CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

elllenka
11. pro 2009

Holky děkuji za pěkná slova. My jsme koupili starý domeček a potřebuje rekonstrukci. Do teď jsme se honili aby jsme splatili půjčku, půjčili jsme si od rodiny a to víte. Sice počkají, ale je fajn to splatit co nejdřív, ale také se načekali. A máme menší rezervu, když se něco poláme, ale jinak je to děs. Mám takové smíšené pocity, je to taková bezmoc, kdybych tak věděla co by pomohlo. Moc mi pomáhá, že tu jste, že mě chápete a dokážete pochopit.

mrkvicka28
11. pro 2009

ellenko tak to jsi na to m podobně jako my my máme taky starší domeček už pět let ho spravujeme máme na nej hypotéku a skoro všechno si děláme sami, takže pak ma z to člověk větší radost. je blbý že je ted zima a nedá se zabavit nějakou prací venku, ale mě moc pomáhá náš kocourek vždycky když je mi smutno tak se s ním jdu pomazlit a hned je mi líp . Máš taky nejaké zvířatko Ellenko?jestli né tak si nejaké naděl pod stroměček určitě tě potěší když na tebe dopane splín.

elllenka
11. pro 2009

mrkvicka28 : Mám dva pejsky, jsou úžasní. My nezpravujeme, na to nemáme penízky ani čas. Do teď jsem byla v práci od rána dovečera až teď před stimulací jsem přestala dělat přesčasy. Můj studuje dálkově při zaměstnání vysokou a všechny dny kdy je ve škole si musí naddělat a pak ještě i tak je v práci dýl, aby jsme měli peníze, do teď na splácení půjčky a teď teda na tu stimulaci. dyby můj souhlasil s adopcí tak bych mi to úplně stačilo i když vím, že jste mě tu varovaly, že je to běh na dlouhou trať a asi by se sociálce u nás nelíbilo, když dům není opravený, ....

jeany
11. pro 2009

Ink, tak to ta známá dala pěkný balík za to, aby měla dítě. To my bychom dát asi nemohli. S manžou jsme si říkali, že další pokus zvládnem a ještě bychom šli do 4. pokusu, ale dál už ne. I tak by se to vyšplhalo na nějakých 120 000,- kč. A pak už bychom si říkali, že jsme pro to udělali všechno. Ink a ty už nabíráš síly do dalšího boje? Cítíš se lép a těšíš se?

Mrkvičko, tak 1 utz za tebou. Výšku sliznice mi asi neříkali nebo si to už nepamatuji. Na neděli budu držet palce a příští týden už bude punkce. Už ti to uteče.

elllenka
11. pro 2009

Nemáme to jednoduché, pořád jsou v životě nějaké překážky. Ty co mají dítku hned tak pak jim občas nevydrží manželství, jako třeba mojí sestře. Je to děsný jak jí její zatím ještě manžel dělá problémy a hlavně malého učí tak hnusné věci. Sestře pak místo pozdravu malej říká: Kurvo a babičce stará mrcho,....., no děs. A to mu v lednu budou 4ři roky ☹ Je to děs, a přitom on je už rozvedený a z předchozího manželství má 2 dospělé holky, nechápu to. Proč si někteří pořizují děti a pak jim toto dělají?

elllenka
11. pro 2009

jeany: Já jsem si dala také takový limit max. 100tisíc víc už ne, pak bych už to asi nervově nezvládla.

mrkvicka28
11. pro 2009

ellenko to s tím malým je fakt děs náš hanzík bude mít v unoru taky 4, ale tohle by si v životě nedovolil ani by ho to nenapadlo. Tako vé lidi taky nechápu proč maj děti když se pak nesnaží vychovat z nich správne lidi.
Taky mám pejska pitbulka je to užasná fenečka(7let) a v lednu budeme mít druhe štěnátko tak se na něj moc těším ,ale náš kocourek doma bude asi jiného názoru. My spravujeme jen pomalu vžydycky sse na něco našetří a pak se to udělá.
Ellenko socialku nezajíma jestli máš spravený dum alůe jestli je u vás taková ta rodninná pohoda a jestli máte zajištěný příjem.
Jeany v něděli se snad dozvím kdy bude punkce říkali že pokud porostou stejně rychle jako ted tak možná už v útery nejpozději ve čtvrtek. Ne netu jsem četla že optimalní sliznice je nad 8,5mm tak snad do transferu ještě trochu povyroste(do transferu to je něco pře stýden tak by ještě ten 1 mm mohla zvládnout)

lnk
11. pro 2009

Ahoj Mrkvičko, sliznice 8 je výborná, já ji měla taky tak při stimulce a říkali, že je to skvělé.
Ellenko, mně pomohlo jedno jediné - vybrečet se, brečela jsem první 4 dny v kuse a pak 14 dnů ob den. Ale fakt mi to dost pomohlo.
Jeany, cítím se skvěle a moc se těším na další KET. Myslím, že teprve teď to ze mě všechno spadlo. Po stímulce jsme šli na KET teprve po 7 měsících, dřív jsem se na psychicky necítila. I tak mi to přišlo, že to není úplně ono. Ale teď už konečně cítím, že jsem zas štastná na světě. 😀 Takže po novým roce hurá do dalšího boje. 😀

elllenka
11. pro 2009

mrkvicka28 : blbý je, že děti jsou jako opičky co vidí a slyší opakují, nemají z toho rozum, no a když ten blbec ho toto učí, tak to malej opakuje. Po víkendu s ním se pak dává 2-3 dny dohromady. Až toto začne říkat ve školce tak to bude průšvih 😒

Tak to je fajn, že sociálku nezajímá opravený dům, to je super. Tím, že teď nemáme dluhy tak by byla šance, třeba si to manža rozmyslí.

mrkvicka28
11. pro 2009

ellenko že to řekne ve školce to je normální malej nám ze školky taky donesl pár nepěkných slov nejlepší je si toho nevšímat a oni to zapomenou.
Pro socialku je duležité že je to vaš bydlení, že třeba nebydlíš v podnájmu. Dluhy dneska mají všichni maldí s tím si hlavu nelámej. Ale je to nápor na psychiku taky dost velkej a těch papíru no děs. a nejhorší je že když už si to všechno vyběháš a tře bys otěhotněla tak to všechno stornujou.

jeany
11. pro 2009

Ink a vám všem ostatním tady přeju, aby vám to v tom příštím roce všem vyšlo. 😉

lukza
11. pro 2009

Ahojky holky
Lucifirku pěkně se uzdrav a aji kdyby jsi musela brát antibiotika tak ti dají šetrné co jse v těhu mužou hlavně na nic špatného nemysly že by mohly něco udělat s mimčem.
Prcekpet taky si to říkám že přece ty UTZ nejsou přesné.
Enko drž se holka myslím na tebe.
Betys a Jeany jak se cítíte vy doufám že si to užíváte.
Všechny moc zdravím a přeji hezký den

enka27
11. pro 2009

mrkvicka28: sliznice 8 a více je moc dobrý! A to se dá předpokládat, že do punkce ještě povyroste. Určitě můžeš být klidná. A ty folikuly, takové dlouhány já měla až při posledním ult. 🙂
Jojo, v léčbě pokračuji dle rozpisu, jsem poslušná pacientka.
Holky, to se máte, že bydlíte v domečcích. Já žila v domku do 27 let (teď je mi 31 - č. u nicku je dat. nar.), pak jsem se musela stěhovat do bytu a bylo to dost krušné. Ale už jsem si zvykla. Jen jsem si dělala starosti, jak budu event. zvládat túry s dvojčátky do 4. patra bez výtahu. Snad budu mít jednou takovou starost oprávněnou...

elllenka
11. pro 2009

mrkvicka28 : proč by to kvůli těhotenství měli zrušit? Stejně bych jim těhotenství nepřiznala, protože nemůžu vědět, že kdyby se náhodou podařilo tak se neví jestli mmi donosím.

enka27: jednou snad dítko budeme mít, třeba i jen jedno. Přeji to všem i sobě 😉

mrkvicka28
11. pro 2009

ellenko oni totuïž trvají na tom aby děti byli posloupně za sebou takže když budeš čekat mimi tak ti nedají jiné starší. Taky to nechápu,ale tohle nám řekli hned na začátku.
Těhotenství jim musíš přiznat,jinak by tě pak vyškrtli z možně adopce. Pokud bys otěhotněla tak mužeš požádat o pozastavení procesu, ale pokud porodiš tak vám to ukončí a mužete požádat znova až bude mimi rok,ale pokud budeš mít vlastní dítě je šance na adopci tak 10%.

elllenka
11. pro 2009

mrkvicka28 : Nechápu proč s tím dělají takové problémy, potom je ještě osvojení, nebo jak se tomu říká, je to něco o tom že vychováváme dítě do dospělosti, ale nejsou našimi dětmi, ale toto bych nechtěla.

zlutas
11. pro 2009

všem moc děkuju, zatím se docela držím, občas ty bolesti v podbříšku a ráno mírně nevolno. Určitě dám vědět, co nového jsem se dozvěděla.pa

betys
11. pro 2009

My jsme dnesk abyly opět v Brně.Už máme dárky komlpet tak můžou být vánoce 😀
Jsem z toho pěkně unavená.Jak psala ráno Jimmy-já taky kromě těhotenství nic moc jiného nezvládám.Jen základní činnosti.Vůbec si nedovedu představit že bych chodila do práce.Jeny máš můj obdiv.
Jinak když byla řeč o těch penězích-dneska mi manža oznámil že má možnost jít v únoru na operci s varikokélou.Bude to stát 35 tisíc.Ach jo.Jenže když on to chce tak moc mít za sebou.A když vidím jak dopadl v nemocnici kde by to měl zadarmo tak mu v tom nemůžu bránit.Jen jsem si myslela že po novém roce začnem řešit nákupy pro mimčo,že si pořídíme novou postel a podobně.Na to můžu zapomenout.Jenže nesmím na sobě dát nic znát protože on je schopný to kvůli mě zrušit. ☹

jeany
11. pro 2009

Betys, já už to taky moc nezvládám. Strašně mě to zmáhá a cítím se unavená. Ještě, že už je víkend. Ještě přečkám 3 dny a budu také odpočívat. Betys, peníze jsou potřeba pořád a na něco. Tomu manželovi bych asi nic neříkala, aby to měl raději za sebou. Můj manža by byl také schopen zrušit cokoli, kdybych mu něco řekla. Postel budete mít asi později, co se dá dělat, že. Není to jednoduché, ty máš jen nemocenskou a manža, když bude také na neschopence, tak to moc neušetříte, ale nejdůležitější je zdraví. My už od ledna na tom budeme také hůř, já jen nemocenskou a manža v lednu moc práce mít nebude, spíš až na jaro. Takže se budeme muset uskromnit. Naštěstí kočárek mi dá švagrová a postýlku koupí tchýně, tedy zaplatí, chci si ji vybrat sama a celá rodinka se budou předhánět co kdo koupí a také už nějaké věci mám doma po dětech od sestry.

jimmy1
11. pro 2009

Tak jsme doma, jupíííííííííííííííííííííííííí 😀 další kontrola zase v pátek (pokud nebude nutné jet dřív nečekaně). Už ke svému gyndaři ani nepůjdu, jen mu zavolám, že mě přebírají do péče oni. Tak aspoň si nás ohlídají 😉
Teď jsem totálně KO, zralá tak na postel 😉 Jdu vás dočíst 😉

lucifirek
11. pro 2009

Ahoj Jimmy,tak to jsem ráda,že je to v pořádku a že si tě hlídají.

jeany
11. pro 2009

Jimmy, tak to je dobře, že tě pustili. Určitě si toho náležitě ceníš.
Já si jdu lehnout a dnes brzo zalehnu. jsem strašně utahaná. Mrknu až zítra.

elllenka
11. pro 2009

betys: mHlavně, když to bude mít zasebou, je to investice do jeho zdraví, já jsem loni absolvovala operaci očí, šetřila jsem si na ni celou dobu co pracuji stálo mě to 40cet tisíc, ale nelituji, jsou to dobře investované peníze. Držím palce, aby to manželovi dobře dopadlo.

Hoky jsem moc ráda, že jste v pořádku a moc moc držím palečky všem kdo čeká na výsledek jak to dopadlo, snad to negativní jsem vyžrala já a vy ostatní už to budete mít super

jimmy1
11. pro 2009

Tak jsem vás dolouskala 😉 a u toho jsem se konečně dneska nadlábnula...

S těma penězma jsme na tom asi všechny podobně, nikdo jich tu nemá nazbyt, taky jsme se museli uskromnit a odložili jsme stavbu domku na dobu neurčitou...

Luci, jak je? Je ti lepší?? Když jsi "nemocná" to vůbec ale neznamená, že musíš mít zrovna chřipku, může to být prostě jen nachlazení, tak hlavně odpočívat a hooooooodně pít a myslet pozitivně 😉

Jeany, já ještě chvilku vydržím, ale dneska taky zalehnu asi brzy, mám toho všeho docela plný krovky...

Dneska na tom Obilňáku jsem docela ztvrdla nadlouho, protože všichni doktoři byli náhle na operačních sálech. Dělali mi monitor zase, UTZ a vyšetření moči a samozřejmě kontrola tlaku. Všichni tam na mě byli moooooooc hodní, paní doktorka ale povídala, že už se to nezlepší, že mě "vyléčí" jedině porod. A to se ukáže jak dlouho to ještě vydržíme. Nejdůležitější je prý vydržet do ukončeného 33tt, tzn. do úterý.
A že to může vydržet do termínu (i když to neříkala moc věrohodně 😝) a taky se to může zhoršit ze dne na den a že mám prostě s tou hospitalizací počítat 😖 Tak hlavně, že si nás ohlídají 😉

lucifirek
11. pro 2009

Jani ty běž určitě odpočívat,taky si to už zasloužíš,udělej si příjemný večer. 😉

lucifirek
11. pro 2009

BEtys,ty peníze jsou opravdu strašné.Ale je to do zdraví a pro manžela je to určitě strašně moc důležité. Určitě jsi se těšila na nové věci. Ale ty si můžete pořídit později,peníze budou i později. Asi nikdo z nás tu není žádný boháč a musíme na všechno šetřit.Ale když je to do zdravím. Myslím si,že je to pro manžela důležité i pro jeho psychickou stránku. A do budoucna mu to třeba pomůže a až budete plánovat další mimčo,tak nebudete snad potřebovat ivf.
A jak píšeš,určitě spoustu věci dostaneš a mimču je jedno,jestli jezdí v kočárku,který dostanete a nebo jesti stál spoustu tisíc. Tak hlavu vzhůru,peníze se zase našetří,i když ted asi pomaleji. A později si pořídíte,co jsi chtěla.
Mě mateřská už bude taky vycházet na ty malé peníze,jestli to teda schválili,ale co s tím naděláme.

lucifirek
11. pro 2009

Jimmy jsem ráda,že se Martínkovi u tebe daří dobře a určitě tam ještě chviličku vydrží. 😉 Mě je trochu lépe,teploty nemám. Ale ještě pořád mě bolí trochu v krku a hrozně kašlu,ale jenom v noci,to je nejhorší. Gyndr.mi řekla,že když se to přez víkend nezlepší,tak si budu muset zajít pro antibiotika. ☹ A to nemluvě o tom,že by ten virus mohl poškodit,mimi.A i to zvracení dneska se trošku uklidnilo,dneska jenom jednou ráno.

jimmy1
11. pro 2009

Luci, třeba to fakt není virus, věř tomu 😉 čím se teď samoléčíš?? udělala sis tu cibuli s medem??

Přemlouvám Marťáska, aby vydržel. Líbí se nám s manželem datum 15.1. 😉 tak třeba se bude líbit i Martínkovi 🙂

Já jsem po dnešku tááááááák unavená... Když už jsem byla v Brně, tak jsem i utrácela, koupila jsem si nějaký spodní prádlo a v DM drogerce kosmetiku pro mrňouska a pak jsme s taťkou (dědou) ještě udělali nákuv v Intersparu ve Vaňkovce, ale těch lidí všude, no fuj 😝
Příští týden jen tam a zpátky a na nějaký nákupy kašlu 😉 Snad mě teda pustí zpátky 😉

lucifirek
11. pro 2009

Jimmy mám obavi,že jo,že to mám od manži. Ale pořád věřím,že to mimi zvládne. POtíže žádné,jako myslí,že bych krvácela,nemám. Tu cibuli jsem si zatím nedělala,mám strach,že bych z toho zase zvracela,ale užívám ten sirup s jitrocelem s medem .A inhalovala jsem vincentku a ještě mi dr. doporučila inhalovat mucosolvan,to budu ted večer. Tak snad to pomůže. A příští čtrtek se uvidí.
To by bylo hezké datum. Tak uvidíme,kdy se mu bude chtít. Ale je dobré,že už ted by to měl zvládnout.
Tak to nakupování tí nezávidím,musí být všude lidí. Ale nejhorší je,že já nemám koupený žádné dárky,takže by mě zajímalo,kdy to nakoupím. Nemám upečeno žádné cukroví.Ale to snad ještě zvládnu a když ne,tak prostě udělám na vánoce jenom nějaké řezy,ono se to taky nezblázní. já mám stejně nejradši vánočku.

jimmy1
11. pro 2009

Luci, já letos budu péct maximálně tak marokánky pro manžela a to ještě jenom možná... Však ono se to opravdu nezblázní a jsou mnohem důležitější věci než mít napečíno a vygruntováno 😉 Takže kašlu na obojí 😝 Těhotenství je totiž (aspoň pro mě) práce na celý úvazek 😀😀😀 a místo cukroví si upeču třeba bábovku 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru