CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natulaaa
25. čer 2010

Tak já to uzavřela včera a dneska otevírám joo? 😀 😀 😀 😀
Jinak MS zatím nikde ,test samozřejmě bílý 😠 😠 😠 😠 se na to z vysoka vy...u 😠 😠 😠 😀 😀 😀

anulek
25. čer 2010

Ahoj holky jsem zde nová. 12.7. si začínám píchat injekce a začátkem srpna by nás mělo čekat IVF(ICSI). Bohužel můj mužík má dost špatný spermiogram nějaké spermiky tam má (do 1mil), ale mají deformovanou hlavičku. Proto nám na UNICE nabídly doplňkovou operaci, kdy odeberou spermie přímo z varlat (MESE myslím že se to jmenuje). Muž se toho dost bojí a stojí to dalších 12 tis, proto jsem se chtěla zeptat jestli s tím máte nějaké zkušenosti, při takovémto spermiogramu.

natulaaa
25. čer 2010

Anulek ahoj a vítej,tak já ti bohužel neporadím,my máme naštěstí podle dr. unikátní spermiogram,který se prý jen tak nevidí 😵 ,u nás je problém ve mě,takže tak,Jinak já začínám 16.7.,tak nám to vyjde tak nějak nastejno 😵 😵 ,to těhulkování 😵

kveta
25. čer 2010

@anulek Deformované hlavičky spermií bývajú veľmi často spojené s poruchou DNA spermií a teda so zvýšenou pravdepodobnosťou, že IVF nevyjde, že dôjde k potratu alebo že sa narodí geneticky "poškodené" miminko. Toto je dôvod, pre ktorý by som MESA /či ako sa to volá/ rozhodne nezamietala...

K objektívnejším dôsledkom: on sa bojí operácie, ale pre Teba to bude s vyššou pravdepodobnosťou znamenať, že budeš musieť podstúpiť viac pokusov pre dobrý výsledok, viac narkóz, viac operatívnych odberov vajíčok, o desiatky viac injekcií a nejaký ten zážitok potratu v skorom štádiu tehotenstva... a bude Vás to de facto stáť viac ako tých 12 000 korún.. Takže skús zvážiť, či sa Ti naozaj chce takto riskovať a trpieť len aby si on ušetril jednorázovú bolesť...

lukza
25. čer 2010

@anulek prosímtě mužeš napsat přesně jaký máte spermiogram?my jsme teda na Mese nebyly ale někdo tu byl ale nemužu si uvědomit kdo 😲

@kveta ale zase když by měly aspon nějaké dobré tak přece v Unice vyberou jen ty dobré na zavedení ono zaleží jak moc mají špatný spermiogram.my měly taky morfolku špatnou některé měly dvě hlavičky některé dva ocásky je sice pravda že nám pokusy nevyšly ale oni vybírají jen ty dobré spermie přece

kveta
25. čer 2010

@lukza Lukza, konkrétne u oligoasthenoteratozoospermie /neviem, ako je to pri iných teratozoospermiách, lebo to som neštudovala/ sa zistilo, že u imidžovo krásnych spermií je pravdepodobnosť poškodenia DNA rovnako vysoká ako u tých škaredých... Tá idea, že krásne spermie sú aj zdravé, je zastaralá a pred dvoma rokmi sa jej ešte verilo... Preto sa zavádzalo PICSI... až na to, že prax pred vyše rokom ukázala a zahraničné štatistické prieskumy to potvrdili, že to nefunguje a v zahraničí sa od PICSI už upúšťa, lebo nezvyšuje šance na pôrod..

Čiste laicky si myslím, že v Unice chcú nájsť u Anulekovho manžela tú časť genitálií, kde má snáď celkovo zdravšie spermie a vytiahnuť ich odtiaľ...

luciiiie
25. čer 2010

@anulek mě taky zajímaly ty hodnoty spermiogramu, my totiž při prvním odběru měli taky pěkně mizernej spermiogram a nikdo nám nic takovýho ani nenabízel 😅
Lucifírek si myslím zjišťovala tenkrát info o MESA, ale nejsem si jistá 😎

pampeliska36
25. čer 2010

ahojte koceny 😀 😀 😀 😀

pampeliska36
25. čer 2010

tak to mam uz za sebou 🙂 🙂 🙂
vysetroval me frgala 😉 a nejdrive se dival na cysty a pak pruchodnost delozniho cipku... je to nejprijemne, ale fakt se to da vydrzet. prirovnala bych to k bolestive menstruaci. trosku jeste spinim, ale to je asi normalni.

jinak jsem vyfasovala injekce a leky a presny rozpis pichani injekci a brani leku... co kdy jaka kontrola. takze to vypada tak, ze 28.6. mam posledni tabletku antiko, 16.7. jdu pak na UTZ foliku, pak kolem 23. a 24. bude asi odber vajicek a pak kolem 27.7. bude transfer.

dneska mi manza pichl uz prvni injekci dipherelinu a pak se k tomu prida puregon.

takze
@lukza muzes mi dopsat do tabulky, ze 16.7. mam UTZ foliku 😀 😀 😀

pampeliska36
25. čer 2010

zabudla jsem uplne napsat, ze to tam "dole" mam vsechno v richtiku 😀 😀 😀

natulaaa
25. čer 2010

😵 Pempel tak to je super,já tam taky jedu 16.července ,juj se těšíííííím,taky na čípek,no prostě na to samé co ty a 27 mám narozeniny ,už 29,ani není co slavit,
Jinak proč na cysty,tys měla problémy s cystama,nebo to jen tak ti prostě dělal UTZ?

V kolik jdeš toho 16? se potkáme možná

pampeliska36
25. čer 2010

@natulaaa nene ja zadne problemy nemela. toto delaji pred IVF vzdy, aby si byli jisti, ze nemas zadny problem.
16.7. jdu rano na 8:30 hod. 😉

natulaaa
25. čer 2010

TAK TO SE NEPOTKÁME,JDU V 11:45

pampeliska36
25. čer 2010

@natulaaa

natulaaa
25. čer 2010

😢 Pampel ,kruci mi se zase posouvají smajli před větu,místo toho,aby byly za větou

anulek
25. čer 2010

takze k tomu spermiogramu je napsano, že se jedná o kryptospermie zkrátka nějaké tam jsou prý tisíce, ale to je moc málo a navíc jsou zdeformované.... Jinak na genetic. vyšetření jsme byli a tam bylo vše v pořádku. Při dalším sezení na Unice má mít manžel další spermiogram /dva už mu dělal androlog u nás/ a podle toho bychom se měli rozhodnout. Chci o tom sehnat co nejvíce informací abychom se potom mohli rozhodnout co nejsprávněji. Trochu se obávám zda mu to nemůže ublížit, třeba že nakonec nebude mít vůbec žádné. A je mi ho líto, když vidím jak se toho bojí.....

mufinka0
25. čer 2010

@anulek Ahoj, vítej 🙂 Hele, ty sama budeš podstupovat řadu vyšetření a některá taky nebudou příjemná, tak i manžel bohužel musí něco vydržet. Asi je to klasický chlap 🙂 Skoro všichni se doktorů bojí 😀 Musíte za tím vším vidět krásné voňavé miminko,..ono to všechno negativní bude pak zapomenuto! 😵 Zřejmě ale asi nemáte jinou možnost a jak říkala Kveta, je lepší, aby podstoupil tento zákrok, než abyste se vy oba potom trápili několika potraty,..což by ti zřejmě hrozilo. Hlavu vzhůru!! 😵

mufinka0
25. čer 2010

@pampeliska36 Hip hip huráá... 😀 Super že máš všechno v pořádku! Já jdu taky 16.7. do Unici, jen na pohovor, zatím... Ale taky až odpoledne...takže se taky neuvidíme. Teď už to všechno půjde rychle, uvidíš! A na co máš ten dipherelin??? Já jen co mě čeká 😀 Skoro všechno máte totiž jinak, než já měla poprvý 🙂 😒

mufinka0
25. čer 2010

@natulaaa Takže testuješ??? 😀 Si psala že už nebudeš, ne?? Ale zvědavost je silnější, co? .. 😀 Úplně chápu!!! 😀 Ach jo, kéž by ti nechtěla přijít!!!

mufinka0
25. čer 2010

@lucifirek Ahoj Luci, nějakou dobu jsi tady nepsala,..všechno v pořádku?? 🙂

pampeliska36
25. čer 2010

@mufinka0 clovece ja jsem ze vseho tak zmatena.... ze nevim, co na co je... jen ze to mam brat 😀 😀 😀 vsechno je to na podporu stimulace vajecniku... ale na co presne, to fakt nevim... zkusim se podivat, co tam pisou 🙂

pampeliska36
25. čer 2010

@mufinka0 Přípravek se používá k vedení ovariální stimulace ve spojení s gonadotropiny pro in vitro fertilizaci a embryonální transfer a jiné techniky asistovaného početí 😀 😀 😀 ... to jsem vycetla primo z pribaloveho letaku. 😉

lucifirek
25. čer 2010

Mufi jojo, všechno v pohodě,jen nějak nestíhám všechno dočítat,musím přečíst,co je tu nového. 😀

pampeliska36
25. čer 2010

tak jsem si ty svoje pripravky vyfotila 😀 😀 😀

pampeliska36
25. čer 2010

@lucifirek ahooooooooooooooooooooooooj 😉

lucifirek
25. čer 2010

Ahojky tak na toto si živě pamatuju ato je teprve začátek. Ještě přibude. 😉 😎

pampeliska36
25. čer 2010

ja byla dneska z toho vseho takova vystresovana... ze jsem tedka tak dve hodinky spala 🙂 celej ten pracovni tyden a jeste to vysetreni dneska... udelalo sve, padla jsem za vlast a dve hodky jsem o sobe nevedela 😅

lucifirek
25. čer 2010

Pampeliška tak dneska dobrý ne? 😉 Konečně se to rozběhlo a něco se děje. A jak se ti libil Frgala? jinak k té unavě,to se připrav,že bude i hůř. 😉 Ale stojí to rozhodně za to. 😉 Já teda nevím,jaká je průchodnost,mě ji vždycky dělali pod narkozou,při osávání cysty. Tak pokud můžeš,tak hezky odpočívej.

pampeliska36
25. čer 2010

@lucifirek no ja jsem se prozatim setkala vzdycky jen s frgalou 😀 takze super! on je neuveritelnej milacek. ja vim, ze to budu treba jeste i unavenejsi... ja sama u sebe nesnasim bolest, ale kdyz vim, ze brzo odejde, tak je to dobre. myslim, ze se to v pohode dalo vydrzet to vysetreni. jen se clovek na to pripravuje a je z toho trosku nervozni, protoze nevi presne jak moc to bude bolet.... 🙂
jojo ted uz to povali 😀 😀 😀

pampeliska36
25. čer 2010

@lucifirek a jak se citis ty? 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru