CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
16. led 2010

Natalko, to máš krásné. Taky na tebe budu ve středu myslet a držet palce.

Mrkvičko a ty už to máš za chvilku, už jen neděle a uvidíš mimíska. těšíš se , co?

Já jsem si dala tu naši novou fotečku do stojanu a mám to u postele na nočním stolku. Nemůžu se na fotečku vynadívat.

Jimmy, ty už budeš mít Martínka co nevidět u sebe. Já ti řeknu, že já jsme porodní bolesti nepoznala, ale u mě bylo brzo, atkže jsem je tenkrát ještě nečekala. Přeji ti, aby jsi měla rychlý porod bez komplikací a hlavně, abyste byli oba v pořádku a zdravý a brzo jeli domů. Také na tebe myslím, že každým dnem se už Martínek může narodit.

Ještě i Zuzce se blíží termín, Zuzy taky na tebe myslím a přeji to samé co Jimmy. Jak se vede?

ellajoy
16. led 2010

Jimmy, tak to vypadá na poslíčky 😉

Mě porod začal klasickými jakoby menstruačními bolestmi a pak už to jelo... 😝

mrkvicka28
16. led 2010

pampeliško na UTz jdu v pondělí.
Jeany moc už se těším ještě jeden den nakonec to docela uteklo i když některé dny mi připadaly nekonečný. dneska mě od rána zase strašně bolijou brsa už mě to vzbudilo v 5 ráno.
jimmy já měla porod jasne vzdudilo mě to vnoci odešla krvavá vhlenová zátka tak jsem si dala sprchu vzbudila manžu ten se nasnídal to bylo v 6 ráno v půl 9 mi v porodnici praskla voda a v půl 11 byl malej na světě, takže neboj až to příjde tak to poznáš. Nejlepší je faklt dát si tu teplou sprchu buď se to uklidní( poslíčci) nebo rozjede a pak je to jasný.

secretacka
16. led 2010

Ahojky holky, jsem tu dnes mezi Vámi poprvé a mám na Vás dotaz. V listopadu jsem byla na druhém embryotransféru a 10.prosince mi bylo řečeno, že mám HCG 9, takže jsem asi otěhotněla, ale je to na ústupu. Byly mi vysazeny všechny léky a 13.prosince jsem dostala menstruaci. Dnes jsem si dělala test, protože jsem dosud nedostala menses a vyšel mi pozitivní. Pro jistotu jsem si udělala další a ten vyšel taky pozitivní. Krásné 2 čárky. Teď otázka. Myslíte, že je to opravdu těhu? Nemůžete to být nějaký pozůstatek toho z prosince? Ale to bych přece mezi tím neměla menstruaci, ne?

jarkabilik
16. led 2010

ahojky holky zdravím všechny
secretacka vítam tě mezi námi, já měla taky 2008 napodzim pozitivní test ale HCG bylo nízké 419 a rostlo až přes 3000 jenže mě začlo bolet břicho a tím pádem bylo jasné že je konec šla jsem na vyčištění a pak domů a můj gyn. mi vzal po propuštění z nemocnice raději krev stím že až bude HCG na 0 že bude klidnější jenže když jsem volala kvůli výsledku tak HCG naopak šlo o 1000 nahoru takže opět nemocnice na laparoskopii měla jsem něco ještě přilepeno na děloze, takže jestli můžu poradit zajdi ke gynekologovi raději on už ti řekne jestli je to těhu 😉

secretacka
16. led 2010

jarkabilik: díky za odpověď a přivítání. Ještě přemýšlím, jestli to stačí až v pondělí anebo mám šílet a zavolat na pohovost a poradit se s nimi. Asi vypadám jako hysterka, ale tu prvotní radost teď válcuje strach, zda to fakt není mimoděložní. ☹

betys
16. led 2010

secretacka-vítám Tě.Pokud máš podezření na mimoděložní a máš toněkam blízko tak si klidně zajeď.Kde je porodnice tak Tě doktor určitě vyšetří ultrazvukem.A nemohla si za tu dobu otěhotnět přirozeně?

secretacka
16. led 2010

Betys: volala jsem doktorce do nemocnice, řekla, ať dojedu, ale že si mě tam nechají, protože na ultrazvuku asi ještě nebude nic vidět. Tak jedu, ikdyž se mi vůbec nechce, ale nechci nic podcenit.

ratatooy
16. led 2010

Secretacka taky tě vítám.já myslím že je možné že jsi přirozeně tehu ale jestli máš podezření na mimodelozni tak to jdi radši hned.já ho měla a přišla za pět dvanáct.ale to by jsi poznala začala by jsi krvácet

lucifirek
16. led 2010

secretacka,těžko říct,ale jistější bude se nechat vyšetřit zavčas. I kdyby to těhu bylo. Jistota je jistota,tak držím pěsti,at to těhu je. Víš ono možné je všechno,spoustě holek se podařilo otěhotnět po neuspěšném ivf.
Ale pokud ti nic není,nic tě nebolí,nekrvácíš,vypadá to dobře.

lucifirek
16. led 2010

Jani to jste měli moc dobrý obídek,to mi musíš poslat receptík,my máme tyhle jídla taky moc rádi. Třeba kotletky s bramborama zapečené v troubě s cibulí a smetanou. Ta smetánka udělá super sosík. Mnam. To už jsem taky dlouho nedělala,tak to možná někdy v týdnu udělám.

jarkabilik
16. led 2010

secretacka ono pokud tě nic nebolí tak jak říkají holky jsi mohla otěhotnět přirozeně 😉 tak jak jsme psala mě tehdy i bolelo břicho a tebe ne, ale pokud jedeš do nemocnice tam se vše vyjasní přála bych ti mimi přirozeně 🙂

jarkabilik
16. led 2010

😉 lukza taky tě zdravím co ty mamino čekatelko jak se cítíš a jak se máš?

jarkabilik
16. led 2010

No nic přeji všem hezký večer dobrou noc 😉 jdu zalehnout at vstanu na denní 12

lukza
16. led 2010

Jarkobilik jj mám se dobře v rámci možností děkuji za optání a cítím taky fajn to víš už jde do tuhého,ale už se moc těšíme furt mám strach aby se něco nestalo ale to je normální.at ti to rychle utíká v práci ty 12ti vubec nezávidím,ale hlavně že je práce že.
A co ty jinak co chlap furt je někde pryč a nebo už je víc doma a co dcera Peta už má nějakého klučinu nebo spíš ženicha 😉

lnk
17. led 2010

ahoj holky,
moc děkuji za podporu všech.
Ellajoy - jak říkáš - nachávám to koňovi. 🙂 testovat dřív určitě nebudu, počkám si na 25.1. a uvidím. Já už jsem si říkala, jestli to nevyjde, tak už se z toho asi hroutit nebudu, tentokrát jdeme potřetí a mám pocit, že jsem tak nějak vnitřně smířenější než dřív, že neúspěch zvládnu. 🙂 Do dalšího se určitě nepohrnu, nechala bych to zas až na podzim, ať mám krásné léto, protože jak tu holky píšete, umělé je pro mě spíše stresující... ☹
Natálko, máš moc krásnou úrodičku, tak a´t máte krásný bobečky a spoustu mrazáčků. 🙂
Hanuli, držím na zítra pěstičky, ať to dobře dopadne, stejně tak Mrkvičce, ať si užije UTZ, musí to být nádhera. 🙂
Ratatooy, stejně jako psala Jimmy, i mně trvalo 7 měsíců než jsem šla do dalšího pokusu, chce to čas. Musíš na to být připravená...
Jimmy a Lukzo, holky držím pěsti, ať máte drobečky u sebe. 🙂

ratatooy
17. led 2010

Ahoj všem přeji krásnou neděli a žádný stresy.manžela mám pryč vrátí se až po obědě tak se valim v posteli a užívám si lenošeni ani dnes vařit nebudu vyhnala jsem ho na oběd k tchýni a já si kdyžtak něco ulovím.dnes mám za sebou 19 inj dipherelinu a 4 puregonu a už začínám mít takové jako ms bolesti už to docela sílí to asi bude urodicka!

betys
17. led 2010

Ahojky.U nás je hnusně,zima jak na Sibiři.Pěkně mě bolí hlava,ne že bych se na plese tak rozšoupla,ale špatně jsem spala.Jinak jsem si to docela užila,trošku jsme si zatancovali,manžel se všem chlubil budoucím fotbalistou a v tombole jsme vyhráli dort a nějaké drobnosti.O půlnoci jsme jeli domů,manža vstával ve 4 do práce.Oběd už je v troubě tak se budu povalovat. 😎

jeany
17. led 2010

Ahoj holky 🙂
Betys, tak máte dnes po obědě zákusek. To my na plese nic nevyhráváme. Nemáme moc na to štěstí Kolikrát jsme si koupili hromady lístků a nic. Já, když jdu spát později než jsem zvyklá, taky špatně spím. Odpoledne si lehneš a doženeš to. Co jsi měla na sobě za oblečení? Já se vlezu pořád jen do riflí bokovek a menšestráků. A potřebovala bych si koupit nějaké delší halenky, protože mi z těch co mám leze už bříško ven. Už se zakulacuji, ale je to až teď poslední dobou, co je to víc viditelnější.
Luci, jak bylo na večeři? Jaký byl steak? To maso dělám jako ty ty brambory, normálně to první opeču na pánvičce, protože mi máme rádi opečené maso a pak to dám zapéct do trouby s cobulkou a ke konci přidám smetanu. A je to. K tomu jen brambory.
Holky, tak už jsem od středy na neschopence, ale nevím vůbec nic. Kdo posílá peníze 1. měsíc, zaměstnavatel nebo sociálka? A jak je to s nemocenskou a mateřskou, to posílá kdo? Naše bývalá mzdová už nedělá a s tou novou nemusím moc komunikovat. Vím, že ke konci měsíce si musím brát lístky na peníze a odevzdávat v práci, že. Já nebyla na neschopence strašně let a nic nevím. Díky za odpovědi.

Zdravím všechny ostatní a přeji pěknou neděli. Byla jsem už venku a je pěkná zima a pěkně tam fouká. Není nad to být dnes doma v teploučku. Manža už zatopil v krbu, tak tu za chvilku bude teplo.

jeany
17. led 2010

Jo, Betys a co dnes vaříš ty?

ratatooy
17. led 2010

Jo holky s tou neschopenkou je to teď tak na prd.prvních 14 dní platí zamestnavatel a pak pojišťovna.ale myslím že peníze by ti měli vyplácet furt zaměstnavatelé.já teď jdu od středy na neschopenku a od nového roku mi změnili smlouvu na zkrácený pracovní úvazek.takže dostanu úplný prd.asi budu o něco skemrat na socce.a mateřskou ti vyplácí půl roku jaky zamestnavatel a je to nějak zhruba 80procent platu.a pak už to máš podle státu.

jeany
17. led 2010

Ratatooy, díky. Neschopenka, je ale myslím ve výši jen 60 % platu a myslím, že tak je i mateřská. Oni to letos od 1.1 snižovali. Jen jsem nevěděla jak je to s vyplácením. Sama jsem zvědavá kolik peněz dostanu, do 13.1. jsem dělala a teprve pak mám neschopenku. No a kolik bude pak celý měsíc nemocenská, to jsem taky zvědavá.
Zatím to dobře zvládáš a už máš toho dost za sebou, uvidíš, že se ti to nakonec nebude zdát tak zlé. Kdy máš první utz?

lukza
17. led 2010

Jeany jj neschopenka je po celou dobu neschopnosti 60%.a prvních 1čdní ti zaplatí zaměstavatel v den výplaty a a pak mě neschopenka chodila v rozmezí pd 12-16dne v měsíci a jak mi bude chodit mateřská to jsem zvědavá zatím mi nic nepřišlo a jsem na ní od 24.12.a když jsem si počítala zhruba mateřskou tak mě oprti lonskému roku by letost mělo dělat o 2200mín.no je to hnes.a mateřská se snižova o 20%.

lukza
17. led 2010

Jo a ještě jse změnil paragraf od nového roku takže když bude chtít být chlap stebou po návratu s porodnice doma tak první 3dny nic nedostane je to zdarma jak u nemocenské.je to hnes co ten stát udělal na penězích to pujde pěkně poznat ☹ ,ale nejduležitější je ten drobeček že se zadařilo člověk to nedělá pro peníze ale dostat jen takovou žebračenku je fakt hnus.

betys
17. led 2010

jeany-my jsme dneska s mamkou zkoušeli nový recept z časopisu.Pečený králík s cibulí a takovu zálivkou z kečupu,česnek,čerstvý tymián,čili,citonová šťáva.Je to výborný,trochu pikantní.K tomu vařený brambor.A polívku s játrovýma knedlíčkama.POšmákla jsem si 😀
Dort jsem ochutnala hned po ránu a byl dobrý.Rozdala jsem ho po rodině aby tady neosychal.
Na ples jsemměla černý kalhoty-těhotenský s natahovacím pupkem.Koupila jsem je na MMA asi za 100Kč.Jednoduchou halenku.Nechala jsem se učesat,měla jsem ozdobný drdůlek a spodní vlasy rozpuštěný a natočený.Vložím foto

jimmy1
17. led 2010

Ahoj holky,

Jeany, prvních 14 dní PN ti platí zaměstnavatel (3 dny nic a zbytek podle průměrného výdělku jaksi, ale to netuším přesně jak). Pak musíš donést lístek na peníze a z práce ho pošlou na sociálku, odkud ti bude chodit další neschopenka (60% denního vyměřovacího základu, který si jaksi spočítají podle toho, co jim pošlou od tebe z práce). Na tom prvním lístku, který se posílá na sociálku musíš vyplnit, jestli chceš peníze posílat složenkou a nebo na účet. Lístek na peníze pak musíš do práce dodávat na konci každého měsíce a oni by to měli poslat na tu sociálku zase.
Na mateřskou jdeš 6-8 týdnů před termínem porodu a dostáváš podle nového 60% z 90% toho denního vyměřovacího základu (takže tuším ještě míň než PN) ☹ Hamouni jedni, sobě to krouhli o 4% a maminám o 20%.
Papír na mateřskou ti dá předvyplněný tvůj Gyndr., ty si to dovyplníš a odevzdáš v práci.
No a do konce mateřské se musíš rozhodnout na jakou dobu půjdeš na rodičovskou a včas to na sociálku ohlásit, jinak ti automaticky dají tu 4 letou variantu.

Koukám jsem se zase rozepsala 🤐

secretacka
17. led 2010

ahojky holky, tak jsem včera jela do nemocnice, aby mi paní doktorka řekla jestli nemám mimoděložní těhu a je to super. Je to normální těhotenství, dle všeho jsem ve 4.týdnu. HCG není sice úplně ideální, je 294, ale vypadá to prý dobře. Zítra jdu ještě na kontrolu.

jeany
17. led 2010

Holky, díky. Takže já mám neschopenku od 13.1 a do konce ledna mě peníze pošle zaměstnavatel, ale pak už to půjde ze sociálky, co.
Jimmy, to jsem netušila, že mateřská je ještě nižší než nemocenská. Peníze všichni potřebujeme, že. My ještě splácíme půjčky, takže se manža bude mít co otáčet, abychom vše utáhli a mohli existovat.
Betys, mrknu do albíčka. To jsi musela být kočka s tím novým účesem.
Secretacka, vítám tě tu a je fajn, že tu začínáš s takovou dobrou zprávou. Gratuluji a ať je i na další kontrole vše v pořádku.

Já jsem si těď po obědě lehla a chtěla sjme se dívat ve 13 hod. na Slováky na Puirota a vzbudila jsme se až teď, takže uvidím houby. 😀

secretacka
17. led 2010

Holky, mám dotázek. Když jsem vedena na ÚP a půjde na mateřskou, tak automaticky musím na 4 roky? A kolik dostanu peněz? Těch 7 600kč prvních 21 měsíců a pak těch 3000?

betys
17. led 2010

secretacka-no vidíš že to dobře dopadlo.Ale je lepší když to potvrdil doktor.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru