CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

erijan
4. únor 2016

@boba245 no jasne verim ti... niekomu sa podari otehotniet aj s takymi cystami a niekomu zase az po operacii ked ich odstrania. Ja som isla teraz druhy krat preto, lebo pdber vajicok mo mohli robit len z toho vajecnika kde bola cysta a ta ten odber dost ztazovala... a pri operacii ma odstranili zrasty aj kde je druhy vajecnik tak dufam ze sa bude dat teraz robit odber aj z neho. Ja este nemam tie papiere od mojej gynekolog.takze neviem co mi tam napisali. A ku komu idete na konzultaciu?

boba245
4. únor 2016

@erijan uff, mate to tazke, ale treba verit ze sa to podari 🙂. Asi pred viac ako rokom som citala knihu o sile podvedomia. ak po niecom clovek velmi tuzi tak sa mu to splnii ked si to po com tuzi kazdy den predstavuje ze uz to ma. a ma si to predstavovat do najmensich detailov, ako ked pozeras film. takze napr pred spanim a tiez rano ked vstanes mysli na to ze uz mate dietatko a predstavuj si ten pocit ked ho drzis v naruci a s manzelom ste doma a hrajete sa s nim . je dolezite si aj navodit ten pocit stastia, spokojnost a klud. proste treba si to predstavovat ako ze sa to uz stalo. Ako realitu. Mozno je to tazke aj na psychiku, ale ja verim tomu ze to funguje a aj sa potom citim lepsie a tesim sa na to co nas caka. Hlavne treba verit. Mne sa uz vela krat v zivote v case ked som to mala tazke potvrdilo, ze aj ked som bola nestastna a myslela si ze sa mi deju same zle veci tak potom sa to obratilo a ukazalo sa ze to tak malo byt. Proste vsetko chcelo len svoj cas a vsetko co som tak ziskala si viac vazim a tesim sa z toho 🙂

erijan
5. únor 2016

@boba245 tak to si pekne napisala 🙂 mas pravdu musi si clovek nejako navodit pohodu, aby nemal stres lebo ten to vsetko len komplikuje... mam cerstve vysledky horm.profilu co chceli v Brne,na 3 hormony a jeden z nich- prolaktin mam mierne zvyseny... aj mierne zvyseny robi problemy s otehotnenim...gynekologicka mi povedala ze je to zrejme kvoli stresu, co som mala posledne 2 tyzdne...tak dufam ze to je len zo stresu a ze sa to samo upravi. Vies ku komu pojdete na kobzultaciu?

erijan
5. únor 2016

@boba245 oprava *konzultaciu?

erijan
5. únor 2016

@boba245 uz som si precitala v inom fore ze nevies ku komu idete na konzultaciu

boba245
5. únor 2016

@erijan ak ti dr. povedala, ze je to zrejme kvoli stresu, tak aspon vies ako proti tomu bojovat a uvidis bude to v poriadku 🙂 .... aj ti na tie nieco predpisala alebo odporucila ? tu sa pisu nejake vitaminy, mineraly atd http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...
ozaj, robili vam v Unica aj spermiogram ? zabudla som sa ich spytat kolko to bude stat. dnes som kupila listky na vlak a chcem aj zmenit nejake prašule na czk, tak nech viem kolko cca si prichystat 🙂

erijan
9. únor 2016

@boba245 ano robili ak kontrolny spermiogram, nemusis menit peniazky,da sa platit aj v eurach 😉 aj s kartou sa da kokonca platit...pozriem sa kolko to stalo do papierov a napisem ti

boba245
9. únor 2016

@erijan dakujem ti krasne za info 🙂 ... aj mne napadlo, ze aspon kartou sa bude dat platit. ako sa mas ? co mas nove ?

erijan
9. únor 2016

@boba245 tak my sme mali ist pre lieky 16.2. A stimulovat som mala zacat 24.2. Ale este stale nemam vsetky papiere co mi treba poslat do poistovbe,budem to mat az zajtra,takze mi to asi nestihne schvalit za tyzden. Takze som tam dnes pisala ze to posunieme o mesiac, do vtedy to urcite schvalia...a ty?

erijan
9. únor 2016

@boba245 a akym vlakom pojdete? Je priamy spoj Ke-Brno?

boba245
9. únor 2016

@erijan skoda, ze sa vam to kvoli poistovni musi posunut na neskor :( ... ale pokial mame mat len taketo zadrheliky tak je to este v pohode 🙂 . priamy spoj nie je. ideme 2 vlakmi. v Hranice na Morave prestupujeme na vlak do Brna. kupila som listky do lezadloveho tak mame double, cize budeme v kupe sami 🙂 . do buducna, ked uz nebudeme musiet ist obaja pojdem o den skor a zastavim sa aspon u kamosiek v BA a rano len 1,5 hodinky pojdem vlakom.

erijan
11. únor 2016

@boba245 hm tak to je dost narocne na cestovanie vsak? Inak platili sme 1850 Kc... 1000 Kc za prvu konzultaciu a 850 Kc za spermiogram.

boba245
13. únor 2016

@erijan ahojky. aj my sme tak platili 🙂 ... no a vcerajsi den nebol pre nas velmi stastny a potesujuci. zacalo to tym, ked nas vlak meskal kvoli nejakemu poziaru spred vcera a tak sme nestihli prestup v Hranici na Morave, ale ako tak sme to stihli aj ked sme do Brna dosli tesne pred osmou. O 08:00 sme mali byt na klinike. Vzali sme si taxik, tak sme meskali len 11min. zapisali si nas a chvilu cakali a prisli si po priatela ktory isiel na spermiogram. No a potom to zacalo. Konzultovali sme u dr. Stelcla. Povypytoval sa nas aky mame problem, prezrel si moje zdravotne zaznamy, opytal sa ci mame nejake zdravotne problemy atd . Vsetko nam pekne vysvetlil (inac pristup a vsetko bolo super. dokonca ma oslovoval titulom, co som u nas na SK u lekarov este nezazila....nie zeby som si na to potrpela) no a potom ma vysetril. Pozrel moju cystu a navyse mi v maternici objavil aj polyp 10mm. Smola je, ze je umiestneny cca v strede tak ze prekaza pohybu oplodnenemu vajicka a brani tak usadit sa za tym polypom. Hovoril, ze zrejme ani vlozene embryo by sa tam preto neuchytilo. Takze odporuca najprv dat hysterektomicky vybrat ten polyp a pri jednom zakroku vybrat hned aj tu cystu. Druhy vajecnik je ok, dokonca tam videl 8 folikul, kedze v nedelu alebo pondelok by som mala mat ovu. 1 folikul je 14mm a zvysnych 7 okolo 4 mm ci ako to napisal. Idealne je vraj 5-11 takze aspon toto je ok. Povedal, ze ak je ich menej alebo viac ze to moze indikovat nejaky problem. Dalsie pozitivum je ze po tom vybrani cysty aj polypu nemusime cakat na regeneraciu. Ze cyklus IVF sa moze zacat hned nasledujuci menzes. 1 mesiac mam brat antikoncepciu a zaroven hned zavolat a dohodnut co dalej aby sme mohli co najskor spravit vklad. Samozrejme bude nejaka stimulacia. No a dalsi problem mame ten, ze priatel mal malo normalnych spermii. Len 2 %, takze u nas IUI dr. hned vylucil. Ale koncentraciu mal pomerne dobru, takze z tych 2% normalnych by sa malo dat co vybrat 🙂. Celkovo teda je sanca len treba po mojich operaciach hned podstupit IVF aby sa mi nieco z tych malych mrch nevratilo :( ...a tiez ako tebe navrhuje dat spravit test na prolaktin a navyse dat vysetrit stitnu zlazu a onkomarker CA125. tak od pondelka to idem obehavat. Zaroven poslem vsetko do poistovne nech sa to nejako hybe lebo ved aj im to potrva kym rozhodnu. Inac co sa tyka poistovne dr. hovoril ze s Unionom je problem .... tak som zvedava ci nam to schvalia :(

erijan
13. únor 2016

@boba245 ahojky, tak ako citam, ste dost podobny pripad ako ja s manzelom...manzel ma podobny spermiogram ako tvoj a ja zase endometriozu aku ty. To ze mas aj ten polyp je asi naozaj lepsie vybrat ho aby nerobil problemy pri uhniezdeni embrya. My sme chceli podstupit ivf hned dalsi cyklus po operacii presne preto kym je endometrioza odstranena ale kvoli tej poistovni to posuvame o mesiac, lebo by sme to nemali schvalene do utorka bud.tyzden. Ja mam tiez teraz antikoncepciu a kedze sa to posuva o jeden cyklus tak aj dalsi cyklus budem brat antikoncepciu. Aku ti dali Marvelon? Ta antikoncepcia ma tlmit endometriozu a setrit vajecniky vsak? Nepovedal ti preco ju mas brat? My uz mame naplanovane terminy ze kedy tam pojdeme aj pocas stimulacie. Tak dufam ze to bude vsetko prebiehat hladko. Takze ty sa musis teraz objednat na zakrok. Dobra sprava je ze mas folikuly...mne na jednom naratal myslim 5 folikulov a na druhom 3-4 ale tam mu tienilo crevo ze nevidel dobre. Takze si mas dat skontrolovat prolaktin ako aj ja, u mna chcel este aj TSH... ja som si dala skontrolovat aj AMH aj ked to nechceli,ale dala som si. Aj mna vsade oslovuju s titulom, ale to bolo aj v Ke aj v Martine, inac tiez viem ze vsade to takto nerobia 🙂 tiez si na to nepotrpim, ale je to taky prejav ucty,ako ked ty oslovis doktora,pan doktor 😀 titul,netitul,hlavne nech nam pomozu a mame nase zdrave babo 😉 s poistovnami nemam skusenosti,predtym som bola v Dovere ale to som mala ivf na SK a teraz po Novom roku som presla do VSZP prave kvoli Brnu lebo som vsade citala ze tato poist.nerobi problemy. Takze v tomto ti nepomozem,skus sa opytat bab na modrom konovi,co mali IVF v CZ cez Union.

boba245
13. únor 2016

@erijan Ano, aj ja mam Marvelon 🙂 ... a vlastne aj spominal preco ho mam brat, len som na to nejako zabudla pri tom mnozstve informacii 🙂. A kolko krat tam pojdete pocas stimulacie ? Prave pozeram v papieri, ze aj mne napisal, ze treba skontrolovat aj TSH. Co je AMH netusim, ale idem si to pozriet a ked tak dam skontrolovat tiez....vsak ked uz budem tolko chodit po doktoroch nech vsetko poriadne skontroluju 🙂 . Neviem ako casto, resp. kedy sa da zmenit poistovna, ale asi to skusime podat v Unione a ked tak zvazime ist ako samoplatcovia. Nechcem to uz oddalovat, zvlast ked budem po tych zakrokoch nechcem riskovat ze sa mi zase nieco objavi a opat vsetko posunie.

erijan
13. únor 2016

@boba245 no tak aspon rozumies ako som sa ja citila, ze preco som chcela ist hned dalsi cyklus po operacii...ale tak snad jeden mesiac posunutie nebude velky problem...modlim sa aby tak bolo... AMH je hormon, ktory ukazuje vajecnikovu rezervu vajecnikov... vsade sa uvadza ze od 1-3 je norma OK... ale skus si pozriet co najdes 🙂

erijan
13. únor 2016

@boba245 a ake ti napisali lieky na stimulaciu a v akej davke?

boba245
14. únor 2016

@erijan ano rozumiem ti. len dufam, ze nebudem dlho cakat na tu hysteroskopiu a laparoskopiu a budem to mat cim skor za sebou. malo by sa to dat spravit pri jednom zakroku tak aspon ze tak. uz som si pozrela to AMH . urcite je dobre to dat vysetrit. napisal mi Antag. protokol Puregon Pen, Menopur amp., Cetrotide 0,25 ...ale mnozstva tu nemam tak neviem, to by zrejme upresnil po tom co potvrdim, ze ideme do toho resp. ked budem volat ze zacinam brat ten Marvelon. Najprv aj tak musim cakat na papier od poistovne co by ale malo byt v pohode kedze najprv musim ist na HSK a LSK. skoda, ze treba cakat tolko na vyjadrenie od poistovne. nemuseli by ste si to posuvat :(

erijan
15. únor 2016

@boba245 no ved prave, ze sme to mohli absolvovat uz tento cyklus, na bud.tyzden...ale nevadi. Tak uz mesiac hore dole snad nenarobi velku zmenu. Ano aj ja som mala najprv napisane tieto lieky v ziadosti a potom mi to zmenili, teda len jeden liek mi vymenili... aj davku uz urcili,ale to je len zaciatocna to sa este moze menit pocas stimulacie. A tie zakroky ti spravia pod jednym jasne,uz ked budes uspata...aj mne teraz tak robili, laparoskopiu kvoli cystam a zaroven mi brali aj vzorku z krcka maternice a aj z maternice

boba245
15. únor 2016

@erijan tak nam sa to posunie o dost :( ... dnes som bola v nemocnici v Saci a 16.3. ma budu operovat. aspon ze v 1 den aj laparo aj hysteroskopiu. laparo mozno ani nie. pan dr. povedal ze sa mam objendat este na ultrazvuk v den operacie lebo ze dovtedy mi ta cysta moze prasknut a teda odpadne jeden ukon. takze po tychto zakrokoch dalsi cyklus budem mat az v aprili a to este 1 mesiac musim brat HAK takze mi to vychadza ze na umele pojdeme az niekedy v maji. no co uz nejako to vydrzime. dufam ze aspon v maji dostanem na narodky ten najkrajsi darcek 🙂 ... kym budeme cakat aspon vybavim aj poistovnu a ked nie bude este riesit plan B. ty mas co nove ? uz si poslala ziadost do poistovne ?

erijan
15. únor 2016

@boba245 no to sa taky mesiac caka na operaciu... do Sace ta poslala tvoja gynekologicka? ale nevadi pozri mesiac,dva hore dole pri tych rokoch co sa snazime otehotniet.. to zbehne. Tak ak to je endometricka cysta tak ta by ti nemala prasknut. Aku ju mas velku? Ono ked taka cysta praskne je to nebezpecne, hlavne ak je velka ta cysta. Ja som papiere poslala v piatok takze uz len cakat 🙂 a aky mas plan B?

boba245
15. únor 2016

@erijan ak by slo len ho hysteroskopiu tak ma chcela poslat na Terasu , ale tam laparo nerobia. tak som sama navrhla ze by som sla do Sace, lebo tam mi aj odstranovali myom a bola som spokojna. ja mam cystu velku 30x25mm na co aj v Brne a aj dnes v Saci dr. povedal ze take velke sa este nemusia odstranovat. ze az ked maju 5 cm staci odstranit. no tu v Saci dr. naznacil ze pri laparo hrozi ze mi mozu spalit viac ako treba a moze to byt problem. tak som teraz trochu na pochybach. ale ako hovorim tak aj myom mi odstranili dobre tak verim ze to nakoniec dopadne dobre. ja idem zajtra poslat ziadost do poistovne 🙂. plan B este neni celkom rozhodnuty lebo neviem co mam robit. ak poistovna neschvali IVF v Brne tak sa isto este odvolam. dnes som hladala na nete ci existuju nejake statistiky vysledkov IVF v CR a na Slovensku. tak v CR existuje narodni registr asistovane reprodukce a maju to podchytene. my sme este pozadu. dokonca ani neprispievame udajmi do celoeuropskeho registra ESHRE ...take Cesko ano.
"Presné čísla nie sú na Slovensku známe. „Bohužiaľ, na Slovensku dosiaľ nemáme inštitúciu poverenú zberom dát z cyklov IVF jednotlivých centier do národného registra, ktorý by respondoval do celoeurópskeho registra zriadenom pri ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology),“ hovorí MUDr. Peter Harbulák.

Do registra prispieva komplexnými údajmi 34 krajín Európy, vrátane Poľska, Litvy, Lotyšska, Moldavska, Srbska, Chorvátska, Ukrajiny, Macedónska, Čiernej Hory. Okolité krajiny – Česko, Maďarsko a Rakúsko – do registra ESHRE prispievajú, ale neudávajú údaje narodených detí na cyklus IVF (delivery rate). Slovensko do registra ESHRE neprispieva žiadnymi údajmi. "
ak by si mala zaujem tu je link na cely clanok : http://www.hpi.sk/2014/06/trendy-v-asistovanej-...
proste zbieram si nejake info a statistiky z CR ale kedze to nemam s cim porovnat kedze u nas neexistuju oficialne statistiky tak si dam namahu a hodim do excelu vysledky nasich 8 centier ci kolko ich je na SK. ....zatial som pozrela 3 ze maju na ich weboch nejake vysledky tak to skusim dat dokopy a uvidim ci to bude nejako pouzitelne ako argument pre poistovnu ak by to zamietli.
no a sucastou planu B je aj ze budeme premyslat ci si to zaplatit sami ak to zameitnu alebo ci to predsalen neskusit na SK ak zamietnu. taha ma to do rozhodnutia ist ako samoplatci do Brna, ale bojim sa ze to prvy x nevyjde. my mame prave rozostavany dom, takze si nejako velmi nemozeme dovolit dat tolko penazi . na druhej strane zase poistovna aj na SK preplati cca 1000,- za IVF + mozno nieco za lieky ....no v konecnom dosledku aj na SK zaplatime vela. takze viac ma to taha do Brna. je to tazke rozhodovanie lebo netusim aky bude vysledok 😢 ... aspon keby mal clovek istotu ze sa to podari na prvy krat tak kaslem na tie peniaze a bez vahania ich dam. drzim vam päste nech vam to kladne rozhodnutie od poistovne pride rychlo ;)

erijan
16. únor 2016

@boba245 no tak to uz rozumiem tie plany B... my sme tiez zvazovali ci pojdeme do Brna ako samoplatci, uz sme aj boli rozhodnuti ze pojdeme a riskneme to,ze to snad vyjde a nebudeme lutovat dat tie peniaze v ziadnom pripade, ale potom sme si povedali,ze co je to za system chory,ked mam este narok na jeden cyklus ivf cez poistovnu, tak to predsa len skusim a poslem a pockam si ten mesiac naviac. Je to chore ze takto zneprijemnuje poistovna zivot uz ked aj bez nej mame problemov az az a chceme len jedno zdrave dietatko,ktore bude tiez dalsim poistencom...nie,to radsej podporovat ciganov nech maju 10 deti...to je nasa buducnost ☹ mne moja dr povedala ze by poistovna nemala robit problem s ivf v cechach, ze oni robia skor problemy s liecbou v zahranici,ktora je cezhranicna... a CR tam nespada,ze to je ako na SK... tak neviem. Len ty si v Unione a neviem aku filozofofiu maju tam. My sme naratali podla cennika ukonov ivf a za liek na stimulaciu dokopy cca 3000€... aj predpokladanu sumu nakladov do ziadosti dali v Brne 90.000 kc. A to je dobra palka,tak preco by sme nemali vyuzit cyklus na ktory este mame narok... a ty nemas este ani jeden vycerapany. Je tazke sa rozhodnut do akeho centra as.reprodukcie ist, aj v Brne som sa nevedela rozhodnut, je to len o skusani,ale jedno je iste ze v Brne su lepsi tak ako si pisala, verim v to, ved kolko pripadov som citala na modrom konikovi ze na SK mali za sebou 3-4 neuspesne pokusy a v Brne sa podarilo na 1.sup.
Tak ako pises kym pojdes na zakrok aj uvidis ci to poistovna schvali a keby nie, urcite sa odvolaj.

boba245
16. únor 2016

ja tiez stale viac uvazujem nad prvym IVF na SK. bud sa podari alebo nie. ak nie, mozno skusime este jedne pokus a ak by nedajboze ani ten nevysiel tak v septembri menim poistovnu v ktorej som od r. 2007 a v januari by sme skusili poziadat do Brna a mozno medzitym este skusit este v Brne ako samoplatci, ak by sa to podarilo tak tie peniaze ozelieme, hlavne nech sa to podari 🙂 ...nam tiez vypocital 90 000 czk 🙂

erijan
16. únor 2016

@boba245 no tak to rozmyslas tak ako ja...tiez sme mali dva pokusy na SK, aj ked pravdu povediac CAR v KE nie je podla mna na vysokej urovni... ma uspesnost u parov ktori nemaju ziadne zdravotne problem len sa nevedia trafit do ovulky... tak mi to pride. Tak je to na tebe ako sa rozhodnes, mozes skusit tak ako pises... a je jasne ze ked mas neuspechy za sebou tak hladas dalsie moznosti kde ti mozu pomoct. Ak by si isla skusit ivf na SK tak do ktoreho CAR by si isla?

boba245
17. únor 2016

@erijan rozmyslala som nad Helios Martin ale este prelustrujem aj ostatne . dnes som posielala ziadost do poistovne tak zatial mam chvilu cas to pozriet a popripade este pred operaciou ist na konzultaciu ak stihame. a prave hladam info, kde sa da ist na tu reprodukcnu imunologiu a popripade si to dat spravit, nech zvysime sancu resp. vyhneme sa premrhaniu ivf cyklu.

erijan
18. únor 2016

@boba245 a kto ti povedal ze si mas dat urobit reprodukcnu imunologiu?

erijan
18. únor 2016

@boba245 v Heliose sme my boli, tak co sa tykalo pristupu tak to bolo vsetko super, uplne ina uroven ako v Ke, boli sme velmi spokojny...ale co sa tyka vysledku,tak sme dopadli este horsie ako v Ke, takze my sme neboli spokojni a hlavne co sa tykalo potom dalsej konzultacie po tom ivf, ze co budeme robit dalej, ich odpovede sa nam nepacili. Pocula som aj vela pozitivnych aj negativnych ohlasov... to je asi v kazdom centre tak.

boba245
18. únor 2016

@erijan nikto nam nepovedal ze si to mame dat spravit, len ked citam, ze su v nejakom stadiu aj potraty tak to moze byt aj to imunitou a chceli by sme to nejako podchytit a pripadne vylucit to riziko.
co vam chceli navrhnut ze sa vam to nepacilo ? my sme to este nikde nepodstupili a teda nevieme aky je predpoklad ci to vyjde nevyjde alebo ako to nazvat. tak asi nam neostava nic ine len to niekde "skusit"

erijan
18. únor 2016

@boba245 no praveze to, ze nenavrhli ziaden dalsi postup,co vyskusat, zmenit stimulaciu za inu, pripadne doplnit nejake vysetrenia...nic...jedine co povedali, ze tak mozeme to skusit este raz a uvidime ci sa to podari...keby navrhli, ze vyskusaju iny liek alebo zvysit davku, zmenit protokol...hocico, ale ako keby nemali zaujem...a kamaratka ktora je tiez z Ke, tak tam boli na dve ivf a tiez neboli spokojni s pristupom...raz im povedali ze maju 2 embrya a potom ze len 1 embryo...ale je to skusani. Cize to vysetrenie chces len tak pre istotu, chapem...viem, ze sa doporucuje ked dochadza ku potratom. A uz si zistila kde to vysetrenie robia?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru