CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
11. srp 2010

@drndapetka @teckovanaorchidej čau holky, tak už jedete na puregonu co? Já to píchala vždycky najednou, jedna injekce na jednu stranu a pak hned ta na druhou stranu. Časový rozdíl mezi tím být nemusí. Jak jste se divily, že někdo spletl dávku - ono to pero pro Gonal funguje trochu jinak, je tam takový vytahovací píst, a tam když se spletete (třeba při vytahování pístu nechtě pootočíte kolečkem pro nastavení dávky), tak to už změnit nejde. V tom je pero Puregonu mnohem lepší.
@pampeliska36 moc na tebe myslím! Je dobře, že jdete na audit k Frgalovi. U nás byl opravdu skvělej, sice jsme dýl čekali, až přijdeme na řadu, ale domluvili jsme se tak (že si počkáme). Probral to s námi, navrhl možnosti a jak už jsem tu psala, moc mi pomohlo, když rovnou mluvil o dalším pokusu, o možných termínech atd. To je důležité, vidět před sebou nějaký jasný postup, pak se to snáší líp... Drž se!

luciiiie
11. srp 2010

@pampeliska36 taky moc moc moc držím pěsti!!!!!

vodni
11. srp 2010

S tím ležením po IVF, taky jsem k tomu něco načetla. A stejně jako @kveta jsem se setkala s tím, že ležení spíš nedoporučují. Úspěch nezávisí na poloze, lavní rozdíl tam popisovali, že je v tom, že když člověk leží, tak na to víc myslí, takže se chtě-nechtě víc stresuje, a to je špatné. Když tělo i mysl něčím zaměstnáte, tak embryjka mají větší klid, a taky to rychleji uteče 😉 Takže já jsem třeba doma, ale neležím, sice občas polehávám s časopisem nebo u filmu a tak, ale jinak normálně funguju. Manžílkovi teď vyvařuji jeho oblíbená jídla, protože on se o mě teď stará ukázkově 😵 Prostě klidový režim, nic netahat, pohoda, ale rozhodně ne celé dny v posteli 😉

drndapetka
11. srp 2010

@vodni ahojky, no už mám první dávku Puregonu v sobě, a bylo to na pohodičku 😉 Jen jedna věc-to místo vpichu mě bolí a svědí,to mi Diph. nedělal 😕 A sem tam mě už píchne u vaječníků, tak nevím jestli už pomaloučku začíná fungovat nebo jsem až moc citlivá na každé píchnutí a vše mám jen podvědomě zafixované 😅 Každopádně bych už chtěla mít dopícháno, to moje bříško už moc nevypadá vábně 😖 No a včera jsme měli po 3 týdnech sex - jsem se musela pochlubit 😀

vodni
11. srp 2010

@drndapetka wow! tak to jste dobří 😉 my zatím nic, ale nevadí 😉 Po tom vpichu to je takový citlivější, mě to občas tak jako chvíli pálilo nebo jak to popsat, ale za chvíli to odeznělo. To je normální. Jestli ti vaječníky reagují tak rychle, tak to bude úroda!!!!! 😀 😀 😀 Ne, po pravdě, fakt nevím, s jakou rychlosí to účinkuje...

drndapetka
11. srp 2010

@vodni no nekecám, ale měla jsem už na sex fakt taky chuť 😀 Navíc mě bylo líto manži, protože teďka po tom Puregonu určo nic nebude a mezi OPU a ET určo taky ne, tak aby chudák neměl dlouho čekací dobu 😀 No a jinak kdyby rostly folíky rychle, vůbec bych se nezlobila, kdyby mi v úterý řekli, že už není potřeba píchat a jdeme na OPU 😀

pampeliska36
11. srp 2010

ahojte koceny uz jsem tady!!!

tak skutecne to nedopadlo.... takze jsem vysadila vsechny leky! a budu cekat az mi dorazi mrcha.... nasledujici mesic, tj. v zari se uz muzeme pokusit o KET... ta uspesnost tam je sice mensi, tj. 20-30% oproti IVF - kde je uspesnost 55%, ale presto tam sance jsou.

jinak co nam o nas rikal??? u nas to bylo asi proste na prirode... ja jsem reagovala vyborne! mela jsem velky pocet a hlavne kvalitni vajicka ani tam nebyly znamky nejakeho poskozeni vajicek nebo kdo vi ceho mozneho... proste vyborna kvalit a dost se jich nam i udrzelo, ze to taky nebyva tak zvykem... takze rikal, ze kdyby to mohl analyzovat a kdyby nam treba navrhoval dalsi IVF, tak by se vsechno udelalo uplne stejne. takze jsme se v podstate shodli na tom, ze asi priroda tentokrat zafungovala.... 😨
rikal nam, ze se samozrejme muzeme snazit tedka prirozene a ze tam tedka jsou jiste sance, ale tim, ze mame to horsi spermio, ze je to spis mizive procento... toto asi vic funguje u paru, kdy je problem u zeny... coz u nas neni. u nas je problem ve spermiu.
hodne s nama rozebiral KET a co a jak to provest, jsou dve moznosti a ja vzhledem k tomu, ze jsem mela dobrou sliznici a vsechno, tak by nam navrhoval ten tzv. nerizeny KET s mene hormonama. a tak o tom nam hodne povidal co a jak to bude probihat a pak jsem samozrejme mela HAFO HAFO A HAFO otazek.... 🙂

jooooooooooooooooo a zitra valim do prace!!! 😀

elllenka
11. srp 2010

@pampeliska36 : Moc mě to mrzí, máš asi to samé co jsem měla já. Také mi toto p.Frgala řekl a shodli jsme se na tom, že moje tělo embrija po stimulaci odmítlo. No a Ket se už podařil 🙂 Držím moc palce

pampeliska36
11. srp 2010

@elllenka dekuji jsi moc hodna!!! a ty jsi mela jaky KET? sla jsi do toho hnedka?

elllenka
11. srp 2010

@pampeliska36 : Měla jsem 3měsíce počkat- 3x odmenstruovat, ale ta 3menzes se mi opozdila, tak jsem to vzala tak, že ještě nejsem připravená a počkala jsem ještě další měsíc. Takže jsem šla na KET zhruba po 4řech měsíců.

KET byl celkem v pohodě, sliznici jsem měla dobrou a jen jsem píchala injekce- Pregnyl a Agolutin, ale už to bylo celkem v pohodě. Chodila jsem normálně do práce, jen na KET jsem si vzala dovolenou. U KETu jsem měla dr.Frgalu tak si říkám, že se to podařilo i díky němu 😉

vodni
11. srp 2010

@pampeliska36 .......pampeliško ☹ je mi to líto, ale je dobře, že máš před sebou představu co dál. To moje jediné embryjko u 1.IVF taky vypadalo moc dobře, vyvíjelo se skvěle a pak se mu u mě nelíbilo... Někdy jsme na tu přírodu prostě krátcí... Září je je už za chvilku 😵 😵 😵

luciiiie
11. srp 2010

@pampeliska36 to je mi líto ☹ ☹ ☹ safra ☹ ☹ ☹ ono to vyjde příště, uvidíš 😉 a třeba hned z ketu jako to měla Elllenka. U nás za to taky mohla příroda, reagovala jsem dobře a všechno šlo jak po másle a nakonec to nevyšlo ☹ ... příště už to bude naprosto o něčem jiným, uvidíš. Už budeš vědět, do čeho jdeš..a ty jsi obrovskej optimista. Mooc ti to přeju. Drž se!

pampeliska36
11. srp 2010

rekla bych, ze to dneska beru uz lepe a radostneji... moc mi pomohl, ze si s nama i frgala promluvil... je to PAN DOKTOR!!!

pampeliska36
11. srp 2010

holky DIKY MOC MOC MOC MOC!!! 😀 ta podpora mi moc pomaha! 😉

luciiiie
11. srp 2010

@pampeliska36 vy už můžete hned v září??? my taky museli čekat 3 menstruace.... ale na druhou stranu, třeba bude tělo pořád nakoplý. To už záleží na vás, jak se na to budete cítit 😉

vodni
11. srp 2010

@pampeliska36 jj, taky si myslím, že mi pomohlo už jen to, že jsem o tom mluvila právě s ním. Je to vážně dokonalej doktor 🙂 A pampeliško, podívej Elllenka i Luciiiie mají teď obě 22tt, takže KET už je jasný! A navíc, my jsme vlastně to "duo", tak heleď, mně to teď napodruhé taky dobře dopadne, takže tobě taky!!! 😀 😀 😀

pampeliska36
11. srp 2010

holky akorat je pruser ten, ze ja bohuzel nemuzu v praci na konika... ☹ takze za vama budu chodit az tak odpoledne 😨 doufam, ze na me tady budete cekat 😀 😉

pampeliska36
11. srp 2010

@vodni ty moje "duo"... jak se citis? co noveho? uz vymyslis jmena? 😉

vodni
11. srp 2010

@pampeliska36 😀 😀 😀 no zas tak daleko nejsem 😀 Cítím se normálně, dnes mě sice trochu bolí bříško, ale myslím, že je to ze včerejšího pregnylu. Z toho prý bývá občas blbě...

pampeliska36
11. srp 2010

@vodni moc ti fandim!!! a tesim se z toho, ze se dvojcatka drzi 🙂 😉

vodni
11. srp 2010

@pampeliska36 však musím vyrobit kamarády pro ty tvoje mražáky 😉

pampeliska36
11. srp 2010

@vodni 😀 ja dneska mela takovy nervy... boli me silene zaludek a mam pocit, ze jsem za ty posledni dny shodila, co jsem pri stimulce nabrala. ted to asi ze me vsechno opadlo nebo co...

raduza2
11. srp 2010

@vodni asi jsem to spatně napsala,nemylsela jsem že by člověk měl ležet jako úplně ,ale šetřit se 😀

vodni
11. srp 2010

@pampeliska36 je fakt, že do sebe cpeme spousty podivných látek (menopur=moč důchodkyň, pregnyl=moč těhotných, gonal=buňky čínských křečků... 😀 😀 😀), tak se těm tělíčkům nemůžeme divit, že se ozývá... A do toho nervy a stres, to asi nejde moc ovlivnit, tělo prostě nějak reaguje... Je dobře, že si s Frgalou může člověk takhle promluvit, teď už bude jenom dobře! Věř mi, po tom auditu jsem už byla v pohodě, ty budeš taky 😵

vodni
11. srp 2010

@raduza2 jj, já to taky tak pochopila, ale některé holky (v jiných diskuzích) psaly, že chtějí jen ležet nebo že ležely. Šetřit se a nic nepřehánět, to je nejlepší 🙂 A co ty? Je ti už líp než včera?

raduza2
11. srp 2010

@pampeliska36 moc mě to mrzí 😒 ,ale máš dobré vyhlídky 😀 a pan dr.Frgala je oparvdu doktor s velkým D

raduza2
11. srp 2010

@vodni to víš že je mě líp ,dostal ě z toho manžel za což mu děkuji ,já bych určitě ležet nevydrža jsem takovej staršnej poťap 😀 kterej musí pořád něco dělat

pampeliska36
11. srp 2010

holky ani nevite, jak jsem byla rada, ze ta zaverecna rec byla prave s nim... ikdyz ja mam na neho stesti... porad mame ty diskuse s nim a dokonce jsme si i nekolikrat mejlovali a telefonovali... on je mi souzenej... akorat ten transfer mi sakra nedelal 😀 😀 😀

vodni
11. srp 2010

@raduza2 je dobře, že je ti líp, na další půjdeš hned za 3 měsíce nebo jak?

vodni
11. srp 2010

@pampeliska36 aaaaaaach 😵 😵 😵 😵 😵 taky bych ho chtěla mít souzenýho 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru