Čeká mě 1. IVF - je nutná neschopenka?

honzikovabarunka
26. led 2013

Absolvovala jsem 2x neúspěšně IUI a v únoru se chystám na 1. IVF. Jaké s tím kdo máte zkušenosti? Bolí to? Myslíte, že je nutná neschopenka? Popřípadě od kdy, od stimulace anebo po odběru vajíček? Jsem recepční v hotelu, pracuji střídavě denní / noční 12hodinové směny. Mám z toho všeho kolem IVF tak trošku strach... 😖

karlam
26. led 2013

@honzikovabarunka ahoj, v prvé řadě bych tě chtěla povzbudit, ničeho se neboj, nebolí to, je to jen prostě trošku náročné na nervy, nebo aspoň já se bála "vyjde to?" "nevyjde to?", ale vydržet se dá všechno. na IVF jsem byla dvakrát a vždy jsem byla doma od odběru vajíček, většinou ti tam ani dřív neschopenku nenabídnou. jedině kdyby ses dohodla se svou obvodní lékařkou. první IVF nedopadlo, z druhého máme dvojčátka 🙂 držím ti pěsti, aby vše dobře dopadlo a vyšlo hned napoprvé 😉

kaijko
26. led 2013

@honzikovabarunka Ahojky, zalezi na Tobe jestli si vezmes neschopenku 😉 Ja si ji vzala az od Emryotransferu. Delam servirku a nechtela jsem nic riskovat. Ale jestli to v Tve praci neni narocne a jen sedis na recepci, tak si muzes podle sveho uvazeni vzit treba jen tyden. Nic neboli, neboj 🙂 Hodne stesti 🙂

irennn
26. led 2013

@honzikovabarunka No já myslím,že by sis měla neschopenku od ET vzít. Tím,že sloužíš i noční je to pro tělo zápřah....a ty potřebuješ odpočívat, aby se embryjko zahnízdilo. Ale záleží na tobě....třeba týden dovolenou a pak do práce...ale já podle sebe bych zůstala doma. A taky jsem po IVF 🙂 držím pěstičky

pikusa
26. led 2013

Tak mě jí nabízeli hned po odběru vajíček.....měla jsem jich hodně...30 a dost mě bolelo břicho a měla jsem náběh na hyperstimulační syndrom.Ale dělám ve školství,byly prázdniny....
kdyby ne...vezmu si jí....
takže uvidíš jak se budeš cítit.......

honzikovabarunka
autor
27. led 2013

Holky, moc vám všem děkuji za rady a podporu - asi se tedy opravdu rozhodnu až podle situace, jak na tom budu... Přece jenom je fakt, že nic náročného (až na pár extrémně natvrdlých hostů 🙂), nedělám. Jen právě jak říká @irenn, trošku mě k tomuhle štvou ty noční, je to pro tělo úplně obrácený režim a já si už moc přeju, aby to vyšlo. Zase ale jak píše @karlam, vím jak jsem nad tím, jestli to vyjde nebo nevyjde přemýšlela po IUI a ještě hůř to snášel manžel, tak si zase říkám, že v práci na to aspoň nebudu mít tolik čas myslet... No vzhůru do toho a snad budu mít tolik štěstí jako vy všechny 🙂