CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natulaaa
26. črc 2010

@luciiiie jj uteklo to jako blázen 😵 😵 😵 ,penízky vemu,to je jasné,ale sestra právě řekla,že tam je prý maximální doplatek do 4000,tak Peti si tzen litr odpočítej,ušetříš 😀 😀 😀 😀 😀

pampeliska36
26. črc 2010

@natulaaa ano, pokud si nechas oplodnit 8 ICSI - to si zaplatis. ostatni pokud nebudes chtit s ICSI, tak ti to udelaji IVF a za to nic neplatis.... ovsem treba u nas se s IVF neoplodnilo ani jedno vajicko. diky spermiu

natulaaa
26. črc 2010

@pampeliska36 že joo,tak Peti proč tam máš napsáno dalších 6000 😕 ,tak si odečti ity a už máš 7000 v kapse 😀 😀 😀

natulaaa
26. črc 2010

@pampeliska36 no mě by to celkem i zajímalo přes to ivf jen,když má manža tak perfektní spermi,třeba na příště,když budeme plánovat třetí 😀 😀 ,tak bychom třeba nemuselo být ICSI a ušetřili by jsme hafo peněz že? 😀 No ale já budu při zemi a budu štastná fakt za dvě 😵 😵

pampeliska36
26. črc 2010

@natulaaa no peta podle me pocita s tim, ze pokud jich bude mit vic tech vajicek, ze si radsi priplati a oplodni i ty ostatni ICSI... je to fakt velky rozdil, kdyz je spatne spermio IVF oplozeni nema sanci. navic tou metodou ICSI ty vajicka jakoby dopredu pripravuji nebo jak bych to rekla. kdyz je to IVF daji to vsechno do misky a poradte si s tim jak umite.... veeeeeeeeeelmi laicke 😀 😀 😀

vodni
26. črc 2010

@natulaaa poplatek za ICSI je pro 8 vajíček, ale kdyby jich bylo víc, tak máš 2 možnosti - buď nechat zadarmo promíchat pomocí IVF, což je u někoho k ničemu (špatný SPG), nebo máš druhou možnost, zaplatit další vajíčka další ICSI, a to se už hradí myslím po jednotlivýćh vajuchách. Proto holky psaly, že tam můžeš mít další poplatek

vodni
26. črc 2010

@natulaaa Pampel mě předběhla 🙂 Ale je fakt, že ty s tím tvým supersamcem 😀 bys možná do ICSI ani jít nemusela, nebo aspoň nechat půů napůl (na ICSI jen těch 8, a zbytek klasika). U nás by to nemělo smysl, ale u vás je nejspíš šance velká

natulaaa
26. črc 2010

@vodni joooo ahááá,tak to jo v tom případě 😉 😉 😉 😉 ,no nám říkal Malý,že s našim spermio,by to mělo být v pohodě i bez Icsi,takže my pokud budeme mít takové štěstí,tak je nacháme navolno v misce,at se ukážou,jak jsou dobří 😀 😀

natulaaa
26. črc 2010

no to mu ani nemužu říct,žeje super kanec,to by mu potom pršelo do nosu 😀 😀 😀 ,už Malý mu řek že je teda kanoon 😀 😀 😀 😀 ,že to už dlouho neviděl 😀 😀 ,prý vy tak zdravě žijete 😀 😀 ,jo to joo,sem tam cigáro,během víkendu nějaká akce,takže se popije a to nemluvím o tom,jaký to je nervák 😀 😀 a jak přes den nejí,protože není čas a nadlábne se až večer uzenin 😀 😀 ,takže tak zdravě žije 😀 😀 😀

soni1
26. črc 2010

Ahojte, baby myslíte si, že 5 deň po KET je skoro testovať?

vodni
26. črc 2010

@natulaaa Však uvidíš, já bych se asi rozhodla podle počtu vajíček a ve tvém případě bych šla do půl napůl. I když v jiné diskuzi jsem četla o holčině, co měla jen 2 vajíčka a riskal to úplně bez ICSI, protože se přikláněla k tomu, že je to "přirozenější výběr" A vyšlo jim to.

soni1
26. črc 2010

Skúste mi odpísať na vyššie uvedený príspevok. Dík

vodni
26. črc 2010

@soni1 to je straaaaaaaašně moc brzo, to se ještě neděje vůbec nic... Jsou to hrozné nervy, vím, ale vydrž... Asi bych se snažila vydržet minimálně do 10. dne, protože až kolem 10 dne se začíná uhnízďovat a až pak se začne vytvářet HCG, který je měřitelný testy (u někoho ale i později...)

vodni
26. črc 2010

@soni1 Já jsem po ET yvdržela 16 dnů... Měla jem ještě nějaké dávky Pregnylu po ET, takže by to i kvůli tomu nemělo smysl, bylo by to zkreslené

soni1
26. črc 2010

Tak teda ďakujem. Doteraz som necítila vôbec nič a teraz už pociťujem bolesti v podbrušku ako na menzes.

drndapetka
26. črc 2010

@soni1 Já bych tý den po ET netestovala. Co jsem se tady po koníkovi tak dívala, tak holky testovaly nejdřívě 7-8 den po ET a měly některé už duchy na těhu testech, ale pokud jsi píchala Pregnyl, tak nemá cenu testovat dříve jak za 7 dní po poslední injekci......Vydržela bych být Tebou aspoň tak 10dní po ET, když už Ti to teda nedá 🙂 Vím, e ej to asi těžké, ale zkus to zvládnout, budeme Ti tady všechny držet pěstičky 😉

vodni
26. črc 2010

@soni1 To může mít víc důvodů, neboj, nemusí to znamenat nutně MS... Sice je to tak být bohužel může, ale taky to může být tím, že tělo reaguje na embryjko, připravuje se, embryjko se začíná zanořovat atd...

drndapetka
26. črc 2010

@vodni Myslím si, že hcg u ET stoupá dříve než u pirozeného těhu, protože tam vlastně je o těch 5 dnů co cestuje oplodněné vajucho do dělohy o to míň, tak pokud se normálně vyskytují holkám // 12DPO, tak by mělo smysl po ET testovat už 7den, ale pro případ zklamání bych to asi nedělala 😔 Ale vím, že je spousta holek, co měly 7den po ET už //, takže je to reálné 😉

soni1
26. črc 2010

Tak teda počkám.

drndapetka
26. črc 2010

@soni1 Neboj, já když byla těhu, taky jsem se cítila na mrchu, ale to se Ti může klidně embrijko zahnizďovat. Jsou to podobné bolesti jako u mrchy

drndapetka
26. črc 2010

Ty bolesti můžou být i nz toho, že se roztahuje děloha 😉

pampeliska36
26. črc 2010

@soni1 souhlasim s holkama urcite jeste pockej!

natulaaa
26. črc 2010

@vodni no to teda měla odvahu,my to icsi určitě dáváme a jen kdyby jich bylo víc jak 8,tak zbytek už necháme bez ICSI jen volně a ano Soni,pícháš si pregnyl,to tam bude čárka tak i tak a nebudeš vědet zase nic,takže vyčkat,jak řekli na klinice,ale vím,že je to těžké,taky nevím,jak to dám 😀 😀 😀 asi mi ruce upadnou,abych netestla 😀

drndapetka
26. črc 2010

@natulaaa No těch dalších 6 tisíc počítám, že bude víc vajuch. V základu na ICSI máš že oplodní jen do 8 vajuch, zbytek-dza další každé vajucho, co chceš oplodnit - připlácíš přece 1200,- 😉

vodni
26. črc 2010

@drndapetka to máš pravdu, na druhou stranu, je to dost různé, když se koukneš na tabulku hladin HCG po oplodnění, tak ten rozsah od-do u každého dne je dost velký... Jistější je asi vydržať 😉

drndapetka
26. črc 2010

@natulaaa Aha, ale vy máte dobrý spermio, takže si můžete dovolit oplodnit ostatní vajucha jen IVF, to my si nemůžeme dovolit 😔

pampeliska36
26. črc 2010

holky to neni mozny zitra uz jdu na "to" 😀

soni1
26. črc 2010

Ďakujem za rady, ste fakt zlaté.

pampeliska36
26. črc 2010

@natulaaa docela budu zvedava, jak vam to vyjde u toho IVF. ale kdyz je dobre spermio melo by to byt v pohode.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru