CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

andela01
27. kvě 2015

@lnk však to říkám 😉 je to jen lékárenský tah, jak dostat z lidí peníze. A nemyslím si, že je to potřeba. Opravdu stačí dostatek ovoce a zeleniny 🙂

lnk
28. kvě 2015

tak už mi zas vyhrožují špitálem. tohle těhotenství si fakt "užívám" ještěže už naposledy.. no nic. tento víkend si zabalím tašku do porodnice. sice jsem to plánovala až za měsíc, ale co už... kdyby náhodou, štěstí přeje připraveným... 🙂

misenaf
29. kvě 2015

Ahojte dievčatá. Chcem sa spýtať či CAR UNICA má ešte niečo špeciálne v protokole čo predpisuje svojím pacientkam po niekolkonásobných neúspešných pokusoch. Tak napríklad v RF ked už naozaj nevedia čo nasadiť, nasadia všetko preventívne. Ciže okrem injekci na stimulku davaju Medrol, Anopyrin, Fraxiparine, Intralipidy prípadne zákrok "pipelle-poškriabanie sliznice"cyklus pred stimulkou. Chcem s vás dievčatá spýtať aké ešte metódy alebo vychytávky používaju v Unica na zvýšenie úspešnosti resp. či nasadzuju toto aj v Unica? Dakujem

misenaf
29. kvě 2015

@maattes
@apolla
@lnk
@smekalice
@iponek
@andela01 Zabudla som vás označiť 😠 😠 . Prosím mrknite na otázku vyššie . Vdaka 😵

andela01
29. kvě 2015

@misenaf ahoj, za sebe můžu říct, že nic z výše popsaného jsem neměla. A to se nám povedlo na 3.pokus ivf 🙂 Jen už věděli, jak a co mi zabírá/nezabírá a podle toho upravili dávkování. Nic speciálního teda nevím. Asi jsem ti moc neporadila, co? 😉

misenaf
29. kvě 2015

@andela01 teda mala si len lieky na stimulku a nič iné? ani intralipidy tam nedávajú?

iponek
29. kvě 2015

@misenaf Ahoj já 3.IVF bez úspěchu a nic zvláštního nenabídli ☹ .

andela01
29. kvě 2015

@misenaf nevím, co jsou intralipidy ☹

misenaf
29. kvě 2015

@iponek
@andela01 pýtam sa preto lebo mi baby odporučili Unica že tam už používajú uplne iné moderné metody ako v iných car.... neviem čoje na tom pravda...
Intralipidy su vlastne tuky, esenciálne mastné kyseliny , dávaju ich infuziou a používajú sa aj pri zlých imunologických výsledkoch, ked sú NK bunky príliš aktívne a beru embryjko ako nepriatela a zabiju ho a tým pádom sa neimplatnuje v maternici.

lnk
29. kvě 2015

@misenaf nedávají tam nic speciálního. pořád jedou jedno a to samé dokola.

lnk
29. kvě 2015

@misenaf jo a s těma jinýma metodama, taky mě to celkem překvapilo, jak se to šíří. taky mi moje gynekoložka říkala, že teď tam mají úplně jiný metody, tak jsem čekala co bude, když jsme si šli pro druhý dítko po třech letech a nic. je to úplně to stejné jako tenkrát, tak jsem jí pak na další kontrole říkala, že se nic nezměnilo. léky jsem měla úplně stejné. tak nevím, co to je za blud...

maattes
29. kvě 2015

@misenaf ahoj me napodruhe nabidli to stejne,jen jinak davkovani,ale nastesti jsem tam uz nemusela 🙂

andela01
30. kvě 2015

@misenaf tak nic tak speciálního jsem tam nedostala ani jednou 😉

mastalka
3. čer 2015

apolla@ Ahoj chtěla bych se zeptat za jak dlouho po tom co jsi zjistila že jsi těhotná jsi šla na ultrazvuk? Já byla včera a už tam byla malinkatá dutinka a doktor říkal, že se to povedlo ale na unicu máme jet až 18.6.a ještě jsem se chtěla zeptat jestli jsi měla nějáké těhu příznaky než jsi jela na unicu kde to na 100% potvrdili.Moc díky

apolla
4. čer 2015

@misenaf no nevím, co jsou jiné metody, ale já myslím, že mně pomohlo to ISMET (nebo tak nějak se to jmenuje), kdy ti před transferem dají do dělohy nějaký roztok, který pak působí jako magnet na embryo. A oproti jiným Carům si po transferu pícháš Agolutin a až po 20 dnech bereš utrogestan. Což si myslím, že jinde nedělají. Nám se zadařilo napoprvé, ale jsme teprve na začátku. Taky tam mají EmbryoScope, což si myslím, že zatím nikdo v Brně nemá.
@ink ty je tam moc ráda nemáš, co?
@mastalka já jsem měla pozitivní test 7 dnů po transferu a na utz jsem šla 12 dnů po ET ale ke své gynekoložce, to byla jen zvětšená sliznice, 14 dnů po ET jsem šla znovu na krev na hCG a pak 19 dnů po ET už byla dutinka s embryjkem vidět 😀 Do Unicy si mě zvali až později, tuším jsem čekala ještě další 2 týdny na potvrzení utz a tam jsem poprvé v životě viděla bijící srdíčko. Byla to nádhera. Jako vidět dutinku je fajn, uklidní tě to, že je všechno jak má, ale vidět bijící srdíčko - tomu se dutinka nevyrovná 😉 Těhu příznaky jsem pak už měla, dost mě bolely prsa a bolí doteď (i když ne denně) a bývá mi špatně, ale zvracela jsem jen jednou. Ale už jsem si našla fintu na nevolnosti, takže teď je mi celkem fajn. Ale už než jsem jela na Unicu na utz tak jsem nevolnosti měla. Ale každá z nás to může mít jinak. Co mám já, nemusíš mít ty.

mastalka
4. čer 2015

@apolla Já jsem si test dělala 13 dní po ET a byl pozitivní a pak už jen sílil. Na utz jsem sla 15 den po ET a už byla vidět dutinka s embryjkem.Tak mě doktor nebral ani krev říkal že je to jasný a že mám dojít zase za týden na kontrolní utz jak rosteme.Mě právě bolel podbřišek jak na ms a to říkal že je vpořádku ale už to přestalo a bolí mě jen prsa.vyloženě špatně mě není.včera jsem si odpoledne zkoušela cvičně těhu test a byl hned ani ne do minuty pozitivní.ale mám strach aby bylo vše ok.můj doktor říkal že ještě není vyhráno což má pravdu.a už jste to někomu řekli nebo až po 12tt?? nejraději bych to všem pověděla ale manžel nechce.Přikládám fotku od mého gynekologa teda jestli tam tu dutinku taky uvidíš a jestli jsi ju měla stejnou??

apolla
4. čer 2015

@mastalka když se podíváš na můj fotoblog, tak tam moje utz najdeš, můžeš srovnat. Já ji tam na tvé fotce vidím. U nás to v moji rodiče, kteří nám přispěli 20tis, takže ti byli informování průběžně a při pozitivním testovaní jsme to řekli manželovému otci. S matkou nemáme dobré vztahy. A pak to ví jen pár fakt nejbližších kamarádů, jinak nikdo. i když si říkám, že stejně to za chvilku odhadnou asi sami - mám pořád nafouklé bříško a asi jim dojde, že to není proto, že bych měla před MS jako obvykle

lnk
6. čer 2015

@apolla máš pravdu, já je tam moc ráda nemám. do nebes je chválit nikdy nebudu

apolla
6. čer 2015

@lnk tak určitě je to vždycky podle zkušeností s CARem

apolla
6. čer 2015

Holky,dnes jsme byli u známého na utz

mastalka
6. čer 2015

@apolla Tak to jste moc krásní.Taky bych chtěla takové známé abych se tam mohla chodit uklidňovat že je vše ok.Mám pořád strach že to nevyjde a nejraději bych si každý den dělala test a nebo chodila na utz.

apolla
11. čer 2015

holky, tak máme už malé uničátko, které na mě dnes mávalo a krásně sebou mrskalo 😉 a já už jsem dostala i maminkovskou občanku 😀

mastalka
11. čer 2015

@apolla Ahoj tak to je krása se na to dívat.A už máš nějáké těhu příznaky? Já jsem akorát dost utahaná a bolí mě prsa a podbřišek. Jinak na unicu jdem příští čtvrtek na srdíčko tak doufám že ho uslyšíme.Ještě jsem se chtěla zeptat jak to počítají v kolikátem jsi?Berou to od poslední menses nebo od data vložení embrya? Ted v uterý jsem byla u svého gyn. a on říkal že podle velikosti jsem v 5tt.

lnk
11. čer 2015

@mastalka od data poslední MS se to počítá

mastalka
12. čer 2015

@lnk Aha moc děkuji za odpověď a počítá se to tak i při IVF??

lnk
12. čer 2015
mastalka
14. čer 2015

Ahoj chtěla bych se zeptat.Dnes ráno jsem na intimce našla kapičku staré krve a když jsem se utřela tak jsem trochu zašpinila ale ne čerstvou krev.Myslíte že to můžu být potrat?Nic jiného mě není.

lnk
14. čer 2015

@mastalka potrat to určitě není, to by z tebe valila červená krev proudem, to se fakt neboj. špinění nevadí, pokud je to hnědý výtok, je to časté. nesmí to být vyloženě jasná červená krev a ve velkém množství.. tak budď v klidu

mastalka
14. čer 2015

@lnk Moc děkuji za uklidnění.Volala jsem raději i na kliniku a řekli mě že je to ok.A navíc to bylo jen ráno a jen trošku a od té doby nic.Tak snad bude vše ok.

mastalka
19. čer 2015

Ahoj holky tak se hlásím s nejlepší zprávou.Včera konečně nadešel den D a my jeli s manželem na kliniku na UZT na potvrzení srdíčka.To že jsem těhotná už mě potvrdil můj gyn. před 14 i s fotečkou dutinky na UZT, ale to co nás čekalo na klinice bylo fakt překvapení.Místo jednoho srdíčka nám bily srdíčka dvě a jako o závod.Takže čekáme dvojčátka.Přikládám foto ze včerejška.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru