🙂

lnk
16. bře 2012

@martinka021 ahojky, písnu ti do IP, byli jsme na KET v říjnu

michzde
19. bře 2012

Ahoj holky, chtěla jsem se zaptat jak je to na Unice, když máš pozitivní test nebo negativní .. ?
Když je negativní, tak se jde na krev a po té se léky vysadí, že ?? A když by byl pozitivní ??
Díky moc.

radule21
19. bře 2012

@michzde Ahoj při pozitivním testu se zavola asistence a ona Tě objedná na ultrazvuk . Do té doby pořád pícháš Agolutin. Pak Agolutin můžeš nahradit Utrogestanem nebo nějakýma jinýma tabletama.A při negativním výsledku jdeš na krev a vysadíš léky. To čeká právě teď mě. Dneska jsem testovala a mám jen jednu čárku.Takže zítra na krev.

michzde
19. bře 2012

@radule21 Ahoj, tak to mě mrzí, ale ještě počkej na krev ... někdy trvá dýl než se HCG objeví ...
A ten Agolutin Ti napíšou kdyžtak na Unice, nebo musíš skočit ke svému gynekologovi ??

betysek
19. bře 2012

@michzde Já teda nevím, jestli někdo píchal dál Agolutin i po pozitivním testu. Myslím, že Ti ho, když dopícháš ten z Unicy, nahradí Utrogestanem. Mě teda došly i ostatní léky. Tak že zajdeš ke svému gynekologovi a on Ti předepíše vše, co Ti bude docházet. Bereš vlastně všechno až do potvrzujícího ultrazvuku.

betysek
19. bře 2012

@michzde Ten Utrogestan Ti taky napíše Tvůj gynekolog.

jimmy1
19. bře 2012

@radule21 jejda, to je mi líto ☹
@michzde já jsem píchala agolutin až do UTZ (ale byla to moje volba, protože jsem v minulém těhu měla po vysazení agolutinu problém s krvácením... tak jsem tomu tentokrát chtěla takhle předejít), ale musela jsem si ho nechat napsat další dávky (a protože můj gyndr. měl zrovna plno, tak jsem si zajela na Unicu a tam mi ho předepsali bez problémů a ještě mi vzali i krev, protože jsem chtěla vědět, kolik tam toho HCG mám).
Ale standardní postup je přejít z agolutinu na UTROGESTAN 2-2-2 a zavádět určitě vaginálně (duphastoh nedoporučuju, má mnohem menší účinnost cca 10% proti utrogestanu). Dál se berou i ostatní léky až do UTZ, kde ti pak řeknou jak je postupně vysadit.

jimmy1
19. bře 2012

@lenjer a jak ty?? neozvala jsi se...

lnk
19. bře 2012

@radule21 ahojky, tak to je mi moc líto, že to nevyšlo... ☹

dazour
19. bře 2012

Ahojky,.Já jsem dnes byla na transféru,myslela jsem že ani nedospím jestli nějakej sněhuláček přežil a oni přežili všechni tři 😵 protože to je náš poslední pokus tak jsme zavedli všechny tři a budeme doufat že nějakej bojovník vydrží.Mám obavi,protože jsem dostala teplotu,tak jsem se dočetla že se může pouze paralen,že to je lepší než horečka ,tak doufám že jim neublížím ☹ ,tak se opatrujte a já jdu odpočívat 😉 pa

lnk
19. bře 2012

@dazour ahoooooj, tak to jsi odvážlivec, trojčátka 😀 tak moc moc přeju, ať ti to vyjde 🙂

radule21
19. bře 2012

@dazour ahojky tak přeji hodně štěstí. Mě kdyby přežili 3 sněhuláčci tak si je nechám zavést taky.Opatruj se a myslím na Tebe. Dej pak vědět. Doufám, že budeš mít víc štěstí než já. 😉

radule21
19. bře 2012

@lnk Bohužel , už jsem na to zvyklá. Mrazáčky už nemám takže půjdeme do dlouhého procesu,kterého já se šíleně bojím. ☹

radule21
19. bře 2012

@jimmy1 To víš, mrzí mě to hodně,ale jsou na tom holky hůře. Já už jedno sluníčko mám a to mě drží nad vodu.Půjdeme do 3 pokusu a snad to vyjde. Zítra ještě na krev a poptám se co dál.

jimmy1
19. bře 2012

@radule21 ti naši prďolkové co už máme doma nás drží nad vodou, že? 😵 Celé IVF je větší záhul než KET ☹ ale co bysme pro ty naše miláčky neudělaly... stojí to za to!!
Moc ti držím palce, pěsti, všechno co můžu, aby už to vyšlo!!

lnk
20. bře 2012

@radule21 ahojky, škoda že už nejsou mrazáčci. KET je přeci jen rychlejší a o dost snazší a levnější. budu ti držet pěstičky.

luciiiie
20. bře 2012

@lnk moc děkuji....🙂 a co ty? jak se vede? koukám, že týdny krásně naskakují 🙂

lnk
21. bře 2012

@luciiiie ahojky, jojo, utíká to straaašně rychlo 🙂 mám se dobře. dneska jsem byla na kontrole, tak jsem v pořádku. jen mi strašně začly napuchat nohy, ale s tím jsem tak nějak počítala, to máme dědičný. doktorka mi říkala, že mám míň pít, abych se nezavodňovala. taky mě chytají křeče do noh, tak mi poradila rozpustný vápník a hořčík, jelikož jsem alergická na mléčné produkty, tak mi ten vápník bohužel chybí, tak to musím chemicky doplňovat, ale to jsou takové ty klasické těhu problémy. nic moc vážného. mám jít na cukrovku, tak snad dopadnu dobře. 🙂

jimmy1
21. bře 2012

Ahojte 🙂
@lnk kolik toho denně normálně vypiješ, že ti Dr. řekla že máš pít míň??

radule21
21. bře 2012

@jimmy1ahoj Jimmy, pro mě je to fakt záhul to ICSI, protože mě vždy odebírají přes 40 vajíček takže hned po punkci kapačky a celej týden na kapačkách. První ICSI jsem dokonce ležela v nemocnici na kapačkách 3 týdny a bojovala jsem o život.Tak si asi dokážeš představit jak se mě do dalšího moc nechělo. Včera jsem byla na Unice a mají nějakou novou metodu,abych nedostala to OHSS je to prý ICSI ,krátký protokol.Takže v dubnu začnu Marvelonem a ke konci května už by měl být přenos.Doufám, že vše dobře dopadne. 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru