CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

andela01
24. říj 2014

@petka136 klobouk dolů, to bych nedala. Ale zase neuvěřitelná pomoc někomu, kdo si to vysnil 😉

andela01
24. říj 2014

@nikaa666 Ono to tak ale chodí - člověk míní, život mění 😉 Já měla vysněný, že ve dvaceti budu mít dvojčátka - dva kluky a až odrostou, tak za osm let holčičku, malou princeznu. A povedlo se po patnácti letech. Ze začátku jsme čekali dvojčátka a já: Jupííí, plní se mi sny, jen o "trochu" později. Potom to jedno miminko vzdalo a já jsem šťastná (mooooc), že budeme mít alespoň to jedno. Ještě máme dva mrazáčky a čtvrtý pokus na pojišťovnu v záloze. Ale taky musím brát v potaz, že mi bude 36 let a nemusí se to povést hned atd atd. Takže plány jsou krásný, ale skutečnost je jiná. A já jsem nesmírně vděčná, že v 35ti jsem konečně těhotná a užívám si to doslova a dopísmene "naplno" 😀

petka136
24. říj 2014

My jsme si s BR tak krásně sedli, že pro mě bude ctí jim pomoci, Sama mám už dva kluky 9 a 7 let a ráda dopřeju někomu tu možnost, pochovat si v náručí ten svůj uzlíček štěstí. 😉

andela01
24. říj 2014

@petka136 je doopravdy neuvěřitelný a obdivuhodný, pro co jsi se rozhodla. Ale já píši jen sama za sebe, že bych to nedala. A popravdě jsem ani netušila, že to u nás takhle jde, a ještě ke všemu, že to není anonymní. To jsem fakt netušila

lnk
24. říj 2014

tak, jelikož mi MS mrška meškala, tak všechno jinak. termín stanovený na 11.11.. pokud mi tolik jedniček nepřinese štěstí, tak pak už fakt nic 😀

andela01
24. říj 2014

@lnk tfuj tfuj tfuj, moc držím palečky 😉

lnk
26. říj 2014

@petka136 tak jsem si ted četla článek o náhradních maminkách a ani jsem netušila, že je to tak komplikované. škoda, že naše legislativa to nějak podrobněji neupravuje, protože je to o obrovské důvěře z obou stran. bohužel ne vždy to končí dobře a't už z jakékoli strany. tak vám přeji, aby se vše obešlo bez nějakých problémů a předání dítěte proběhlo na obou stranách ke vzájemné spokojenosti. o to více před Vámi smekám, protože já bych to nepodstoupila. tak hodně štěstí 🙂

nikaa666
29. říj 2014

@lnk to je krásný datum....držím palečky 🙂

yasminne
30. říj 2014

Ahojky, najde sa tu medzi vami snazilka, ktora podstupuje alebo podstupila liecbu darovanymi vajickami a chcela by sa podelit o skusenost a informacie? vdaka!

lnk
30. říj 2014

@yasminne poslala jsem ti IP

lnk
2. lis 2014

@pbuc ahojky, už se ti to blíží, co?? 🙂 v úterý na tebe budu myslet a držet pěstičky 🙂 my půjdem o týden později, jestli bude vše OK. mimochodem, v kolik v úterý jdete?? já jedu na UTZ, třeba se potkáme 🙂

pbuc
2. lis 2014

@lnk ahoj jo uz to bude . 🙂 jeste nevim v kolik dozvim se to zitra ale pocitam dopoledne. Treba se tam uvidime 😉 . Ty jsem se divala, ze jdes 11.11 tak to je krasny 😀. V utery se ozvu. Mej se a cerpej sily.

lnk
2. lis 2014

@pbuc jojo, my máme jít to další úterý, jestli bude vše OK. v úterý jdu na UTZ a odběry na tu štítnou žlázu, tak uvidíme. mám strach, aby to aspoň jeden mrazáček zvládnul a bylo vůbec co zavádět... už aby ten týden utekl a bylo to tu 🙂 začínám být netrpělivá 😀

pbuc
3. lis 2014

@lnk jo urcite to bude dobre, musi. Beres si neschopenku? Ja jo, pro ten lepsi pocit, ze jsem neco nezkazila. Tentokrat to zvladneme,aspon nebudeme muset vybirat jine darky na vanoce 😉

lnk
3. lis 2014

@pbuc ahojky, neschopenku si neberu, protože jsem doma s dvouletým prckem. taky doufám, že to vyjde 🙂

lnk
3. lis 2014

@pbuc tak zítra ještě jednou tfuj tfuj tfuj tfuj, ať se drobeček pěkně usádlí u maminky 🙂

pbuc
3. lis 2014

@lnk Diky moc snad jo, doufam ze to vyjde. Jdu 13.30 😉

pbuc
4. lis 2014

@lnk Ahoj tak co byla jsi tam dnes? Jak jsi dopadla? Ja uz je mam u sebe, a musim rict , ze to bylo fajn. Tak snad to vyjde. Ted uz jen vydrzet do testu 😉

lnk
4. lis 2014

@pbuc ahojky, já dneska byla, sliznice je OK, štítná žláza se uvidí. nechávala sis zavádět dva nebo kolik? já chci jen jednoho 🙂

pbuc
4. lis 2014

@lnk Je tak to je super. Nechavala jsem si dve, chteli jsme vzdy 3 deti a protoze jednu princeznu uz mame, tak dve. A v kolik jsi byla? Jsem opravdu zvedava, jestli to vyjde, skoda, ze to clovek nevi hned 😀

lnk
5. lis 2014

@pbuc tak to jo. mně budou dvě dětičky stačit 😀 byla jsem hned ráno v devět. tak držím pěstičky, aby se drobečci pěkně zavrtali 🙂

andela01
5. lis 2014

@pbuc ahojky, tak to moooc držím palečky, ať to dobře dopadne. Můžu mít jednu otázečku? Nechali jste si rozmrazit dvě embryjka a obě byly dobrý? Nebo jich rozmrazili víc? A ještě vlastně jedna otázka: nechávali jste zamražovat po prodloužené kultivaci - popř. kolikadenní? Omlouvám se za ty dotazy, ale zajímá mě to do budoucna. Máme schovaný dvě pětidenní embryjka, tak mě zajímá, jaká je šance na úspěšné rozmrazení obou. Děkuji moc za odpověď 🙂

pbuc
5. lis 2014

@andela01 ahoj diky, rozmrazovali nam 2 co byli spolu zamrazene, byli to blastocysty po prodlouzene kultivaci. Klidne se ptej, od toho jsme tady ne 😉

andela01
5. lis 2014

@pbuc nám právě zbyly dvě embryjka a nechali jsme si je zamrazit spolu tou "lepší" metodou (myslím kryotop - nebo tak nějak se to jmenovalo). Tak jen tak orientačně zjišťuji, jestli máme nějakou šanci na úspěch 😉 Jeden mimoušek se mi teprve mrská v bříšku a já už zjišťuju podrobnosti o sourozencích 😀 😀

petka136
5. lis 2014

Ahoj holky,
začínáme první cyklus IVF, 7.10. mi napsali Marvelon, ten beru 13 dní a pořád buď špiním nebo slabounce krvácím. Je to normální? Nikdy předtím jsem HA nebrala. Mám strach, aby to nějak neovlivnila zahájení protokolu. Teď 11tého jedeme znovu k prof. Malému a měla bych mít antagonistický protokol – Orgalutran, Puregon a Menopur. Jsem v tomhle úplný nováček – protokol podstupuji jako náhradní maminka.

andela01
5. lis 2014

@petka136 kdykoli ti cokoli nebude jasný, tak volej do Unicy. Rádi ti poradí i po telefonu. Taky jsem toho párkrát využila 😉 Třeba to byla banalita, ale já byla klidnější

lnk
5. lis 2014

@petka136 ahojky, tak já teda po Marvelonu katastrofa největší, prošpinila jsem celý ten minulý měsíc. bylo to pěkně otravné. prostě mi ta antikoncepce nesedla. takže myslím, že můžeš být v klidu. nijak to zahájení neovlivní. tak v úterý ti budu držet pěstičky. 🙂 my si tam v úterý jedem pro mrazáčka 🙂

lnk
5. lis 2014

@pbuc ahojky, chtěla jsem se tě zeptat, jestli jsi v té zoně po přihlášení viděla i kdy začli s rozmražením a jak se vyvíjely po rozmražení. to víš, já stará škola, zvyklá,že mi volali jak se drobci mají, teď vlastně nevím, jestli budu mít vůbec přehled... 🙂

petka136
5. lis 2014

@lnk Moc děkuju z odpověď. Tak jsem klidnější, já měla strach, aby se něco nepotento a aby BR nemuseli čekat ještě dýl. Moc děkuju ještě jednou. Snad nám vše vyjde. Když vše půjde podle plánů pana profesora Malého, mohl by být pozitivní testík tím nej nej nej vánočním dárkem. Držte nám palečky.

lnk
5. lis 2014

@petka136 myslím, že nemusíš mít obavu. já měla s antiko vždy problémy, jsem ten tip, že trvá několik měsíců, než si tělo zvykne, a nemohla jsem brát kde co.. tak asi budeš také ten tip. ale na kontrolách jsem vždy dopadla dobře, naposledy jsem byla včera, sliznice, vaječníky, vše OK, nikde žádný problém, nic co by bránilo úternímu transferu... oni si tě prohlídnou a řeknou, jestli je někde problém, ale myslím, že se fakt nemusíš bát. je mi jasné, že je to pro tebe o to složitější, že na tebe spoléhají BR, tak cítíš větší zodpovědnost. 🙂 moc držím pěstičky, aby to opravdu dobře dopadlo a BR měli ten nejkrásnější dárek pod stromečkem - pozitivní testík.
ale z vlastní zkušenosti bych na plány pana profesora moc nesázela. také jsem podle něho měla být těhotná v březnu 2009 a zadařilo se to až v říjnu 2011... 🙂 i mistr tesař se občas... 🙂 tak tfuj tfuj tfuj, ať máte velké štěstíčko 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru