CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
2. lis 2012

@lenski souhlas

lnk
16. pro 2012

ahojte holky,
nevím, jak se ještě dostanu před vánocema na počítač, tak raději píši předem.
přeji všem krásné vánoce, hlavně pohodu, klid,
maminkám usměvavé dětičky , těhulkám ať vše doběhne do zdárného konce a snažilkám, ať ten příští rok je tím úspěšným 🙂

jimmy1
24. pro 2012

Ahojte holky, přejeme vám všem maminkám, těhulkám i snažilkám krásné Vánoce 😵

majocka123
1. led 2013

zdravim som tu nova chcela by som sa spytat kolko by ma asi vyslo IVF.som zo slovenska poistovna mi nic nehradi.velmi pekne dakujem za odpoved 😝

kveta
1. led 2013

@majocka123 V roku 2009 komplet IVF aj s dlhym protokolom, ICSI a asistovanym hatchingom a predlzenou kultivaciou okolo 80 tisic CZK.

majocka123
1. led 2013

@kveta kvetka dakujem velmi pekne za odpoved 😲 a podarilo sa??ja som bola 3 krat v bratislave v gyn-five a nic ☹

kveta
1. led 2013

@majocka123 Nepodarilo. Zmenila som partnera, potom to slo prirodzene.

majocka123
1. led 2013

aha tak to je super ja nemam vajecniky mala som 2krat mimomaternicove tak ani vymena by mi nepomohla 😝

majocka123
1. led 2013

@majocka123 oprava nemam vajicovody 😀

majocka123
1. led 2013

@kveta oprava nemam vajicovody 😀

natalka28
2. led 2013

@ink @lucifirek @kveta @jimmy1 ... holky na Vás si vzpomínám tady z diskuze začátkem roku 2010. Už máte další mimča?🙂 Pokud ano, tak moc gratuluju a zajímalo by mě, jestli zase Unica nebo se zadařilo přirozeně??? Já jsem před Silvestrem objevila // ale u dr.jsem ještě nebyla, mám na jednu stranu strach jestli je a bude vše OK na druhou stranu vím, že je moc brzo.... Ach jo, zase jen to dlouhééé čekání a 40 týdnů strachu - ale už se na to těším🙂 mějte se

kveta
2. led 2013

@natalka28 Ahoj, ja mam jedno babo prirodzenou cestou a druhe asi nebude, kedze mam neplodneho manzela a IVF sa kvoli OHSS uz nechystam riskovat.

jimmy1
3. led 2013

@natalka28 Ahoj, máme dvě děti 😉 pomohla nám zase Unica.
Moc ti držím pěsti, aby bylo vše v pořádku 😵

lucifirek
3. led 2013

@natalka28 my čekáme každým dnem druhý přírustek. Tentokrát to vyšlo přirozeně 🙂 Ale strach jsem měla snad větší,než při prvním těhotenství 🙂

lnk
5. led 2013

@natalka28
ahojky, my máme doma pouze první půlroční přírůstek. nám se dlouho nedařilo a už jsem si myslela, že spadneme do kategorie, kterým se nedaří ani přes umělé oplodnění. Nakonec nám vyšel KET na počtvrté...
moc ti blahopřeji k // a hlavně, ať je všecko v pořádku a zdravé miminko. je to dlouhé čekání, ale stojí to za to 🙂
my máme ještě jedny mrazáčky, takže příští rok bych to ještě jednou chtěla zkusit, sice s tím moc nepočítám, když teď to tak dlouho nešlo, ale určitě tam mrazáčky nenechám a další IVF už nepřichází v úvahu kvůli těžkému OHSS...
takže ještě jednou moc moc moc držím pěstičky

lnk
5. led 2013

@lucifirek moc moc moc držím pěstičky, ať vše dobře dopadne a jste oba zdraví, jelikož mám půlročního prcka, tak si ještě moc dobře pamatuju, jak jsem před koncem pořád očekávala, kdy už to bude... 😀
tak ať jste oba zdraví 🙂

natalka28
5. led 2013

@lnk moc děkuju a gratuluji k miminku! My taky ještě máme mrazacky na unice - taková moje "krabička poslední záchrany". S novým tehu jsem ještě u dr.nebyla. Druhá čárka zatím sílí, tak by jsem chtěla vydržet alespoň do 7 tt, aby už bylo vidět i srdíčko.

lucifirek
5. led 2013

@natalka28 držíme pěstičky at dvě čárky jenom sílí a vše je v pořádku.
My máme v Unice také stále mrazáčky. I když se nám zadařilo přirozeně,v listopadu jsem platila na další rok. Lepší zkusit mrazáčky,než to podstupovat znova a člověk nikdy neví 😉

lucinda25
9. led 2013

Ahoj holky,
přispívám tu poprvé tak se vás chci zeptat na váš názor ohledně Unica?
My tam teď začánám IVF s DV (předtím CAR Helios) tak se chci zeptat jak jste tam byly nebo jste spokojené?Já zatím velmi, ale uvidíme ještě dle výsledku.
Děkuji za názory.
Lucka

lnk
10. led 2013

@lucinda25 ahojky, poslala jsem ti IP. držím pěstičky, ať se zadaří

betysek
15. led 2013

@lucinda25 Ahojky, my jsme byli celkem spokojeni, ale nemám možnost srovnávat. První dceru máme přirozeně u druhé to víc jak rok nešlo, tak jsme šli na Unicu. Povedlo se napoprvé.... Máme 7 měsíční holčičku. Když jsem o tom pak přemýšlela zpětně a měla víc informací, tak jsme možná nemuseli jít do AH, možná bych zkusila nejdříve někde jinde minimální stimulaci, ale v tu chvíli věříš doktorům a říkáš si, radši si už připlatíme, hlavně aby to vyšlo. Tenkrát jsem zjišťovala ceny jiných CARů v Brně a byly hodně podobné,něco levnější, něco dražší, ale celková suma podobná. Spokojenost byla vždycky podle toho, jak to komu vyšlo. Když ti to vyjde napoprvé, tak určitě nebudeš nadávat a i malá negativa zůstanou zapomenuta.

lucinda25
15. led 2013

Ahoj Betysku,dekuji za informaci!Ja mam srovnani s Heliosem,kde to nebylo tak spatne,ale pristup se mi vic libi v Unica.Ale je fakt,ze hlavni je vysledek takze uvidime a snad to byla dobra volba!

Kazdopadne dekuji za nazor a preji Ti at se dari a detickam tez🙂

patulik87
16. led 2013

ahoj holky, snažíme se s partnerem šest let o mimčo. Zatím bez úspěchu... Rozhodla jsem se pro Unicu v Brně. Máme za sebou jeden neuspěšný pokus z jihlavského Sanusu. Je to pět let co jsme tam byli. chci se zeptat jak probíhá vstupní pohovor s lekařem právě na Unice. Mám jedno dilema. Kdysi jsem partnerovi řekla, že sem těhotná - nebyla jsem a bohužel už to nešlo vzít zpátky. Meli jsme krizi a nic lepsiho me nenapadlo cehoz ted lituji... po deviti letech jsme se loni vzali a vztah funguje na jednicku. Manzel byl na nekolika prubezných spermiogramech. Výsledek 5 %... Není neplodný a to těhotenství tenkrat nevyloučil. Jenže žádné nebylo a nechci aby se to dozvěděl. mam strach aby to neoteřelo staré rány. Volala jsem na Uniku a ptala se jich jestli chteji zdravotni kartu od gynekologa. Tu pry nechteji. Bude se me doktor ptat na tehotenstvi v minulich letech? Nemuzu pred manzelem rict ne... Bude si to nekde zjistovat? Je mozne tohle rict doktorovi aby k tomu bral ohledy a zbytecne se nevyptaval? To je pravy duvod proc to odkladam tak dlouho. Jenze biologicke hodiny tikaj... Diky za radu

bobecek79
16. led 2013

@patulik87 Já myslím,jestli si dobře vzpomínám,že se zeptá,jestli jsi byla někdy už těhotná... 😒 ???
Jinak neměj obavy,na Unice jsou super,nebo alespoň já mám dobré zkušenosti. Nám se tam podařilo napodruhé IVF.
Doma máme skoro 4 měsíční dvojčátka. Přeji hodně sil,pevné nervy a hlavně úspěch.... 🙂

patulik87
16. led 2013

@bobecek79 Děkuji za podporu, nevim jestli je dobre lhat lekari, staci ze sem lhala doma a moc me to mrzi ale co se da delat. Kdyz bych lekari lhala a tehotenstvi potvrdila bude to zjistovat a ma to vyznam na reseni problemu??? Zkusim se s personalem spojit nez tam pojedem a rict jak veci jsou jestli bychom to neprobraly bez manzela... uvidime
Jinak blahopreji doufam ze se brzy pridam k maminkam... Mohu se zeptat jak dlouho jste se snazily a jaka byla u vas pricina? Ja mam obcas bezovulacni cyklus a manzel 5% spermii ktere se motaj na miste a nebezi kupredu... Dalsi vec mam nadvahu a marne se snazim dostat do normy naopak vzdy po nejakem hubnuti zas pribiram... A chtela bych se zeptat na průmernou cenu za cyklus IVF nebo jste byli na IUI? Diky za odpovedi...

patulik87
16. led 2013

@bobecek79 Deti jsou nadherne koukla jsem ti do alba...

bobecek79
16. led 2013

@patulik87 až děti dovolí napíšu do IP

luskacik16
17. led 2013

@lucinda25 jeej ahoj doufam ze si to ty takze tady jsem te nasla

lnk
20. led 2013

@patulik87 ahojky, tak to jsi teda v nezavíděníhodné situaci. no jo no, lhát se nevyplácí. každá lež tě jednou dožene...
jen jsem ti chtěla říct, že těhotenstvím vztah nezachráníš. znám to velmi dobře. můj brácha se švagrovou si tak zachraňovali manželství nejdříve jedním a pak druhým dítětem. stejně to dopadlo jak to dopadnout muselo - rozvedli se a dvě malé děti zůstaly bez táty. takže to jen tak na úvod...
bohužel tě nepotěším, na těhotenství se samozřejmě ptát budou a lhát lékaři se opravdu už vůbec nevyplácí. takže máš dvě možnosti, buď přiznat barvu svému manželovi, nebo se pokusit nějak domluvit na Unice předem, ale nevím, jestli ti to klapne, protože pokaždé je tam jiný doktor, a nevím, jak by si tuto informaci předávali... ☹
nicméně pokud je váš vztah opravdu tak na jedničku, jak píšeš, tak bys asi udělala líp, když bys to přiznala, to je čistě můj názor. vztah totiž buď funguje nebo nefunguje, nic mezitím a měli byste si to vyřešit dřív než si pořídíte dítě....
jinak my čekali na přírůstek 5 let. já mám polycystické vaječníky, endometriozu. pokud si dobře pamatuji, dali jsme za IVF okolo 30 tis.

patulik87
20. led 2013

@lnk lhat se nevyplaci to mas pravdu, byla jsem tehdy hloupa... ta lez je stara asi 4roky... bylo mi 23...
Manzelstvi nam klape takze se nesnazime neco zachranovat jen pro upresneni. dite je nas spolecny sen po kterem oba touzime.... ale bude na case mu to rict. beru tvuj nazor za rozumny. jestli je to tak idealni manzelstvi a ma me rad jako nikdy jak tvrdi tak to snad prijme.... sice to bude bolet ale doufam ze to prekoname.... porad lepsi se to dozvedet ode mne nez od lekare kdyby nahodou neco rekl co nemel a jestli se stridaj jak pises ta pravdepodobnost je velka... uz jen sebrat odvahu. a jak vam to IVF dopadlo???dik a mej se 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru