CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
13. říj 2009

když jsem doma sama,tak si asi půjdu pustit nějaký film. Rockyho,nebo možná na zlepšení nálady Jak vytrhnout velrybě stoličku. Vtelce tejně nic není.

jarkabilik
13. říj 2009

lucifírek tak výkyvy nálad bývají v těhu núplně stejné protože se ti bouří hormony proto snad i ten název že ženská je v jiném stavu 😀 moje segra byla taky děs a já i můj jsme jejímu vysvětlovali že to není jednoduch ty hormony ukočírovat

jarkabilik
13. říj 2009

lucifirek mě je smutno zítra máme 3roky od svatby a každý jsme jinde těším se že si to vynahradíme o víkendu 🙂 jinak myslím si že i jinde psychika pracuje ne jen u vás 😉

elllenka
13. říj 2009

no tak já se těch injencí- hormonů doccela bojím, bývalá gyn. mi předepisovala hormony na vyvolání MS a to mi pak bylo tak zle, že jsem je odmítla brát, ale přesvědčila mě ještě na druhý měsíc a taky, manžel mě musel odvézt z práce domů, jak mi bylo zle :( Doufám, že to nějak zvládnu a nebude to tak hrozné.

jarkabilik
13. říj 2009

ellenka však uvidíš jak to bude na tebe působit třeba to nebude tak strašné 😉 držím pěsti at je to v pohodě

lucifirek
13. říj 2009

ellenka není to tak zlé,ale spíš má člověk nálady.
Jary no ty hormony,to je děs.Chlapi to těžko pochopí. No psychika fungu určitě,to chápu,ono i u těch chlapů,jen to tak nedávají najevo.
Jary musí to být fakt těžký,fakt se nedivím,tady by mi bylo smutno. Tak to musíš nachystat navíkend nějaké překvápko. Zajděte si na véču,nebo něco takového a udělejte si hezký víkend.

pehu
13. říj 2009

Teď do dárcovství nepůjdeme. Bohužel si vše budeme platit už podruhé sami. Dříve jsme byli ve Fertimedu v Olomouci (IVF 2x) a kvůli přístupu jsme přestoupili do Brna. Tím že jsme byli v Olomouci, tak nedosáhneme na 1 cyklus od Unici zdarma.

lucifirek
13. říj 2009

Jani tohle je ta knížka,co ti dovezu ukázat je fakt krásná
http://knihy.abz.cz/prodej/tehotenstvi-tyden-po...

lucifirek
13. říj 2009

Pehu,tak to mě mrzí,že už budete muset platit všechno,nám říkali tak cca sto tisíc,což je mazec.

pehu
13. říj 2009

My jsme se na minulé konzultaci dopočítali částky 75 000,- Kč, snad to nebude více ☹ . Vy si léčbu také hradíte sami?

betys
13. říj 2009

Holky teda ty hormony co?Já to mám stejný.Celý den je mi pomanželovi smutno až konečně večer přijede tak sjem na něj protivná.Pak to zase obrečím.Naštěstí má pro mě docela pochopení.Teď zrovna mi dělal zázvorový čajík.Je mi zase pěkně blbě od žaludku a chvilkama mě otřásá zima.Přitom topíme a jsem navlečená jako kdyby mrzlo.
Dneska jsem konečně skoro po týdnu viděla moji neteř.Neštovice už má skoro pryč.Jsme na sebe zvyklé,chodí za mnou denně nebo pro ni jezdím do školky.A teď mi po ní bylo fakt smutno.Manžel si dělal srandu že je u nás aspoň klid.
Jsem unavená.Asi z toho nicnedělání.Zrovna jsem si stěžovala manželovi jak mě to štve že jsem takhle neschopná.Tak dobrou noc.Snad nás do rána nezasype sníh.Počasí je fakt hrůza 😎

jarkabilik
13. říj 2009

přeji všem hezkou dobrou noc

lucifirek
13. říj 2009

pehu nám to ještě platí pojištovna
Betys no musíme to vydržet,fco bychom pro ty mimča neudělali,

lucifirek
13. říj 2009

betys já si pořád myslela,že na fotečkách je tvoje dcera.

elllenka
14. říj 2009

Krásné ráno

jeany
14. říj 2009

Ahojky
Ellenko ty už jsi v práci? No můj manža by sem tam zvládl i něco jiného uvařit, ale má odpor ke kuchyni, vyloženě to nesnáší. To už musí něco být, když se k vaření hrne sám, to sám sebe překonává. 😀

Luci, hned mrknu na odkaz, jsem na to zvědavá. Luci ty nálady se mění těma hormonama, však už jsme to tu psávali i dřív, že je to u všech stejné, takže to hoď za hlavu. 😉 Já jsem taky pořád nějaká nafouklá a cítím se plná, ani moc nemám hlad. Už jen 5 dní do UTZ. Včera, když jsem žehlila, tak mě přepadali špatné myšlenky, co když to nebude v pořádku, co když tam nebude srdíčko. Musím všechny negativní myšlenky zahnat a myslet jen pozitivně, ake je to těžké. Já jsem všechno ani nestihla dožehlit, přišla mi návštěva, takže mám ještě trošku a to snad dožehlím dnes.

Jary, věřím, že ti na výročí bude smutno, ale na ten víkend nachystej manžovi nějaké překvápko, třeba slavnostní večeři.

Betys, taky bývám někdy protivná, ale doma už to berou z rezervou. Naštěstí.

Pehu, vítám tě mezi námi. Máš to těžké a složité, když už jsi samoplátce. My to co si píšeme, ještě nejsme, nám to hradí pojišťovna a pouze doplácíme. I když za jeden pokus ICSI? PK a AH platíme zhruba 27 000,-. Taky je to pěkná pálka. Tak ať to to tentokrát už vyjde.

Zdravím ostatní..........

jeany
14. říj 2009

Luci, tak jsem mrkla na odkaz, ta kniha může být velmi zajímavá a poučná. Pak na ni mrknu a když tak si ji objednám. Já doma nic podobného nemám, vlastně nemám vůbec nic. Ségra měla nějakou knížku o těhotenství. Ještě jsem jí ani nemohla říct, aby mi ji půjčila, jelikož pořád čekáme na utz a já to zatím nechci rozšiřovat. Včeraa u mě byla na návštěvě právě ségra s mamkou a vždy se udržíma nic neřeknu. Chci to říct až uvidím naživo srdíčko.

betys
14. říj 2009

Lucifirek-Ne ne to je moje neteř Andulka.Moje segra je o 2 roky mladší a už má 4-letou dceru.Když se narodila tak bydleli u nás a teď bydlí hned vedle-dostali dům po babičce.Takže je skoro jako moje vlastní.Já si zkrátka musím na mimčo počkat.Potkali jsme se s manželem dost pozdě-bylo mi 26,v roce 2007 jsme se vzali a od té doby se snažíme.Vždycky z legrace říkám manželovi že se coural na špatných místech,že už jsme třeba mohli mít kompletní rodinu.Ale na druhou stranu je pravda že než jsem ho poznala tak mě mateřství nějak nelákalo.Asi na to musí člověk dozrát 😉

lnk
14. říj 2009

ahoj holky,
zdravím všecky. Betys, jak jsem četla o tom miminku od tvé kamarádky, úplně se mi srdíčko svíralo. Snad to nějak dopadne, ale je to opravdu strašně smutné.
Jak tady čtu, jak se hádáte s manžílkama, tak se nad tím usmívám. Také mi můj manžel totiž včera řekl, že jsem přecitlivělá, když jsme se chytli v kuchyni při vaření... 😀 jako ty hormony, to je fakt děs 😀

ellajoy
14. říj 2009

Ahoj 🙂
Jojo holky, je to tak 😉 ...po transferu to bylo doma jako na bojišti, žádný klid, nervy pracovaly, pořád jsem musela okřikovat syna, ať na mě neskáče, bylo mě vůbec podivně ...a jen to skončilo je klid a mír a vůbec nevadí, že to nedopadlo, jako by z nás všech spadl balvan...bohužel i tohle k tomu patří. Ale já jsem si toto pro příště zakázala, tak jsem zvědavá, jestli to vydržím, snažím se vnutit si, že se budu od začátku tvářit, že je to jen pár dní odpočinku od práce 😀 Přeju všem pevné nervy s manžílky, jseo holt z Marsu, co se dá dělat... 😀

Brrr, jdu přiložit do krbu, to je kosaáá!

jeany
14. říj 2009

Tady je taky velká zima. Ještě, že v práci dobře topí. Už se těším domů taky do teplíčka. My začali topit teprve včera, jinak jen v krbu. Dnes už jsem si vzala podzimní kozačky a teplou bundu. Vy, co jste doma, tak ani nemusíte ven v takovém počasí.

lnk
14. říj 2009

ahoj jeany, máš pravdu, jsem ráda, že jsem doma, dnes už jsem zatopila i teď přes den, jinak jsme topili poslední 3 dny jen večer na koupačku, ale dneska už se to doma teda nedá vydržet... hmmm, možná to bude taky tím, že jsem řádně vyvětrala... 😀 😀

betys
14. říj 2009

Teď se za mnou stavovala kamošk-maminka Honzíka.Honzík už dneska dýchá 2 hodiny sám bez přístroje.Doktoři jsou ale ve střehu-čekají možné komplikace.Budou mu dělat testy krve-jestli se mu dobře okysličuje.Jinak je množné že bude mít mozkovou obrnu.Má spastické ručičky-vysvětlila mi že jako že je má přitislé na prsech a zkrčené a ne natažené podél těla.Zatím neodhadují jaké bude postižení.Hrůza,hrůza.... ☹
Ta kamoška nemá doma internet tak si tady hledala nějaké info o obrně atd. ale dokud neví přesně co to je tak to nemá cenu.Ale na některých těch stránkách jsou prý pozitivní info že se to může u takhle malých a silných dětiček o dost zlepšit.Honzík má 3,6 kg.Prý je mu inkubátor dost na těsno.

lnk
14. říj 2009

betys, to je fakt strasne, snad to dopadne dobre... ale ty prognozy jsou priserne

jeany
14. říj 2009

Betys, tak to je hrozné. Doufám, že malý Honzík bude v pořádku.

jeany
14. říj 2009

Holky, já už mám zase takový hlad a nic tu nemám. Musím vydržet až domů, to bude kolem půl čtvrté. Musím si sem do práce přinést nějakou zásobu pro takové případy.
Betys, jak se cítíš ty? Mně je někdy pěkně špatně od žaludku, ale na zvracení ani ne. To mi bylo je jednou. Ježíši, už, aby byl ten utz. Betys a ty jdeš kdy na nějakou další kontrolu?

Ink a ty už pícháš injekce? Já si vás tu všechny nepamatuji jak jste zrovna daleko.

Luci a co ty? Vlastně ty máš dnes volno, už si vzpomínám, jste v Brně. Pak napiš jak bylo a jestli jsi si něco koupila.

lnk
14. říj 2009

jeany, já píchám agolutin a pregnyl 1500 a už se těším, až to bude za mnou, agolutin docela jde, ale ten pregnyl mě dost bolí... ☹ zatím jsme píchly dva pregnyly, ten třetí mě ještě čeká a agolutin až do příštího pátku, už aby to bylo 🙂

betys
14. říj 2009

Jeany-Já jdu za týden.21.10. v 9.00 na ultrazvuk ke své Dr.To budu zhruba v 10.týdnu tak si říkám jestli už mi nenabídne nějaké testy.Nevím jak se na ně dlouho objednavá.
Mě už je trochu líp ale chvílema se ještě žaludek zblázní.Třeba včera večer.Mívám dost často hlad ale moc toho nesním.Pořád mám divnoupachuť v puse.Četla jsem v knížce že to je normální.Dneska ráno jsem zkusila asi po 14 dnech kafe ale moc mi nechutnalo.Spíš jsem unavená a je mi pořád chladno.Doma topíme,všichni chodí v tričku a já jsem v mikině pod dekou.Ještě že jsme vloni vyměnili okna protože by jsme jinak zmrzli v tomhle fučáku.

jeany
14. říj 2009

Ink, takže už máš něco za sebou. Živě si to dovedu představit. Taky ti to uteče a za chvíli tu budeš řešit jak ti je v těhu. 😉
Betys, tak to já mám taky tak. Pořád je mi zima, dokonce někdy i v posteli a to spím ještě pod dekou a v teplých ponožkách. Kávu si vařím každé ráno, ale z velkého hrníčku jsem přešla na malý kávový hrníček a musím říct, že mi to každý den chutná míň a míň. Tomu bych nevěřila, že mi káva přestane chutnat. Raději už mám čaj. Už máš těhu průkazku nebo ji v tu středu asi dostaneš? Já jsem zvědavá, jestli mi ji v pondělí dá nebo jestli bude čekat do nějakého dalšího vyšetření.
Za chvíli pomažu na bus, tak holky loučím se a asi mrknu až zítra, protože dnes musím dožehlit zbytek prádla a přijde na pokec sestra a taky musí nachystat manžovi večeři. Asi budu dělat chleba ve vajíčku, je to docela rychlé a dobré. Tak zatím. 🙂

lnk
14. říj 2009

jeany, kéž bys měla pravdu, a za chvíli bych řešila jak je mi v těhu, už se na to těším 😉
mějte se holky

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru