CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mrkvicka28
24. lis 2009

Elenko tak to je super že ti přidal až na to že za pár měsíců mu tu radost zkaíš až pujdeš na mateřskou.

mrkvicka28
24. lis 2009

Betys: v sekáčích člověk někdy najde uplné poklady ,ale stěma ěhu kalhotama jsi fakt měla štístko.

elllenka
24. lis 2009

mrkvicka28 : teprve mi chce přidat, teď jsem na neschopence tak to ani nemůžu podepsat 😀 Původně jsem se už nechtěla vracet do práce kdybych opravdu čekala mimi, aleasi to přehodnotím, ale ještě uvidím, záleží co nabídnou. Ale penízky by se hodili po novém roce bude nemocenská hodně ubohá 😒

mrkvicka28
24. lis 2009

Elenko : to je prvda nemocenská vypadá po novém roce na prd, ale kdybys měla dvojčátka tak ti stejně asi doporučí být doma .Ale uvidíš jak se budeš cítit.

elllenka
24. lis 2009

mrkvicka28 : Kdo ví co bude, jesti se to vůbec podaří. Ale třeba na měsíc, dva bych mohla jít to by mi stoupla mateřská nebo ne?

mrkvicka28
24. lis 2009

Elenko mateřská by ti stoupla ,ale ne asi o moc ty dva měsíce toho asi moc nezachrání

elllenka
24. lis 2009

mrkvicka28 : Kolik je vůbec mateřská? Já jen vím že rodičovská je na 2,3,4roky. Myslím cca 12tis, 8tis, 4tis
Dává se ještě vůbec porodné?
Už si trochu pučítám kolik budu potřebovat financí pro miminko, hlavně zezačátku.

mrkvicka28
24. lis 2009

Matřeská se ti počítá z platu rodičovský příspěvek je 12 u 2-leté, 7,6 u tří leté a 3,8 u čtyř leté( do 21 měsícu věku dítěte bereš 7,6 a pak do čtyř let 3,8). Porodne zustalo na 13 tis.,s tou matřeskou to ale ještě není jisté puvodně ji chtěli snížit, ale možná to zůstnane tak jako ted je to zhruba 70% platu, ale to je jen orientačně chtěli to skrouhnout na 60%

mrkvicka28
24. lis 2009

Neschopenka je blbá v tom od nového roku že budeš furt dostávat jen 60% platu, do ted se to zvyšovalo až na 72% u nemoci delší než 30 dní.

elllenka
24. lis 2009

mrkvicka28: těch 60% je strašný, navíc teď mám 3tři dny zadarmo, jsem zvědavá kolik dostanu za tento měsíc marodím od 11.11, mám z toho docela obavu. Jinak bych měla za celý měsíc stěží 7tisíc takže by to byl vlastně nácvik na mateřskou 😀.
Každopádně jestli mimi nebude tak můžu jít klidně do práce a uvidím, chtěla jsem dát výpověď, tak pak si poslechnu co mi nabídnou.

To porodné je fajn, z toho se dá koupit kočárek 🙂

Já se těď v neschopence a tak nevyznám, mám v tom děsný chaoz. Je to moc složité :( Byla jsem zvyklá, že lístek na peníze se musí nosit ke konci měsíce a teď ho po mě účetní chtěla do 14nácti dnů.

elllenka
24. lis 2009

Kupujete pro miminka vybavení pokojíčku s pohádkovými postavičkami, že je ten pokoj vyloženě miminkovský. Prohlížím stránky s věcičkama pro mimísky a mají tolkik pěkných věcí, že bych to nerada přehnala.

jimmy1
24. lis 2009

Elllenko, to po tobě účetní chtěla jen teď, protože prvních 14 dní platí zaměstnavatel a pak dál už to platí sociálka, tak ona musí poslat na sociáílku, že jsi dál nemocná. Pak už se nosí jen na konci měsíce lístek na peníze 😉

Taky jsem zvědavá jak to nakonec dopadne s tou mateřskou, teď je 70% z denního vyměřovacího základu nemocenské, po novém roce má být tuším 60% z 90% denního vyměřovacího základu. U mě to dělá asi 3000 měsíčně 😠 a to už je teda dost poznat 😠

A ty finance na mimíska jsou docela závratný 🙂 kdyby člověk chtěl kupovat všechno nové, tak to teda nevím nevím, kdo by na to všechno měl 😝 Ale na bazárcích se dá koupit spousta věciček u kterých ani nepoznáš, že už to nějakej mimísek měl 🙂

elllenka
24. lis 2009

jimmy1: Naštěstí je tolik bazarů 😀

Poslanci zase řeší mateřskou, tak doufám, že ji nesníží, stajně je to velký propad.
Já přemýšlím o mateřské na 3roky- kvůli práci a navíc po zkušenostech se synovcem, skoro nedostal školku a teď v ní stejně nemůže být a to má 4ři roky a sestra s ním musí být doma. To je děsný, jak se to má rozhodnout dopředu, když nevíme jak to bude s dítětem, ale nějak to zvládneme, že?

Stejně kdyby nechali neschopenky tak jak byly, bylo by to mnohem lepší, kamarádka 4ři měsíce čekala na mateřskou :( to je děsný. Jsem zvědavá jak nám to bude chodit.

jarkabilik
24. lis 2009

ahojky holky
jimmy já myslela že šestinedělí je období po porodu kdy se tve tělo dává dokupy po porodu a kdy musí žena dávat hlavně pozor na hygienu která je moc důležitá nějak mě zarazilo prohlížení šestinedělí 😉

jarkabilik
24. lis 2009

Holky vy jste dneska toho tady naplkali 🙂

jarkabilik
24. lis 2009

ellenka boží mlýny melou myslím co se týče tvého kolegy 😉

jimmy1
24. lis 2009

Jarkabilik 🙂 tak se u nás říká oddělení v nemocnici, kde jsou rodičky po porodu 😀 možná jsem to nenapsala nejlíp 😉
Já teď očekávám příjezd manžílka, už někde cestuje vlakem, tak snad dorazí včas a budem ještě dneska rozdělávat ten balík 🙂 No a ráno brzy vstáváme, před sedmou už jedeme na kontrolu na gyndu 😝

jeany
25. lis 2009

ahojte 🙂
Holky, až půjdu na neschopenku, to bude. Já o tom nic nevím. Dlouho jsem nebyla nemocná a nevím ani jak to chodí ani kolik to je. Aspoň se něco dozvím od vás. Naše mzdová je nemocná a bude to za ní dělat někdo jiný, tak jsem zvědavá komu tu neschopenku budu pak dávat.
Mrkvičko, ještě jsem se podivila nad tím rodičovským příspěvkem. Myslela jsem že na 2 roky je 11400, 3 roky 7600 a na 4 roky 3800. A pokud je tedy mateřská na 4 roky, tak jak píšeš, tak to do toho 21. měsíce bereš 7600 a poslední 4 rok jen 3800? Já myslela, že pokud zvolíš variantu 4 roky, máš ihned 3800 celé 4 roky.
Porodné zatím nechali, to je 13 000,-.
A s tím, že nemocenská je od nového roku jinak, to jsem ani nevěděla, ale co naděláme, že. No, bude to pak finančně náročné všechno zvládnout. Manža bude muset vydělávat víc.

jeany
25. lis 2009

Ještě bych se chtěla zeptat, kdo máte přehled. Ta výše nemocenské se počítá průměr z celého roku nebo z posledního ukončeného čtvrtletí? Když půjdu na neschopenku v lednu, z čeho se mi to bude počítat? Díky.

lnk
25. lis 2009

Jeany, nemocenská se počítá z posledních 12 po sobě jdoucích ukončených kalendářních měsících. Takže pokud půjdeš v lednu na neschopenku, tak se ti to bude počítat za 1-12/2008.

lnk
25. lis 2009

http://www.mpsv.cz/cs/4215
zhruba pro představu, klikni si na výpočet nemocenského 2010 a uvidíš, jak na tom přibližně budeš, s čím můžeš počítat

hanulinecka
25. lis 2009

kráásné ránko

Jeny ano 4 letá je do 21.měsicu věku dítěte bereš 7600 a pak 2 roky bereš 3800 takže se nemusíš rozhodnout hned,ale do těch 21.měsicu věku dítěte

jak sjte psaly,že vás to s manželem zblížilo tak nás taky v tom období těhotnění,ale ted to jde od deseti k pěti 😔 ted mám období,že bych byla nejrději sama s Marečkem 😔 vím,že je to smutné,ale je to tak 😅
chjoo člověk se snaží a stejně je nejhorší nebudu vás zatěžovat a raději krásně těhukujte já se na chvilku odmlčím 😵 😵 😵 😵 😵

lnk
25. lis 2009

hanulinecko,
tak to je smutny, ze se s manzelem odcizujete, ale je fakt, ze to pozoruju u vice paru, jak prijde dite, tak to trosku zacne skripat. Jen jsem si myslela, ze u nas, co prochazime timhle vsim je to jinak i s tim ditetem. Hmm. ☹ to je smutny.

lucifirek
25. lis 2009

Hanuli,to klidně s námi můžeš zůstat. Takové pocity má občas každý

lnk
25. lis 2009

ahoj Luci

lucifirek
25. lis 2009

Ahoj Ink.
Dneska mi je o poznání lépe,včerejšek jsme přežili.Ale ted už se snažím na mamku myslet jen vesele,povídat si s ní,že jsou v bříšku mrnousci a jak mi je.

lnk
25. lis 2009

Luci, myslím, že ted už to bude lepší. Čekání do pohřbu bývá vždycky nejhorším obdobím.
Mysli na mimísky. Budou ti teď dodávat sílu a energii. A maminka to určitě všechno vidí.
Já tvůj příběh povídala mojí mamince (jak jsem psala do IP) a obě jsme u toho brečely a ona mi říkala, hlavně to nevzdávej. I když se vám nepodaří mít vlastní děti, tak nějaké adoptujte. Tak jsem jí slíbila, že určitě to nevzdám. Doufám, že jí stačím jednou říct, že jsem těhotná nebo jsme mimčo adoptovali. Vůbec si nedokážu představit, že o ni jednou přijdu a proto ani netuším, jak ti musí být. ☹

jeany
25. lis 2009

Ink, ještě bych měla dotaz. Do tabulky zadávat roční příjem v čistém nebo hrubém, nenašla sjem to tam napsáno. A ještě mě napadlo, když půjdu na neschopenku první týden v lednu, ještě nebude uzavřen celý rok 2009. Výplatu za prosinec budeme mít až 20.1.2010. To se bude počítat ten roční průměr bez toho jednoho měsíce? Jestli to znáš, napiš a díky za info.

jeany
25. lis 2009

Lucinko, tak to nejhorší máš za sebou. Už budeš myslet hlavně na mimísky. Myslela jsem na tebe. taky si to ani nedovedu představit. Čas rány zahojí a miminko nebo miminka ti to vynahradí. 😉

jeany
25. lis 2009

Ink a ty děláš něco s účetnictvím? Já jsem sice v kanceláři, ale tyto informace o neschopenkách neznám a naše mzdová je nemocná a pak už jde rovnou do důchodu, takže se ani nemám koho zeptat. Chtěla bych jen tak pro představu vědět kolik moje nemocenská asi bude, asi jiná je první měsíc a jiná je další měsíce, že. Mrknu ještě někde na net.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru