CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

elllenka
2. pro 2009

Luci, to už zítra dostaneš těhotenskou průkazku?

lucifirek
2. pro 2009

Ellenka to víš,že pojede manžel,to by si nenechal ujít. 😉 Průkajdu určitě ještě nedostanu,to asi až u mojí gyndr. na poradně. Ale to zatím předbíháme. Taky se pak dostávají s tou průkajdou ty Prenatalní boxíky-jsou tam vzorečky různých krémíků,plínek,časopisy, dudlík....

jeany
2. pro 2009

Luci, já jsem těhu průkazku dopstala až při minulé kontrole a to bylo 14 tt. takže dost pozdě, pořád čekali než jim přijdou výsledky krve, jakou mám krevní skupinu. I když to už dávno vím a mají to poznačeno, přesto na to čekali.

Natalko, špatné sny občas mívám také a jsem pak z toho špatná a přejde mě to až další den. Naštěstí už jsem velmi dlouho takový sen neměla, takže je to dobré. Pusť to z hlavy.

Ellenko, takže vydržíš s testováním až do toho 8.12.? Asi je to tak lepší. Já sjem zvědavá za tebe, ale myslím, že najdeš krásné 2 //.

elllenka
2. pro 2009

Aha tak oficiálně těhotné budeme až za dlouho? Ach jo.

elllenka
2. pro 2009

jeany : manžel včera nedonesl testy, ale dneska musí do lékárny, včera mi poslali z Unici recept na léky tak je musí vyzvednout, tak snad vezme i ten test. Ale asi vydržím, teď je stejně ještě moc brzo.

Myslela jsem si, že se těhotenská průkazka dává hned, zase jsem o něco chytřejší.

enka27
2. pro 2009

Luci, cibulačka v plném proudu a voní báječně! Ellenko, kdy máš dle termínu z Unicy testovat?

bobbule09
2. pro 2009

Holky,já bych taky chtěla testovat 🙂 No budu si muset ještě chvíli počkat,snad to vyjde po novém roce.
Včera jsem si koupila olej do aroma lampy,jmenuje se pohádka vánoc a moooc krásně voní. Dokonce ani psovi nevadí 😀

lucifirek
2. pro 2009

ellenka těhulky budeme,ale průkajdu dávají asi až tak kolem toho 12.týdne,nevím přesně. Asi je to taky různý,podle doktora.
Enka tak snad bude chutnat. Já si dneska dělám mrkvovou polévku.
Bobule,dík za foto. A já taky ráda pálím aromalampu,hlavně citrusové,grep,pomeranč,mandarinka. Ale jinak mám taky raní rosu a vánoční kouzlo-ale to ted nepálím,protože je tam koření,které se v těhu nemá používat.

jeany
2. pro 2009

Holky, já jsem si také myslela, že těhu průkajdu dostani dřív, tak jsem se na ni těšila a mám ji teprve chvilku.

Bobule, já jsem také měla dříve pohádku vánoc a moc nám to vonělo. teď mám různé, ale vánoční si musím pořídit. I když to asi provoní i to pečení perníčků. Plánuji, že pokud to stihnu, tak v pátek odpoledne udělám těsto a v sobotu po úklidu a vaření bych to upekla.

Enko, Ellenka má testovat 8.12., takže ještě až za týden.

enka27
2. pro 2009

Jeany, aha, díky. Tak to jsme s Ellenkou přesně o týden. 🙂

enka27
2. pro 2009

Luci, cibulačka je eňo ňuňo. Akorát to kapání je v mém podání trochu více kreativníí, neznám techniku přes vidličku, takže tvary nic moc, ale to vůbec neva. 🙂

jeany
2. pro 2009

Luci, včera jsem už nafotila bříško, tedy spíš manža, jenže nestíhala jsem, abych to dala do albíčka. Měla jsem návštěvu a pak už bylo dost hodin, tak jsem byla ráda, že konečně zalehnu. Když jsem se dívala na fotku, tak sjem si říkala, že to bříško už jde pěkně poznat a to jsem si zrovna včera myslela, že to tak nejde poznat. Jenže já se do zrcadla dívám zepředu, ale z boku to je jiné. Takže jsem včera usoudila, že v té halence to už bylo poznat a tak dnes už mám daleko volnější svetřík. Ale včera jsem si všimla, že se někteří na mě nějak dívají, asi si myslí, že jsem přibrala. 😀

jeany
2. pro 2009

Enko, jak kapání přes vidličku? Já když dělám kapání nebo noky tak to dělám malou lžičkou. Přes vidličku to neznám.
Holky uzávěrky skoro hotové a něco si musím nechat i na zítra. 😀

enka27
2. pro 2009

Jeany, já právě taky ne 😀 . Luci, poradíš nám?

lucifirek
2. pro 2009

enka to kapání je právě,takový nepravidelný.můžeš to kapat i lžičkou..
Jani tak to se těším na fotečky. 😉 Však jim to v práci může být jedno. Ted to trošku zamaskuješ a pak se budeš bříškem chlubit. 😉

lucifirek
2. pro 2009

Holky já udělám takový hustší těstíčko a pak se to bud leje přez vidličku a nebo stačí kapat po lžičkách těstíčko do polívky,abyste měli takový menší kousky a nebyla to jedna hrouda. 😉

lucifirek
2. pro 2009

Já jsem si pošmákla na mrkvové polívce.

hanulinecka
2. pro 2009

krásné poledne

tak já nakonec taky vytáhla z mražáku kuře na paprice a udělal jsme jen kolinka a Mareček se oblizuje za chvilku pujde spát a já se dala do uklidu ted dělám koupelnu ten sprcháč už potřeboval dukladně vyčistit 😝

luci mužeš mě taky do IP hodit tu cibulačku???děkuji a těším se až zítra přijedeš z UTZ 😵 😵

jani ta moje kamarádky jak je těhu taky to ve volnějších věcech není vidět,ale hodně lidí jí říká,že je taková jiná je taky v 15tt

ink děkuji za odpovědi uvidíme.jak to dopadne

lnk
2. pro 2009

jj, hanuli, my víme nejlíp, že člověk může plánovat a stejně je to všecko potom úplně jinak, že? ale aspoň víš, na co všechno se máš připravit 😉

lucifirek
2. pro 2009

Hanuli,to víš,že ti to tam pošlu 😉

hanulinecka
2. pro 2009

ink jj s tím odstupnám jsem to tak nějak věděla,že na to mám nárok už z více stran jsem si to ověřovala tak jsme fakt na to zvědavá
až to budu řešit musím si vypast všechny věci abych měla čím argumentovat právě vím že z bývale práce co taky zanikla holky po ukončení rodičáku normálně dostávali odstupné

betys
2. pro 2009

Tak jsem dorazila domů z krve.Výsledky tripl testu budou za týden.Budu si volat.Nervy z toho nemám,když ten 12 tt dopadl dobře.Pak se uvidí podle výsledků jestli budu muset na genetiku.Sestřička říkala že jsou u toho zákonem stanovený postupy.Na Slovensku prý nedělají žádný testy ani krevní obraz a skupinu 😖
Stavili jsme se nakoupit a teď jsem si dala housku s křenovým pomazánkovým máslem a čerstvou ředkvičku.To jsem si pošmákla.
Jinak mi ještě Dr. řekal že se mi dost prohíbá páteř a že mě asi časem budou bolet záda.No nechám se překvapit.
S tím nádobím-my doma hodně používáme Tescomu a jsme spokojení.Zrovna dneska jsem ségře koupila silikonovou formu na koláč.Dostane ji pod stromeček. 😉

lucifirek
2. pro 2009

Betys jak píšeš,když t v tom 12tt bylo v pohodě,což je přesnější. Tak by mělo být i ted. 🙂 Tak to sis dala do nosu,to bych si taky dala 🙂

hanulinecka
2. pro 2009

luci uplně se mě zbíhají sliny zítra ju udělám.........

Betys s těma zádama je to na prd taky jsme to měla a bolest hrozná,ale dá se to asi jako všechno ostatní v těhu 😉 preventivně bych si našla nějaký cviky na protažení páteře atd atd....

lucifirek
2. pro 2009

😉 tak uvidíš,jestli ti budechutnat.

enka27
2. pro 2009

Po obědě se má odpočívat, že jo? Jdu se natáhnout, ať si tu neschopenku užívám jak se patří. Zatím se loučím, mějte se krásně!

lucifirek
2. pro 2009

taky jsem se nadlábla a jdu se natáhnout. Pak mě čeká žehlení. ☹

bobbule09
2. pro 2009

Holky,když pečete perníčky,zdobíte je nebo je necháváte jen tak? Já je vždycky zdobím,ale letos se mi do toho nějak nechce 😝
Mám je už krásně měkké a tak dobroučké 🙂

jeany
2. pro 2009

Betys, takže výsledky až za týden. Na utz jsi asi nebyla, že. Moje Dr nemá utz, takže jak jdu příští týden 9.12. na ty trippl testy, tak mimi neuvidím. Uvidím ho asi až toho 21.12. na Veveří. Já na tu genetiku asi pojedu, i když bych třeba na plodovku nešla. Tam je daleko lepší utz a pěkně by se na mimi na utz podívali, jestli má vše co má mít a je v pořádku. Také jsem docela klidnější, když vím, že ty minulé testy vyšly docela dobře.

Holky já má celou sadu hrnců tescoma a sjem s tím spokojená. Tlakáč nemám a zatím mi nechybí. Známá se pěkně opařila a tak od té doby po tom netoužím. Ale naštěstí se jí všechno zahojilo.
Teď mám vyhlídnutou pánvičku a je to také Tescoma. Mrknu i na Tefal, jak tu psala Ink, že se jí to zdá lepší. To nemám vyzkoušeno, takže se mrknu. Chci si koupit ještě střední 2 hrnce a tak se mrknu i po Tefalu.

jeany
2. pro 2009

Bobule, já je zdobím bílou klasickou polevou. Líbí se mi to. No a když už mě to nebaví zdobit bílou polevou, tak to pocákám kapkama čokolády. Pošli mi tvůj recept, když píšeš, že je máš krásně měkké. To já je mívám tvrdší.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru