CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jarkabilik
10. pro 2009

likza jak tak koukám tak tobě to taky pěkně utíká a než se nadáš budeš mít miminko v náručí 🙂

jarkabilik
10. pro 2009

😀 jsem to napsala blbě lukza

lukza
10. pro 2009

Jarkobilik děkuji jj utíká to a popravdě už se na to těším až budu mít dítko v náruši zatím mám totiž to těhu furt takové ostrachu furt mě s něčím straší každý říká at si užavám dokud je mimi v bříšku,ale já se těším až bude tady s námy a budu vědět že je v pořádku.

vladis
10. pro 2009

žlutas velka gratulace a at je vše jak má být 🙂 🙂

zlutas
10. pro 2009

Holky moc díky bojím se pořád. Při každem zabolení v podbříšku, či nějakém kručení. Hlavně první 3 měsíce. Vladis už jsem na to mohla být jako ty s miláčkem pokud by to tenkrát vyšlo. Ale to jsem přestal řešit už před 2 roky, však podle tabulky to uvidíte.Pak ta adopce fofr v práci a ejhle, zázrak 🙂

vladis
10. pro 2009

no vidís konecně ses taky dockala moc ti to preju a držíme všechno co mame dej semtam vědět jak se ti daří s mimcem v bříšku

prcekpet
10. pro 2009

ahoj holky,

zlutas - no to je ale super zprava, tak nam davej prubezne informace jak se vede. Drzime palecky, at vse zdarne dotahnete k tomu krasnemu vonavemu uzlicku, hlavne at jste oba zdravi!!!! 😀

lukza - neboj se, ty vahy jsou pouhe odhady, cosi pamatuji tak na velkem UTZ ve 32tt mi dr. odhadla porodni vahu Petrika na 3kg, no a troslu se pani dr. sekla, Peta mel 3,65kg; takze se sekla o 650g a to je u takovym miminek poznat! Kamaradce se dokonce sekli o 800g, takze jestli Tvoje mimi pribralo 50g dle jejich odhadu, mohlo taky klidne pribrat i 650g...hlavne ze jsi pod kontrolou a chodis na kontroly placenty aj. podrobne vysetreni 😉 drzim pesticky!!!

lucif - k te nemoci, jsem cetla nazor, ze kdyz jsi v prubehu tehotenstvi nemocna a Tve telo bojuje s bacilem / virem, vytvari si protilatky, ktere dostava i miminko. Takze jestli mate nejakou virozu, tak maly / mala bude v budoucnu imunni proti teto "forme" virozy. Takze bud v pohode, hlavne se vylez, hodne pij caj s medem a taky ovoce. Drzim pesticky, at jste s manzelem brzo fit!

jeany - uz je to vyresene s tim znalcem, diky 😉

prcekpet
10. pro 2009

vladi, az ted jsem koukala na Tve album, Davidek je sikulka a ten dort, hmmm dala bych si, minimalne ty kolecka 😀 kolik mate zubu? 😉

vladis
11. pro 2009

ahoj peti ten dort byl tvarohovej nechtela jsem pro nej z másla a mame už osm zubů ted lezl poslední ale ty nervy 🙂

enka27
11. pro 2009

Dobré ránko, všem. zlutas, to je paráda. Je strašne fajn slyšet, že zázraky se dějí.
U mně je to špatné. Začala jsem během noci špinit a teď jsem si dělala test, ať mám jasno o pár dní dříve a nedělám si marné naděje..takže negativní. Nemusím asi popisovat, jak to bolí...Asi dnes vypláču moře. Abych toho neměla málo, jdu za pár hodin na prevenci k zubaři - třešinka na dortu.
Přeju všem krásný den.

lnk
11. pro 2009

Ahoj Zlutas,
mooooooc velikanská gratulace. 🙂
Luciferku, kamarádka když otěhotněla, tak také hned zezačátku chytla hnusnou chřipku, měla o malou moc velký strach, ale malá se narodila úplně v pořádku, je zdravá. Tak hlavně na sebe dávej pozor, pěkně se vylež, nikam nechoď a hodně odpočívej.
Enko - to je mi moc líto, moc dobře vím jaké to je vidět negativní těhotenský test... 😢

jeany
11. pro 2009

Zlutas, moc velká gratulace. Přeji ti, aby mimi bylo hlavně zdravé a všechno šlo tak jak má.Já už také vím, že zázraky se dějí. Také jsem po 2 nevydařených pokusech otěhotněla přirozeně, v lednu jsme se chystali na 3 pokus a naštěstí už nemusíme. 🙂 Je dobře, že vám to vyšlo a napsala jsi to sem. Holkám to přidá na nadějji, že naděje přece jen umírá poslední. Holky musíme všechny věřit, že jednou se to povede. 😉

jeany
11. pro 2009

Enko, to mě mrzí. Vím, že je ti asi hrozně. Nějak to tu zase nevychází a vypadalo to vše tak nadějně. Měla jsi testovat až v úterý 15.112, že. Ale, když špiniš, asi to něco značí. Myslím na tebe, první dny budou pro tebe těžké. Budeš muset zase nabrat síly do dalšího boje. 😉

jeany
11. pro 2009

Vladis, prošla jsem tvé albíčko. Moc pěkné. Davídek je už velký šikula. Dortík je taky moc pěkný. 😉

enka27
11. pro 2009

Děkuju, jeany, jojo, správně až 15., ale vzhledem k tomu špinění jsem to nevydržela. Musím se s tím vypořádat, já vím. Třeba mi není dáno. I to je život a musí se žít. Jenom zatím nevím jak.

elllenka
11. pro 2009

enka27 : třeba to nic neznamená, moc držím palečky. Kdybych mohla tak bych tě obejmula. Musíme být silné.

betys
11. pro 2009

enka-já jsem to sice nezažila ale znám ženské které při těhotenství měly jako že měsíčky.Moje teta u všech 3 dětí.Pak se v tom vyznej ☹
My jsme měli včera hovor s manželem.Měl poznámku typu ajko že to těhotenství moc nezvládám,že jsem věčně na hromadě a jestli ještě budu chtít být někdy těhotná.Dost mě to mrzelo a díky hormonům jsem to pěkně obrečela.Teď mi ráno vysvětloval že to tak nemyslel,že je mu to líto jak to někdy špatně snáším a že to se mnou myslí dobře.Z těch chlapů by se fakt člověk picl. 😠
Prostě jsem posera a když vím kolik nás stálo mimčo sil tak se asi moc hlídám.Pokusím se polepši 😉

jimmy1
11. pro 2009

Dobré ráno, holčiny 🙂

Zlutas, gratuluju 😵 a pak že nejsou zázraky 😉 tak ať to pěkně pokračuje dál...

Enko, chjo ☹ špinění nic znamenat ještě nemusí... ale rozhodně to na psychice vůbec nepřidá ☹ v takový chvíli člověk neví, co je lepší, jestli je ještě nějaká naděje a nebo vědět definitivně jak to vlastně je... ale na ten definitivní ortel si budeš muset ještě chvíli počkat. Tak hodně síly...

jimmy1
11. pro 2009

Betys, tak přesně tohle znám taky... Už jsme taky rozmlouvali na téma další těhotenství, když tohle "nezvládám" 😝 tse asi si ti chlapi myslí, že to je jen tak... Já teď zvládám fakt akorát být těhotná a nic jinýho 😀 😀 😀 takže si sice nedovedu představit, že budu mít malýho Martínka a znova budu těhotnět, ale zvládli to jiní, zvládnem to taky 😉

Já se jdu pomalu chystat na cestu, po desáté vyrážím na ten obilňák na kontrolu, tak musím zase dobalit tašku, kterou nechávám doma v pohotovosti, aby mi ji kdyžtak dovezli, kdyby mě nepustili domů... Včera večer byl ten tlak zase k prdu ☹

jeany
11. pro 2009

Betys, oni někdy chlapi něco řeknou a tak to nemyslí. To známe asi všechny. Každý to těhu zvládáme jinak, ale je to rozhodně unavující. Chlapi to neznají.

Jimmy, tak ať ti ta kontrola dobře dopadne. 😉

Holky, já jsem zase nějaká unavená. Trošku mě pobolívá hlava. Jak pořád chodím do práce, tak si připadnu přetáhnutá, strašně moc se těším až budu doma. Ráno vstávám v 6, pak do 15 h. v práci, pak letím nakoupit a pak jak přijdu domů, vesměs něco uvařím a udělám a večer padám unavená do postele. Už, aby jsem byla doma. Nezvládám toto tempo, potřebuji už vysadit. ☹ Ještě jdu příští týden na 3 dny do práce a letos končím. Už to potřebuji jako sůl. Závidím vám, že jste doma, ale já už za chvilku tak budu. 🙂

lucifirek
11. pro 2009

Ahojky,tak jsem volala ke gyndařce a moc mě nepotěšila. Že tolik nevadí teploty,ale že vir chřipky se dostane do krve,tím pádem i k plodu a může ho poškodit. Pokud mi to nepoleví přez víkend,mám jít k obvodní a přeléčit to antibiotiky.
Nezlobte se,že nedočítám. Ale jdu zase ležet.
Ahoj

enka27
11. pro 2009

Děkuji, holky, za vaši podporu.
Elllenko, děkuji a nápodobně 🙂 Jakpak to zvládáš? Určitě jsi statečná.
Luci, tak hodnem pod duchnu!

jeany
11. pro 2009

Luci, tak to raději pořádně vylež a uvidíš. Mně dnes začala bolet hlava, tak doufám, že to brzo přejde. Ráno jsem si zase dala citron s vodou a teď tu v prácu pojídám mandarinky. Už se těším domů, že si lehnu. Jsem nějaká unavená, jen doufám, že je to z únavy a ne chřipka. ☹

elllenka
11. pro 2009

Holky, hlídejte se s těma nemocama je to děsný, hlavně pozor na prasečí chřipku! Já si dám preventivně citron s medem.

enka27: Statečná, nestatečná ono je to jedno, prostě nemám štěstí, člověku nezbívá nic jiného než se s tím smířit. Ale mluvit o tom ještě nejsem schopná, to mám pokaždé slzy v očích. Je fajn, že máme mražáčky tak 2pokusy budou a pak - no manža je teď víc než 12náct hodin v práci, aby jsme měli na další ICSI (i když teď ještě o něm nechci slyšet), slíbil mi že bude vyjímečně o víkendu doma a já v práci také začnu zase s přesčasama aspoň na to přstanu myslet a bude i nějaká korunka navíc. Je to děsný teď nás to stálo bez dojíždění cca 25tisíc a to nepočítám peníze o které jsem přišla maroděním, ale zase si říkám, že jsem pro to udělala všechno, víc jsem už udělat nemohla.
Je strašně blbý, že je to o penězích ☹ , ale to tu známe všechny. Jen si tak říkám, že jsme si mohli místo tohoto neúspěšnýho pokusu koupit televizi (chtěli jsme si ji dát k vánocům a teď nebudeme mít ani televizi ani mimi) ☹

jeany
11. pro 2009

Elenko, statečný v takové chvíli není asi nikdo. Je dobře, že máte mražáčky. Tím ušetříte za další stimulku. Nás 2 pokusy vyšly kolem 60 000,- a to ani raději už nezvažuji co všechno by za to bylo. Doděláváme domeček a to víš, že finance jsou potřeba. Asi tu není nikdo, kdy by je nepotřeboval. Otázku peněz jsem už hodila za hlavu, i když musím říct, že se na to také těžko šetřilo, ale nechci to už rozebírat. To už je za mnou, ale můžu ti říct, že po 2. neúspěšném pokusu mě to štvalo pěkně, že se tolik peněz vyhodilo. Musela jsem se s tím smířit a pak uřž jsem začala uvažovat o 3 pokusu. Manža taky začal být víc v práci, aby vydělal víc peněz a nakonec jsem ty peníze teď mohla dát za dárky a něco málo jsme dodělali. Uvidíš, že už příští rok už můžeš mít i mimi, i kdyby jen v bříšku a i tu televizi. 😉

jeany
11. pro 2009

Enko a vy máte mražáčky?

enka27
11. pro 2009

ellenka: to je fakt. Nedá se stejně nic dělat. Potřebovala bych nějaký impuls do života. Uvažuju o změně zaměstnání. V té současné mě tlačí, abych pracovala na živnosťák, ale já mám obavu, že by to byla změna k horšímu..Jenom nevím, v současné době, kde by mě tak asi chtěli..Taky mě napadá, že bych odjela do ciziny a někam se zahrabala..hlavou se mi honí leccos.
jeany, měla by ses šetřit. Ty nákupy a vaření by se taky daly omezit, ne? K večeri se dá i chleba s máslem, nebo ne? 🙂 Jak přijdeš domů, tak si udělej pohodlíčko a odpočívej.

enka27
11. pro 2009

jeany, ano, máme. Ale vůbec nevím, jaký je další postup, kdy jak, za kolik...

lnk
11. pro 2009

ahoj holky, tak otázku peněz jsme taky řešili, dostavujem domek a taky jsme si říkali: peníze v prdeli (doslovně, viz. agolutin) a mimino taky žádný 😠 ale zas jsme si říkali, že ještě příští rok do toho půjdem, ať máme klidné svědomí, že jsme pro to udělali hodně
dnes od nás porodila holka - chodili na umělý několik let, už je to stálo 200 tisíc a dnes porodila holčičku.
je to fakt nářez s těma penězma

mrkvicka28
11. pro 2009

enko 27:to špnění nic neznaměná a natestík muže být ještě brzo máš ještě4 dny a to je dost dlouho. Kyž se to nerozjede tak máš ještě nadějí pícháš si agolutin ?

Jinak já se ted vrátila z unicy na utz celkem 15 folikulu(9+6) a velikost ta je pry zvláštní největší má 18mm a nejměnší 10 pry takovou rozmanitost neviděli. Tak jsem dostal memopur a puregon mi snížili na 50IU. Jsem zvědavá co bude v neděli. Jo a nevíte některá jaká má být výška děložní sliznice já měla 8mm ,ale zaponměla jsem se zeptat jestli je to dobrý?

Luci ne bacilky opravdu pozor apokud to jen trochu jde tak se antibiotikum vyhni. Jak psala betys vyborný je prraventan a nebo probiotika dá se volně koupit v lékarně a co ještě pomáhá je zázvor nastrouhát zalít horkou vodou trochu citronu ( já teda musím přisladit tak dávam med) a horký vypít.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru