CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
20. říj 2009

Dneska jsem četla v Mamince že těhoteství je velká námaha pro organismus,takže se nemají těhule přemáhat a dělat jen to co tělo samo dovolí.To moje mi toho moc nedovolí.Jsem dost unavená.Ale neřeším to.Základy zvládám.Je mi pořád chladno.
Mě ze smaženýho chutná bramborák.Beru obědy z restarace.zaměstanavtel mi pořád půlku přispívá.Dneska jsem měla hovězí roštěnou po cikánsku s rýží a docela jsem si pochutnala.A v sobotu mi tchýně poslala smaženého králíka a taky mi moc chutnal.Jsem ráda že ty obědy beru,protže nejsem mo schopná vařit a co nechutná mě tak dám manželovi.No za 25 Kč,neber to... 😉

jarkabilik
20. říj 2009

betys to by byla škoda nevyužít to 🙂

betys
20. říj 2009

jarkabilik-Měla jsem strach že když užjsem vlastně měla být propuštěná,že mi ten příspěvek vezmou.Ale účetní naznala že jsem pořád v prac. poměru tak že toho mám využít.
Pořád si říkám že bych se měla stravovat nějak zdravěji ale když mi to zatím nechutná tak se nedá nic dělat.

jeany
20. říj 2009

Betys, to je dobré to využít, za těch 25,- kč bys nic neuvařila. Nám do práce obědy taky vozí, ale u nás nový majitel zrušil příspěvky na oběd, takže oběd stojí 55,- kč. Já mám ten oběd na 2 dny, takže beru vesměs jen úterý a čtvrtek, v pondělí si nosím oběd z domu. Třeba u omáček nám dávají 6 knedlí, dost masa i omáčky i polévky a mě to na 2 dny vystačí.A když jsem ten zbytek co jsem nesnědla nosila domů, tak se moje rodinka dohadovali kdo to bude jíst. Nikdo to nechtěl, prý to není jako když vařím já. Ale musím říct, že mně ty obědy fakt chutnají a vybírám jen to, co mám ráda.

Luci, kde dnes jsi?

betys
20. říj 2009

Hodně dlouho tady nebyla Lukza.Snad je v pořádku.Vždycky se kní do albíčka chodím dívat jak jí roste pupík.Jsou to moc hezký fotky.A taky se jí pěkně rozrůstá výbavička.
Mamka mi teď přinesla teplý řízeček s chlebem.Takový ten "prkýnkový".Mňam. 😀

elllenka
20. říj 2009

Blahopřeji všem maminkám i těhulkám.

Já od zítra začínám stimulovat. Snad to zvládneme. Já mám nervy v háji, v práci je to děs, nechci Vás Tu moc otravovat se svými problémy. Už jsem royhodnutá jak budu moct a nabídnou mi neschopenku tak ji hned přijmu, nebo dám výpověď takto to už dál nejde :(

betys
20. říj 2009

ellenka-určitě si vem neschopenku.A hlavně klídek.Hlavně si dejrozpis z Unici někam na oči ať na nic nezapomeneš a za pár dní se do toho dostaneš.A injekce do břicha jsou fakt v pohodě.Jestli máš aspoň troku nějaký špíček tak to půjde dobře.
Budem Ti držet palce a klidně se svěřuj. 😉

lucifirek
20. říj 2009

Jani já ted v práci na MK vůbec nechodím. Radši víš. Ještě jednou moc gratuluji. Fotečka je krásná a vymodlená. Když jsi viděla to srdíčko,to musel být krásný pocit.
Já musím jít dělat véču a uklidit,včera jsem přijela až o půl deváté,byla jsem do pěti v práci abyli jsme něco vyřizovat v Humpolci. Ta práce my kazí radost. ☹ ☹
Já si teď připadám jak balon,ne že bych přibrala,ale břicho mám takový nějaký nafouklý,ale je to asi jenom pocit.

Dazour,krásně rostete,jen tak dál 😉
Yummick,tak to držím paluchy,at to tentokráte vyjde. Já mám před sebou 1.utz,tak snad bude všechno OK a bude se dobře vyvýjet.

Jimmi,moc hezké fotečky. LEtí to letí,mě už se to také blíží,v pátek 1.utz,OPU bych viděla na začátek týdne,max středa,podle toho,jaký bude utz. Já už chci taky kopanečky. 😀

Betys napíšou ti na unice ty čtyři hodiny i v kuse? Já pořád zvažuji,jestli zajít ke gyndařce,nebo s ji nechat z unicy,alespoň by na neschopence nebyla unica.

elllenka
20. říj 2009

betys: Špíček je 🙂, jen mi dělají zle injekce, nemůžu se na to dívat. Beru si tam sebou manžu ten se to naučí a já pak od něj časem. Loni jsem byla na operaci očí a on mi potom kapal kapky do očí, já jsem si tam nedokázala kapnout, ale časem jsem to zvládla také 🙂

Dneska nás zahrnuli prací a kolega je dost nervák a tak u toho dost stresoval. Navíc třetí kolega měl půl dne dovču. Takže příšerný, museli jsme zpracovat spoustu papírů a předat do výroby. Jenže u nás je všechno naopak. Dřeš se a pak ti řeknou zruš to- to se nebude vyrábět. Nebo celý den nám chodili termíny do pátku a jak se blížil konec směny tak najednou co má být hotové dnes nebo do zítra ráno :( ,byla jsem dýl jen 15minut, dýl jsem na to už neměla :(

navíc jsem se pohádala s kolegama, mám z loňska ještě 2dny dovolené, chtěla jsem si zítra vzít den dovči, prostě nehrozí, že si to mám nechat propadnout a takové keci. Že nemám nárok a tak, tak jsem chtěla vědět, kdy si to můžu vybrat- prý nikdy. Dovolenou jsem neměla chtěla jsem k moři, jenže jsem nedostala dovču :( v celku jsem měla jen týden a to v září. Hlavně, že nový kolega je placený víc než já, dovolenou dostal (nastoupil k nám asi v únoru) měl 14náct dní v kuse a práci co udělá tak po něm zpravuji :( Neudělá nic samostatně, vše se mu musí říkat, ale platově je úplně někde jinde. A já se mám sedřít :( Zítra na to kašlu, dojdu tam možná na hoďku, přece jim nebudu dělat pořád takovýho pitomce. Druhej kolega co stresuje, tak ten tam pomalu i spí, také jsem tam skoro spávala, jenže už jsem si řekla, že to stačí a už nedělám přesčasy a je to dost poznat :( , ale moc bych chtěla mimi.

Navíc majitel firmy Vás kdykoliv a kdekoliv seřve, mě seřval, že dělám dobře svou práci, prý proč to dělám? To se člověk royklepe jen, když ho slyší řvát na chodbě a to se u mě ještě drží na chlapi je šílený nadává jim sprostě,... Mznule jsem byla tak rozklepaná, že jsem pak půldne nic neudělala. Je mi z toho špatně jen co na to pomyslím :(

Omlouvám se, že jsem to na vás vychrlila, ale já jsem po pondělku a dnešku úplně nadně. A to jsem o víkendu byla v pohodě. Asi si zase dám koupel s pěnivou tabletkou 🙂 na uklidnění 🙂

lucifirek
20. říj 2009

Ink,tak na pátek držím pěsti,třeba to bude štastný den 😉

lucifirek
20. říj 2009

Elenka,tak to jsme dvě,co máme z práce nervy,já ani ne z práce,ale toho kolektivu. Trošku jsem to v sobotu rozvíříla ateď jsem na nervy,takže mám jasno,že budu doma.Jen nevím,od kohosi tu neschopenku vzít.
Já si vůbec nedovedu předtavit,když to nedopadne,co budu dělat. Ale musí to dopadnou,musím myslet jenom poztivně. A injekcí se neboj je to v pohodě.
NO s tou prací,jak to tak čtu,tak to na tom jsem ještě zlatě. To je fakt děs,tak to si tu neschopenku vem,jak to půjde. Zkus vého gynekologa,nebo obvodáka. Máš na to právo a nic ti udělat nemůžou. Na dovolenou máš taky právo.
Držímna zítra pěsti.

betys
20. říj 2009

Lucifirek-vycházky mi dali 2 hod. dopo a 2 hod.odpo.Zkus možná svou Dr.Vím žetady někdo psal že měl vycházky v kuse.Jsem domluvená se svou Dr. že kdybych někam ptřebovala jet a přišla kontrola tak ona i to omluví jako že jsem byla u ní.Ale já toho teď moc nepochodím.Snad později.
Ellenka-jestli to máš v práci takhle tak si určitě vem neschopenku ať se tam z toho třeba po...Je to blbý nespravedlivý když je někdo líp placený.A s tou dovolenou-určitě na to je nějaký zákon ne?Přece nemůžeš makat věčně. 😠

elllenka
20. říj 2009

Myslíte, že se přímo můžu na klinice zeptat jestli dávají neschopenku? Stejně jako Lucifírek bych si ji ráda vyřídila u mé gynekoložky. Jen nevím jestli to není moc blbý, aby jim to nepřišlo, že se chci schválně ulít z práce, ale kdybych pracovala a mimi by nedopadlo tak bych si to hodně vyčítala. Pak budu moct být v práci od rána dovečera a nebudu moct myslet na to, že se to nepovedlo.

lucifirek
20. říj 2009

Betys to jsem byla já,poprvé jsem je měla od 8-17,nebo tak,asi si to ve čtvrtek vyřídím.
Elenka,já si to minule vyřídla u gynekoložky,protože jsem chtěla být v klidu a na unice dostaneš neschopenku až od 1utz. Já sice budu mít první utz,takže mi to dají i na unice,ale gynekoložka mi dá možná lepší vycházky a budu to mít blíž na vyřizování.
Ale nevím,kdy tam zajít,protože tam budu muset asi dlouho čekat a mám od osmi do pěti. Takže si budu muset vzít asi propustku.

lucifirek
20. říj 2009

Myslím,že když řekneš svojí dr.jaké to máš v práci,tak to snad pochopí.

elllenka
20. říj 2009

lucifirek: Děkuji, doufám, že Ti to dobře dopadne 2hý pokus už má víc šancí 🙂

No s dovolenýma je to u nás u všech blbý, strašně moc práce a málo lidí, prostě nejsou lidi, máme problém sehnat někoho, kdo fakt o práci stojí a něco umí. Spousta lidí si nemůže vybrat dovolenou vůbec, než se změnil zákon tak to nikomu moc nevadilo, firma dovolenou proplatila, teď se dovolená převádí do dalšího roku a pak propadá :( sice Ti firma musí dovolenou dát, bohužel v praxi to funguje tak, že když se ozveš tak je to na výpověď :( At žijí soukromé firmy.

elllenka
20. říj 2009

lucifirek : Zkusím jí zavolat a domluvit se, ale ještě nějaký ten den počkám, kdyby mi dala dovču dřív tak bych si jí asi vzala od 1.11.09 Sice možná v prosinci bude firma dávat nějaký finanční bonus, ale o není jisté tak bych o něj přišla, ale to mi už za to nestojí.

elllenka
20. říj 2009

lucifirek : možná doktorka vystaví neschopenku jen tak 🙂 také u své doktorky dlouho čekám většinou jsou to 2-3hodinky, ale je skvělá, to ona mě poslala do Unicy

lucifirek
20. říj 2009

ellenka,taky dofufám,že to vyjde,protože fakt nevím,co v té práci. Vezmu si asi neschopenku z Unicy,prostě budu doma.
Ty pracovní poměry,tak to je teda nářez,tak to já to fakt nemám tak strašné. Někde je to fakt neskutečné,vydírání a výhružky. ☹
Elenka tak tak,já vím,že na neschopence budu mít mí%n peněz,ale když nemáš klid a uvidíšsama,že pak je to fakt lepší být doma .Ty injekce se dají zvládnou.Ale já jak se ráno ve stresu chystám,tak mám strach,že na něco zapomenu. A teď to na mě fakt doléhá a chci už mít klid.
Asi si fakt vezmu tu neschopenku z unicy.

elllenka
20. říj 2009

lucifirek: No hlavně ty se šetři, už se Ti to blíží 🙂 Já jsem teprve na začátku.
Když je špatný kolektiv tak je to nahouby :(, já kdybyc neměla naproti sobě nerváka, tak bych možná byla víc vklidu, teda určitě bez něj se mi líp pracuje. Vždycky jsem si myslela, že záleží na práci, aby bavila, ale zjistila jsem že stačí i jeden člověk a dokáže tak otrávit :(, jenže všude je něco nidke to není dokonalé, bohužel :( Práce je málo a zaměstnavatelé toho využívají :(

elllenka
20. říj 2009

lucifirek: ještě přemýšlím, kdy říct v práci, že se třeba nevrátím? Jenže když se nepodaří tak co pak, že? Ale já jim budu dost chybět tak budou potřebovat za mě náhradu a čím později tím hůř :( jenže bych asi měla být trochu sobec a vykašlat se na výčitky vůči práci .... nevím.

lucifirek
20. říj 2009

ellenka,uvidíš,jak brzo ti to také uteče.Ani se nenaděješ. Elenka v práci jim nic neříkej. Prostě jsi nemocná,když to budeš mít od gyndařky,tak si něco vymyslíš. A o těhotenství je informovat nemusíš,až po třetím měsící myslím. Takže si s tím nedělej strarosti. PRotože do třetího měsíce se může stát cokoli. Tak v práci nedávej nic najevo. O mě to poprvé věděli a teď už jim je to jasné,že jo. A ty dotazy pořád. Příště bych jim to neřekla.
Já jsem taky taková,říkala jsem si,že kdo bude dělat tu práci. Ale fakt musí být člověk asi trošku sobec.

elllenka
20. říj 2009

lucifirek : Zjištuji, že komu na práci nezáleží tak mají u nás víc peněz a ještě spoustu výhod. Někde jsem četla, že není naše povinnost říkat v práci, že jsme těhotné jen pak oznámíme, že nastupujeme na mateřskou.

Já jsem to nikomu neřekla, jste jediné s kým si o tom můžu popovídat, můj ještě není doma a ten to teda ví 🙂

lucifirek
20. říj 2009

No nevím,jak to je,myslím,že do ukončeného třetího měsíce nemusíš nic říkat. Je tam velké riziko. A pak už to začne být stejně vidět a vyhodit tě taky nemůžou. Takže budď v klidu,vím,že se to nedá,ale aspoň se snaž. Jsme na tom všechny stejně. některé o něco hůř,jiné lépe. Ale jsme na jedné lodi a musíme se podporovat.

yummick
20. říj 2009

Ahoj holky, řešíte tady ty vycházky. Já mám od Uniky 4 hodiny v tahu - od 2 do 6. Vždycky se ptají, jak to chci. Loni v zimě jsem měla i od 1 do 5, protože jsem si nedokázala představit, co bych v těch ztemnělých ulicích se zavřenými obchody dělala. Bylo to bez problémů.

lucifirek
20. říj 2009

Opravdu,tak to já si to taky asi řeknu v kuse. Abych mohla zaskočit do práce.. Tak aspoň,že to můžou dát v kuse.
Děkuji Yummick. Moc moc držím pěstičky.

prcekpet
20. říj 2009

ahoj holky,

jsem tu jen na skok, uz je dost hodin a ja bych mela spat.
jeany - kdyz jsem byla ja tehotna, hermelin se nemohl, ja bych ho radeji vyradila z jidelnicku. Co dcerka uz to vi? 😉

ellenka - to mi hrozne moc pripada jednu nejmenovanou brnenskou soukromou firmu - myslim ty manyry a ukricenyho sefa...nedelas nahodou ve Slatine? 😅

holky, miminko je prednejsi nez jakakoliv prace...taky jsem byvala poctivec poctiva a ti, co flakali, meli vic penez a jeste jsem delala za ne anebo opravovala chyby, a to ze jsem sedela prescasy, to nikoho nezajima... 😠
NIKOMU nerikejte cim prochazite, vim je to moc tezke, ale zkuste to vydrzet a drzet jazyk za zuby, pozdeji to urcite ocenite...
s pracovnim pomerem - pokud jste tehotne, zamestnavatel o tom nema ani paru a da vam vypoved, tak je NEPLATNA 🙂 takze budte sobci, snazilkujte a tehulkujte...moc vam drzim palce, jednou to vyjit musi, ne? 😉 🙂

elllenka
21. říj 2009

prcekpet : V Brně nedělám pracuji ve Slavkově u Brna, ale asi to bude v hodně firmách podobný. Kdysi jsem dělala 3měsíce v jedné a tam sice šéf neřval, ale jen sliboval a sliboval a ... nakonec z toho nikdy nic nebylo. Jsem ve fimě už 4ři roky a do nedávna jsem byla v práci 12hodin deně a když bylo potřeba tak i dýl, no a někteří si na to nemůžou zvyknout :(

Držím jazyk za zuby, nic neříkám. Že jezdím na Unicu jsem to svedla na štítnou žlázu, mám s ní trochu problémy tak mi to prochází. Toto je téma o kterém se mi nechce mluvit a ani nevím jestli vůbec přiznám, že se nám miminko nepovedlo přirozenou cestou. Nevím jestli to říct rodině. Zatím jsem moc ráda, že tu jste a že si můžeme popovídat.

Za chvilku vyrážím do práce a po desáté pojedu do Unici, můj říkal, že to tak bude lepší. Pracujeme oba v jedné firmě, na něj dupou ještě víc, protože si dodělává dálkově vysokou. Majitel firmy mu jedlou řekl, aby hodil ve škole marod :( no děs :( Tak teď bývá v práci od 6ti min. do 20ti hodin, zatím dodržuje že nejpozději ve 22hodin doma. A musí do práce v sobotu i v neděli :( Místo toho aby našli pracovníka a zaučili ho tak ze všech servou kůži :( , ale asi nejsme vyjímkou.

jarkabilik
21. říj 2009

ahojky přeji hezké ráno všem 😉

jeany
21. říj 2009

Ahoj holky 🙂
Jary už jsi doma po noční, že. Jak bylo v práci? Nás některé ostatní směna teprve čeká.

Prcekpet, tak to hermelín nebudu raději jíst v žádné podobě. Včera jsem chtěla koupit hermelínovou pomazánku a pak mě napadlo, že to nemůžu, tak jsem koupila jen tvaroh a udělala česnekovou pomazánku. Jinak dcerce jsme to řekli včera. Byla na měkko. Říkala jsem jí, že si myslím, že to stejně tušila a ona mi řekla, že nás občas slyšela se bavit, ale že prý nečmuchala. Tak nevím. 😀
Sestře jsem to řekla v neděli a domluvila jsem se s ní, na návštěvě, mohla jen v úterý a tak řekla i mamce a přišli na návštěvu. Nachystala jsem chlebíčky a koupila šampus. Mamka se ani nedivila a pak jí dcerka řekla, že čekáme miminko. No mamka brečela jak želva. A říká, jo proto ten šampus. Taky ho běžně jen tak nekupuji, ale prý ji to nenapadlo. Pak jsem to volala ještě další sestře a ta byla taky velmi překvapená. Jen jsem jim všem řekla, aby to nerozšiřovali, že v práci a ostatním bych to raději řekla až za měsíc. Manža to včera řekl i jeho mamce a ta to oznámila babičce a sourozencům. No prostě všichni měli obrovskou radost.
Já na to malé myslím čím dál častěji. Manža ho oslovuje už Verunko, chce prý holku. Sestra mi včera zkoušela s prstýnkem co mi vyjde a vždy mi vychází holka a pak kluk a pak už nic. Tak nevím. Dle čínského kalendáře, dle měsíce početí nám vychází zase holka. Mně je to úplně jedno co to bude. Hlavně ať je to zdravé.
To jsem se tu rozepsala.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru