CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
21. říj 2009

Ellenko, tak přeji hodně sil do boje. Ono to vypadá ze začátku hodně složitě, ale nakonec zjistíš, že to tak těžké není, fakt. První den, když jsme obdrželi veškeré léky a injekce, tak jsme to s manžou v první chvilce chtěli zabalit, ale pak časem to bylo lepší a dnes se mi to tak hrozné už nezdá. U všeho jsou začátky těžké, pak už je to pohoda. Neboj. 😉
Betys, máš pravdu, že tu dlouho nebyla lukza. Doufám, že se brzy ozve.

jeany
21. říj 2009

Jé, teď jsem si všimla, že u nicku mi tt už skočil na 10 tt. No, kdyby to byla pravda, ale já jsem asi 7-8 tt. Kdyby to byl už 10 tt, byla bych klidnější.
Betys ty tam máš 11 tt a který jsi ve skutečnosti? Sedí ti to. U mě je tam o 2 týdny víc.

betys
21. říj 2009

Ahojky.Mě k tomu taky 2 týdny přidali.Teď vyrážím na UTZ tak uvidímco mi řekne Dr.Snad ze mě nebude vdovanež vyrazíme.Můj manža je hrozná výprava,pořád má dost času a všude chodíme pozdě.Tak ho asi uškrtím...
jeany-já hlavně vím úplně přesně kdy bublinka vznikla.Posední mrchu si ani nepamatuju. 😉

jeany
21. říj 2009

Betys, tak hodně štěstí. Jsem zvědavá co napíšeš, bublinka zase bude o něco větší.

jimmy1
21. říj 2009

Ahojte holky 🙂
Betys, datum poslední MS aspoň orientačně bys měla mít v rozpisu z Unicy, bylo to tam jaksi vyznačené si vzpomínám, kdy nejpozději má MS dojít, aby se mohlo začít stimulovat puregonem? Tak nějak to tuším, nechce se mi hrabošit a hledat ten protokol o stimulaci 🙂
Všem přeju pěkný den 🙂

jarkabilik
21. říj 2009

jeany jj jsem po noční a čeká mě to až v pátek sobota neděle denní 12 😀 ,jsem si četla co jsi psala mě to úplně dojalo a měla jsem nakrajíčku 😉 je moc fajn že se vám to povedlo a že nemusíte už absolvovat další pokus

jeany
21. říj 2009

Betys, nahlížím a čekám. 😀
Já se tak těším až budu doma i já. Přemýšlím, že si nechám napsat neschopenku od prosince. Zkusím tu ještě listopad vydržet, ale je to těžké. Sice si nic neberu, všechny pracovní problémy hážu za hlavu, ale ani mně to nebaví. Ve firmě je to čím dál horší. Ale to jste tu holky už psali, že u vás některých je to taky těžké. Takže hlavně se nestresovat. 🙂

betys
21. říj 2009

jimmy1- já tam mám vyznačenokdy nejpozději by se měla MS dostavit.Vím že to bylopár dní před tím tak jsem to odhadla.Jinak novou fotečku nemám.Dr.mě jen vyšetřila,říkala že děloh ase pěkně zvětšuje a srdíčko už je cítit rukou.
Budu se objednávat do Brna na Veveří na UTZ a nechám si udělat i krev.Podle toho co jsem četla tak je to v tom 12 týdnu přesnější než v 16.Ale shodli jsme se s manželem že stejně nevíme co budem dělat když tam něco najdou.To bude těžké rozhodování.

lnk
21. říj 2009

ahoj Luciferku,
a co hyperstimulační syndrom? to tvoje nafouklý břicho se mi moc nelíbí... ale možná to je jenom tím, že tam máš kupu vajíček 😉 ale i tak. hyperstimulační syndrom není dobré podcenit! 😒

jeany
21. říj 2009

Betys, já se minule ptala mojí Dr na to vyšetření v Brně a ona mi na to řekla, že se nadělá, že ona to nepovažuje za nutné jezdit někam na testy, že stačí to až pak, to co se musí absolvovat v tom 16 tt. Tak nevím. Budu moc ráda, když mě budeš informovat o objednání i čekací době a kolik to stojí. Já bych na to raději také šla. To je dobře, že jsi v pořádku, určitě máš velkou radost. 🙂

jimmy1
21. říj 2009

Jeany, to vyšetření v Prenatalu v Brně na Veveří stojí 1450,- Kč. Zrovna dneska na mě vypadla z kalendáře účtenka za to 🙂
Je to nadstandardní vyšetření v I. trimestru, ale je na Downův syndrom mnohem přesnější než pak ty triple testy v 16tt, protože ty vychází často falešně pozitivní. Viz můj případ, 1. trimestr hodnota celkem OK (sice hraniční, ale OK 1:390) a z triple testů riziko M.Down 1 z 13 😲 to pak nestojí za ty stresy si myslím.
Navíc ten UTZ tam dělají opravdu pečlivě. MUDr. Vlašín na mě zanechal ten nejlepší dojem jako odborník 🙂 Takže co se týká mě, já vřele doporučuju 🙂

jimmy1
21. říj 2009

Betys, srdíčko v tomhle stádiu těhu a cítit rukou??? To se mi zrovna nezdá 😖 Já ho necítím ani teď 🙂

jeany
21. říj 2009

Jimmy, díky za info. jsi hodná. Nemáš na ně náhodou telefon a můžeš mi říct jak a kdy jsi se tam objednávala? Já to zkusím pohledat i na netu. Díky. Já bych mohla být tak 7-8 tt, takže už bych se tam mohla objednat, to je tak za 14 dní, tak, aby měli volno.

jimmy1
21. říj 2009

Oni jsou tam fakt skvělí 🙂

www.prenatal.cz a tel 542 221 740

Objednávají dobře, snaží se vyhovět seč můžou, takže já když jsem tam šla na UTZ v 21tt tak jsme byli objednaní na páteční večer 18:40 a ještě tam bylo s náma aspoň 10 párů, i když mají psanou ordinační dobu 8-18h 🙂
Budou po tobě určitě jak se budeš objednávat chtít vědět datum poslední MS, aby si tě objednali tak jak to má být 🙂

To vyšetření spočívá v odběru krve a UTZ, z těchto dvou věcí pak dají výsledky dohromady a vyplivne jim to nějakej poměr 1:x 🙂 volali mi výsledky ještě ten den a pak jsem to našla na netu pod heslem, který mi dali 🙂 Fakt spokojenost, tak doufám, že i vy budete spokojení 🙂

jimmy1
21. říj 2009

Jinak ještě doporučuju vzít s sebou manžela, je to parádní i pro něho, krásně tam to mimísko na UTZ ukazují a popisují, můj manžel z toho byl nadšenej 🙂

jeany
21. říj 2009

Jimmy, moc díky, já tam tento týden už zavolám, když i tady mi to už píše 10 tt, tak, aby nebylo pozdě.

betys
21. říj 2009

Jeany Teď jsem si tam volala.Stojí to opravdu 1450,-testy z krve a UTZ je samozřejmě zdarma-když máš žádanku od své Dr.Řekneš jim kolikátý jsi týden nebo datum MS a oni Tě podle toho objednají.Moje Dr.tyhle testy chválí a podle toho co jsem četla tady i časopisech jsou ty v 16tt zkreslené a zbytečně nervují.Sestra říkala že když i ráno vezmou krev-já jdu už v 7.40 (to zas bude vstávání) tak kolem poledne už může být výsledek.A že mám určitě vzít manžela že je to moc hezké.
Jimmy-Já ho takynecítím.To Dr.jak mě vyšetřovala rukou vevnitř.
Teď se umě stavovala sestřenice.Má 5.měsíční Lucinku a ta měla nějakou střelenou Dr.která jí vytiskla fotku z UTZ až ve 20.týdnu.Tak jí to bylo líto. ☹

jeany
21. říj 2009

Betys a myslíš, že bez žádanky od Dr by mě neobjednali, když si to stejně hradím sama? Já bych tam jela i s manžou ať se taky podívá na bublinku.

jimmy1
21. říj 2009

Aha, vevnitř 🙂 tak to zkoušet nebudeme 😀

Jinak ještě k tomu NT+screeningu v těch 1450,- Kč je zaplacená ta krev i ten UTZ, já žádnou žádanku od svého gyndr. neměla. A ještě jsme dostali i fotečku 🙂

Na tom UTZ oni hlavně měří šíjové projasnění, pokud není něco v pořádku, tak bývá zvětšené na víc než tuším 3mm (to se mimískovi hromadí v podkoží tekutina). A taky hledají nosní kůstku, to kvůli Downovu syndromu. Pokud je přítomna, je to OK 🙂

Doufám, že vám ten screening oběma (betys i jeany) vyjde co nejlíp 🙂

betys
21. říj 2009

jeany- já nevím takhle mi to sestra řekla,že s žádankou je tona UTZ a krev se platí.Tak si tam zkus zavolat nebo se zeptej u své Dr.Ještě máš trochu času.Dřív než ve 12 tt Ti to stejně neudělají.

jarkabilik
21. říj 2009

ahojky zdravím všechny,sleduji že doba jde stále vpřed a že v dnešní době vyšetření jsou tak kvalitní že pak maminy čekatelky nemusí trpět a být nervozní že není mimi vpořádku 😉 před 18lety se nám mohlo o tomto jen zdát

lucifirek
21. říj 2009

prcek,tak teĎ jsi. my trošku pomohla.Já měla pohovor s vedoucím.Chtěl vědět,co mám za problém. Já vám jsem z toho vždycky uplně na nervy. Holky já mám slzy na krajíčku,jestli to tentokrát nevyjde,tak nevím,co budu dělat.
😢 Já už chci to mimi.
A opravdu se nevyplatí zaměstnavateli něco říkat,protože dneska se mě taky ptal,jak to se mnou vypadá jako s tím léčením. Kdybych to tenkrát husa neřekla,tak bych měla klid.

lucifirek
21. říj 2009

Ink,já myslím,že to tak hrozné nebude,spíš je to takový můj pocit. Břicho mě nebolí.
Dneska jsem málem zmastila injekce,mám si píchat jen Gonal a málem jsem si píchla i Diphereline.

jarkabilik
21. říj 2009

lucifirek ještě že jsi si toho všimla 😉

jimmy1
21. říj 2009

Lucifirek, já v tom měla vždycky maglajs, x-krát jsem všechno překontrolovávala 🙂 dokonce jsem si i koupila takovej ten týdenní pořadač na léky jako nějaká stařenka 😀 a jednou se mi povedlo rozbít si ampulku tuším s pregnylem, který se měl píchnout něajkou přesnou hodinu v noci před OPU, tak jsem byla úplně vystresovaná 🙂

Takže ti přeju hlavně pevný nervičky, a v práci to hoď za hlavu, mimísko je důležitější 🙂

elllenka
21. říj 2009

Ahoj holky, právě jsem dojela domů s taškou plnou léků ... no manža je vklidu, že to zvládneme tak jsem zvědavá. Jsem už strašně unavená. Po Unice jsme si zajeli na oběd a chtěli jsme si koupit ryfle, oba, prochodili jsme spoustu obchodů a nic jsme nevybrali :( buď to bylo malé nebo velké :( takže docela náročný den.

Lucifírek, moc Ti držím palečky moc Ti přeji mimuško, snad už to bude všechno jak má

lucifirek
21. říj 2009

No jary už to skoro bylo,jen jsem si zapomněla připravit jednu jehla a pak koukám že u diphereline je nula,no to bych tomu dala ☹ Já jouza 😀
Už jsem se trošku uklidnila. Kdyžtak si najdu jinou práci. I když tady jsem nejdéle ze všech a baví mě. Když jsem slyšela ellenku,tak to tam tak hrozné není. ALe jsou to takové drobnosti,které člověk chvíli přehlíží,ale pak....
Holky já vám ani nevím,co jiného bych chtěla dělat,protože pro mě je teď jediný cíl,přání a naplnění života,miminko a štastná rodina.
Jimmy já si při minulé stimulce udělala tabulku a zaškrtávala jsem si,co jsem udělala. Ale dneska jsem byla nějaká zmatená,jak jsem vstávala do práce a spěchala jsem. A měla jsi ještě rezervní ampuli,já naštěstí mám,protože jsou po třech,tak mi od minule ještě zbyly.
Ted musí být na prvním místě rodina,spokojený manžel a to miminko. Práce je důležitá a penízky potřebujeme všichni. Mě ta práce baví,ale už delší dobu uvažuji o změně.
Ellenka,ty nákupy jsou někdy náročnější,než cokoli jiného že? 😀 A co v unice,v pohodě ,ne? to víš,že to zvládnete,všichni ostatní jsme to taky zvládli. Co neschopenka,jsi rozhodnutá?
Ten plán je dost přehlednej,je to srozumitelné. 😉

lucifirek
21. říj 2009

Jary já se ani nezeptala,jak jste si užili výročí s manžou? 😉

lucifirek
21. říj 2009

Jsem ráda,že vás mám,aspoň si mám s kým popovídat. Manžel je na služebce a přijede až kolem desáté.
Asi si půjdu lehnout,vždycky,když mám takovéto psych.vypětí,tak jsem uplně vyřízená. Asi si to zbytečněberu a přemýšlím nad tím.

jimmy1
21. říj 2009

Jj, luci, měla jsem jednu navíc, potřebovala jsem 2 ampule a v balení jsou po 3 🙂 se mi pak klepaly ruce jak ratlík, abych to už nepokaňhala. Ale jinak to injekcování bylo do břicha úplně v pohodě, horší byly agolutiny do zadku, to se střídali v píchání manžel, mamka a kamoška, podle toho, kdo byl po ruce zrovna 🙂 Ale všechno tohle se dá zvládnout 🙂 Co bysme kvůli těm mimískům neudělaly, že? 🙂 Kdyby to bylo na chlapech tohle podstupovat, tak teda nevím nevím 🙂
Všem přeju hezký večer, jdu koukat na telku 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru