CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

kveta
26. srp 2009

Betys, baby majú pravdu, OHSS zvyšuje šance na otehotnenie, lebo telo je hormonálne priam nabudené na tehotenstvo.

Ja som na embriotransfer išla priamo z nemocnice: o polnoci ma prijali s OHSS do nemocnice, celú noc som strávila na infúzkach, o piatej ráno som podpísala reverz a fujazdila na transfer... aj tak sa dá. 😉 Hlavne sa teraz skľudni, nasaď kľudový režim, veľa pi a jedz mäso. Skľudni sa, lebo ako mi dr. vtedy v nemocnici povedal, každý stav sa zhoršuje stresom.

betys
26. srp 2009

Jo díky.Liju do sebe bylinkový rajec a prokládám to acidofilním mlékem.K večeři jsem si objednala maso a ležím u telky.Stejně stím plným břichem nemůžu nic dělat. ☹

lucifirek
26. srp 2009

kvety,držím pěsti,pořád doufám,že se ty dvě čárky objeví. je mi to líto,moc bych ti to přála

luciiiie
26. srp 2009

Holky, za jak dlouho se může po neúspěšným Ket nastoupit na novej pokus??? Jako na nový Ivf?? To se taky má čekat 3 měsíce nebo se může jít hned?

kveta
26. srp 2009

S istotou viem, že po neúspešnom KETe sa môže ísť hneď ďalší mesiac na IVF. Z toho mi vyplýva, že by malo byť možné ísť hneď po KETe na ďalší KET.

lucifirek
26. srp 2009

tak to máš luciiie super,i když finančně je to fakt náročné.

lucifirek
26. srp 2009

Kvety ty pojedeš do Brna v pátek,nebo v pondělí?

lucifirek
26. srp 2009

Holky,držím všechno,co můžu aby se to změnilo a vyšlo to.

kveta
26. srp 2009

Lucifirku, idem tam tento piatok.

lucifirek
26. srp 2009

Tak to se možná potkáte. Holky budu na vás myslet.

jarkabilik
26. srp 2009

betys pěkně odpočívej 😉

betys
26. srp 2009

Ráno kolem půl 8 vyrážím do Unici a když to dobře půjde tak v pátek ET tak se třeba potkáme.Mám trošku strach ale snad to nebude tak hrozný.Dobrou noc

jeany
27. srp 2009

dobré ránko
Luciiie, myslím, že na IVF můžeš po ketu hned následující měsíc. I když jsem se divila, nám po neúspěšném 2 pokusu řekli,l že můžeme přijít taky za měsíc, to mě překvapilo, myslela jsem, že to má být vždy až za 3 měsíce. jenže jsme stejně nešli za měsíc, nebyla jsem na to připravená, byla jsem unavená a potřebovala jsem nabrat sílu a novou energii, chtěli jsme jít v srpnu a nakonec půjdeme až v listopadu. Pěkně se to posunulo, ale snad to už vyjde. Zkus si zavolat na Uniku a zeptej se přímo doktorů, ale ty vlastně stejně musíš jet na krev, že.
Betys, tak ať ti to dobře dopadne a máš zítra transfer. 😉
Květy, takže zítra taky jdeš na Uniku. Třeba ještě na Unice přijdete na nějaké šetrné řešení, kdybyste šli ještě do dalšího pokusu, i když zdraví je přednější, ne? 😉
Ahoj Jary a Lucifírku a ostatní.
Dlouho tu nebyla Lenulinka. Lenuli jak se ti vede s dvojčátkama?
A taky lenpes a ostatní. Co nového?

lnk
27. srp 2009

ahoj betys,
ja jsem vedela hned od zacatku, ze vysoka pravdepodobnost, ze OHSS mit budu. rekli mi to ihned po krevnim rozboru jeste nez zacla stimulka. Dokonce mi rekli, ze mi nasadi minimalni davku hormonu, takze mam pocitat s tim, ze z toho nic nebude a vajicka se neodeberou, ze potrebuji vedet, jak na ty hormony budu reagovat... hmm tak pri minimalnich hormonech moje telo zareagovalo maximalne, takze pak mi rekli, ze takhle dopadnu pokazde, protoze min hormonu uz mi dat nemuzou... mam smulu...
kazdopadne po odberu vajicek mi nakreslili carky na urovni vajecniku, ze mam merit metrem... o zarazenych prdech nikdo nemluvil, coz je skoda... 😉 takze jsem hezky merila nekolikrat denne metrem, a obvod kolem vajecniku se mi nezvetsil ani o milimetr, bricho totiz rostlo az nad pupkem, takze teprve v nemocnici, kde mi bricho merili vys jsem videla, jak krasne mi tam ty centrimetry den ode dne naskakovaly... ☹
bohuzel jsem OHSS take nepoznala a tudiz jsem do unicy jela az v dobe, kdy se mi zhorsilo dychani a to uz bylo pozde, protoze jsem mela vodu v plicich, takze ET v tomto pripade nemelo smysl. jelikoz po oplodneni by se muj stav rapidne zhorsil, stejne bych skoncila na JIP a to jsem nechtela... tak jsem to vzdala, sice jsem chvili premyslela, ze to dam, ale pak kdyz mi to ani doktor nedoporucil, tak jsem si rekla, ze asi vi o cem mluvi a mel pravdu, nestalo by to za to, mela jsem delat, abych to ustala i tak... takze ja jsem si opravdu vubec nevycitala, ze jsem na ET nesla, spis naopak, rikala jsem si diky bohu, ze jsem dostala rozum... 😉 ale ja byla asi opravdu v jine situaci, protoze se u me projevila tezka forma. Ale bylo to tezke rozhodnuti: bud budu tehotna nebo neskoncim na JIP... 😉
takze drzim pesticky, aby se ti po kapackach ulevilo a zitra ti dobre dopadlo ET 🙂

lnk
27. srp 2009

luciie, ja jsem se na to taky ptala a rikali, ze po neuspesnem KETu muzes jit hned dalsi mesic na dalsi KET, ze tam se nemusi cekat...
spis asi jde o to, jestli to jde zvladnout psychicky... ☹

lnk
27. srp 2009

holky, vy se tam hezky v patek vsechny sejdete 🙂

inuna
27. srp 2009

ink to je děs co čtu,tak se opatruj.

lnk
27. srp 2009

dekuji, uz je mi mnohem lepe... ted po pul roce mam sice jeste trojnasobne zvetsene vajecniky, ale konecne se mi ztratily cysty a jizvy, takze si myslim, ze tak do 3 mesicu bych mela byt uz konecne "v puvodnim stavu", zazitek nic moc, ale ja uz to tak v tom zivote mam, kdyz uz, tak se vsim vsudy... 😀

jeany
27. srp 2009

Ink, tak to jsi si opravdu užila. Někumu se daří a jiný si to odnese se vším všudy. A tak kdy se chystáš na ket? Snad ti to po tom všem trápení aspoň dobře vyjde a zadaří se. 😉

lnk
27. srp 2009

ahoj jeany, zatim se nechystam, byli jsme jen na indikacni poradne, jestli vubec do ketu jit, tak pry mi nejak odstavi vajecniky, aby se to neopakovalo a mohlo by to klapnout... ale jeste tomu tedy nechavam cas, tak 2-3 mesice. ale uz se tesim, jeste pred dvouma mesicama jsem si rikala uz nikdy, ale clovek se oklepe a jede dal, ale chce to psychicky srovnat, protoze je to fakt narocny...
kazdopadne, uz mi vzali krev a pak uz jen mam zavolat a rict, ze to chci rozjet, takze pak uz zadna zdrzovacka 😉

jeany
27. srp 2009

Ink, i u mě je to tak, že jsem se potřebovala z každého pokusu oklepat a vzpamatovat. Po každém neúspěchu jsem si říkala, že to zabalím, ale časem to přešlo a začala jsem přemýšlet o dalším novém pokusu. Jestli půjdeš za 2-3 měsíce, tak možná do toho půjdeme zároveň. 😉

lnk
27. srp 2009

jeany, a ty pujdes taky jenom na KET nebo od zacatku?

kveta
27. srp 2009

Ink, dá sa dostať OHSS aj z KETu?

lnk
27. srp 2009

ahoj kveto, byli jsme na indikacni poradne, protoze pokud by mi hrozilo OHSS, tak ani ket bychom nepodstoupili... na poradne nam rekli, ze si pichnu dekapeptyl, tim se mi na 6 tydnu odstavi v mozku zenske hormony a prestanou fungovat vajecniky, tim padem k OHSS vubec nedojde... no a v te dobe se pokusi me oplodnit...
tak jsem zvedava, jaky to bude 😉

jeany
27. srp 2009

Ink, já jdu na 3 pokus a vždy IVF+ICSI, na mražáčky nám nikdy nezbylo. Při prvním pokusu jsem si nechala dát 2 ebryjka a při durhém 3 a stejně nám to nepomohlo. Víc dobrých embryjek nezbylo. Takže budu platit další nový celý cyklus, což je cca 26 000,- kč, to je i s PK a AH.

lukza
27. srp 2009

Lucciii já po Ket jak se vysadily léky dostala MC tak začala hned baštit HA a pak byl postup uplně stejný po vybrání agolutin atd.ale musím říct že to byl dost záhul na tělo.nejdřívmě chtěly nechat jeden měsíc napokoji ale já chtěloa hned na další pokus a tenkrát frgala řekl že teda jo že jde vidět že psychicky jsem na tom dobře tak že mě to dovolí a mohla jsem hned začít baštit HA.
Betys drž se a odpočívej přeji at je vše OK a zítra máš uspěšný ET

luciiiie
27. srp 2009

Lukza já jsem psychicky taky v pohodě, jen s financema to bude asi horší....no uvidíme 😒

betys
27. srp 2009

Tak už jsem doma.Zavodněná jsem naštěstí jen trochu.Vaječníky mám zvětšené asi 8x8 cm.Dostala jsem kapačku-2 různý flašky.Zítra 8.15 mám ET ale zbývá nám už jen 6 embryjek a 2 z toho jsou slabší.
Zdá se mi že je mi trošku líp.Jak budu odpočívat po ET tak dostanu další kapačku a kdyby se to nelepšilo tak ještě v sobotu.
Skoro celou noc jsem nespala-pořád jsem se pozorovala jestli se nějak nehorším.Teď už jsem klidnější.
Ještě jednou Vám všem děkuji za pomoc.Jdu si zdřímnout.Ploužím se jak mrtvola 😝

lnk
27. srp 2009

betys, drzim pesticky, aby to dobre dopadlo, aby se ET zitra zadaril a byl uspesny 😉

jeany
27. srp 2009

Betys, tak ať ti to zítra dopadne dobře. Těch 6 embryjek je pořád krásný počet, určo ještě zbyde na zamražení. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru