CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

raduza2
14. srp 2010

@drndapetka ahoj,tak už se ti blíží první UTZ ,jak se těšíš ??

drndapetka
14. srp 2010

@raduza2 moooc..... 🙂 ale dneska necítím vaječníky, tak mám i trošku strach 😒 ještě 2x Puregon a 1x Diphereline a jdu na kontrolu 😀 Celkem mám už za sebou 23 injekcí 😲

raduza2
14. srp 2010

@drndapetka kdy že to jdeš ,v úterý ? strach mít nemusíš určo nějaká reakce je 😉 , já měla při píchání i modrý břicho ,dělali se mě modřinky. 😒

raduza2
14. srp 2010

@drndapetka jak se manžovi líbila knížka ??

drndapetka
14. srp 2010

@raduza2 tak to já modřinky nemám, manýel se strefuje dobře 😉

drndapetka
14. srp 2010

@raduza2 líbila, ale večer si četl knížku, co jsem si koupila pro sebe ( Harmonický život s Feng-šuej - to jsou rady jak harmonicky sladit bydlení - barvy, nábytek atd. , my se teď budeme stěhovat, tak to chci mít pěkné 😀 )

raduza2
14. srp 2010

@drndapetka našla jsi nějaký ten recept ? 😀

raduza2
14. srp 2010

@drndapetka vím postřehla jsem to že si zařizujete byteček 😀 (nebo baráček ) ted přesně nevím ,aspoň vidíš že se podíva i na něco jinýho

drndapetka
14. srp 2010

@raduza2 no já vím, že on bude pročítat "jednou" i knížky o těhotenství a o výchově dětí.....on je takový "babochlap" trochu 😀

drndapetka
14. srp 2010

@raduza2 receptů jsem našla fůůůůru, alenakonec jsem byla líná si něco udělat 😝

drndapetka
14. srp 2010

Teď přemýšlím kolik peněz si mám v úterý do Unicy vzít, když nevím přesně kolik injekcí a čeho dostanu 😕

raduza2
14. srp 2010

@drndapetka no ono zalezi jaký budou folíci ,já jsem třeba dopalácela 1 600,- ještě na dávku puregonu , 600 jednotek ,a pokud už nebudeš potřebovat puregon tak ti napíší pregnyl a agoluin a estroferm a na to jsem platili kolem 480,-

raduza2
14. srp 2010

@drndapetka máš fajn že chlap se pustí i do takových knížek 😀

raduza2
14. srp 2010

ta 500,- už není tak šílená 😀 😀

raduza2
14. srp 2010

jdu dodělat oběd

drndapetka
14. srp 2010

Ach jo holky, tak si představte....Mě bylo zase blbě, tak jsem si lehla a manžel šel dělat na byt, volal své babičce jestli by tam mohl dojít na oběd a ta mu řekla, proč mu jako nenavařím já. To stejný mu řekla i jeho máti 😒 No a když jim řekl, že mi je špatně, že mě nechce otravovat , tak je to nezajímalo. Prý tam chodí jíst poslední dobou dost často ( jenže ony se nabídly obě a bohužel, když jsem v práci od rána do večera, tak v devět večer prostě nevařím ). No nevím o co jim jde, ale každopádně jsem zase ta nejlínější a nejhorší manželka....to se zase roztroubí po celé rodině a budou se na mě dívat skrz prsty ☹ Ony si totiž tady v rodině všechny ženský hrají na "dokonalé" manželky a partnerky, až je mi kolikrát z toho špatně. Tchýně stojí u sporáku snad od rána do večera v práci a pak doma vyvařuje každý den jak kdyby měl dojet prezident ( stejně tak i manželova babička ), pak uklízí a šůruje každý den barák a večer sténa jak ji všechno bolí, ale "musí" prostě ještě umýt zem, protože do zítřka by to nevydrželo 😲 Já tohle osobně nechápu. Pořádek mám ráda, ale tohle je na mě příliš. manžel o mě ví, že nehodlám celý dny strávím uklízením, že prostě jenou za týden udělám v bytě pořádný úklid a je to, a nemyslím si, že by u nás byl bordel 😒 A jídlo nachystané taky má, když je mi dobře a nejsem v práci......Tak zas nevím, proč jsem ta nejhorší a kor, když všichni v rodině ví, že píchám injekce a chystáme se na umělý oplodnění. Mám pocit, že je snad baví mě rozčilovat 😔

No tak jsem se vypovídala 😀

drndapetka
14. srp 2010

Jupíííí, zítra jedeme na výlet do Vídně do Prátru 😀 Já, můj manžel , můj táta a moje nejmladší 11tiletá sestřička, která dojela na pár dní z Prahy 🙂 Se an ně hrozně těším 🙂 Doufám, že mi nebude vadit moc cestování, bude mi dobře, abych mohla jít i na nějaký ten kolotoč 😀

vodni
14. srp 2010

@drndapetka ahoj, nic si z těch poznámek o "líné manželce" nedělej, já už to taky ignoruju... 😎 A taky to nepřeháním a taky doma bordel nemáme, nehodlám být otrokyně 😝 A navíc, teď máš důležitější starosti, tak co by ses měla ještě zabývat takovými prkotinami jako vaření, uklízení atd. Super, že pojedete na výlet, aspoň přijdeš trošinku na jiné myšlenky 😵

drndapetka
14. srp 2010

@vodni to víš, tchýně dělá 25 let v kuchyni tak ona to bere jako samozřejmost, že doma musí být každý den navařený oběd a nejlpépe i teplá večeře. To, že ona se chce "strhat" a dokazovat si, že je dokonalá je její věc.....Já mám prostě manžela vycvičenýho tak, že holt když jsem bývala v práci, tak měl večeři studenou a oběd měl navařený jen o víkendu nebo když jsem měla volno. A rozhodně mu to nikdy nevadilo ( zaplať panbůh že není v tomto od maminky rozmalenej ). A když jsem byla někdy nemocná nebo mi nebylo dobře tak pochopil, že nebudu prostě kolem domácnosti třeba pár dní lítat. Já si spíš myslím, že tchýni i bábě vadí to, že jim tam manžel jí a nedá jim peníze ( co si budeme povídat, ono to jídlo fakt dost stojí ), tak jsem mu řekla, až tam příště půjde ať každé vrzne do ruky 500,- a ony by se měly bít do hlavy, protože je snad normální vnukovi a synovi navařit....No tahle rodina je trošku někde jinde asi. Když jedeme na návštěvu k našim, tak moje mamka by se roztrhala, manželovi podstrojuje horem spodem , mě taky a nikdy mi to nevyčetla

drndapetka
14. srp 2010

@vodni a to já jsem ještě aspoň chytla tu generaci, kdy ještě vím co je to vařečka a vysavač 😀 Když vidím ty náctiletý fuchtle, co dneska po ulici chodí, tal pochybuju, že doma pomůžou, nebo někdy držely smeták v ruce....Holt to tak je a je to smutný ☹ Dnešní holky jen zajímá, co na sebe, která kosmetika je lepší, jak sbalit nejbohatšího chlapa a mít se dobře.....Nechci všechny házet do jednoho pytle, to ne, ale velká většina holek je taková...

vodni
14. srp 2010

@drndapetka já myslím, že i na ně ještě jednou dojde s věkem 😀 V 17 jsem taky vysavač nesnášela 😝 Ale teď myslím, že je to spíš o tom, jak se to efektivně naplánuje 😉 Aspoň u mě to funguje. A manžela mám zlatýho, pokud jde o jídlo, tak je nenáročnej a vaříme rádi oba.

drndapetka
14. srp 2010

@vodni já mám doma taky zlatíčko.... 😵 On hlavně rád peče 🙂 A ty jeho buchyt a moučníky jsou daleko lepší než od babiček 😀 Co se týče úklidu, tak mi moc rád pomůže, akorát teď jak je na bytu , tak to po něm nemůžu chtít, když chodí úplně sedřenej 😝

vodni
14. srp 2010

@drndapetka peče? 😀 😀 😀 Tak to toho mýho trumfnul 🙂 Ten spíš masíčko 😝

drndapetka
14. srp 2010

@vodni No jo peče peče a jak 😀 jednou mi na Valentýna upekl srdce 😀

Hele, po ET se leží čtvrt hodiny na koze, že? A pak Tě ještě chvilku dají na pokoj nebo se hned převlíkneš a jdeš dom?

vodni
14. srp 2010

@drndapetka A tak já ti to popíšu celý, protože to je moc pěkný a ráda na to vzpomínám 🙂 Nejdřív jsi s manželem na pokoji (na ET vždycky blokují jeden pokoj pro celý pár mi říkali), buď se převlíkneš do nějaké sukýnky nebo už v ní přijdeš, vyfasuješ takový menší prostěradlo. Než jdeš na sálek, tak přijde embryoložka říct, jak to vypadá s embryjky, a potvrdit, kolik jich chceš transferovat. ET se dělá na takovým menším sálku. Na sálku si lehneš na tu kozu (je to spíš lehátko s těma věcma na nohy), sestra tě přikryje tím prostěradýlkem, je to prostě decentní. Manžel má stoličku u tvé hlavy, může ti hladit bříško 😉 K tomu tichá decentní relaxační hudba 🙂 ET rozhodně nebolí, jen trochu nepříjemné může být zavedení zrcátek (jak u normální gyn. prohlídky). Po ET ti pak sestra to prostěradýlko stáhne ještě víc přes kolena, aby ti na pipku netáhlo 😉 a taky přisune k lehátku takovej stoleček, takže si můžeš dát nohy na něj - neležíš tam teda s roztaženýma nohama 😎 ale normálně na zádech, s nohama pokrčenýma v kolenou. A poležíš si tak 15 minut, pak ti sestra pomůže slézt, a opět využiješ to prostěradýlko 😀 protože z tebe teče může trochu týct fiziologický roztok (dezinfekce nebo co), takže se utřeš a jdeš normálně sama na pokoj, kde se oblíkneš a počkáš na sestru, která ti řekne co a jak dál. Mimo jiné zaučí manžela na píchání Agolutinu. A to je všechno 🙂

vodni
14. srp 2010

@drndapetka koukám, vlastně jsi nebyla ještě na UTZ a už myslíš na ET 🙂 nedočkavče 😝 Před OPU myslím dostaneš recepty na další léky (agolutin, estrofem), tak jsem ještě chtěla dodat, nezapomeň si vzít jednu dávku agolutinu s sebou na ET - aby ti ji už hned s manžou píchli 😉

vodni
14. srp 2010

Tak jsem se dívala, že i jiné diskuzní skupiny mají svůj fotoblog, tak ten náš (veřejný) je tedy tady:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/
Je tam ta má včerejší tabulka (snažile, těhule a maminy), taky jsem přihodila typy protokolů a fotky z Unicy.
Co chcete přidat můžu přidat, nebo do IP pošlu přístupová hesla.
No jo, do TT ještě 9 dnů... 😀 😀 😀 tak to se mnou vydržte 😔

mufinka0
14. srp 2010

@pampeliska36 ahoooj,..tak dočítám... ☹ No co na to říct, já si fakt byla tak jistá!!! Všechno jsi měla BEZ problémů a nakonec toto. ☹ Jak ale říkají holky,..KET je jasnej. 😉 Já nejspíš za chvilku začnu celý ten proces,..a nevím jestli se mi chce... Ten čas tak utíká... 😒 😒 😒 Nejspíš se bojím výsledku,....asi.... 😅 😅 A to jsem byla plná optimismu, vzpomínáš??? Jak se to blíží,..tak se optimismus pomalu vytrácí... 😀

vodni
14. srp 2010

@mufinka0 mufi, nebooooj, vyjde to! Právě, že čas utíká moc rychle, aby člověk otálel, je lepší na to vlítnout a půl je hotovo 😉

drndapetka
14. srp 2010

@vodni děkujuuu 😀 No už se mi to blíží, tak mě to zajímá 😉 ET bych měla mít cca 28.8. , to uteče jak voda 😀

Tak jsem udělala manželovi aspoň večeři, abych nebyla zas až tak líná... 😀 Vygruntovala jsem byt a čekám až se drahá polovička konečně od rána doství domů

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru