CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
4. říj 2009

Je jani tak to hned mrknu. Jani mocmoc moc ti to přeju. Je to strašně krásný a já ti budu držet pěsti. Už si to zaslužíte.Mě to momentálně přijde pro mě nedosažitelný cíl. Koukám po kočárkách a oblečkách a pak si říkám,že jsem moc optimistická,že to stejně ještě nebudu potřebovat,že se nezadaří. ☹ Jani zítra písni,budu se těšit a myslet na tebe.

lucifirek
4. říj 2009

Ellenka,ty rizika si fakt nemůžeš připouštět,samozřejmě se může stát cokoli,ale myslím,že to jsouspíš vyjmečné případy,ale prostě tě na to upozornit musí. U nás z toho měl špatný pocit spíš manžel. Kdy si četl,že můžeš i umřít. Ale to bys nemohla jít do ničeho. To jsou takové vyjímky,které se mohou občas objevit.
Elllenka s tou prací tu nás má problém víc holek,je to prostě těžký,člověk by se na práci vyprdl,aby to dopadlo,ale když to nejde a tu práci potřebuje. Nervy v práci jsou děs. Já se rozhodla,že se nebudu rozčilovat,udělám si svoji práci a půjdu domů.
NO já nevím,do kdy tam budu,je možné,že tam i v tu jednu hodinu ještě budu. A to on by tě šéf nechal odvézt a zase přivézt jo? A nedojde jim to,když uvidí,kam tě veze. Jedině by ses musela nechat vyložit u žlutáku a ten kousek dojít pěšky.

elllenka
4. říj 2009

Už mě tam jednou kolega vezl, upravovali mi štítnou žlázu tak mě vezl na odběr krve.
Většinou mě jen odvezou a zpátky se musím dopravit sama, ale je to závislé na tom jestli jede někdo do Brna něco koupit tak taho takto využíváme- trošku. Jenom kvůli mě do Brna nikdo nepojede, to by majitel firmy nedovolil 😀

Já mám blbý, že nemám určenou práci, jsme v kanclíku 3, ale máme práce až nadhlavu a když někdo z nás vypadne (dovolená, nemoc, lékař) tak musíme udělat práci i za něj, několikrát jsem na to byla úplně sama :( a to je pak šílenost, ale to je asi všude.
Docela mě štve, že místo, aby vzali někoho na poloviční úvazek tak musíme dělat spoustu přesčasů :(, jenže stěžovat si nemůžeme, práce u nás není :(

Můj šéfík začal dálkově studovat vysokou tak byl v pátek ve škole, vůbec netuším co mi řekne až mu ráno oznámím, že chci půl dne volno. Dělám do půl třetí, tak přinejhorším tam dojedu autem, akorát nevím kde zaparkuji. Byla jsem tam 2x a parkoviště přeplněné :(

elllenka
4. říj 2009

Na klinice je jen název a to si kluci nebudou zjišťovat co to je, jo horší by byl nápis, který mají na razítku 😀 , ale řekla jsem v práci, že se léčím se štítnou žlázou- to je částěčně pravda a minule jsem tam jela na kontrolní odběr, kvůli štítné žláze a dopadlo to dobře 🙂

lucifirek
4. říj 2009

elenka s tou prací je to asi všude stejné. Nenaděláme nic,hřeší na to,že těch pracovních nabídek teď tolik není a my se o práci strachujeme. ☹
Tak ti zítra budu držet pěsti,at to dobře dopadne. Ty teda jedeš bez partnera? A třeba se tam někde uvidíme. 😉

elllenka
4. říj 2009

Třeba jo 🙂 Docela ráda bych s tebou pokecala, ale nechci něco slibovat, když nevím jak to dopadne.
Jedu bez manži. Krev mu brali při naší první návštěvě. Z toho jsem byla rozhozená- špatný spermiogram, já špatná, bey ovulace- to jsem teda už věděla- jediná naše šence je umělé oplodnění, pak ty nemoce- embolie, pak ty ceny, ... sice doktor byl ochotný sice všechno vysvětlil a věnoval se nám, ale bylo toho na nás v jednom dni moc a pak nám oboum vzali krev- ani jsme neprotestovali, mohli si s námi dělat co chtěli

Ale na injekce vezmu manžu sebou, sice doktor říkal, že nemusí jezdit, že jen bude potřebovat jeho plnou moc, ale ať se také trochu snaží, domluvili jsme se, že mi bude píchat injekce (ale nevím jestli ho nechám ono až příjde navěc tak to bude všechno úplně jinak) a on nebude muset být u porodu (nechce)

ellajoy
4. říj 2009

Elllenka - neboj se ničeho, když nebudeš mít odvahu na injekce, určitě by ti je píchli i na obvodě nebo jestli máš nějakou známou zdravotní sestru, protože se to píchá denně, takže o víkendech by byl problém. Já jsem také nechtěla aby se to v práci vědělo (babinec), tak jsem odnesla neschopenku ke mzdové a vedoucí jsem řekla, že si nepřeji, aby o tom mluvila a ta to dodržela, za což si jí vážím. Neví to ani moje nejbližší rodina, tohle je hodně osobní věc a starost a já s tím nechci nikoho zatěžovat, i když všímaví určitě tuší, ale neptají se.
Jeany - hurá, zázraky se dějí a já věřím tomu, že když ta čára byla pořádně tlustá, bude to dobré 🙂
Lucifirek - tak to bude asi ona, kamenný výraz měla 😀
Já tedy nejsem pověrčivá, ale co se mě potvrdilo už víckrát je, že štěstí a neštěstí chodí do trojice, takže Lucifirku šup za Betys a Jeany...u nás v práci 3 holky za sebou otěhotněly, pak jedna potratila, mě nevyšlo IVF a tak sprostě čekáme, kdo bude ta třetí a šup do toho nanovo 😉 ...držím vám všem palce a sobě taky 😀
Krásnou dobrou noc všem!

m03984
4. říj 2009

Lucifirek - ahojky no já jsem zdravá, ale manželův spermiogram je v háji. Nejdřív tam byl určitý počet ,ale všechny mrtvé a podruhé ani jedna natož tak živá.

elllenka
5. říj 2009

ellajoy : Rodině jsem to také neřekla. Mojí mamce jsem teda řekla, že se dětátka od nás jen tak nedočká a to co měla za keci, mi teda nepřidalo :( a tchýně nejspíš pochopila sama, vůbec se nás na to neptá- je úžasná. Zato moje mamka mi to připomíná při každém rozhovoru :(

No já jsem si říkala, že to dyštak svedu na nějakou gynekologickou operaci, uvidím jak to dopadne. Dneska ani neřeknu šéfovi kam potřebuji, jen mu oynámím, že nutně potřebuji půl dne dovolené, ještě mám 2dny z loňské dovči, tak by nemusl být problém - teda doufám, ale kolegy co jezdí do Brna si obejdu osobně 🙂

elllenka
5. říj 2009

Přeji Vám všem krásný den

lucifirek
5. říj 2009

ellenkakoukám,že u pracuješ. No tak jestli jste na tom takhle,tak bych si já osobně asi ty peníze připlatila,je to šance většího úspěchu,je to sice finančně hrozný. Ale co nám jiného zbyde.
Tak snad to šéf pochopí,no moji fotku vydíš v albíčku,ktak kdybys mě někde viděla,tak klidně přijd.Také nevím,jak dlouho tam budu.
M03984 zkus mrknout na diskuzi Žirafky...... https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Nebo napiš IP holčině Wrtulka,mají hodně podobné problémy. Chodí do Heliosu a jsou tam k nim hodně vstřícní,i my jsme zvažovali změnu caru. Ona ti určitě ráda poradí.

jeany
5. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem dorazila od své Dr. Vzali mi krev a mám kolem 12.hod. volat skrz výsledky. Když to bude nad 5000 tak jsme prý těhu. Na ultrazvuk mně objedná až při příští kontrole a na tu jsem objednaná za 3 týdny. To je 26.10. a pak mě pošle na utz. Říkala, že bych mohla být tak 5-6 týden. Takže trnu, co se dozvím ve 12.h.
Hned vám holky písnu. Jinka se teď pokusím se m dát fotečku testů.
Luci, myslím na tebe ať ti to dobře dopadne.

Zdravím všechny ostatní....

jeany
5. říj 2009

Tak jsem tu fotku přidala do alba. Teď jen trnu, co se dnes dozvím, pak vám hned napíšu.

natalka28
5. říj 2009

Ahoj holčiny, pročítám si tady, kdo má jaké problémy a "jaké" umělé má podstoupit nebo podstupuje a jsem z toho nějak zmatená! U nás je problém ten, že já nemám ovulaci ( brala jsem už 6 cyklů Clostilbegyt, ale NIC ). Mně ani po těch lécích moc nenarůstají folíky - prý na tu léčbu absolutně nereaguji: měla bych jich mít velkých hned několik a já vždycky měla sotva jeden kolem 15mm☹ Proto nás dr.poslal do Unici. On sám teda řekl, že pravděpodobně bude stačit IUI a to stejné jsem četla i v těch materiálech z Unici, že když je spermiogram dobrý ( manža ho naštěstí má dost dobrej ), tak že stačí IUI. No a nás dr.Frgala rovnou poslal na ICSI! U IUI se taky může nějak stimulovat, aby folíky narostly a vajíčka uzrály? Díky

luciiiie
5. říj 2009

ahoj holky,
no teda Jani to jsou kolejnice!!!!! jupíííí!!!!!! Věřím, že vše bude OK. Jak už jsem ti psala..mám z tebe radost. To už jsem tu z "naší várky" zůstala jen sama s Lucifírkem! Lucóó 😎

ellajoy
5. říj 2009

Marta - a co MESA nebo TESE? O tom s vámi nemluvili? Zkusila bych se zeptat.
Jeany - to jsou teda pořádný čáry 😀 , to by v tom byl čert, aby to nevyšlo, držím palce a po obědě jsem tady...
Lucifirek - teď už možná spíš 😵 , tak ať to dobře dopadne 🙂
Elllenka - tak to chápu, že od vlastní mámy to zamrzí, ale kašli na to...takových řečí si ještě vyslechneš od různých lidí, já bych tady mohla psát román, mě když se někdo zeptal drze a přímo, tak jsem mu přímo odpověděla a pak se kochala jak mu je trapně 😀
Natalka28 - s IUI vůbec nemám zkušenost, nás také hned poslali na IVF, protože jsem měla anovulační cykly (polycystické vaječníky) a k tomu endometriózu, žádnou hormonální léčbu jsem nepodstupovala a hned šup do Unicy, ale u mě byl indikací i věk, protože když mě to zjistili měla jsem 29 let a můj gynDr. naznal, že není čas na žádné experimenty, manžel měl též spermio dobrý...třeba ti poradí někdo, kdo s tím má zkušenost, ale tuším, že u IUI je šance tak 12% na cyklus.
Hezký den všem.

lnk
5. říj 2009

ahoj Jani, tak to je gratulace veliká. 🙂
natalko28, já také mám polycystické vaječníky, anovulační cykly, ale i manžel měl horší spermio, takže jsme šli na ICSI

lnk
5. říj 2009

holky, ja vám tak závidím, já s polycystickýma vaječníkama asi přirozeně těhu nikdy nebudu 😝

jeany
5. říj 2009

Holky, nevydržela jsem do 12 a už jsme volala skrz výsledky. Moje Dr. mi řekla, že když to bude nad 5000 tak jsem těhu. No a ono to je HCG 6852. Tak jsem teď znovu volala své Dr. a prý mám přijít na kontrolu a utz dřív, takže za 14 dní. A to už budu i vidět to mimi, to je neskutečné. Ještě mi řekla, že HCG je dost vysoké.
Tak a teď musím přečkat 14 dní než budu zase chytřejší. Holky co jste těhu co berete za vitamíny? Čeho se mám vyvarovat? Vždyť já ani nevím. Pijete kávu jednině bez kofeinu? Já beru zatím jen listovku. Musím si jít něco koupit.
Holky řeknu vám, že jsem pořád v šoku. Moje Dr. měla velkou radost, tak snad to všechno bude v pohodě.

luciiiie
5. říj 2009

Jani super...jsem ráda, že je vidět, že i se špatným spermiem to jde přirozeně... 😎

betys
5. říj 2009

Jeany-Hurá hurá.Vítej do klubu.Zázraky se prostě dějí!
Já beru jen lisotvku.Dr mi řekla že po těch kompletních vitamínech bych mohla přibrat.Ale ještě mám i léky z Unici.Četla jsem že kafe v přiměřeným množství nevadí,ale mě stejně přestalo během pár dní chutnat.Už jsem neměla přes 2 týdny ani šálek.
Hlavně se šetři,mě hned zakázali koupání ve vaně a sex.Moje Dr. je fakt opatrná.Říkala že do todo 12 týdne je to nejrizikovější.
To je prostě úžasný.
Já jsem se teď vrátila z Ivančický porodnice.Vezla jsem kamarádku na pásy.Už má 2 dny po termínu a prckovi se nechce ven.Měly tam dneska frmol.Tak aspoň sem trošku očíhla co mě za čas taky čeká. 😀

jeany
5. říj 2009

Betys, jaké jsi měla HCG ty, když jsi šla na krev? Tak já zůstanu raději také jen u té listovky, nechci zbytečně přibírat. Raději místo vitamínových doplňků se vrhnu na zdravou stravu na čerstvé ovoce a zeleninu. I když my jíme zdravě, přece jen přidám více čerstvého ovoce a zeleniny.

Vidíš Luci, že i s horším spg se nakonec může i podařit. Manžovi už jsem to volala a byl hrozně šťastný. Jenže tímto to nekončí a uvidíme co bude na utz.

Holky, jo budu se opatrovat. Ve vaně se raději taky nebudu koupat, raději se budu sprchovat. Jen mám v plánu umývat okna, tak asi na to zaměstnám rodinku. Dcerka to už zvládne a já to jen doleštím.
Přemýšlím, jestli to mám dcerce říct nebo počkat až na utz. Nevím, protože ráda bych jí to řekla, jenže když jí to řeknu, tak ona to všude vykecá a já nechci, aby se to tak brzy vědělo. 😀
Dnes má přjít na kavčo i sestra, tak nevím, jestli se udržím a neprozradím. 😀

betys
5. říj 2009

Já jsem na krvi vůbec nebyla.Dělala jsem si test a pak v U nice ultrazvuk.To mi řekla Dr. Gogela že je to 7. týden.A teď už je to zase o týden víc 😉
Moc si tu stravu neplánuj.Uvidíš co Ti bude chutnat.Mě třeba ještě minulý týden strašně chutnali rajčata,teď je nemůžu ani vidět.Ale jím hodně jablka a nektarinky.Maso skoro vůbec-a to jsem pořádný masožravec. 🙂

ellajoy
5. říj 2009

Jeany - 🙂 🙂 🙂 🙂 třikrát sláva, příroda je chytřejší než všichni MUDr., RNDr. a ostatní Dr., já to říkám pořád...ony i ty neúspěšné pokusy jsou jen přirozená selekce...tak se drž, okna neumývej, ve vaně se nekoupej a raději odpočívej a užívej si to...ono to tím opravdu nekončí, ale začíná 🙂 , ale první schod už máš za sebou, teď se půjde lehčeji 🙂
Ink - kdy jdeš na KET?

jimmy1
5. říj 2009

Ahoj holky 🙂
jeany, já brala první 3 měsíce krom všech léků z Unicy ještě Calibrum Babyplan, protože donutit se jíst něco na co jsem zrovna neměla chuť se mi nevyplácelo, tak jsem aspoň byla klidná, že Bublince dávám všechno potřebné.
Jinak s těma chutěma je to jak kdy, někdy mám šííílenou chuť na nějaké jídlo a když ho pak mám sníst, tak Martínek řekne NEEE a je to 🙂
Měla jsem ale spíš stavy a mívám je občas doteďka, že mám šííílenej hlad (takovej hlad jako teď v těhotenství jsem nikdy nezažila, úplně mě rozbolí břicho hlady) a vlastně nemám na nic chuť, tak se do něčeho neutrálního aspoň trochu přinutím.
Milovala jsem maso, teď ho zrovna dvakrát nemusím a ujížděla jsem na čokoládě a na kafíčku a to teď ani jedno nemůžu ani vidět 😀
Oblíbila jsem si meltu místo kafča, to mi vyhovuje, ještě někdo nahrazuje kafíčko tím nápojem Caro, ale to já radši fakt tu meltu.

Ještě jsem se chtěla zeptat holky nové těhulky Betys a Jeany, plánujete absolvovat NT+screening v 1. trimestru?? Stojí to sice nějaký peníz, ale osobně si myslím, že je dobré vědět hned od začátku jestli je všechno OK a je to třeba na Downův syndrom mnohem přesnější než pak triple testy.

Lucifirek, doufám, že všechno dneska proběhlo v poho a je vše OK😉

Všechny ostatní zdravím 🙂

jeany
5. říj 2009

Jimmy, já jsem neznalec všech vyšetření. Já se teď vrhnu na vzdělávání o těhotenství a o testech. Nikdy jsem se o to nezajímala a když jsem čekala malou před lety, tak to jsem měla jen ultravuk, jinak nic.
Jsem už starší a určitě budu chtít podstupovat různá vyšetření, jen se musím něco dozvědět i o nepříznivých účincích.

jeany
5. říj 2009

Chtěla jsem si holky spravit nastavení ze snažilky na čekáme miminko, ale když jsem zadala datum poslední ms, tak mi naskočil 7 tt a to já nevím, který týden jsem a nechci předbíhat, tak počkám a změním to asi až po utz.
Betys a ty jsi teď 7 týden? To bychom mohli být nějak podobně. 😉

jeany
5. říj 2009

Betys teď čtu, že jsi už 8. týden. Jaké máš vybraná jména?

prcekpet
5. říj 2009

Janiiiiiiiii - to je super, hip hip huraaaaaaaaaaaaa 😀

ink - PCO mam taky a rozhodla jsem se ted bojovat bez dr. a bez chemie, co chci zacit bastit je kys. listova a imunoglukany = coz je vlastne hliva ustricna v tabletach. Nehazej flintu do zita, me ted o vikendu prisla moje prvni prirozena MS a mela jsem radost ani nevis jakou.... 😀

lnk
5. říj 2009

jeany, gratulace obrovská! tak ať vše dobře dopadne 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru