CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

boba245
19. únor 2016

@erijan aj ja stale viac citam, ze centra zväcsa skusaju len to co uz maju nalinkovane dlhodobo. ano, len pre istotu sme chceli. ale dnes sme uz rozmyslai aj nad tym, ze kedze sme este na ivf neboli vynechame to nech niesme zbytocne stresovani ak by nam nahodou zase nieco zistili. ak by to pri prvom pokuse nahodou nevyslo. objednali sme si vitaminy, l-arginin. l-carnitin, Maca, tribulus terestis mame koenzym q10 a ideme vyskusat zlepsit kvalitu spermii. takci tak ma o mesiac caka operacia, potom este par tyzdnov kym by sme sli na ivf tak mozno sa dovtedy podari prirodzene bez cysty a polypu 🙂 ...dnes sme totizto nasli este nejake take pripady ked napriek zlemu spg ktory "liecili" vyssie spomenutymi vyzivovymi doplnkami a podarilo sa im cca po mesiaci otehotniet. snad motyka vystreli 😀

erijan
23. únor 2016

@boba245 ahojky, presne na to som myslela, ze sa zbytocne nezatazuj nejakymi specialnymi vysetreniami, treba skusit ivf a keby sa nahodou nepodarilo na 1. Alebo 2. Krat tak potom postupne podla okolnosti si budes dorabat vysetrenia...nestresuj sa teraz s tym zbytocne 😉 aj ja som kupila Maca akurat vcera mi prisla tak tiez skusime trochu vitaminy... aj Q10 mam, ale tie ostatne co si pisala nemam, su dobre?

ellennat
23. únor 2016

Ahoj holky,mam dotaz. Jsem po Et 10.den ( test jsem si jiz delala a je pozitivní), beru mimo jine i estroferm (1-1-1) a dnes jsem si rano zapomněla vzít tabletku. Nemate s tim některá zkušenost? Pokračovat normálně nebo tabletku dodatecne dobrat? Diky za informace!

boba245
23. únor 2016

@erijan ahojky 🙂 ....presne tak skusime a uvidime mozno sa podari hned prev IVF. treba verit a mysliet pozitivne 🙂 .... tribulus terrestis stimuluje zvysenie hladiny testosteronu. ma to viac ucinkov, pouzivaju to najma sportovci na rast svalovej hmoty, ale medzi dalsie ucinky patri aj ze podporuje spravnu spermatogenézu co je vznik a vyvoj samcich pohlavnych buniek. cize dobre to vplyva na spermie. L-Arginin zvysuje plodnost a "V jednej štúdii na mužoch so zníženým počtom spermií bol po troch mesiacoch užívania 4 000 mg L-arginínu u 74% účastníkov zistený podstatne vyšší počet spermií. " http://www.vitarian.sk/clanky/vyziva/2015/l-arg... ...a L-karnitin je antioxidant a tiez zdroj energie pre spermie. Proste baby to tu odporucali tak skusime aj to, kedze mame este 1-2 mesiace casu. aj ked sa nepodari prirodzene aspon bude mat pred IVF o nieco lepsiu kvalitu spermii. a vy co mate nove ?

erijan
23. únor 2016

@ellennat ahoj...ja nemam skusenosti s tym liekom zial...skus zavolat doktorovi alebo napisat email. Bola si v Unici? A ak sa smiem opytat mali ste aj nejaky problem ci sa len nedarilo otehotniet?

ellennat
23. únor 2016

@erijan ano byla jsem v Unice. Uz máme trileteho syna z KET (taky Unica). Ted se podařilo hned a po minimalce (klasické IVF uz mam vybrané,proto minimalka). Jinak ja nemam vejcovody a manžel horší spermiogram.

andela01
23. únor 2016

@ellennat určitě zavolej do Unicy 😉 ale já si myslím, že pokračovat a nedobírat (ale nevím, jen si myslím 😉 )

erijan
26. únor 2016

@boba245 no tak dik za info... aj my sa dopujeme nejakymi vitaminmi aby sa trosku vylepsili hodnoty pred IVF... nove zatial nic, vsetko po starom, cakam na schvalenie od poistovne, a 15teho mame naplanovanu navstevu v Brne na zahajenie stim.protokolu tak verim ze do vtedy pride schvalena ziadost. Ja si pojdem dat este skontrolovat ten prolaktin na bud.tyzden v piatok tak dufam a verim ze to uz bude v norme po liekoch a celkovo.

andela01
26. únor 2016

@ink ahooooj 🙂 Jak se máte? Co je u vás nového?

boba245
26. únor 2016

@erijan do 15teho vam odpoved isto pride 🙂. ja 15teho nastuoujem do nemocnice kvoli tej cyste a polypu tak budem na vvas mysliet nech je vsetko ok 🙂. snad uz pomaly dojde aj odpoved z poistovne aj nam

erijan
26. únor 2016

@boba245 no takze uz mas termin... fajn...a vies kto ta bude operovat? Budem aj ja na teba mysliet nech je vsetko ok..ked pojdes na laparku tak si na 3. Den doma 😉 ja cakam ze pride odpoved v priebehu buduceho tyzdna, tak snad 🙂 akurat mam MS a mam bolesti, som si myslela ze ked beriem HAK tak nebudu ako kedysi davno ked som brala... tak ma to nepotesilo.

boba245
26. únor 2016

@erijan ahojky. Neviem kto ma bude operovat. V Saci su myslim vsetci dobri tak som kkudna 🙂. Dakujem ze na mna budes mysliet 🙂. .drz sa a dufam ze bolesti ti skoro prejdu

lnk
27. únor 2016

@andela01 ahojky, máme se moc blbě. od vánoc má syn už čtvrtou angínu a nezabírají atb. ve výtěrech nic neměl. te'd jsme byli včera znova výtěry krku, nosu a odběry krve, čekám co se dozvíme po neděli. je to strašné ☹ malá se naštěstí drží. ale syn očividně imunitu v bodě nula ☹

boba245
29. únor 2016

@erijan ahojky 🙂 ... dnes mi prisla odpoved od mojej poistovne. schvalili nam 1. IVF cyklus v Brne 🙂 . drzim päste nech aj vam to coskoro schvalia 🙂

erijan
29. únor 2016

@boba245 no super,tak to je vyborna sprava 😉 takze aj Union schvaluje. Takze tym padom pojdete do Unici?

boba245
29. únor 2016

@erijan dakujem, velmi sa tesim 🙂. ano, ked nam to schvalili, tak ideme do Unica. verim, ze keby to tak nemalo, byt neschvalili by a isli by sme skusit do Martina. bola som prekvapena aj z toho, ako rychlo dosla odpoved. ziadost som posielala 17.2 a dnes mi to prislo, pricom v liste je datum 24.2. cize za cca tyzden to mali schvalene. ...a to som uz rozmyslala aj nad tym, ze v septembri menim poistovnu ak to neschvalia 😀

erijan
29. únor 2016

@boba245 ano tak ako pises, ked to schvalili je to znamenie 🙂 mne manzel pisal,ze mi prisla tiez nejaka posta doporucene,tak mam citak ze tiez papiere z poistovne 🙂 dam vediet

boba245
29. únor 2016

@erijan jeeej tak to by bolo super, keby uz aj tebe dnes prisla odpoved so suhlasom 🙂

andela01
1. bře 2016

@lnk jejky, to je mi líto. Tak nějaký léky na posílení imunity? Ještěže aspoň malá je v pohodě, co?

boba245
2. bře 2016

@erijan ahoj. no ako ? prisla ti odpoved z poistovne ?

erijan
2. bře 2016

@boba245 ahoj, nie neprisla... prisla mi sice posta z poistovne,ale poslali mi len naspat vypis z mojej karty z byvalej poistovne (to som im posielala spolu s papiermi ku ziadosti, pozadovali to odo mna kedze som novy poistenec)... takze rozhodnutie este neprislo. Snad pride coskoro 🙂

boba245
3. bře 2016

@erijan asi tym, ze si nova poistenkyna tak im to trva dlhsie, ale verim, ze uz coskoro ti pride pozitivna odpoved 🙂. ja som sa dnes objednala na reprodukcnu imunologiu do Presova. nejako mi to nedalo a asi bude lepsie ist tam pred IVF. len termin mali az na 1.4. tak dufam, ze to nebude vadit ked uz by som v tom case mala brat HAK cca tyzden. a tiez netusim ako dlho sa tam caka na nejake vysledky

erijan
3. bře 2016

@boba245 fuuuja tak predsa si isla? Podla mna zbytocne, ale ako chces jasne... no mne sa zda ze baby pisali ze sa na vysledky caka dlho, neviem ci nie tak ako na genetiku (mesiac), ale nie som si ista. To sa skus opytat dievcat, urcite ti poradia aj co sa tyka tej HAK. Ano ziadost uz mam schvalenu,tak.sa tesim 😉 len este mi to neprilo pisomne a postou...tak snad buduci tyzden, lebo potom uz ideme do Brna.

boba245
3. bře 2016

@erijan jeeeej, tak to je super, tesim sa, ze vam to schvalili 🙂 . ....tak popravde este stale vaham ci ist ci neist na to repro lebo nam to vsetko o mesiac posunie kedze HAK by som zacala brat az o mesiac neskor. ale tak objednala som nas, kedze dalsi termin mali az na 8.4. dovtedy mame este cas si to poriadne premysliet. bojim sa hlavne toho, ze este sme na IVF neboli a netusim ako to dopadne a ak je nejaka sanca (napr. reprod.imunologiou) to nejako ovplyvnit tak neviem ci by nebolo dobre tam ist i ked by sa to malo posunut. no a tiez pomerne casto citam ze prve IVF sa nezvykne podarit i ked neviem ake je % uspesnosti. na druhej strane sa zase obavam ze ten mesacny posun moze sposobit to, ze zase sa mi tam objavi nejaka cysta alebo polyp a to by tiez nebolo dobre.

erijan
3. bře 2016

@boba245 ved prave to, ze ci to risknut bez vsetkych vysetreni alebo dat vsetko skontrolovat a tym padom sa to posunie ale to nie je pozitivne pre nase diagnozy... pozri, dobre ze ste objednani a dovtedy sa rozhodnes, podla toho ako dopadne operacia, ako sa zotavis atd... ja sa uz neviem dockat kedy zacnem srimulovat 🙂 kamoska uz zacala tento tyzden, ale ona teraz skusa Spln v Ke. Uz nech je slniecko,teplucko a sme tehotne 😉

boba245
4. bře 2016

@erijan vcera vecer sme to s priatelom prebrali a ideme do toho bez imuno 🙂 ... budeme verit, ze sa to podari na prvy šup 🙂 . hlavne uz chcem mat po operacii nech sa mozeme pripravovat na tu stimulaciu 🙂. kamaratke a aj tebe silno drzim palce nech to vyjde 🙂 ... cim dalej tym viac mam pocit ze to nase dieta bude az nechutne rozmaznavane po tom vsetkom co treba podstupit aby sme ho mali 😀 😀 😀

erijan
7. bře 2016

@boba245 no super, tak ako pises, a prve ivf je vlastne stale pokus a mozno to vyjde na 1. Krat 😉 dakujem aj ja ti drzim palce 🙂 no to ze dieta bude nechutne rozmaznavane, to si pis, to nase bude extremne 😀 a ty si to napisala a este v podstate nemas za sebou ani 1.ivf, co tak mame povedat my ostatne co mame za sebou uz viac neuspesnych pokusov... to pochopi naozaj len ten kto si tym prejde. Uz nech sa tesime z tehotenstva 🙂

erijan
7. bře 2016

@boba245 a kamaratka skusa teraz Spln? Je to jej prve ivf?

erijan
7. bře 2016

@boba245 jaj ty si myslela moju kamaratku 😀 prepacm myslela som ze aj nejaka tvoja kamaratka ide na IVF...

boba245
8. bře 2016

@erijan ano, tvoju kamaratku som myslelala 🙂 ... v pohodke nic sa nestalo ;). kedy presne idete do toho Brna ?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru